صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 26 از مجموع 26

موضوع: بهترین روش مجازی سازی دسکتاپ

نام حقيقي: JAZA

عضو عادی شناسه تصویری manager_66
    نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    165
    بازم ممنون / اگه ما با view یک vm ایجاد کرده باشیم و یک ویندوز سون هم نصب شده باشه چند تا کلاینت میتونن ریموت بزنن بهش ؟ vmware view هم مثل RDP محدودیت ریموت داره؟

- - - ادامه - - -

بعد تست کردین ببینین سرعت و کیفیت کدوم بالاتره ؟ مثلا وقتی به یک کلاینت ریموتRDP میزنین سرعت بالاتری واسه کارکردن داره یا وقتی با view ریموت میزنین؟

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط ;450570
    اگر شما بخواهید 15 تا کاربر داشته باشین و از ویندوز کلاینتی استفاده کنید باید 15 تا VM ایجاد کنید ولی اگر بخواهید از ویندوز سروری استفاده کنید می توانید یک VM برای 15 کاربر به اشتراک بگذارید.
    چون اینجوری هم فک میکنم بشه یک سرور 2008R2 نصب کرد و کلاینتا بهش با view وصل بشن ! میخوام ببینم سرعتش با Remote desktop ویندوز فرق میکنه یا نه؟ //ممنون

نام حقيقي: تایماز

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط manager_66 نمایش پست ها
    بازم ممنون / اگه ما با view یک vm ایجاد کرده باشیم و یک ویندوز سون هم نصب شده باشه چند تا کلاینت میتونن ریموت بزنن بهش ؟ vmware view هم مثل RDP محدودیت ریموت داره؟
    اولین موضوع اینه که ویندوز های کلاینتی بیشتر از یک یا دو نفر نمیتونن به صورت همزمان بهش وصل بشن(البته راهکاری برای دور زدن این موضوع می باشد)
    دومین موضوع اینه که معماری VDI طوری هست که هر کاربر یک VM باید داشته باشد، اکثر سولوشن های VDI این اجازه رو نمیدن که بیش از یک کاربر بتونه به یک VM وصل بشه.(البته اگر ویندوز VM سروری باشد View این امکانو میده که بین چند کاربر به اشتراک گذاشته بشه)
    بعد تست کردین ببینین سرعت و کیفیت کدوم بالاتره ؟ مثلا وقتی به یک کلاینت ریموتRDP میزنین سرعت بالاتری واسه کارکردن داره یا وقتی با view ریموت میزنین؟
    من تست نکردم ولی فکر کنم تو اینترنت افراد یا شرکت های زیادی این دو مورد را با هم مقایشه کرده باشن.
    البته به نظرم پروتکل PCOIP بهینه تر از RDP عمل کنه چون صرفا برای VDI به وجود اومده.

ویرایش توسط opoet7 : 2015-02-03 در ساعت 02:05 PM
    mjzaret و manager_66 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    165
    ممنون / واسه کارکردن با vmware view از کجا باید شروع کنم ؟! چون یک مدت پیش میخواستم یاد بگیرم اما بعد از یک مدت نفهمیدم چی باید دانلود کنم و چجوری باید نصبش کنم و کلا بیخیال شدم ! میشه راه اندازی اولیش رو راهنمایی کنید یا یک لینک بدین که واسه مبتدیا باشه ؟ بگه چه چیزیا واسه نصب لازمه و چجوری راه اندازی میشه؟
    مثلا تو یک کلیپ دیدم طرف composer نصب میکنه و vcenter راه انداخته اما دلیلشو نفهمیدم !

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    خواهش میکنم
    تو این انجمن مطالبی به صورت پراکنده هست اول لینک زیرو مطالعه کنید بعد سوالاتتون مطرح کنین در خدمتتون هستم.
    تو اینترنت هم مطالب زیاد و خیلی خوبی در این زمینه وجود دارد که با کمی جستجو بهش میتونین برسین.

manager_66 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    165
    Vmware نسخه ای داره که بشه نرم افزار روی سرور رو بصورت آیکن روی دسکتاپ کلاینتها قرار داد و کرک باشه ؟ مثل قابلیت remote app manager ویندوز سرور یا Citrix Xen App ؟ میشه واسه سناریوهایی مثل اتوکد ازش استفاده کرد و بیشتر از دو instance رو اجرا کرد ؟

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    ببینید شما با View می توانید به سه صورت اپلیکیشن ها را به کاربران تحویل دهید.
    یکی اینکه برای کاربر یک VM ایجاد کنید و داخل VM اپلیکیشن های مورد نظر را نصب کنید.(پردازش سمت سرور است)
    دومی اینکه شما یک ویندوز سرور ایجاد کنید و اپلیکیش های مورد نظر را در آن نصب کنید و به صورت اشتراکی کاربران از آنها استفاده کنند(مثل Remote App ویندوز سرور) - پردازش سمت سرور است
    سومی اینکه شما اپلیکیشن های مورد نظر را با VMware ThinAPP مجازی کنید و به کاربران Deploy کنید.(پردازش سمت کلاینت است)

در اولی میشه چند instance از اتوکد اجرا کرد.
    در دومی نمیشه چند instance از اتوکد را اجرا کرد.
    در سومی تست نکردم ولی به احتمال زیاد میشه ولی کارایی پایینی برای اتوکد که اپلیکیش سنگینی است دارد.

نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    165
    ممنون / اگه با VMware Thinapp نرم افزار رو Portable کنم و با Remote app پردازشو سمت سرور بفرستم بنظرتون منطقیه؟
    واسه Citrix xenapp یا 2x Application Server کرک پیدا میشه ؟

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    ممنون / اگه با VMware Thinapp نرم افزار رو Portable کنم و با Remote app پردازشو سمت سرور بفرستم بنظرتون منطقیه؟
    واسه Citrix xenapp یا 2x Application Server کرک پیدا میشه ؟
    نه به نظرم کار منطقی نیست و هیچ مزیتی هم نداره.
    من تا به حال نتونستم پیدا کنم.

نام حقيقي: مهدی نادری

عضو عادی
    نوشته
    303
    سپاسگزاری شده
    242
    سپاسگزاری کرده
    10
    در زمینه مجازی سازی دسکتاپ و بر Application محصولاتی به مراتب بهتر از VmWare وجود داره
    اگر براتون مقدوره لاسنس محصولات Xen App یا Xen Desktop رو بگیرین ضمنا این محصولات کرک هم نداره

manager_66 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    165
    نقل قول نوشته اصلی توسط opoet7 نمایش پست ها
    نه به نظرم کار منطقی نیست و هیچ مزیتی هم نداره.
    من تا به حال نتونستم پیدا کنم.
    پس میشه گفت تنها کاربرد Vmware Thinapp همین پرتابل کردن نرم افزاراست و واسه بحث Virtualaztion مورد استفاده قرار نمیگیره! درسته؟

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط MNaderi نمایش پست ها
    در زمینه مجازی سازی دسکتاپ و بر Application محصولاتی به مراتب بهتر از VmWare وجود داره
    اگر براتون مقدوره لاسنس محصولات Xen App یا Xen Desktop رو بگیرین ضمنا این محصولات کرک هم نداره
    از جمله این نرم افزار ها و برتری آنها چی می باشد دوست عزیز؟ می توانید در این مورد توضیح دهید.
    با سپاس فراوان

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

remote app ياcitrix

برچسب برای این موضوع