نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط al1p0ur
  • 1 توسط al1p0ur

موضوع: ارتباط چند شبکه با سابنت یکسان از طریق Cloud با رنج متفاوت

نام حقيقي: ساسان ب

عضو عادی
    نوشته
    172
    سپاسگزاری شده
    138
    سپاسگزاری کرده
    35

ارتباط چند شبکه با سابنت یکسان از طریق Cloud با رنج متفاوت

سلام
    من 3 شبکه در نقاط مختلف تهران دارم که داراری رنج سابنت یکسان هستن ( 172.16.x.x ) اینها قبلا از طریق یک دکل رادیویی به هم وصل بودن و رنج ای پی های رادیو ها هم در دکل 172.16 بود در نتیجه مثل این میموند که همه ی این 3 تا شبکه با یک کابل به هم وصل شدن و نیاز به چیزی غیر از همون رادیو ها نبود
    در حال حاضر شکل این ارتباط تغییر کرده . به این شکل که هر کدوم از رادیو ها به Cloud ( ابر ) یک ISP وصل شدن یعنی رادیو بالا سر دفتر شماره 1 دیگه رنج 172.16 من رو نداره رنج اون هست 192.168 ... و رادیو بالا سر دفتر شماره 2 و 3 رو هم میبینه با رنج 192.168

پس تا اینجا خلاصه کار شد که 3 نقطه من داخلشون رنج ای پی 172.16 دارن ولی از طریق شبکه ای به هم وصل شدن که رنج 192.168 داره

حالا سوال من اینه که چطور میتونم این ارتباط رو جوری تعریف کنم که این 3 نقطه من بتونن همدیگه رو به همون شکل قبلی ببینین و انگار که با یک کابل به هم وصل شدن .
    به عنوان مثال دفتر شماره 2 بتونه یک ای پی از دفتر شماره 1 رو ببینه و پینگ کنه ، من نیاز به چه تجهیزات و نوع ارتباطی دارم که این تعریف رو روی این شبکه انجام بدم ؟

*باز هم به زبان ساده تر 3 تا روتر دارم ( رادیو بالا سر هر دفتر ) با رنج 192.168 که پشت اینها کاربراش NAT شدن با رنج 172.16 ، این 3 تا روتر به هم از طریق یک سوئیچ ( کلاد یک ISP ) وصل هستن میخوام ببینم چطور کاربران نت شده پشت این 3 تا روتر میتونن همدیگه رو ببینن .

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط masterweb : 2013-05-05 در ساعت 12:40 PM

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    قبلا رادیوهات داشتن Bridge کار میکردند برای همین 3 شبکت به هم وصل بودن .
    اما الان دارن تو مد Router کار میکنن که در اینصورت شما باید رنج ip های شبکه های داخلیتون رو عوض کنید (یا همین 172.16 رو به 4 زیر شبکه تقسیم کنید) و روی روترهاتون برای هر شبکه روت بنویسید که از رادیوی متصل به اون شبکه ، بسته رو هدایت کنه .

کاش یه عکسی چیزی میذاشتی .
    کانفیگ رادیوهات دست خودته ؟

عضو عادی
    نوشته
    172
    سپاسگزاری شده
    138
    سپاسگزاری کرده
    35
    سلام
    بذار قضیه رو پیچیده نکنیم ، اول از همه اینو بریم جلو .

من یک شبکه دارم با رنج ای پی 172.16.1.0 که اینها نت شدن پشت یک روتر با ای پی 192.168.10.1
    یک شبکه دوم دارم با رنج ای پی 172.16.2.0 که نت شدن پشت یک روتر با ای پی 192.168.11.1

این 2 تا روتر خوردن پشت یک سوئیچ ، حالا چطور کاربران پشت نت شبکه اول ، کاربران شبکه دوم رو ببینند ؟

این ساده شده ی مثال بالاست

کاربران نت شده = کاربران 3 تا دفتر
    روتر ها = رادیو
    سوئیچ = شبکه ابر ISP

کانفیگ رادیوها تو این شبکه دست ISP هست و تو رنج خودشونه سر هر دفتر یک IP به من داده که همه ی این 3 تا IP بالا سر دفاتر همدیگه رو میبینند . اینکه من میگم روتر منظورم یک روتری هست که کابلی که از رادیو میاد رو بهش وصل میکنیم و اون ای پی مربوط به اون دفتر رو روش ست میکنیم .

ویرایش توسط masterweb : 2013-05-06 در ساعت 03:50 PM

نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    با توجه به رنج هایی که فرمودید ، اگه Subnet Mask رنج های بالا 24 باشه ، مشکل خاصی نیست . چون روترهاتون دست خودتونه و همدیگرو میبینن و رنج هاشون هم با هم فرق میکنه ، باید بین روترهاتون Tunnel بزنید و روی اون ، Route به سمت شعبه هاتون بنویسید .

masterweb سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    172
    سپاسگزاری شده
    138
    سپاسگزاری کرده
    35
    میشه ساده ترین مدل روتر رو برای این کار معرفی کنید ؟
    البته اینم بگم من با خود ویندوز این کار رو انجام دادم با 2 کارت شبکه ، از طریق remote and Routing وی پی ان زدم به یک سرور دیگه در اون نقطه و برعکس ، بعد هم حالت Nat رو تعریف کردم روشون اما مشکلاتی با Authenticate با آیزا و دیدن منابع Share شبکه بوجود اومده چون کلاینت های اون سمت با ای پی سرورشون که VPN زده به این سمت شناسایی میشن . این مشکلات ممکنه روی روتر هم بوجود بیاد ؟

ویرایش توسط masterweb : 2013-05-07 در ساعت 09:46 AM

نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    خب میکروتیک گزینه خوبیه برای این کار .
    اما اگه تو هر شبکه ISA یا RRAS دارید میتونید این کارو با اینا هم انجام بدید و هزینه اضافی نکنید . مشکل Auth هم که فرمودید نباید وجود داشته باشه .

masterweb سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

ارتباط رادیویی روترها با یکدیگر

بریج بین دو شبکه با ip یکسان

ارتباط دو دفتر با vpn

همدیگه رو روترها میبیند

ارتباط رادیویی به یه رنج ip

ارتباط رادیویی با دو رنج ای پی

ارتباط رادیویی با دو رنج ip مختلف

ارتباط دو شبکه با رنج مختلف با میکروتیک

روتر به زبان ساده

ارتباط بین سابنت وآی پی