نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 18سپاس
  • 1 توسط Amir 2010a
  • 2 توسط mojtaba461
  • 5 توسط Hakimi
  • 2 توسط A.Yazdani
  • 1 توسط mojtaba461
  • 1 توسط MNaderi
  • 2 توسط paravand20
  • 1 توسط mojtaba461
  • 2 توسط A.Yazdani
  • 1 توسط paravand20

موضوع: آیا باید میکروتیک یاد بگیرم ؟

نام حقيقي: امیر احمدی

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292

آیا باید میکروتیک یاد بگیرم ؟

arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    به جرات میشه گفت بیشتر از 90 درصد روتر های حال حاضر که داخل کشور استفاده میشه میکروتیکه و قطعا دونستنش بسیار بهتون کمک میکنه

arash3400 و salexe سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    محصولات Mikrotik در ایران در شبکه‌های کوچک و متوسط به وفور استفاده می‌شود ولی در شبکه‌های شرکت‌های بزرگ و سازمان‌ها جایی ندارد.
    بنابراین باید ببینید بازار هدفتان کدام است. اگر به فکر فعالیت در بخش اول هستید، پاسخ شما مثبت است و در صورتی که به فکر فعالیت در بخش دوم هستید، شناخت آن مانند شناخت دیگر ابزارها به صورت کلی برایتان کافیست.

arash3400، mavrick، paravand20 و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: احمد یزدانی (Poker)

عضو ویژه شناسه تصویری A.Yazdani
    نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba461 نمایش پست ها
    به جرات میشه گفت بیشتر از 90 درصد روتر های حال حاضر که داخل کشور استفاده میشه میکروتیکه و قطعا دونستنش بسیار بهتون کمک میکنه

میشه بپرسم این آمار رو از کجا آوردین ؟!

arash3400 و paravand20 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط A.Yazdani نمایش پست ها
    میشه بپرسم این آمار رو از کجا آوردین ؟!
    بله میشه. تجربه شخصی

نام حقيقي: مهدی نادری

عضو عادی
    نوشته
    303
    سپاسگزاری شده
    242
    سپاسگزاری کرده
    10
    احتمالا منظور دوست عزیز شبکه های SOHO است این سوال دوست عزیزبه نظر من شامل دو بخش میشه اول اکتیو و دوم تجهیزات پسیو شبکه
    در مورد تجهیزات بیسیم لینک های پروکسیم و موتورولا بسیار بادوام هستند و ممکنه سالها حتی نیاز به ریست یا کانفیگ مجدد نداشته باشن اما هر لینک موتورولا روزی روزگاری بالای 10 تپومن در میومد اما میکروتیک با دو برد 433 و آنتن سه تومن هم نمیشه
    در مورد سوپیچ و روتر بازم سیسکو خیلی سرتره اما خیلی گرون در میاد و سازمان های اصلی حاضر میشن همچین هزینه هایی رو برای تجهیزاتشون بزارن البته چند مدتیه که صحبت از امنیت تجهیزات سیسکو است و استفاده از آنها در برخی سازمانها ممنوع میشه اینجوری که من شنیدم

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba461 نمایش پست ها
    بله میشه. تجربه شخصی
    قصد جسارت ندارم دوست عزیز اما واقعا برام سواله تجربه شما از کجا !!! اگر در سطح سرویسپروایدر دارید کار می کنید شاید اما نه این اماری که شما عرض می کنید من سابقه کار در چند سرویس پروایدر در سطح ISDP رو دارم فقط یکی زیر ساخت میکروتیک داشته !!!
    در مورد سازمان هایی که بودجه مناسبی دارن فعلا جایی پیدا نکرده توی سازمانی که من هستم بنا به درخواست من برای منیج اینترنت برای ان هم در همان اداره و مسقل از زیر ساخت یک میکروتیک اضافه کردیم

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط MNaderi نمایش پست ها
    ا
    در مورد سوپیچ و روتر بازم سیسکو خیلی سرتره اما خیلی گرون در میاد و سازمان های اصلی حاضر میشن همچین هزینه هایی رو برای تجهیزاتشون بزارن البته چند مدتیه که صحبت از امنیت تجهیزات سیسکو است و استفاده از آنها در برخی سازمانها ممنوع میشه اینجوری که من شنیدم
    خیر چنین چیزی نیست

arash3400 و A.Yazdani سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط paravand20 نمایش پست ها
    قصد جسارت ندارم دوست عزیز اما واقعا برام سواله تجربه شما از کجا !!! اگر در سطح سرویسپروایدر دارید کار می کنید شاید اما نه این اماری که شما عرض می کنید من سابقه کار در چند سرویس پروایدر در سطح ISDP رو دارم فقط یکی زیر ساخت میکروتیک داشته !!!
    در مورد سازمان هایی که بودجه مناسبی دارن فعلا جایی پیدا نکرده توی سازمانی که من هستم بنا به درخواست من برای منیج اینترنت برای ان هم در همان اداره و مسقل از زیر ساخت یک میکروتیک اضافه کردیم
    فرمایش شما حتما درسته راجع به isdp هایی که کارکردید.
    اما آماری که بنده عرض کردم هم از رو تجربه شخصیم بود، با دو شرکت pap تو استان گیلان مستقیم کار کردم که هر دو مجوز isdp توو سطح کشور هم دارن و تمام روترها در سطح استان گیلان میکروتیک هست و حتی توو 1 مرکز هم نشده از برند دیگه ای استفاده شه. اگه نیاز باشه نام میبرم. و از این هم مطمعنم هیچ شرکتی نمیاد توو یه استان تجهیزات میکروتیک استفاده کنه و یه استان دیگه سیسکو یا چیز دیگه.

آشنایی که با چند pap دیگه هم دارم اغلب تجهیزاتشون میکروتیکه مگر core اصلیشون توو زیرساخت که اکثرا سیسکو هست، حالا شما حساب کنید توو هر استان حداقل 20 تا 30 مرکز مخابراتی هست و یه core زیرساخت که اگر درصد بگیرید بالای 95 درصد میشه. این از بابت پرووایدر ها

در رابطه با ادارات و سازمان ها هم که فرمودید، برداشت تبلیغاتی نشه صرفا جهت روشن شدن آماره، دانشگاههای پیام نور، آزاد و غیر انتفاعی ، شرکت گاز و نفت و هواشناسی و ....... که پروژه شبکه براشون انجام دادیم تماما از میکروتیک استفاده میکنن برای ارتباطشون بین شعب مختلف و حتی 1 مورد هم ندیدم از روتر دیگری استفاده کنن چون نه صرفه اقتصادی داره و نه نیازی فراتر از یه روتینگ ساده که بخوان هزینه چند برابر کنن.

همونطور که جناب حکیمی فرمودن سیسکو برای شبکه های بسیار بزرگ و حساس تر استفاده میشه مثل core های اصلی، سرور های مرکزی بانک ها و از این قبیل موارد. که باز هم اگه حساب کنید 5 % کل هم نمیشن

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط MNaderi نمایش پست ها
    احتمالا منظور دوست عزیز شبکه های SOHO است این سوال دوست عزیزبه نظر من شامل دو بخش میشه اول اکتیو و دوم تجهیزات پسیو شبکه
    در مورد تجهیزات بیسیم لینک های پروکسیم و موتورولا بسیار بادوام هستند و ممکنه سالها حتی نیاز به ریست یا کانفیگ مجدد نداشته باشن اما هر لینک موتورولا روزی روزگاری بالای 10 تپومن در میومد اما میکروتیک با دو برد 433 و آنتن سه تومن هم نمیشه
    راجع به پایدار تر بودن لینکهای موتورولا شکی نیست، منتها بحث بنده سر درصد استفاده از تجهیزات هست بنظر شما کلا چند لینک موتورولا تو کشور هست؟! میکروتیک چطور؟

ویرایش توسط mojtaba461 : 2013-09-20 در ساعت 11:43 PM علت: غلط املایی

نام حقيقي: احمد یزدانی (Poker)

عضو ویژه شناسه تصویری A.Yazdani
    نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    آقای مجتبی شبکه هایی که شما ذکر کردین رو نمونه هاش رو من تو اصفهان دیدم چه شبکه های خصوصی که میشه در موردشون حرف زد و چه شبکه هایی که اجازه حرف زدن در موردشون رو ندارم , اکثر آ برای LAN و ارتباط بین کلاینت ها از Switch های Cisco استفاده می کنند .هرچند مواردی هم SWitch های 3com و موارد دیگه هم دیدم که خیلی هاشون تصمیم به مهاجرت و ارتقا به Switch های Cisco رو داشتند .

کلا نمی خوام بگم کدوم بیشتره و کدوم کمتر چون همچین آماری رو تا حالا جایی ندیدم دوستم ندارم رو تجربه شخصیم بگم.

و اما جواب سوال اول :
    ببینین کلا همه Cisco رو Total solution می دونند . یعنی برای هر نیازی در شبکه یه راه حل داره . از شبکه های وایرلس بگیر تا وایر , VoIP ...
    تجهیزات Cisco علاوه بر سرویس های شبکه ای پروتکل ها و تکنولوژی های خاص خود رو دارند که مختصل شبکه های مبتنی بر Cisco است .
    در مورد آموزش هم Cisco ساپورت و داکیومنت های فوق العاده ای داره .
    به نظر من کسی که دانش Cisco رو داشته باشه کار کردن با دیوایس های دیگه خیلی خیلی میتونه براش راحت تر باشه .

arash3400 و paravand20 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    قصد ادامه این بحث رو ندارم اما اطلاعات کلی که میدونم رو میگم انتخاب دیوایس بسته به نظر کسی که سلوشن میده اگر کارفرما دارای محدودیتی از طرف وزارت یا سازمان بالا دست نداشته باشد و اکثر پیمانکاران هم سلوشن میکروتیکی می دهند برای محیط هایی مانند دانشگاه و خیلی جاهای دیگه دیوایس بسیار خوبی برای منیج اینترنت

اما در مرود سازمان هایی عرض کردین من هم کارمند یکی از اینها هستم و توی مناطق جنوب یک دونه هم در زیر ساخت نداریم و حتی برای استیشنی با 18 کلاینت هم از دیوایس های سیسکو استفاده کردیم چون واقعا استیبل نیست میکروتیک ...

نام حقيقي: ahmad

خواننده شناسه تصویری radar
    نوشته
    1,106
    سپاسگزاری شده
    191
    سپاسگزاری کرده
    1357
    به نظر من فقط سیسکو وماکروسافت باید یاد گرفت !!! SOHO این حرفا چیه دیگه تو دهن ما ایرانیها افتاده ... من سازمان کوچیک هم دیدم با سیسکو کار می کردن سازمانی رو هم دیدم با میکروتیک کار کردن ...

*** انسان برای شکست آفریده نشده است ***

کلمات کلیدی در جستجوها:

کار در شرکت pap forum.persiannetworks.com

mikrotik سوپیچهای

برچسب برای این موضوع