نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط fpcmod
  • 1 توسط mohamad12

موضوع: توضیح تنظیمات اینترانت بر روی مودم وایرلس (جستو هم کردم)

نام حقيقي: mahdi

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    13

توضیح تنظیمات اینترانت بر روی مودم وایرلس (جستو هم کردم)

با عرض سلام خدمت اساتید گرامی سایت
    ابتدا عذرخواهی می کنم . من جستجو هم کردم ولی شاید چون خیلی نابلد هستم چیزی نفهمیدم
    من یک سوال اصلی دارم و یک سوال فرعی که امیدوارم اساتید در سطح من توضیح بدن

سوال اصلی :
    تنظیمات اینترانت روی مودم وایرلس (اخص دی لینک 2750) چگونه است ؟

سوال فرعی :
    آیا امکان داره اینترانت و اینترنت هر دو روی این مودم تعریف بشن ؟ ( حتی اگر مجبور باشیم دستی بین این دو سوئیچ کنیم ) اگر بله، چگونه ؟؟؟

تشکر فراوان

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ali

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    سوال اصلی
    کلا تنظیمات زیاد سخت نیست چند تا نکته داره؟
    1- انتخاب سرویس دهنده ای که از اون اینترنت خریداری کرده اید.
    2- وارد کردن نام کاربری و رمز عبور
    این 2 نکته برای همه مودم ها صدق میکنه
    البته باید توجه کرد که قبل از راه اندازی مودم وایرلس باید پسورد پیشفرض اونو تغییر بدید تا از حالت وقف عام خارج بشه
    سوال فرعی
    اگر منظورتون از اینترانت به اشتراک گزاری منابع از طریق وایرلس هست . درسته این ممکنه.

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    نقل قول نوشته اصلی توسط seven77 نمایش پست ها
    سوال اصلی :
    تنظیمات اینترانت روی مودم وایرلس (اخص دی لینک 2750) چگونه است ؟
    اتصال مودم:
    1. نیازمندی های سیستمی:
    1.1. سرویس ADSL فعال از سرویس دهنده گان اینترنت
    1.2. یک کامپیوتر با کارت شبکه کابلی و کابل شبکه (کابل شبکه در پک مودم موجود است)
    1.3. فعال بودن پروتکل TCP/IP روی کامپیوتر (بصورت پیش فرض در ویندوز فعال است)
    1.4. یک مروگر وب مانند فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، کروم، اپرا یا .....

2. نیازمندی های محیط نصب مودم:
    2.1. این مودم نباید در محلی با رطویت وگرمای بیش از حد قرار داده شود
    2.2. مودم را جایی قرار دهید که به همان آسانی که به وسایل دیگر متصل میشود به برق نیز دسترسی داشته باشد
    2.3. مراقب سیمکشی های آن باشد تا سر راه تردد افراد قرار نگرفته باشد
    2.4. مودم را می توانید روی میز یا یک قفسه قرار دهید
    2.5. از قرار دادن آن در مکان هایی با تشعشع زیاد الکترومغناطیس خودداری کنید

اتصال به مودم
    لطفا قبل از هر کاری از فعال بودن سرویس ADSL خود مطمئن شوید (با اتصال مودم به خط تلفن باید چراغ ADSL پس از حدود 30 ثانیه ثابت روش شود) سپس مراحل زیر را برای اتصال مودم انجام دهید: 1. قرار دادن مودم در محل مناسب، بهترین محل برای قرار دادن مودم مرکز شبکه وایرلس شماست
    2. قرار دادن آنتن در حالت عمودی
    3. اتصال کارت شبکه کامپیوتر به یکی از پورت های LAN مودم با کابل شبکه مناسب (برای استفاده از سیستم وایرلس شما می توانید پس از تنظیم مودم اتصال کابلی آنرا جدا کنید اما به یاد داشته باشد که همیشه تنظیم را روی حالت اتصال کابلی انجام دهید نه روی اتصال بیسیم) 4. اتصال خط تلفن از طریق Splitter موجود در پک مودم به مودم
    5. اتصال آداپتور برق و سپس روشن کردن مودم

راهنمای تنظیم سریع:
    1. آدرس IP پیش فرض این مودم 192.168.1.1 و Subnet Mask آن 255.255.255.0 است. این مقادیر قابل تغییر است اما در این راهنما ما از مقادیر پیش فرض جهت تنظیم استفاده می کنیم. تنظمات IP کارت شبکه متصل شده را برای اتصال صحیح تنظیم کنید، اگر از نحوه این کار اطلاع ندارید به لینک زیر مراجعه کنید راهنمای تنظیم کارت شبکه کامپیوتر برای اتصال به مودم
    2. تنظیم این مودم توسط یک مرورگر وب انجام میشود و در هر سیستم عاملی امکانپذیر است. آدرس مودم را در مرورگر خود وارد کنید:
    3. بعد از چند لحظه پنجره جدیدی باز شده که از شما Username و Password مودم را درخواست می نماید این مقادیر بصورت پیش فرض admin و admin (بصورت حروف کوچک) است. آنها را وارد کرده و روی دکمه OK کلیک کنید.
    توجه:
    الف. این Username و Password را با Username و Password ی که ISP به شما داده اشتباه نگیرید.
    ب. اگر صفحه درخواست Username و Password ظاهر نشد به به معنی این است که یا شما تنظمات کارت شبکه مناسبی ندارید که باید آنها را بازبینی کنید و یا روی مروگر شما پ ر و ک س ی تنظیم شده که باید در اینترنت اکسپلورر به منوی Internet Option و سپس به Connection و سپس در قسمت Lan Setting رفته و تیک آیتم Using P r o x y را برداشته و OK کنید. 1. بعد از ورود موفق به صفحه تنظمیات مودم را بصورت زیر مشاهده می کنید:

2. روی Advanced Setup و سپس Layer 2 Interface کلیک کرده و در صفحه ظاهر شده روی ADD کلیک کنید:

3. در این صفحه مقادیر VPI و VCI را در فیلد های مربوطه وارد کنید، باقی آیتم ها مانند شکل زیر باید باشد روی دکمه Apply/Save کلیک کنید. مقادیر VPI و VCI برای هر ISP ممکن است متفاوت باشد مقادیر متداول آن در ایران 0 و 35 برای اکثر سرویس دهنده ها و 0 و 59 برای پارس آنلاین است. اگر از این مقادیر مطمئن نیستید از ISP خود سوال کنید.

4. شکل زیر نمایش داده خواهد شد:

5. در منوی سمت چپ و قسمت Advanced Setup روی WAN Service کلیک کنید تا شکل زیر را مشاهده کنید سپس روی Add کلیک کنید

6. روی Next کلیک کنید.
    7. سپس شکل زیر را مشاهده می کنید. در این صفحه در قسمت Select WAN Service Type گزینه PPP Over Ethernet را انتخاب و روی Next کلیک کنید 8. در این صفحه اطلاعات (Username و Password) مربوط به سرویس اینترنتی را که خریداری کرده اید در فیلد های PPP Username و PPP Password وارد کنید باقی آیتم ها را مانند شکل تنظیم کنید. سپس روی Next کلیک کنید. 9. در این صفحه فقط روی Next کلیک کنید 10. سپس در صفحه بعدی گزینه Select DNS Server Interface from available WAN Interface را انتخاب و روی Next کلیک کنید. 11. حال روی Apply/Save کلیک کنید 12. سپس نوبت تنظیمات وایرلس شماست. در منوی سمت چپ رو آیتم Wireless و سپس Basic کلیک کنید. در این صفحه اگر می خواهید وایرلس مودم شما فعال باشد گزینه Enable Wireless را تیک بزنید و در قسمت SSID نامی را برای شبکه بیسیم خود برگزینید سپس در پایین صفحه روی Apply/Save کلیک کنید.
    13. اکنون یک کار مهم دیگر باقی مانده که آن تنظیم رمز روی وایرلس آن است تا تنها افراد مجاز قابلیت استفاده از وایرلس این مودم را داشته باشند. برای این کار در منوی سمت چپ روی Security کلیک کرده و در قسمت Network Authentication از لیست موجود می توانید انواع سیستم های رمز گذاری وایرلس را انتخاب کنید. در این قسمت به صورت پیش فرض رمزگذاری وایرلس مودم غیر فعال است (None انتخاب شده است) آنرا به WPA Personal تغییر دهید، سپس در قسمت WPA/WAPI Passphrase یک رمز بین 8 تا 63 کارکتری وارد کنید (این رمز را برای مواقعی که با دستگاه های وایرلس مانند نوت بوک به مودم متصل میشوید به خاطر داشته باشد) و پس رو دکمه Apply/Save پایین صفحه کلیک کنید.
    تنظیمات مودم به پایان رسیده است. یک بار مودم را خاموش روشن کنید پس از حدود 2 دقیقه چراغ Internet مودم به رنگ سبز روشن میشود که نشاندهنده اتصال صحیح به اینترنت است. در صورت وجود مشکل در اتصال به اینترنت مجددا مراحل بالا را با دقت تکرار کنید. منبع: وب سايت سايبر كانكت

- - - ادامه - - -

این هم فریم ور جدید :

اتصال مودم:

نیازمندی های سیستمی:

1. سرویس ADSL فعال از سرویس دهنده گان اینترنت
    2. یک کامپیوتر با کارت شبکه کابلی و کابل شبکه (کابل شبکه در پک مودم موجود است)
    3. فعال بودن پروتکل TCP/IP روی کامپیوتر (بصورت پیش فرض در ویندوز فعال است)
    4. یک مروگر وب مانند فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، کروم، اپرا یا .....

نیازمندی های محیط نصب مودم:

1. این مودم نباید در محلی با رطوبت وگرمای بیش از حد قرار داده شود
    2. مودم را جایی قرار دهید که به همان آسانی که به وسایل دیگر متصل میشود به برق نیز دسترسی داشته باشد
    3. مراقب سیمکشی های آن باشد تا سر راه تردد افراد قرار نگرفته باشد
    4. مودم را می توانید روی میز یا یک قفسه قرار دهید
    5. از قرار دادن آن در مکان هایی با تشعشع زیاد الکترومغناطیس خودداری کنید

اتصال به مودم
    لطفا قبل از هر کاری از فعال بودن سرویس ADSL خود مطمئن شوید (با اتصال مودم به خط تلفن باید چراغ ADSL پس از حدود 30 ثانیه ثابت روشن شود) سپس مراحل زیر را برای اتصال مودم انجام دهید:
    1. قرار دادن مودم در محل مناسب، بهترین محل برای قرار دادن مودم مرکز شبکه وایرلس شماست
    2. قرار دادن آنتن در حالت عمودی
    3. اتصال کارت شبکه کامپیوتر به یکی از پورت های LAN مودم با کابل شبکه مناسب (برای استفاده از سیستم وایرلس شما می توانید پس از تنظیم مودم اتصال کابلی آنرا جدا کنید اما به یاد داشته باشد که همیشه تنظیم را روی حالت اتصال کابلی انجام دهید نه روی اتصال بیسیم)
    4. اتصال خط تلفن از طریق Splitter موجود در پک مودم به مودم
    5. اتصال آداپتور برق و سپس روشن کردن مودم

راهنمای تنظیم سریع:
    1. آدرس IP پیش فرض این مودم 192.168.1.1 و Subnet Mask آن 255.255.255.0 است. این مقادیر قابل تغییر است اما در این راهنما ما از مقادیر پیش فرض جهت تنظیم استفاده می کنیم. تنظمات IP کارت شبکه متصل شده را برای اتصال صحیح تنظیم کنید، اگر از نحوه این کار اطلاع ندارید به لینک زیر مراجعه کنید
    راهنمای تنظیم کارت شبکه کامپیوتر برای اتصال به مودم
    2. تنظیم این مودم توسط یک مرورگر وب انجام میشود و در هر سیستم عاملی امکانپذیر است. آدرس مودم را در مرورگر خود وارد کنید:

برای بزرگنمائی و مشاهده تصویر در اندازه 641x27px اینجا کلیک کنید.

3. بعد از چند لحظه پنجره جدیدی باز شده که از شما Username و Password مودم را درخواست می نماید این مقادیر بصورت پیش فرض admin و admin (بصورت حروف کوچک) است. آنها را وارد کرده و روی دکمه OK کلیک کنید.

برای بزرگنمائی و مشاهده تصویر در اندازه 842x462px اینجا کلیک کنید.

توجه:
    الف. این Username و Password را با Username و Password ی که ISP به شما داده اشتباه نگیرید.
    ب. اگر صفحه درخواست Username و Password ظاهر نشد به به معنی این است که یا شما تنظیمات کارت شبکه مناسبی ندارید که باید آنها را بازبینی کنید و یا روی مروگر شما پ ر و ک س ی تنظیم شده که باید در اینترنت اکسپلورر به منوی Internet Option و سپس به Connection و سپس در قسمت Lan Setting رفته و تیک آیتم Using P r o x y را برداشته و OK کنید.
    1. بعد از ورود موفق به صفحه تنظمیات مودم را بصورت زیر مشاهده می کنید:

برای بزرگنمائی و مشاهده تصویر در اندازه 841x530px اینجا کلیک کنید.

2. روی Setup Wizard کلیک کنید و سپس روی Next کلیک کنید:

برای بزرگنمائی و مشاهده تصویر در اندازه 838x369px اینجا کلیک کنید.

3. در صفحه بعدی منطقه زمانی تهران را در لیست دوم انتخاب و روی Next کلیک کنید (انتخاب نکردن این آیتم تاثیری بر تنظیم مودم نخواهد داشت)

برای بزرگنمائی و مشاهده تصویر در اندازه 839x589px اینجا کلیک کنید.

4. شکل زیر نمایش داده خواهد شد. در قسمت WAN Access Type آیتم DSL را انتخاب کنید (این گزینه تنها برای DSL-2750U/U1 نمایش داده میشود). Protocol را روی PPPoE و Encapsulation Mode را روی LLC تنظیم کنید.مقادیر VPI و VCI را در فیلد های مربوطه وارد کنید، مقادیر VPI و VCI برای هر ISP ممکن است متفاوت باشد مقادیر متداول آن در ایران 0 و 35 برای اکثر سرویس دهنده ها و 0 و 59 برای پارس آنلاین است. اگر از این مقادیر مطمئن نیستید از ISP خود سوال کنید. Username و Password مربوط به سرویس اینترنتی را که خریداری کرده اید در فیلد های Username و Password وارد کنید یادتان باشد در قسمت Confirm Password باید پسورد اشتراک خود را مجددا وارد نمایید. سپس روی Next کلیک کنید.

برای بزرگنمائی و مشاهده تصویر در اندازه 841x614px اینجا کلیک کنید.

5. سپس نوبت تنظیمات وایرلس شماست. در این صفحه اگر می خواهید وایرلس مودم شما فعال باشد گزینه Enable Your Wireless Network را تیک بزنید و در قسمت SSID نامی را برای شبکه بیسیم خود برگزینید. و در قسمت Security Level از لیست موجود می توانید انواع سیستم های رمز گذاری وایرلس را انتخاب کنید. در این قسمت به صورت پیش فرض رمزگذاری وایرلس مودم غیر فعال است (None انتخاب شده است) آنرا به WPA2-PSK تغییر دهید، سپس در قسمت WPA Pre-Shared Key یک رمز بین 8 تا 63 کارکتری وارد کنید (این رمز را برای مواقعی که با دستگاه های وایرلس مانند نوت بوک به مودم متصل میشوید به خاطر داشته باشد) و پس رو دکمه Next پایین صفحه کلیک کنید.

برای بزرگنمائی و مشاهده تصویر در اندازه 840x620px اینجا کلیک کنید.

6. در صفحه بعدی می توانید رمز ورود به صفحات تنظبم مودم را عوض کنید. اگر نیازی به این کار ندارید روی Skip کلیک کنید. در غیر اینصورت رمز فعلی (یعنی admin) و رمز جدیدی را که میخواهید وارد کرده و روی Next کلیک کنید.

برای بزرگنمائی و مشاهده تصویر در اندازه 836x438px اینجا کلیک کنید.

7. اکنون خلاصه ای از تنظیمات به شما نشان داده میشود. میتوانید آنرا بازبینی کرده و سپس روی دکمه Apply کلیک کنید.

برای بزرگنمائی و مشاهده تصویر در اندازه 833x833px اینجا کلیک کنید.

8. چند لحظه منتظر بمانید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

برای بزرگنمائی و مشاهده تصویر در اندازه 839x221px اینجا کلیک کنید.

تنظیمات مودم به پایان رسیده است. یک بار مودم را خاموش روشن کنید پس از حدود 2 دقیقه چراغ Internet مودم به رنگ سبز روشن میشود که نشاندهنده اتصال صحیح به اینترنت است. در صورت وجود مشکل در اتصال به اینترنت مجددا مراحل بالا را با دقت تکرار کنید.

منبع :
    http://irsapro.ir/showthread.php?81-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D9%81%DB%8C%DA%AF-%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%85-D-LINK-DSL-2730U-U1-%D9%88-D-LINK-DSl-2750U-U1

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    13
    یا من خیلی مبتدی هستم یا دوستان متوجه نشدن الان اینا تنظیمات اینترانت روی مودم وایرلسه ؟؟؟؟؟ پس آی پی ثابت و گیتوی و اینا چی میشه ؟ اونارو کجا باید تنظیم کرد ؟ لزوما بحث من روی اینترانت هستا -------------------------------------------- الان اینترنت روی مودم من ست هست و مشکلی هم ندارم با ست کردن دوبارش می خوام اینترانت رو روش تنظیم کنم و اگه شد هر دو کانکشن همزمان روش باشه اگه نه که فقط همون اینترانت رو تنظیم کنم روش ممنون

نام حقيقي: farzad

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    4
    واقعا متاسفم.هرچند اون دوستمون خیلی زحمت کشید اینارو گذاشت ولی گویا کسی نمیدونه وتقعا اینترانت چیه

- - - ادامه - - -

ببین کلا میدونم ک باید dhcp و فایروال و نت رو دیسیبل کنی و ای پی پابلیک ک از مخابرات گرفتی رو روی مودم ست کنی و حالا تو سیستمت ستش کنی وگرنه نمیتونی با ادرس قبلی 192.168.1.1 قبلی وارد تنظیماتش بشی ولی خودم شخصا انجام ندادم

seven77 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    7
    سلام دوست عزیز
    برا اینترنت و اینترانت با هم رو باید از پشتیبانی شرکت سوال کنی.
    برای آیپی هم که توی تنظیمات بخش wan یه بخش هست به اسم dynamic address که باید تیکش زو برداری و اونوقت آیپی ثابت رو ست کنی.
    و دیگه لازم نی که روی کامپیوتر ست کنی.
    برای اینترنت و اینترانت همزمان فک کنم نمیتونی چون ( شرکت آسیاتک که اینجوریه) در هر لحظه فقط یه طرح برات فعاله که
    اونم میتونه یا اینترنت باشه یا اینترانت.
    موفق و موید باشی.

seven77 سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    13
    با سلام به دوستان عزیز
    راستش من اینترنت و اینترانتم از مخابراته و هر دو طرح همزمان فعال هستن روی یک خط
    از راهنمایی های شما دو عزیز هم تشکر می کنم
    بررسی می کنم
    ممنون

کلمات کلیدی در جستجوها:

تنظیمات اینترانت

تنظیم مودم برای اینترانتتنظیم مودم tp link برای اینترانت روی بستر 8901nبراي وصل كردن كامپيوتربه مودم رمزرا كجابايد وارد كنيمتنظیم مودم اینترانتروش نصب مودم براي اينترانتتنظیم مودم tp link برای اینترانت بین دو خط تنظیمات مودم در اینترانتتنظیم اینترانت wanدر مودم tplink تک آنتنوارد کردن ای پی صحیح برای اتصال به شبکه اینترانتمودم اینترانتچگونگی تنظیمات اینترانت نحوه نصب مودم برای اینترانتتنظیمات مودم برای اینترانتتنظیمات‏ ‏اینترانتایا از اینترنت و اینترانت میشود همزمان استفاده کردچطور اینترنت اینترانت میتوان همزمان استفاده کردطریقه تنظیم اینترانتتنظیمات اینترانت چگونه استنحوه تنظیم اینترانت

برچسب برای این موضوع