صفحه 2 از 5 اولیناولین 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 75

موضوع: راه اندازي ispدر شرايط موجود..بررسي از نظر تجهيزات و قيمت وسرمايه گذاري و سوددهي

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    حرف کیما رو تایید میکنم . سود دهی کلان اینروزا اونم تو بازار اینترنت وجود خارجی نداره . شاید با یه حساب سر انگشتی بتونین حساب کنین که اگه یه خط داشته باشین و فلان تعداد کاربر و فلان تومن هم هزینه هر ساعت چه درآمدی دارین . اما توجه داشته باشین اگه بخواین با یه شرکت دیگه که خدمات اینترنت رو ارائه میکنه وارد رقابت بشین هزینه ی هنگفتی باید خرج کنین . به این مسئله هم باید تنوجه داشته باشین که کاربر فقط اون عددی رو میبینه که اون پایین مینویسه (همون سرعت ظاهری اتصال با مودم مقصد) نه چیز دیگه ای .
    همچنین توجه داشته باشین اگه تو شهری که میخواین سرویس دهی رو انجام بدین اگه واحدی دولتی نظیر آموزش و پرورش یا دانشگاه آزاد دارن الآن سرویس دهی میکنن یا اینکه همچین تو حال و هوای اینترنت داشتن هستند از من به شما نصیحت : اگه رو گنج قارون ننشستین شروع نکنین . مشکلاتی که در این مورد براتون پیش میاد رو اکثرا میدونن : ارائه سرویس با کیفیت نسبتا خوب با قیمت فوقالعاده پایین و سم پاشی علیه رقبا .

شما این چند چیز رو تعیین کن تا یه کلمه بهتون بگم اینکار رو انجام بدین یا نه
    کدوم شهر هستین ؟ یعنی میخواین برای کجا سرویس دهی رو انجام بدین ؟
    تو شهری که هستین واحد دانشگاهی وجود داره یا نه ؟
    تخمین میزنین شهرتون چند نفر جمعیت و از این جمعیت چند تاشون سیستم و از چند تا چند نفر براشون میارزه که برای یه بار هم که شده بیان سراغ اینترنت ؟
    تا چه سقفی و برای چه مدت میتونین هزینه کنین ؟ (هزینه بدون چشم داشتن به سود)

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو غیر فعال شناسه تصویری sassankh
    نوشته
    38
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    salam [LEFT]
    be nazare man isp hich dar amadi nadareh ,faghat aloodeh shodan too kare va basssss, age betoooni dar kenare isp karhaye dige anjam bedi shayad soood dehi dashte basheh .arzeshe sarmaye gozari nadareh .

عضو غیر فعال
    نوشته
    100
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon1

ممنون از لطف همه.اما قرار نبود از نظر سرمايه گذاري يه بررسي بشه؟ميشه لطف كنيد و سرمايه گذاري اوليه رو با جزيياتش بررسي كنيد؟تجهيزات؟ .. نحوه مجوزگيري؟..سازمانهاي مربوطه؟قيمت تجهيزات؟...خواهشآ صحيح و دقيق.ممنون

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نقل قول نوشته اصلی توسط sassankh
    salam [LEFT]
    be nazare man isp hich dar amadi nadareh ,faghat aloodeh shodan too kare va basssss, age betoooni dar kenare isp karhaye dige anjam bedi shayad soood dehi dashte basheh .arzeshe sarmaye gozari nadareh .
    جناب ساسان خان در صورت امکان از املای فارسی یا کاملا انگلیسی استفاده نمایید .
    به نظر من زبان مادری ارجح تر از هر چیز دیگریست که هرگز حاضر نیستم این زبان رو با نوشتاری غیر از اصل و ریشه ی اون عوض کنم مگر در موارد خاص که در این موارد هم از زبان های سره و خالص استفاده میکنم .

در مورد سوال شما :

تجهیزاتی که نیاز دارین :
    یه لینک برای تبادل اطلاعات که همون دیتا خونده میشه . بسته به سرعتی که میخواین از شرکت مخابرات دریافت کنین هم پولی از شما دریافت میشه که طی دوره ی دو ماهه دریافت میشه . این خط رو هم در صورتی میتونین بگیرین که شرکتی رسمی با عنوان اطلاع رسانی ثبت کرده باشین .
    مبلغ و ترفه رو میتونین از سایت خود مخابرات بخونین که البته قراره قراره تخفیف داده بشه .

از نظر تجهیزات :
    برای تبادل اطلاعات بین خودت تا مخابرات هم اگهع تجهیزات قدیمی باشه که از دو تا مودم پتون استفاده میکنی . این مودم ها قیمتشون از دونه ای 250 تومن تا حدودای 700 تومن هست که هزینه و وظیفه تهیه بر عهده مشترک (یعنی شما) هست .
    در صروتی هم که مخابرات منطقه از تجهیزات جدید استفاده میکنه از مودم های جدید استفاده باید کرد که در اینجا مشترک فقط یه مودم مربوط به خودش رو تهیه میکنه که فکر میکنم 350 تا 400 تومن قیمتش باشه .

بعد از مودم خط لیزد باید یه مسیر یاب داشته باشی تا بتونی به اینترنت دسترسی داشته باشی .
    به این مسیر یاب هم روتر میگن که بسته به نوع و سرویسی که ازش میخواین بگیرین از حدودای 950 تومن هست تا الی ماشاالله

بعد از روتر حداقل یه سرور تر و تمیز لازم دارین که کیس تنهاش (منظورم فقط کیس و لوازمی که داخل اون نصب میشن هست) حدودای یک و دویست در میاد . البته انتخاب و زمان سفارش تو قیمت تاثیر داره اما از یک دیگه پایین تر در نمیاد .

به ازای هر کاربری که بخواین به شما وصل بشه یه مودم و بالطبع یه خط تلفن نیاز دارین . خط تلفن حدودای 80 تومن و مودم هم میانگینش حدودای 60 تومن میچرخه که بازم بسته به انتخاب متغیر هست .

اگه روتری که انتخاب میکنین مودم سرخود باشه (مثل روتر سرویس دهنده برای ایوان) دیگه نیازی به مودم ندارین . در غیر اینصورت باید مودم رو جداگونه تهیه بفرمایین .

همونطوری که گفتم اگه مودم جداگونه تهیه فرمودین بایستی برای اتصال مودم ها به سرور از مالتی پورت استفاده کنین که متداول ترین اونها مارک موکسا هس و سی و دو پورتش رو من سه سال پیش خریدم یک و دویست .

اگه بخواین وسایل و لوازم جمع و جور باشن و طوری باشه که بتونین تو جابجاییش و دسترسی به لوازم مشکلی نداشته باشین میتونین یه رک (مثه همین کمد لباس میمونه با یه کم تفاوت ) بگیرین که این هم بسته به نوع و انتخاب از حدودای 150 تومن هست تا الی خدا تومن .

به برنامه های اولیه نظیر سیستم عامل - حسابداری - کش - فایر وال - . . . هم نیاز دارین که سر جمع از 500 یا 600 بالاتر نمیزنه .

هر از گاهی هم که برق قطع و وصل میشه آسیب زیادی به تجهیزات وارد میشه که پیشنهاد میکنم حتما یه یو پی اس خوب در نظر بگیرین که من فاراتل رو پیشنهاد میکنم اینم پایه بگیرین یه تومن .

برای راه اندازی اولیه یه آی اس پی جمع و جور و کوچیک همین چیزا کفایت میکنه . و چیز دیگه ای نیاز نیست .
    اگه جایی ابهام بود بفرمایین.

ویرایش توسط M-r-r : 2005-04-08 در ساعت 04:59 PM
    Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

عضو غیر فعال
    نوشته
    100
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    ميشه بگيد چه جوري حساب ميشه سود در هر ساعت؟منظورم اينه كه هر ساعت كه كاربر متصل ميشه به اينترنت چه سودي عايد isp ميشه؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    100
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام.ميشه بگيد يه ISPچه روابطي با سازمان انفورماتيك كشور داره؟

عضو غیر فعال شناسه تصویری khoshtip_110
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

سوددهی

ببینید سود دهی ای اس پی همون جوری که قبلا بهتون گفتم و دوستان هم گفتن زیاد نیست
    آخه این چیزیه که کاملا به ارایه خدمات هودتون بر میگرده شما باید جوری یوزر های خودتون رو ساپورت کنید که خطهای شما تقریبا پر بشه که تو تهران با همچین رقبایی واقعا سخته مگه تبلیغات سنگینی انجام بدید
    ولی اگه شما یه سرمایه ای حدود 500 میلیون داشته باشید توی تهران حرفی واسه گفتن دارید که باز هم با همچین سرمایه ای خیلی کارهای پر درامد تری میشه انجام داد
    شما باید جوری کارکنید که عمده هزینه شما در ماه که همون اجاره خط دیتاست و همچنین تبلیغات و ادمین شما در بیاد مابقی تو جیبتون میره ولی باز هم میگم این کار توی تهران خوب نیست و شاید ضرر هم بده شما بهتر دنبال جاهای بکر بگردید که توی استان تهران کم پیدا میشه شما اگه بتونید مثلا توی استان های همجوار یا بقیه استانها که هنوز جا واسه رقابت هست فعال بشید خیلی بهتره

---------------------------------------------
    علی نورممحمدی
    E-mail khoshtip118@gmail.com
    Yahoo ID : khoshtip_110
    ---------------------------------------------

Only 19

عضو غیر فعال
    نوشته
    100
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    مثلا ورامين..من از كجا ميتونم بفهمم ورامين اوضاع چطوره؟چه جوري ميشه اطلاعات موثق كسب كرد؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    100
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام.ميشه بگيد يه ISPچه روابطي با سازمان انفورماتيك كشور داره؟

نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

وقت باید بزاری

ببین بهار خانوم شما باید یه خورده وقت بزاری و اونجا تحقیق کنی
    بری پیششون و از اونا بپرسی ولی معمولا جواب نمیدن
    اولین کار اینه که ببینی چند تا ای اس پی داره بعد هر کدوم چنتا ای وان داره از اینا میشه فهمید وضعیت بازار اونجا چطوره
    بعد باید از چند تا از بهترین ای اس پی های اونجا کارت بگیری تو بدترین موقع یعنی ساعت 11 شب کانکت کنی ببینی سرعتشون چه جوره

نام حقيقي: حسن غریب زاده

عضو عادی شناسه تصویری OPAC
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    2
    تو تهران دور وبر این کار نگرد که پشیمون می شین تو همین فروم بزرگانی بودن که از لحاظ فنی کولاک می کنن اما دوام نیوردن وجمع کردن isp رو اما تو شهرستان ها چند شرط اساسی داره
    اول اینکه نصایح جناب ماکیاولی رو جدی بگیرین
    دوم :پارتی هنگامی به درد می خوره که بخوای بدهی سنگین مخابرات رو برات قسط کنن و امثلهم
    سوم :پول حلال مشکلات برای اینکه نخوای هر روز یه قطه بخری و آخرش هم با هم مچ نشن
    چهارم:پرروئی مثلا وقتی کارت رو می دین به یه نمایندگی و نمیگره چطوری از رو ببریش
    خلاصه اگه مایه داری که این راه پول در آوردن نیست من کسانی رو دیدم که دو مگ بند ویت دارن با 3 تا ُE1 پس می بینی که با این جور ادما رقابت بی فایده است یا کسانی رو دیدم که برای مدتی یه ساعت اینترنت رو دادن 50 تومن ناقابل تا کمر بقیه رو بشکنن از رو هم نمیرن تا همه رو از رو نبرن

اگر بازم سوالی داشتین بپرسین
    خدا نگهدار

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    با توحه به تعرفه مخابرات برای خطوط با پهنای باند 64 کیلو بایت شما میتونین قیمت ارائه ی هر ساعت اینترنت رو با یه فرمول ساده بدست بیارین که چیزی در حدود 530 تومن میشه . حالا شما حساب کن که چه خدمات اضافه ای میتونی همراه با کارت های اینترنت (منظورم خدماتی علاوه بر چیزی که مخابرات بهت میده - مثه ماهواره و . . . ) رو انجام بدی . این دو مقدار رو با هم جمع میزنی اگه بالا بود باید یه مقدار ازش کم کنی و به اون نرخ اینترنت رو ارائه کنی . البته چیزی که این وسط حائز اهمیته رقابت با سایر آی اس پی هاست . شما نرخ اونها رو ببین در حول و هوش چقدر هست . آیا برات مقرون به صرفه هست که سرویسی دقیقا برابر یا حتی بهتر از اون مرکز ارائه کنی اما نرخ ساعتی اینترنت پایین تر باشه ؟

برای اینکه بتونی تعیین کنی آیا میتونی سرویس بهتری ارائه کنی یا نه در قالب یه مشتری (البته در صورتی که آی اس پی ای از قبل وجود داشته باشه) هم کافی نت و هم خطوط دایال آپ رو چک کن . ببین سرعت و کیفیت خطوط چطوره ؟ در بازه های زمانی مختلف مثه صبح / قبل از ظهر / ظهر / بعد از ظهر / اوایل شب/ نیمه های شب و صبح زود رو چک کنین . ببینین از لحاظ اشغالی - سرعت و کیفیت مشکلی ندارین ؟

تعرفه ای که من برای دیتا با پهنای باند 64 ارائه میدم به صورت زیر هست که البته باید یه لینک ماهواره رو هم بهش افزود :
    سرویس 24 ساعته :
    2 ساعته = 1000
    5 ساعته = 2000
    10 ساعته = 3000
    20 ساعته = 5500
    . . .
    100 ساعته = 15000

بابت رابطه ی بین انفورماتیک و مراکز سرویس دهنده اینترنت هم باید عرض کنم که موقع ثبت شرکت قرار بود که یه نفر رو شرکت به عنوان شخصی که در حال حاضر (زمان ثبت شرکت) عضو این ارگان هست رو معرفی کنه که متاسفانه و بیشتر خوشبختانه چندان جدی گرفته نشد .

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

دنبال شریک میگردم

ببیند شما یه کار کنید یه میل به من بزنید یا یه تماس بگیرد من جاهای بکر زیاد سراق دارم که میشه این کار هارو انجام داد که سود دهی هم داشته باشه من خودم ملک دارم و تا 20 تا میتونم تهیه کنم حالا باید دید شما شرایط انتقال به جای دیگه رو دارید یا نه چون جایی که من هستم ای اس پی هست ولی کاری که من میخوام بکنم تک تک که نیاز به شریک دارم که حدود 30 تا بتونه بزاره کار من آموزشکاه و سخت افزار و ای اس پی که با 50 تا پول نقد کنار مییاد پارتی هم دارم که راحت مجوز رو بگیریم

-----------------------------------
    علی نورمحمدی
    E-mail : khoshtip118@gmail.com
    yahoo ID : khoshtip_110
    03523634438
    -----------------------------------
    Only 19

عضو غیر فعال
    نوشته
    100
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام... سئوالي كه دارم اينه:چه ميزان از تجهيزاتي كه لازم هست رو بايد خريد؟و چه ميزان رو ميشه اجاره كرد؟

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahar behrad
    با سلام... سئوالي كه دارم اينه:چه ميزان از تجهيزاتي كه لازم هست رو بايد خريد؟و چه ميزان رو ميشه اجاره كرد؟
    جناب خوشتیپ خان / لطف نموده مباحث مربوط به جستجوی شریک و غیره و ذلک رو جای مربوطه دنبال کنید . بدتون نیاد اما اینجا بحث در مورد تجهیزات میچرخه نه شریک شدن .

در مورد سوال شما :
    تو ارسال بالاتر که خدمتتون عرض کردم که چه تجهیزاتی رو حتما باید داشته باشید .
    روتر + لینک مخابرات + دو تا مودم سری پتون برای لینک به مخابرات +‌یه سرور کامل + نرم افزار های مورد نیاز از قبیل سیستم عامل - حسابداری و . . . + به تعداد یوزر همزمان تلفن و مودم
    و باقی چیزایی که بالاتر تو ارسال قبلی لیست کرده بودم .
    وسایل فوق الذکر هم بعید میدونم اجاره ای چیزیشون پیدا بشه .

به نظر من هم جناب خوشتیپ و هم شما دوست عزیز : تو کارایی مثه سرویس اینترنت و امثال این سعی کنین مستقل باشین و شراکتی کار نکنین .

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

صفحه 2 از 5 اولیناولین 1 2 3 4 5 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

حداقل سرمایه برای سیگار فروشی

هزینه تجهیزات خط e1

شرکت ispدر ایران

شرکت مخابرات line max

شرایط واگذاری خطوط ایوان

مقاله زبان حسابداری سرمایه

http://forum.persiannetworks.com/f25/t8828-4.html