نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 8سپاس
  • 4 توسط alisc
  • 3 توسط mthm
  • 1 توسط alisc

موضوع: arp request

نام حقيقي: azi

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    5

arp request

salam
    man tuye mabhase arp b yek moshkeli soali bar khordam.mikhastam bbinam vakhti migim.2computer bayad mac hamo dashte bashan
    va age dar yek subnet moshtarak nabashan arp request b gatway ferestade mishe,.soale man injast
    age beine 2 computer y alame gartway vujud dashte bashe hety in arp request ferestade nishe ta computere peidashe?injuri bashe k kole computera donya ino requesto mgirann? mishe in o baraye man tozih bedin?batashakor

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    با سلام
    ابتدا ورودتون رو به انجمن خوش آمد میگم

ببینید سیستم ها برای پیدا کردن مک آدرس هم دیگه یک پکت درست میکنن و Destination اون رو ff:ff:ff:ff:ff:ff میزارن تا پکت برادکست بشه به کل شبکه یعنی تمام سیستم هایی کهع در اون شبکه هستن این پکت رو میگیرن و هر کسی که اون پکت رو با خودش مچ ببینه پکت رو میگیره و یک reply میفرسته برای فرستنده که مک فلان من هستم

خوب حالا این نکته رو مدنظر داشته باشید که این برادکست فقط در اون شبکه پخش میشه !
    اصطلاحا به روتر میگن Broadcast Killer - یعنی پیغام های برادکست رو خفه میکنه ! و نمیزاره برادکست از خودش عبور کنه . به همین خاطر در شبکه اینترنت هزاران روتر هست به همین خاطر روتر ها اجازه عبور برادکست ها رو نمیدن !

- - - ادامه - - -

بد نیست این مقاله رو معرفی کنید : http://dl.ciscolive.ir/1393/06/04/ARP.pdf

پی نوشت : پیشنهاد میکنم جهت احترام به قوانی انجمن لطفا فارسی تایپ کنید . تایپ فینگلیش خلاف قوانین انجمن هست

mehrzadmo، mohsenhvac، mthm و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: mary

عضو عادی
    نوشته
    369
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    191
    در ادامه صحبتهای آقای شفایی، بسته ای غیر از بسته broadcast اگر قرار باشه به خارج از شبکه فرستاده بشه، چون به دست آوردن MAC address سیستم destination امکانپذیر نیست، به جاش MAC مربوط به gateway گذاشته میشه. تا بسته به gateway برسه.

mohsenhvac، alisc و azitaseifi سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    با سلام

ببینید سیستم ها برای پیدا کردن مک آدرس هم دیگه یک پکت درست میکنن و Destination اون رو ff:ff:ff:ff:ff:ff میزارن تا پکت برادکست بشه به کل شبکه یعنی تمام سیستم هایی کهع در اون شبکه هستن این پکت رو میگیرن و هر کسی که اون پکت رو با خودش مچ ببینه پکت رو میگیره و یک reply میفرسته برای فرستنده که مک فلان من هستم

خوب حالا این نکته رو مدنظر داشته باشید که این برادکست فقط در اون شبکه پخش میشه !
    اصطلاحا به روتر میگن Broadcast Killer - یعنی پیغام های برادکست رو خفه میکنه ! و نمیزاره برادکست از خودش عبور کنه . به همین خاطر در شبکه اینترنت هزاران روتر هست به همین خاطر روتر ها اجازه عبور برادکست ها رو نمیدن !

- - - ادامه - - -

پی نوشت : پیشنهاد میکنم جهت احترام به قوانی انجمن لطفا فارسی تایپ کنید . تایپ فینگلیش خلاف قوانین انجمن هست

سلام .ممنونم.از جواب کاملتون.

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    5
    با سلام

- - - ادامه - - -

با سلامی دوباره
    من این مقاله رو خوندم یکم انتقال بین دو شبکه ش برام گنگ.اونجاش که میگهdrop,icmp
    میشه بعدش یه بسته فرستاده مشه تو پورت۱ اش که ۱۹۲.۱۶۸.۱.۲رو پیدا کنه؟

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    ببینید روتر درخواست ICMP رو که از سیستم سمت چپ میگیره تو روتینگ تیبل خودش نگاه میکنه و میبینه اون آدرس پورت دیگه خودش هست
    پس اون درخواست رو ( پکت جدیدی میسازه فرستنده خودش - گیرنده سیستم سمت راست ) روی پورت سمت راست خودش ارسال میکنه تا برسه به سیستم سمت راست . بعد سیستم سمت راست درخواست رو میگیره و در پاسخ یک پکت ارسال میکنه به خوده روتر و . . .

azitaseifi سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    5
    ببینید روتر درخواست ICMP رو که از سیستم سمت چپ میگیره تو روتینگ تیبل خودش نگاه میکنه و میبینه اون آدرس پورت دیگه خودش هست
    پس اون درخواست رو ( پکت جدیدی میسازه فرستنده خودش - گیرنده سیستم سمت راست ) روی پورت سمت راست خودش ارسال میکنه تا برسه به سیستم سمت راست . بعد سیستم سمت راست درخواست رو میگیره و در پاسخ یک پکت ارسال میکنه به خوده روتر و . . .
    اون دراپ قضیه اش چیه؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع