نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 15

موضوع: خرید دستگاه GPS

عضو غیر فعال شناسه تصویری ghazizadeh
    نوشته
    287
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    0

نام حقيقي: سید محمد جواد شیخ ابومسعودی

عضو عادی شناسه تصویری Miad
    نوشته
    588
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    0
    اتفاقا موضوع خوبیه من هم اخیرا به یک دونه جی پی اس حرفه ای و دقیق نیاز دارم که قیمتش هم مناسب باشه بیشتر برای نصب وایرلس های پوینت تو پوینت به دردم می خوره دوستانی که قیمت دارند راهنمایی کنند

عضو عادی شناسه تصویری basic
    نوشته
    328
    سپاسگزاری شده
    299
    سپاسگزاری کرده
    59
    گوشی های موبایلی هستن که جی پی اس دارن.احتمالا تو ایران هم راحت پیدا میشن.
    یه سری GPS receiver هم هستن که خودشون هیچ گونه LCD یا خروجی دیگه ندارن و به وسیله کابل یا bluetooth به PC یا PDA متصل میشن و از طریق نرم افزار واسط کار میکنن.قیمتشون هم 50-60 دلار به بالاست اما نمیدونم تو ایران موجوده یا نه.

ولی کلا دقت سرویس مجانی و عمومی GPS یه چیزی در حدود 10 الی 15 متره که فکر میکنم برای جهت یابی همین مقدار کافی باشه.

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    این روزها اکثر مغازه های فروشنده لوازم مهندسی دارن
    تهران مه داخل 7 تیر من دیدم و اطرافش
    اصفهان نزدیکای مجتمع پارک چند تا داشتن
    شیراز ملاصدرا

نوشته
    588
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    0
    از لحاظ خرید که میدونم خیلی جا ها می فروشند اما می خوام بدونم بچه هایی که اطلاعات دارند بهترین مدل با دقت 2 یا 3 متری که میدونم هست و از قیمت های اون ممکنه اطلاعاتی داشته باشند خبرمون کنن

عضو غیر فعال شناسه تصویری ghazizadeh
    نوشته
    287
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط Miad
    از لحاظ خرید که میدونم خیلی جا ها می فروشند اما می خوام بدونم بچه هایی که اطلاعات دارند بهترین مدل با دقت 2 یا 3 متری که میدونم هست و از قیمت های اون ممکنه اطلاعاتی داشته باشند خبرمون کنن
    بهترین مارک Garmin است که مدل های جدیدش WAAS رو پشتیبانی می کنه با استفاده از این خاصیت
    خطای GPS کمتر از 3 متر خواهد بود

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    گارمین حرف نداره . من باهاش کار کردم خیلی عالی جواب میده . به جرات میتونم بگم که اختلاف یک متر رو هم تشخیص میده . میگین نه : بگیرین بالای سرتون بخونین بعد بزارین روی زمین جلوی پاتون . قدتون میشه همون اختلاف عدد .
    بابت قیمت هم به من گفتن حدودا 240 تومن هست . (میگن پایین ترش هست حدودای 90 تا یک )

من با این مدل کار کردم : http://www.garmin.com/products/etrexVistac/ - http://www.garmin.com/products/etrexLegendc/
    سایر مدل ها :
    http://www.garmin.com/outdoor/

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    588
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    0
    خوبه می تونین در رابطه با امکانات مختلف با توجه به قیمت های اون توضییح بدین.. آیا فقط بحث دقت است یا اینکه امکانات جانبی بیشتری هم در گرانتر ها وجود دارد ؟

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    والله تا جایی که به من گفتن همه میگن که از نظر امکانات یکی هستند . اما نه باید تفاوت هایی بین اینها باشه .
    چیزایی که به نظر خودم میرسه :
    اول از همه هر چی مارک بهتری بگیرین (حالا چه کیفیت چه قیمت و چه محبوبیت) از لحاظ گیرندگی بهتر جواب میده . برای مثال همین گارمین رو من تو ساختمان تمام فلزی داشتم کار میکردم تا 4 تا ماهواره رو هم عالی میدید .
    نمیدونم تا بحال با جی پی اس کار کردین یا نه اما برای اوندسته از دوستان که تا بحال کار نکردن :
    در کل 12 ماهواره گرد زمین در حال چرخش اند که بعضی میگن متحرک اند و بعضی میگن ثابت .
    یه جی پی اس خوب در یه زمین مناسب (مثه یه دشت) باید حداقل سه تا از این ماهواره ها رو ببینه و کیفیت 50 درصد رو بده تا بشه باهاش کار کرد و چیزی که به شما جواب میده دقیق باشه .
    در مورد امکانات جی پی اس ها :
    اول از همه موقعیت فیزیکی شما روی کره زمین رو ارائه میکنه . که این موقعیت شامل :‌ یه مکان که تو یه نقشه نشون داده میشه و اختلاف از سطح دریا و میزان فشار هوا بر حسب بار هست .
    دومین :‌مسافت طی شده که شمال تمام قدم هایی که برداشتین هست . برای مثال اگه یه مسیر مستقیم رو سه بار برین و برگردین مسافت طی شدتون میشه 6 برابر طول مسیر که نشون داده میشه .
    سومین : مسافت مستقیم / که فاصله هوایی و مستقیم مکان اولیه رو تا مکان فعلی نشون میده .
    چهارمین :‌ میتونین تو نقشه یه مسیر وارد کنین و جی پی اس شما رو راهنمایی میکنه بدین صورت که با بوجود آمدن اختلاف در مسیر اصلی جی پی اس شروع به آلارم دادن میکنه .
    پنجمین :‌ سرعت متوسط و سرعت فعلی بر حسب متر بر ثانیه - کیلومتر بر ثانیه
    ششمین :‌ قطب نما که مهمترین هست
    هفتمین :‌ . . .

در کل امکانات زیادی دارند . اما همون طور که گفتم بسته به قیمتی که خرید میکنین متوافت هستند .
    امیدوارم تونسته باشم اطلاعات بدرد بخوری ارائه کنم .

یه نکته دیگه که یادم رفت بگم :‌
    در کل جی پی اس ها نباید تفاوت چندانی در دقت اون هم بخاطر قیمت داشته باشند .
    با دو مارکی که کار کردم تنها تفاوتی که به چشم من اومد یکی همین تعداد ماهواره هایی که Lock میکرد بود و دیگری مصرف باتری که در مدل گرانتر تا دو برابر مدل ارزونتر باتری رو نگه میداشت .

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    328
    سپاسگزاری شده
    299
    سپاسگزاری کرده
    59
    ماهواره های GPS تعدادشون 27 تاست.24 تاش کار میکنن و 3 تا هم ذخیره هستن.سرعتشون و ارتفاعشون در حدی است که در 12 ساعت یک دور کامل به دور زمین میچرخند.طوری در آسمان چیده شدن که برای هر نقطه از زمین حداقل 4 تاشون در دسترسه.
    اولش مال ارتش آمریکا بود و خیلی زود همگانی شد.ولی هنوز هم اون مدلی که ارتش ازش استفاده میکنه خیلی دقیقتره.

با یه موبایل ماهواره ای که GPS داشت تست کردم.اون جایی که بودم رو ثبت کردم.بعد رفتیم یه جا که حدودا 700 متر با مکان اولیه فاصله داشت.(با استفاده از جی پی اس فهمیدیم )بعدش دوباره برگشتیم به همون مکان اولیه و فاصله مکان اولیه رو با خودش 9 متر نشون میداد.
    البته الان Garmin با سیستم Waas ادعا کرده که خطاش کمتر از 3 متره.

کلا تفاوت قیمتها به خاطر دقت نیست.یه GPS receiver در مرحله اول سه تا عدد از موقعیت خودش به دست میاره : طول و عرض جغرافیایی و ارتفاع.
    بسته به دستگاه مورد استفاده ممکنه فقط اون سه تا عدد رو بهتون بده یا اینکه روی یه نقشه نشونتون بده یا قابلیت این رو داشته باشه فاصله بین دو محل و زاویه بین خط واصل دو مکان و استوا رو محاسبه کنه و تمام اون 6 تا مورد که آقای محمد رسول گفتن.

حالا بستگی به خودمون داره که از کدوم نوع استفاده کنیم.میتونیم ساده ترین نوعش رو بگیریم و تمام این محاسبات رو خودمون انجام بدیم و یا اینکه از مدلهای گرونترش استفاده کنیم که این امکان رو در خودشون دارن.

باتری هم خیلی فاکتور مهمیه که وسط کار حال آدمو نگیره.
    از لحاظ قیمت هم اونهایی که نقشه دارن از همه گرونترن.

نوشته
    588
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    0
    آقایون دستون درد نکنه چه اطلاعات مفیدی!!! با اینکه یک چیزهایی شنیده بودیم ولی اطلاعات مفیدی را در اختیارمون گذاشتید........ سوال من اینه که شنیده ام هر کدوم از ماهواره ها یک ساعت خاصی دارند که با ارسال اون ساعت به جی پی اس اون میتونه با اختلاف ساعتی که بین چند ماهواره دریافت میکنه اطلاعات موقعیت ما را در اختیارمون بگذاره .... نمدونم آیا این روش ساعت صحت داره؟ توضیحات جالبی فرمودین

عضو غیر فعال
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    خدمت دوستان عزیز سلام عرض می کنم

در حال حاضر یک سری از گوشی های موبایل مجهز به سیستم GPRS هستند . آیا با این گوشی ها می توان از این خدمات استفاده کرد ؟
    اگر می شود چگونه ؟

با تشکر فراوان

نوشته
    328
    سپاسگزاری شده
    299
    سپاسگزاری کرده
    59
    فکر میکنم که GPRS با GPS فرق داشته باشه.GPRS برای انتقال دیتا روی موبایل کاربرد داره و باید توسط شرکتهای سرویس دهنده ی مخصوص خودش سرویس دهی بشه.ولی GPS سرویسش مجانیه و با ماهواره کار میکنه.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    همین GPS هم به اون صورت مجانی نیست .
    در سایت گارمین اگه توجه کرده باشین یه بخش وجود داره تحت نام رجیستر که از این بخش باید یه کد رجیستر دریافت و در دستگاه GPS ست کرد . البته یکی دو مدلی که من کار کرده بودم مجانی این کد همراشون بود .(شاید به این دلیل بود که جهت مراکز آموزشی تهیه شده بودند ؟‌ یکی فنی و حرفه ای و دیگری اوهوم)
    در مورد گوشی های موبایل که دارای همچین خاصیتی هستند هم عرض کنم که یه مدل نوکیا رو من دیدم که سیستم GPS به همراهش ارائه شده بود اما چون صاحب گوشی حضور داشت نتونستم به جاییش دسترسی پیدا کنم .

و اما سیستم GPRS / این سیستم همونطوری که میبینید به GPS چه از نظر لغت چه کاربرد خیلی مشابهت داره .
    اما اصولا با GPS تفاوت داره .
    GPS = Global Positioning System
    GPRS = General Packet Radio Service

متاسفانه در مورد کارکرد این دومی یعنی GPRS اطلاعی ندارم .
    این لینک هم به نظر مطالب خوندنی ای داره :
    کد:
    http://en.wikipedia.org/wiki/GPRS

ویرایش توسط M-r-r : 2005-05-26 در ساعت 03:34 PM
    Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    588
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon13

نقل قول نوشته اصلی توسط basic
    فکر میکنم که GPRS با GPS فرق داشته باشه.GPRS برای انتقال دیتا روی موبایل کاربرد داره و باید توسط شرکتهای سرویس دهنده ی مخصوص خودش سرویس دهی بشه.ولی GPS سرویسش مجانیه و با ماهواره کار میکنه.
    من هم تایید می کنم چون خود من هم روی گوشی دیده بودم و یکی از دوستام گفت برای انتقال دیتا در کشور های دیگه استفاده میشه..... بابا الان حتی سرویس اس ام اس هم دیگه فعلن فعال نمی کنن مثل اینکه ظرفیت تکمیله ... چه برسته به جی پی آر اس !!!

ویرایش توسط Miad : 2005-05-26 در ساعت 03:49 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

GPSست

برچسب برای این موضوع