نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: DNS سرور خوب

عضو غیر فعال
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0

DNS سرور خوب

من دنبال DNS خوب ميگردم. قبلا از 195.146.32.1 و 195.146.32.65 که مخابرات داده بود استفاده ميکردم. چند روز پيش ديتا داشت سرورها رو انگولک ميکرد. من ديدم DNS ها Ping نميشن. زنگ زدم گفتن ديگه اون DNS ها درست کار نميکنن و از 217.218.127.104 و 217.218.127.105 استفاده کن. من هم اينها رو گذاشتم که ديدم 104 فيلتر داره. يعني حتي وقتي از پروکسي مثل مال Opensky هم استفاده ميکني باز هم اون "کاربر گرامي" ميومد. اما 195.146.32.65 اينجوري نيست. تازه از اون موقع به بعد که گفتم انگولکش ميکردند وقتي از سرويس پروکسي استفاده ميکنم موقعي که يه ادرس سايت ميدم باز کنه خيلي دير connect ميکنه به سايت ولي سرعت دانلود زياد فرقي نکرده. فکر ميکنم يه کاري کردن که اينجوري بشه. نظر شما چيه؟
    اووه خسته شدم. ببخشيد که شما هم خسته شديد.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    با سلام

در مورد اينكه فرمودين سرعت كاهش پيدا كرده نظر من اينه :

با توجه به اينكه با فعال كردن سرويس اينترنت ماهواره اي فيلترينگ مخابرات از كار مي افته ميشه اين نتيجه رو گرفت كه فيلترينگ مخابرات روي دريافت اطلاعات كار ميكنه / عملا با استفاده از سرويس هاي ماهواره مسير دريافت عوض ميشه / و نيز چون ليست هاي سياه هم چيزي در حدود 300 الي 400 هزار آدرس داراي مشكل هستند پس پاكت به پاكت اطلاعات دريافتي مي بايستي با مجتويات پايگاه داده مربوط به ليست سياه مطابقت داده شده و بعد از پاس شدن عدم تطابق اطلاعات دريافت اطلاعات ادامه يابد . با توجه به هزينه ي بالا براي راه اندازي و خريد نرم افزار مربوط فيلترينگ عملا راهي به جز ارسال تمامي تقاضا ها به يك سرور باقي نخواهد ماند . بنابراين با افزايش ترافيك (به دليل درخواست هاي مكرر و عدم پاسخگويي به موقع و مناسب) سرعت تبادل اطلاعات كاهش يافته و وضع فعلي بوجود مي آيد . بابت دانلود هم بايد عرض كنم كه دانلود چون شامل يك پاكت و بطور كل پاكت هايي از يك رنج هست پس در ابتدا و فقط هنگام شروع با كمي كندي روبروي هستيم كه بعد از آن سرعت دانلود به نسبت پهناي باند افزايش خواهد يافت .

در مورد دي ان اس ها :

شركت مخابرات اخيرا ليستي مشتمل بر 15 اي 20 دي ان اس سرور جديد رو براي مراكز سرويس دهنده ارسال كرده كه قرار بود دي ان اس ها مذكور تا سي ام بهمن ماه سال جاري فعال شوند كه متاسفانه هنوز خبري از فعال شدن دي ان اس نيست .
    بابت دي ان اس ها هم عرض كنم كه شما هر چند تا دي ان اس كه دارين اون ها رو پينگ كنين به ترتيب و اولويت پاسخدهي پينگ بر حسب ميلي ثانيه اونها رو آلترنت كنين . من خودم از سان آمريكا استفاده ميكنم كه عالي و بدون مشكل جواب ميده : 192.9.9.3

روزگار به كام موفق و سرافراز باشيد .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو غیر فعال
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    با تشكر از توجه شما
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r
    با توجه به اينكه با فعال كردن سرويس اينترنت ماهواره اي فيلترينگ مخابرات از كار مي افته ميشه اين نتيجه رو گرفت كه فيلترينگ مخابرات روي دريافت اطلاعات كار ميكنه
    در اين مورد من يه بار ديگه اون IP رو براي dns امتحان كردم. بعضي وقتها ميخوره به فيلتر بعضي وقتها نه. حتي چند بار پروكسي رو برداشتم و دوباره گزاشتم. firefox رو هم بستم و دوباره باز كردم ولي نتيجه قطعي نگرفتم.
    عملا با استفاده از سرويس هاي ماهواره مسير دريافت عوض ميشه / و نيز چون ليست هاي سياه هم چيزي در حدود 300 الي 400 هزار آدرس داراي مشكل هستند پس پاكت به پاكت اطلاعات دريافتي مي بايستي با مجتويات پايگاه داده مربوط به ليست سياه مطابقت داده شده و بعد از پاس شدن عدم تطابق اطلاعات دريافت اطلاعات ادامه يابد.
    مگه وقتي از ماهواره استفاده ميكنيم باز هم اون ليست سياه طويل وجود داره؟
    با توجه به هزينه ي بالا براي راه اندازي و خريد نرم افزار مربوط فيلترينگ عملا راهي به جز ارسال تمامي تقاضا ها به يك سرور باقي نخواهد ماند . بنابراين با افزايش ترافيك (به دليل درخواست هاي مكرر و عدم پاسخگويي به موقع و مناسب) سرعت تبادل اطلاعات كاهش يافته و وضع فعلي بوجود مي آيد..
    متاسفانه اين قسمت رو دقيق متوجه نشدم.
    بابت دي ان اس ها هم عرض كنم كه شما هر چند تا دي ان اس كه دارين اون ها رو پينگ كنين به ترتيب و اولويت پاسخدهي پينگ بر حسب ميلي ثانيه اونها رو آلترنت كنين . من خودم از سان آمريكا استفاده ميكنم كه عالي و بدون مشكل جواب ميده: 192.9.9.3
    من اين dns رو هم امتحان كردم ولي باز همون مشكل بود. يعني در status bar فاير فاكس بعد اين كه آدرس رو ميدي يه 6و7 ثانيه connecting to نشون ميده بعد سايتو مياره. (حتي سايتي مثل گوگل). اما با خط data اين جور نيست.

ویرایش توسط TecDiscuss : 2005-03-10 در ساعت 04:13 PM

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    در مورد اينكه گفتم از ماهواره استفاده ميكنين اين بود كه در صورت استفاده از ماهواره ديگه اون ليست سياه ميره كنار و ازش استفاده اي نميشه . همچنين علت كندي تبادل اطلاعات رو من همون ديتابيس بزرگ و ترافيك روي يه سرور توجيه كردم .
    در مورد نرم افزار منظورم اين بود كه چون برنامه ي فيلترينگ برنامه اي ارزون نيست مجبور شدن كه روي يه سرور نصبش كنن و به همين دليل هم همه ي درخواست ها ميرن روري يه سرور و به علت شلوغي و ترافيك اين حالت پيش مياد .
    در مورد دي ان اس ها هم يه صحبت با خود مخابرات كن بايد جوابگو باشند .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

کلمات کلیدی در جستجوها:

دی ان اس جدید مخابرات

دی ان اس شرکت مخابرات

http://forum.persiannetworks.com/f25/t8693.html

dns های پرسرعت مخابرات

dns های پرسرعت

آدرس dns خوب

DNS server های خلوت مخابرات

dns های عالی