صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 26

موضوع: بهترین روش مجازی سازی دسکتاپ

نام حقيقي: JAZA

عضو عادی شناسه تصویری manager_66
    نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    165

بهترین روش مجازی سازی دسکتاپ

سلام.

بهترین و سریعترین و باکیفیت ترین روشی که بشه باهاش دسکتاپ رو به اشتراک گذاشت چیه؟
    من از ویندوز مولتی پوینت استفاده کردم و بقیه سیستم ها بهش ریموت میزنن ولی یک راه بهتر میخوام / یک راهی که هم سرعت بالاتری بهمون بده هم کیفیت بهتری! و یک چیزی که به این آسونی نباشه که ی سرور راه بندازی کلاینت ها بهش ریموت بزنن !
    الان واسه پیاده سازی همچین سناریوهایی از چه روشهایی بجز Remote desktop میشه استفاده کرد؟ ممنون .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: تایماز

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط manager_66 نمایش پست ها
    سلام.

بهترین و سریعترین و باکیفیت ترین روشی که بشه باهاش دسکتاپ رو به اشتراک گذاشت چیه؟
    من از ویندوز مولتی پوینت استفاده کردم و بقیه سیستم ها بهش ریموت میزنن ولی یک راه بهتر میخوام / یک راهی که هم سرعت بالاتری بهمون بده هم کیفیت بهتری! و یک چیزی که به این آسونی نباشه که ی سرور راه بندازی کلاینت ها بهش ریموت بزنن !
    الان واسه پیاده سازی همچین سناریوهایی از چه روشهایی بجز Remote desktop میشه استفاده کرد؟ ممنون .
    سلام
    شما چقدر میخواین هزینه کنین؟
    چند تا کاربر دارین؟
    چه سیستم عاملی میخواین کاربرا بهش وصل بشن؟ چه نرم افزارهایی میخوان اجرا کنن؟
    الان زیر ساختتون مجازی هست یا فیزیکی؟

manager_66 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: احسان

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    هدف و سرویس ها رو نگفتی ! اما ترمینال سرویس خوبه. شما که vmware حوزه فعالیتت هست، بد نیست روی سولوشن های خودش هم تحقیق کنی.

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluray نمایش پست ها
    شما که vmware حوزه فعالیتت هست، بد نیست روی سولوشن های خودش هم تحقیق کنی.
    منظورتون از سولوشن هاي vmware كدام ها مي باشد ميشه اسم ببرين؟

نام حقيقي: سامان محمدی

خواننده
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    112
    سلام vdi

نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    165
    نقل قول نوشته اصلی توسط opoet7 نمایش پست ها
    سلام
    شما چقدر میخواین هزینه کنین؟
    چند تا کاربر دارین؟
    چه سیستم عاملی میخواین کاربرا بهش وصل بشن؟ چه نرم افزارهایی میخوان اجرا کنن؟
    الان زیر ساختتون مجازی هست یا فیزیکی؟
    سلام عزیز جان .
    هزینش یک سرور تا 5-6 تومن . کلاینتها موجوده
    بین 10 تا 12 کاربر داریم.
    ویندوز 7 و نرم افزارایی مثل آفیس و فتوشاپ و VB 6.0 و Dreamwerver و چند تا نرم افزار دیگه تو همین مایه ها
    الان فیزیکیه ساختارمون البته اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم . الان یک سرور داریم با 10 تا کلاینت که به یک سوییچ وصلن و با هم شبکن !

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط bluray نمایش پست ها
    هدف و سرویس ها رو نگفتی ! اما ترمینال سرویس خوبه. شما که vmware حوزه فعالیتت هست، بد نیست روی سولوشن های خودش هم تحقیق کنی.
    ممنون / Vmware زیاد کار نکردم فقط همون ESX و workstation رو بلدم . تو حوزه vmware میشه رفت سراغ Vmware view که یک بار کانفیگش رو دیدم خیلی سخت بود و باید خیلی بنظرم واسه یادگیریش وقت گذاشت !

- - - ادامه - - -

یک توضیح کلی میدم .

اغلب سناریوهای ما به این شکله که یک سرور قوی داریم که میخوایم کلاینتها(10-12 کلاینت) از طریق اون بتونن یک دسکتاپ مجزا داشته باشن و نرم افزارای خودشونو هم اجرا کنن و ویندوزشون هم سون باشه . یکماه پیش دنبالش بودم و یک راه سریع که استفاده از ویندوز باشه و ریموت زدن بهش رو استفاده کردم ولی همینجوری که عرض کردم با اینکه نتیجش بد نبود روی یک سرور با رم 32 گیگ و Corei7 اما فکر میکنم باید راه بهتری هم باشه و این راهی که من استفاده میکنم اصولی نیست !
    بعد از جستجو های زیاد و تست نرم افزارای مختلف مثل VNC , Blaze , ... از آخر به این نتیجه رسیدم کلا ریموت ویندوز (RDP) رو بیخیال بشم و از یک روش استاندارد و اصولی استفاده کنم ! چون روش قابل دفاعی نیست و فرضا یک نفر بعنوان کارشناس شبکه با داشتن چندین مدرک و مطالعه و ... از این روش استفاده میکنه یکی دیگه هم که هیچ سررشته ای از شبکه نداره میاد از این روش استفاده میکنه !

بین VMware view و Citrix کدوم رو پیشنهاد میدین ؟ بغیر از این دو چیز دیگه ای هم هست ؟ از لحاظ سرعت چقد بین ریموت به ویندوز و استفاده از این نرم افزارا فرق هست ؟ Vmware view تقریبا کانفیگ سختی داره Citrix به چه شکله ؟ بحث لایسنسوش به چه شکله و باید لایسنس داشته باشن یا نه؟ اگه من 15 تا کلاینت داشته باشم باید 15 تا VM روی سرور داشته باشم؟

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    بین VMware view و Citrix کدوم رو پیشنهاد میدین ؟ بغیر از این دو چیز دیگه ای هم هست ؟ از لحاظ سرعت چقد بین ریموت به ویندوز و استفاده از این نرم افزارا فرق هست ؟ Vmware view تقریبا کانفیگ سختی داره Citrix به چه شکله ؟ بحث لایسنسوش به چه شکله و باید لایسنس داشته باشن یا نه؟ اگه من 15 تا کلاینت داشته باشم باید 15 تا VM روی سرور داشته باشم؟
    من با view زیاد کار کردم کانفیگش سخت نیست
    بله روش های دیگه هم هست برای اینکار ولی معماری کلیه نرم افزار های vdi تقریبا یکی هست
    این نرم افزار ها معمولا به دو شکل مورد استفاده قرار می گیرند یکی همون پروتکل RDS می باشد و دیگری PCOIP می باشد(البته در View اینطوری است شاید citrix فرق کند)
    کانقیگ view زیاد سخت نیست فقط کافی معماریشو بلد باشی اتفاقا خیلی هم اسونه به نظر من
    View کرک داره ولی citrix بعید میدونم اگه هم باشه نسخه های پایینش داره
    اگر شما بخواهید 15 تا کاربر داشته باشین و از ویندوز کلاینتی استفاده کنید باید 15 تا VM ایجاد کنید ولی اگر بخواهید از ویندوز سروری استفاده کنید می توانید یک VM برای 15 کاربر به اشتراک بگذارید.

- - - ادامه - - -

ویندوز مولتی پوینت می تونه به ازای هر کاربر یک VM ایجاد کنه و هر کاربرو به یک VM وصل کنه تا به حال از این ویژگی استفاده کردین؟

- - - ادامه - - -

سلام عزیز جان .
    هزینش یک سرور تا 5-6 تومن . کلاینتها موجوده
    با سروری با این هزینه به احتمال زیادبرای 15 کاربر مشکل Storage خواهید داشت(منظورم مشکلات کارایی Storage می باشد نه حجم )

نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    165

ویندوز مولتی پوینت می تونه به ازای هر کاربر یک VM ایجاد کنه و هر کاربرو به یک VM وصل کنه تا به حال از این ویژگی استفاده کردین؟
    لطف میکنید بیشتر توضیح بدید ؟ من از مولتی پوینت استفاده کردم بد نبود ولی همینجور که گفتم دنبال بهترین راهم .
    بابت VM دقیق متوجه نمیشم ! منظورتون اینه روی سرور یک Vmware Workstation یا Vsphere نصب میکنیم و همزمان 15 تا کاربر رو روشن میکنیم بعد کلاینتها به VM خودشون ریموت میزنن؟

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    لطف میکنید بیشتر توضیح بدید ؟ من از مولتی پوینت استفاده کردم بد نبود ولی همینجور که گفتم دنبال بهترین راهم .
    بابت VM دقیق متوجه نمیشم ! منظورتون اینه روی سرور یک Vmware Workstation یا Vsphere نصب میکنیم و همزمان 15 تا کاربر رو روشن میکنیم بعد کلاینتها به VM خودشون ریموت میزنن؟
    نه دوست عزیز شما می توانید بر روی مولتی پوینت سرور چند تا VM ایجاد کنید و هر کاربر به جای اینکه به ویندوز مولتی پوینت وصل بشن به یک VM وصل کنید البته این VM ها رو بستر Hyper-V اجرا میشوند و سرور باید قابلیت اجرای Hyper-V رو داشته باشه.
    به لینک های زیر نگاه کنید متوجه منظورم میشین.

ویرایش توسط opoet7 : 2015-02-03 در ساعت 12:45 PM

نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    165
    نه دوست عزیز شما می توانید بر روی مولتی پوینت سرور چند تا VM ایجاد کنید و هر کاربر به جای اینکه به ویندوز مولتی پوینت وصل بشن به یک VM وصل کنید البته این VM ها رو بستر Hyper-V اجرا میشنو سرور باید قابلیت اجرای Hyper-V رو داشته باشه.
    به لینک های زیر نگاه کنید متوجه منظورم میشین.

تنها فرقش با وقتی که به خود سرور ریموت میزنن فک کنم اینه که دیگه نرم افزارایی که رو سرور نصبه رو نمیبینه و میتونی به یوزر دسترسی ادمین بدی . درسته؟ تو سرعتش هم تاثیرگذاره؟ تا بحال باهاش کار کردید؟

mjzaret سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    بله دقیقا اینطوره شما می توانید ویندوز 7 یا 8 بر روی VM ها نصب کنید و هر نرم افزاری که بخواین بدون محدودیت بر روی VM ها نصب و اجرا کنید.
    به کاربراین هم می توانید دسترسی های متفاوت بدین.
    قطعا تو سرعت هم تاثیر گذاره البته باید به منابع سرورتون توجه داشته باشید چون در این حالت برای 15 کاربر 15 ماشین مجازی و سیستم عامل در حال اجرا می باشد.
    من کار نکردم.
    ویندوز مولتی پوینت در نسخه بعدی ویندوز سرور به عنوان یکی از Feature هایی که می توان نصب کرد اضافه خواهد شد.

mavrick و mjzaret سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    165
    اگه قرار باشه همزمان دو تا کارگاه از یک سرور استفاده کنن که جمعا میشه 25-30 کلاینت و سرور هم 32 گیگ رم و Ci7 باشه بنظرتون جواب میده ؟ VMware view چطور بنظرتون در این شرایط جواب میده؟

- - - ادامه - - -

این روشی که گفتین واسه نرم افزاریی مثل اتوکد که فقط دو تا instance میشه استفاده کرد خیلی خوبه !

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    اگه قرار باشه همزمان دو تا کارگاه از یک سرور استفاده کنن که جمعا میشه 25-30 کلاینت و سرور هم 32 گیگ رم و Ci7 باشه بنظرتون جواب میده ؟ VMware view چطور بنظرتون در این شرایط جواب میده؟
    ببینید اگر بخواهین View راه اندازی کنین و به هر کاربر یک VM اختصاص بدین یا به ازای هر کاربر یک VM در مولتی پوینت سرور فرقی ندارد باید شرایط زیر را در نظر بگیرید

1- اگر به ازای هر کاربر 1.5 گیگ رم اختصاص دهید 45 گیگ رم نیاز خواهید داشت(فقط برای کاربران برای کار های مدیریتی هم 10 گیگ فکر کنم نیاز باشه)

2- اگر برای هر کاربر یک Core پردازنده اختصاص بدین سی Core نیاز خواهید داشت ولی پردازنده شما هشت Core می باشد و این یعنی زمانبند پردازنده به شدت درگیر این کار خواهد شد و احتمال هنگی وجود دارد(با توجه به اینکه این پردازنده از نسل پردازنده های سروری نمی باشد قطعا این موضوع به نسبت شدت خواهد گرفت)

3- مورد بعدی در رابطه با Storage می باشد Storage شما باید توانایی اجرای 30 سیستم عامل را داشته باشد(به فرض ایمکه هر سیستم عامل 20 IO در ثانیه نیاز داشته باشد باید Storage شما 600 IO در ثانیه را جوابگو باشد)

4- کارت شبکه هم باید در نظر گرفت که ترافیک 30 کاربر را جابه جا می کند.

mjzaret و manager_66 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    165
    ممنون از راهنماییتون / پس با توضیحات شما و محدودیت بودجه برای سرور (5-6 تومن) و تعداد نسبتا بالای کلاینت تنها راه همان شیوه سنتی ریموت دسکتاپ هست ؟ باقی روشها چه VMware View چه Citrix برای اجرا به سخت افزار سرور قوی تری وابسته هستن؟ درسته؟

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    ممنون از راهنماییتون / پس با توضیحات شما و محدودیت بودجه برای سرور (5-6 تومن) و تعداد نسبتا بالای کلاینت تنها راه همان شیوه سنتی ریموت دسکتاپ هست ؟ باقی روشها چه VMware View چه Citrix برای اجرا به سخت افزار سرور قوی تری وابسته هستن؟ درسته؟
    خواهش میکنم بله فکر کنم مولتی پوینت با این شرایط برای شما خوب باشه.
    View یا Citrix شرایط بالا که توضیح دادم را نیاز داره و سخت افزار قوی برای 30 کاربر نیاز داره.

mjzaret و manager_66 سپاسگزاری کرده‌اند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

remote app ياcitrix

برچسب برای این موضوع