نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط mojtaba461
  • 1 توسط mojtaba461
  • 1 توسط mojtaba461

موضوع: عدم ارتباط بین مودم وایرلس و لپ تاپ

نام حقيقي: jafar

عضو عادی
    نوشته
    100
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    59

Icon14 عدم ارتباط بین مودم وایرلس و لپ تاپ

با سلام بر مهندسین عزیز
    من یک مودم وایرلس رایگان از شرکت های وب گرفتم (HG521):با چند مشکل مواجه شدم لطفا راهنمایی کنید!!

سئوالاتم:

1. برای اینکه اینترنت را از طریق pc به اشتراک بگذاریم :برای لپ تاپ: ایا حتما باید از pppoe استفاده کنیم؟؟؟ ایا از روش bridge هم میشه اینترنت به لپ تاپ داد؟؟؟چون روش pppoe زیاد جالب نیست!!

2.در قسمت تنظیمات مودم ام طبق گفته کاتالوگ مودم :وایرلس اش را تنظیم کردم!!! و برای مودم وایرلس پسورد گذاشتم!! ولی زمانی که میخوام پسورد مودم وایرلس را عوض کنم!!! لپ تاپ به ان یوزر ساخته شده وصل نمیشه!!! فقط به ان پسورد اولی وصل میشه!!! و پسورد جدید را قبول نمیکنه!!

3. چه کار کنم در لپ تاپ زمانی که میخوام از لپ تاپ به مودم وایرلس وصل بشم از من پسورد بخواد!!! چون از من هیچی نمیخواد و مستقیم به یوزر وصل میشه!! اینجوری امنیت اش ضعیف هست!!
    سپاس

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط jafar1371 نمایش پست ها

1. برای اینکه اینترنت را از طریق pc به اشتراک بگذاریم :برای لپ تاپ: ایا حتما باید از pppoe استفاده کنیم؟؟؟ ایا از روش bridge هم میشه اینترنت به لپ تاپ داد؟؟؟چون روش pppoe زیاد جالب نیست!!
    از طریق pc چرا ؟! رو pppoe بذار هم pc هم لپ تاپ بدون مشکل وصل میشن مشکل کجاست؟

- - - ادامه - - -

2.در قسمت تنظیمات مودم ام طبق گفته کاتالوگ مودم :وایرلس اش را تنظیم کردم!!! و برای مودم وایرلس پسورد گذاشتم!! ولی زمانی که میخوام پسورد مودم وایرلس را عوض کنم!!! لپ تاپ به ان یوزر ساخته شده وصل نمیشه!!! فقط به ان پسورد اولی وصل میشه!!! و پسورد جدید را قبول نمیکنه!!
    وقتی پسورده جدید میدی برای ثبت تنظیمات ببین دکمه save کنار گوشه ها ظاهر نمیشه بزنی؟ احتمالا save نمیکنی درست. با pc رمز وایرلس رو عوض کن مجدد وارد مودم شو ببین ثبت شده یا نه

- - - ادامه - - -

3. چه کار کنم در لپ تاپ زمانی که میخوام از لپ تاپ به مودم وایرلس وصل بشم از من پسورد بخواد!!! چون از من هیچی نمیخواد و مستقیم به یوزر وصل میشه!! اینجوری امنیت اش ضعیف هست!!
    سپاس
    از هر سیستم که به مودمت وصل شه فقط بار اول فقط پسورد میخواد

jafar1371 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    100
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    59
    ممنون دوست عزیز از راهنمایی تان!!
    از طریق pc چرا ؟! رو pppoe بذار هم pc هم لپ تاپ بدون مشکل وصل میشن مشکل کجاست؟
    منظور من از طریق مودم وایرلس که به pc وصل هست : هست!! یعنی اینترنت را به لپ تاپ بدم!!! در کل !! الان من نفهمیدم یعنی !! یعنی از طریق bridge نمیشه اینترنت داد به لپ تاپ!!
    وقتی پسورده جدید میدی برای ثبت تنظیمات ببین دکمه save کنار گوشه ها ظاهر نمیشه بزنی؟ احتمالا save نمیکنی درست. با pc رمز وایرلس رو عوض کن مجدد وارد مودم شو ببین ثبت شده یا نه
    نه دوست عزیز: save نداره ! ولی submit داره!!! که جواب نمیده!!! عکس اش در پست اول هست!!! در واقع این چیز هایی که گفتید انجام دادم ولی جواب نداد :یک ارور میده !!!!گیر داده به پسورد اولی!!! با پسورد های جدیدی که میدم جواب نمبده و این ارور را میده!!!

از هر سیستم که به مودمت وصل شه فقط بار اول فقط پسورد میخواد
    یعنی بار اول فقط پسورد مسخواد و دیگه نمیخواد!!!! یعنی این یک چیز طبیعی هست؟؟؟

سپاس

ویرایش توسط jafar1371 : 2013-10-09 در ساعت 09:14 PM

نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    بله پسورد فقط بار اول میخواد و اگه درست باشه رو ویندوز یا موبایل save میشه و دفعات دیگه با همونی که save کرده وصل میشه ، در واقع از پسورد استفاده میکنه برای وصل شدن اما مشخص نیست.

از طریق bridge هم میشه اما کار جالبی نیست چون باید کانکشن بسازید رو لپ تاپ و pc و همزمان نمیتونن کانکت باشن مگه اینکه یکی اینترنت رو share کنی که کار معقولی نیست واسه یه شبکه با دو سیستم.

شما یه کاری کن:

از قسمت control panel > network and sharing center > manage wireless networks هر کانکشن وایرلسی که موجود هست رو remove کن و مجدد تست کن و وصل شو وقتی پسورد خواست پسورد جدید رو وارد کن

عضو عادی
    نوشته
    100
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    59
    ممنون دوست عزیز: مشکل ام حل شد!! باید پسورد وایرلس در داخل لپ تاپ تغییر می دادم!!!
    چند سئوال داشتم لطفا راهنمایی کنید!!!
    شبکه هایی بی سیم ای که بر مبنای مودم وایرلس برای اشتراک گذاری اینترنت و منابع استفاده می شوند!!! چه نوع سبکی از شبکه های بی سیم هستند!؟؟
    ad hoc هستند یا access point ؟؟؟
    از طریق bridge هم میشه اما کار جالبی نیست چون باید کانکشن بسازید رو لپ تاپ و pc و همزمان نمیتونن کانکت باشن مگه اینکه یکی اینترنت رو share کنی که کار معقولی نیست واسه یه شبکه با دو سیستم.
    تنظیمات اش را لطفا مختصر توضیح بدهید! احتیاج دارم!
    سپاس

نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    ممنون دوست عزیز: مشکل ام حل شد!! باید پسورد وایرلس در داخل لپ تاپ تغییر می دادم!!!
    چند سئوال داشتم لطفا راهنمایی کنید!!!
    شبکه هایی بی سیم ای که بر مبنای مودم وایرلس برای اشتراک گذاری اینترنت و منابع استفاده می شوند!!! چه نوع سبکی از شبکه های بی سیم هستند!؟؟
    ad hoc هستند یا access point ؟؟؟

تنظیمات اش را لطفا مختصر توضیح بدهید! احتیاج دارم!
    سپاس
    1- چون خود مودم هم سرور هست و هم سیگنال رو پخش میکنه میشه access point

2- باید pc رو با usb به مودم وصل کنید و با کانکشن به اینترنت وصل شید و توو تب advance یا sharing تیکش رو فعال کنیدو لپ تاپ رو با کابل شبکه به pc وصل کنید

عضو عادی
    نوشته
    100
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    59
    ممنون دوست عزیز
    1- چون خود مودم هم سرور هست و هم سیگنال رو پخش میکنه میشه access point
    الان فرق بین مودم وایرلس با اکسس پوینت چی هست؟؟ایا مودم وایرلس کار اکسس پوینت را می کند!!! مثلا الان من توی pc کارت شبکه بی سیم ای ندارم!!! و تنظیمات همه اش از توی مودم انجام میشه!!! ایا اینجور شبکه ها ی بی سیم شبکه های سرویس دهنده-سرویس گیرنده هستند!!؟؟؟الان اینجا من فقط از طریق لپ تاپ میتونم به pc وصل بشم ولی از طریق pc نمی تونم!!! ایا علتش به خاطر ساخار این شبکه هست!! همان server -client بودن؟؟؟

2- باید pc رو با usb به مودم وصل کنید و با کانکشن به اینترنت وصل شید و توو تب advance یا sharing تیکش رو فعال کنیدو لپ تاپ رو با کابل شبکه به pc وصل کنید
    کلا بیخیال شدم!!! چون همه اش کابل کشی شد که!! لپ تاپ به pc وصل کنم!!!
    سپاس

نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    ممنون دوست عزیز

الان فرق بین مودم وایرلس با اکسس پوینت چی هست؟؟ایا مودم وایرلس کار اکسس پوینت را می کند!!! مثلا الان من توی pc کارت شبکه بی سیم ای ندارم!!! و تنظیمات همه اش از توی مودم انجام میشه!!! ایا اینجور شبکه ها ی بی سیم شبکه های سرویس دهنده-سرویس گیرنده هستند!!؟؟؟الان اینجا من فقط از طریق لپ تاپ میتونم به pc وصل بشم ولی از طریق pc نمی تونم!!! ایا علتش به خاطر ساخار این شبکه هست!! همان server -client بودن؟؟؟
    فرقش اینه که مودم طوری طراحی شده که از بستر dsl بتونه اینترنت بگیره، مودم وایرلس یه نوع اکسس پوینت هم هست اما امکانات اکسس پوینت بیشتره و معمولا پوشش و تعداد کلاینتهای همزمان بیشتری رو ساپورت میکنه، توو حالت وایرلس mode های بیشتری داره

احتمالا فایروال لپ تاپ روشن هست اگه خاموش کنید میتونید ببینیدش

کلمات کلیدی در جستجوها:

چرا وایرلس مودم کار نمیکنه

چرا وایرلس وصل نمیشه

لپ تاپ به وایرلس وصل نمیشه

مشکل وایرلس لپ تاپ

وای فای لپ تاپ کار نمیکنهچرا لپ تاپ به وای فای وصل نمیشهچرا وای فای مودم کار نمیکنهوایرلس لپ تاپچرا لپ تاپ به اینترنت وصل نمیشهتنظیمات وایرلس لب تابمودم Wireless HG521وای فای لپ تاپم کار نمیکنهچرا لپ تاپ به وایرلس وصل نمیشهتنظیمات لپ تاپ برای وایرلسمشکلات وایرلس لپ تاپوایرلس لپ تاپم کار نمیکنهطریقه ساخت کانکشن برای لب تاب مودم وایرلسچرا وایرلس لپ تاپ وصل نمیشهچرا مودم به وای فای متصل نمیشهچرا وایرلسچرا لب تاب بدون کابل مودم به اینترنت وصل نمیشهچرا لپ تاپم به وای فای وصل نمیشه؟طريقه تنظيم کردن وايرلست لپ تاپتنظیمات اینترنت لب تابنحوه عوض کردن پسورد وایرلس لب تاپ

برچسب برای این موضوع