صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 16

موضوع: راه اندازی وب سرور و مشکل با تعریف dns

نام حقيقي: Naeim Rezaeian

عضو عادی شناسه تصویری naeimwtg
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    8

راه اندازی وب سرور و مشکل با تعریف dns

سلام دوستان

من میخوام یک وب سرور راهاندازی کنم و چند تا وب ساتی که شرکت خودمون داره را روی این وب سرور قرار بدم -

شبکه من به این شکل هست که
    1- اینترنت من وارد یک روتر شده و و کلاینت های من از طریق dhcp روتر ip میگیرن
    2- یک سورو دارم که DC من هست و Active directory روش نصب شده و dns service
    3- یک سرور ذیگه دارم که روی اون iis 7.5 رو نصب کردم
    4- همه سرور های من join دامین اکتیو دایرکتری هستند- و یک ip valid هم گرفتم

حالا مشکل من اینه که باید چطوری dns رو کجا تعریف کنم که که بتونم توی پنل دامین وب سایت ها ادرس ip valid رو که میدم خودش بصورت خودکار به اون وب سایتی که توی iis تعریف کردم رو نشان بده

با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    هی خدا ، اینم یکی دیگه
    میزبانی سایت درون شبکه شرکت

( دوست من توی پرانتز میپرسم ، شما برای این سوالتون توی انجمن جستجو کردید؟ )

Layla سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    8
    بله من سرچ کردم - اما سوال من فرق داره - یان واسه وقتی که یک ip مستقیم به سرور iis شما اموده باشه - واسه من ابتدا وارد روتر میشه و سرور ها از روتر invalid ip میگیرن - الان من امودم از طریق یک سایت name server این سایت رو forward کردم به سرور خودم .
    naeim.ir
    من الان روی روتر امودم Dnat کردم که ip+port را forward کردم روی یک invalid+port که میاد
    حلا من میهوام ببینم جطوری باید dns ها رو تعریف کنم چون سروری که dns روش نصیه بازم invalid ip داره

نام حقيقي: ح ا

عضو عادی
    نوشته
    184
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    1967
    سلام
    شما باید یک سرور DNS دیگه بسازید . DNS سرور مایکروسافت قادر به تشخیص مبدا درخواست نیست که به یکی ولید بده به دیگری این ولید

نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط f14f21 نمایش پست ها
    سلام
    شما باید یک سرور DNS دیگه بسازید . DNS سرور مایکروسافت قادر به تشخیص مبدا درخواست نیست که به یکی ولید بده به دیگری این ولید
    میشه دقیق تر توضیح بدید ؟؟؟

- - - Updated - - -

نمیشه این کارو انجام بدم من بیام هرچی درخواست با پورت 80 میاد واسه روتر forward کنم به سمت سرور iis بعد فقط نمیدونم iis میتونه تشخیص بده که این درخواست واسه کدوم سایت هستش ؟

نام حقيقي: masood

عضو عادی
    نوشته
    199
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    48
    شما میخوای از dns داخلی استفاده کنی یا از وب سرور داخلی؟
    اگه از dns: باید در تنظیمات دامین اینترنتیت بری و مثلا اونجا بگی dns من اسمش هست ns1.domain.com با ip x.x.x.x , روی روتر هم تنظیم کنی کلا پورت 53 رو ارسال کنه به سرور dns داخلی( سرور هم با توجه به قابلیت netmask ordering جواب میده)
    اگه وب سرور داخلی: در dns خودت ادرس سایت هات رو میده با ip که داری, مثلا
    www1.domain.com , www2.domain.com .....
    بعد روی روترت تنظیم میکنی کلا پورت 80 رو ارسال کنه به وب سرورت و در وب سرور با توجه به تنظیم binding میتونی هرچندتا سایت تعریف کنی

naeimwtg سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    8
    من دقیقا میخوام به جای NS ها ip خودم را وارد کنم اما مشکلم اینه که اینترنت من اول تو روتر رفته -پس طبق فرمایشات شما من اول بیام پورت 53 را forward کنم به سروری که dns روش نصب شده بعد iis رو هم واسه اون دامین تنظیم کنم - فقط دیگه لازم نیست پورت 80 روتر را جایی forward کنم

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    برادر من شما اینترنت رو از کجا گرفتی؟ زنگ بزن بهشون مشاوره بگیر.
    شما برای این کار نیاز داری ns مورد نظرت رو ثبت کنی ، این هم ربطی به کامپیوتر شما نداره ، باید شرکت هایی این کار رو برای شما انجام بدن ، یعنی کامپیوتر و آی پی شما توی DNS های بین المللی ثبت بشه که اگر مثلا من زدم naeim.ir شما رو پیدا کنه ،
    تماس بگیر با ISP کمکت میکنند.
    ( موضوع روتر یا آی پی مستقیم هم ربطی به این ماجرا نداره ، در عمل توی سرورهای دیتاسنتر ها همه سرورها پشت یه فایروال هستند و آی پی برای اون ها روت شده )

نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط gallaxy67 نمایش پست ها
    برادر من شما اینترنت رو از کجا گرفتی؟ زنگ بزن بهشون مشاوره بگیر.
    شما برای این کار نیاز داری ns مورد نظرت رو ثبت کنی ، این هم ربطی به کامپیوتر شما نداره ، باید شرکت هایی این کار رو برای شما انجام بدن ، یعنی کامپیوتر و آی پی شما توی DNS های بین المللی ثبت بشه که اگر مثلا من زدم naeim.ir شما رو پیدا کنه ،
    تماس بگیر با ISP کمکت میکنند.
    ( موضوع روتر یا آی پی مستقیم هم ربطی به این ماجرا نداره ، در عمل توی سرورهای دیتاسنتر ها همه سرورها پشت یه فایروال هستند و آی پی برای اون ها روت شده )
    من چرا باید ns ها رو ثبت کنم و قتی میشه توی پنل دامین ip سرور را ثبت کنم فکر کنم دلیلی نداره این کارو انجام بدم !
    الان به نظر شما من بیام پورت 53 را forward کنم به سمت dns server خودم مشکل من حل میشه ؟

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    دوست من شما با ثبت آی پی هم فقط آی پی ns رو ثبت میکنی مثلا ns1.naeim.ir که باید این آدرس حتما ثبت شده باشه ، بعدش هم کارگزار دامنه شما فقط آدرس دامنه شما رو ارجاع میده به ns.naeim.ir که اگر ثبت نشده باشه آدرس سرور شما یافت نمیشه و جواب میگیرید server not found
    حتما باید رکورد های DNS برای شما وجو داشته باشه ف که بتونن پیداتون کنند.

نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    8
    مگه با ip نمیشه این کارو کرد داخل پنل دامین ip سرور منو وارد کنه ؟

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    این هم یک مورد توضیح. شما باید حتما آدرس سایتتون و آی پی مورد نظرتون رو در dns های بین المللی ثبت کنید
    Instructions

• 1 Decide on a domain name. Take into consideration the keywords of what your offer on your site and what people in your niche industry or market often search for. You can purchase a domain name from sites like GoDaddy.com or you can get them for free from Web hosting sites like DynDNS.com. Since DynDNS.com makes it easy and is free to assign a domain to your server, it will be used as an example. Please note that many Web hosting services are available and you should weigh their costs and what they offer you before making a final decision on which one to use.

• 2 Create an account on DynDNS.com or your chosen Web domain host. Pay any fees required to access all services offered by the site.

• 3 Claim your domain name. Use the site's availability search tool to find out if the domain name you want is available. If not, tweak it or use different keywords or names until you find one you want to use.
        At DynDNS.com, click on "My Account," then "Host Services" in the left-hand menu. A screen will come up showing you all of your current host names. Click "Add New Host name."

• 4 Enter your domain name and choose which suffix (.com, .org, .us) you want to use. This is the name visitors will type in to view your site.

• 5 Decide on your hosting service. If you want to host the site from your own server, select "Host with IP address." If you have paid for another type of website hosting, use that. This assigns the domain name to the site by using the support of the hosting server.

• 6 Ensure updates. If you host the site from your own personal server, you need to plan for the changes that will happen with your IP address. If you use a hosting service, it will take care of these updates for you.
        DynDNS.com has an update client that you can download to send updates to your website's account every time your IP address changes. Download and install the software onto your computer, and you will not have to worry about constantly changing your host IP address to keep your website visible.

- - - Updated - - -

نه با آی پی خالی نمیشه ، من امتحان کردم مثل شما ، اما server not found میده.

نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    8
    حالا فرض کنید من این کارو کردم سمت خودم باید چی کار کنم برای اینکه forward بشه به سمت iis

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    پورت 80 و پورت هایی که نیاز دارید رو فوروارد کنید روی آی پی سیستم دارای iis.
    البته رول های فایروال اون سیستم هم چک کنید که اجازه ی ارتباط خارج از شبکه با سرور iis رو بده.

نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    8
    من الان پورت 53 رو برای tcp , udp فوروارد کردم روی سروی که dns نصب شده و پورت 80 رو فوروارد کردم روی سروی که iis نصب شده - حالا به نظروتون کار دیگه ای مونده که انجام بدم

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

راه اندازی کریو در سرور

تنظیمات سرور در پکت تریسر

ساخت شبکه من با پکت تریسر

تعریف dns در شبکه

تنظیمات میل سرور روی پکت تریسر

تنظیمات dhcp server در پکت تریسر

دی ان اس سرور در پکت تریسر

bind مشکل router udp دامنه

مشکل سرور کریو

dns چرا iis