نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 9سپاس
  • 2 توسط mojtaba461
  • 1 توسط MoReS
  • 2 توسط mojtaba461
  • 1 توسط MoReS
  • 2 توسط mojtaba461
  • 1 توسط mojtaba461

موضوع: تقسیم اینترنت و اشتراک گذاشتن فایل بین چند سیستم

نام حقيقي: محمدرضا

تازه وارد شناسه تصویری MoReS
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    4

تقسیم اینترنت و اشتراک گذاشتن فایل بین چند سیستم

درود خدمتای استادان گرامی

حقیقتش تو شرکت الان از مخابرات اینترنت میگیریم ، که خیلی هزینش رفته بالا و همزمان هم یک سیستم بیشتر نمیتونه وصل باشه و باید باهاشون هماهنگ کرد مثه اینکه ، چون خودم خونه شاتل دارم مشکلی تو این زمینه نداره و حتی چند تا سیستم وایرلس هم زمان باهم وصلن با اینکه سرعت خونه 128ئه ولی شرکت لن هستش ، اولا میخوام بدونم آیا بخاطر اینکه لن هستش این مشکله یا نه کلا مخابرات اینجوریه اگه اطلاعاتی دارید خوشحال میشم بهم بگید

راهنمایی دوم اینه که وقتی روی خط دیگه شاتل گرفتم میخوام اینترنتشو بین همه سیستما به اشتراک بزارم ، بعد چون مودما 4 تا خروجی حداکثرشونه و ما 6 تا کامپیتور داریم ، میخوام بدونم بهترین راهش چیه ، و آیا میشه هم وایرلس داشت که اگه کسی با لپتاپی چیزی خواست وصل شه بتونه ولی ما سیستمارو به صورت لن وصل کنیم؟ یه نکته دیگم اینه که میخوایم بایگانی از کاغدی به کامپیوتری تغییرش بدیم ، و ممکنه بعدا لازم بشه فایل هم توی شبکه اشتراک گذاشته بشه ، پس خواهش میکنیم لطف کنید روشی رو پیشنهاد بدید که هم بشه اینترنت رو بین سیستما به اشتراک گذاشت و هم فایلو .

یه روش هم پیشنهاد بدید که اگه نخواستیم فایل اشتراک بزاریم و فقط اینترنت رو به اشتراک بزاریم من خودم فک کردم ارزون ترین راهش ترکیب مودم ای دی اس ال 2750 دی لینک + هاب DES-1008 دی لینکه (عکس های زیر) و آیا اینکار شدنیه؟ که مستقیم سیم لن رو از مودم گرفت و به هاب داد و ازون پخش کرد؟ و آیا اونوخ وایرلسش هم کار میکنه مودم؟

+

مرسی که این همه سوالای منو میخونید ، شرمنده

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    بله میشه مشکلی هم نداره هم وایرلس هم کابلی میتونن هم به اینترنت دسترسی داشته باشن و هم اشتراک فایل. کافیه سیستم ها چه از طریق وایرلس چه کابل به سوییچ یا مودم متصل شن.

nahvi18 و MoReS سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba461 نمایش پست ها
    بله میشه مشکلی هم نداره هم وایرلس هم کابلی میتونن هم به اینترنت دسترسی داشته باشن و هم اشتراک فایل. کافیه سیستم ها چه از طریق وایرلس چه کابل به سوییچ یا مودم متصل شن.
    با تشکر از پاسخ شما آیا اون مودم و هابی که معرفی کردم برای اینکار کافیه؟ یا باید تجهیزات پیشرفته تری بگیرم ، اگه ممکنه نوعشون رو هم بگید

و اگه اون مودم و هاب کافیه و مثلا مودم رو وصل کنم به هاب و از هاب به سیستم ها اینترنت بدم از همون طریق میشه فایل و پرینتر رو اشتراک گذاشت؟

و آیا این روش بهتره ، یا روشی که یک کامپیوتر رو به مودم وصل کنی و ازون به بقیه کامپیتور ها اینترنت بدی؟

ویرایش توسط MoReS : 2014-04-18 در ساعت 11:42 AM
    nahvi18 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    بله کافیه. روشی که یه سیستم بخواد پخش کنه اینترنت رو بیشتر مناسب کافی نت و اینطور جاهاست. شما از همون روش اول استفاده کن.

نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    4
    بله کافیه. روشی که یه سیستم بخواد پخش کنه اینترنت رو بیشتر مناسب کافی نت و اینطور جاهاست. شما از همون روش اول استفاده کن.
    باز هم ممنون
    فقط یک سوال دیگه این هم که آیا باید به همه سیستم ها به صورت دستی آیپی بدم یا با سیستم DHCP مودم لازم نیست که آیپی دستی بدم مثلا ماله مودم 192.168.1.1 هستش به باید به بقیه سیستم ها از 192.168.1.2 بدم تا آخر یا نه ، و اگه اینکارو نکنم میشه فایل اشتراک گذاشت؟

nahvi18 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط MoReS نمایش پست ها
    باز هم ممنون
    فقط یک سوال دیگه این هم که آیا باید به همه سیستم ها به صورت دستی آیپی بدم یا با سیستم DHCP مودم لازم نیست که آیپی دستی بدم مثلا ماله مودم 192.168.1.1 هستش به باید به بقیه سیستم ها از 192.168.1.2 بدم تا آخر یا نه ، و اگه اینکارو نکنم میشه فایل اشتراک گذاشت؟
    فرقی نداره هم دستی میتونید هم DHCP . اما اگر برای اشتراک فایل میخواید بهتره دستی ip بدید تا تغییر نکنن و نیاز نباشه هربار ip رو چک کنید.

نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    4
    فرقی نداره هم دستی میتونید هم DHCP . اما اگر برای اشتراک فایل میخواید بهتره دستی ip بدید تا تغییر نکنن و نیاز نباشه هربار ip رو چک کنید.
    شرمنده این همه سوال میکنم

آیا لازمه که DHCP خاموش بشه و بعد آیپی داده بشه و یا نه همونجوری که روشن هستش میتونم آیپی بدم؟

و وایرلس دستگاه که دچار مشکل نمیشه؟

نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    خیر نیاز نیست خاموش شه. وایرلس هم دچار مشکل نمیشه