نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 8سپاس
  • 1 توسط Hamed_H8
  • 2 توسط ali_gtp
  • 3 توسط EMSebi
  • 1 توسط asemooni66
  • 1 توسط LAVIN

موضوع: اتصال دو كامپيوتر به يك مانيتور؟

نام حقيقي: نيما

عضو عادی
    نوشته
    49
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    37

اتصال دو كامپيوتر به يك مانيتور؟

سلام دوستان.
    آيا يكي از كارهاي زير امكان پذير است؟
    الف- يك مانيتور داريم كه دو ورودي استاندارد(يادم نيست اسمشونا) داره. آيا ميشه دو تا كامپيوتر (كارت گرافيك) را همزمان به وروديهاي مانيتور وصل كرد؟؟؟ و بدون اينكه سيمها را قطع و وصل كرد بين خروجيها سويچ كرد؟

ب- كامپيوتر x كارت گرافيكش دو تا خروجي داره. يكي از خروجيهاشا به مانيتور وصل كنيم. تا اينجاش درست.
    بعد بياييم خروجي كارت گرافيك كامپيوتر y را به اون يك خروجي كارت گرافيك كامپيوتر x وصل كنيم.
    و يك نرم افزار خاصي وجود داشته باشه كه روي كامپيوتر x نصب كنيم و اون بياد خروجي كامپيوتر y را دريافت كنه و مثلا تو يك پنجره اين خروجي قابل نمايش باشه.اگر چنين نرم افزاري هست معرفي كنيد.

لطفا اگر هر كدوم از كارهاي فوق قابل انجام هست را بگيد و روش انجامشم مختصر بگيد ممنون ميشم.

ممنون.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Hamed Khosrozadeh

عضو عادی شناسه تصویری Hamed_H8
    نوشته
    245
    سپاسگزاری شده
    201
    سپاسگزاری کرده
    48
    این سیستمی که شما نیاز دارید معمولا توی خدمات کامپیوتری استفاده میشه !
    یه نوع سخت افزار هست که به صورت سوئیچی می تونه چندین کیس رو به یک مانیتور متصل کنه و به راحتی و با فشار یک کلید بین اونها سوئیچ میکنه !

nima_63 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: علی

عضو عادی شناسه تصویری ali_gtp
    نوشته
    406
    سپاسگزاری شده
    124
    سپاسگزاری کرده
    79
    اینکه شما بخواهید دو تا سیستم را مستقیم به یک مانیتور وصل کنید فکر نمی کنم امکان پذیر باشد.
    ولی اگر کارت گرافیک شما خروجی RGB و HDMI را همزمان داشته باشد می توانید هر کدام از آنها را به یک مانیتور جدا وصل کنید و تصویر را همزمان در دو خروجی ببینید.

مشکل شما با همان سوئیچ هایی که دوستمون Hamed_H8 گفتن حل میشه این سوئیچ ها بنام سوئیچ های KVM شناخته می شن. و با این ابزار می تونید علاوه بر مانیتور صفحه کلید و ماوس و حتی صدا رو هم به این صورت استفاده کنید.

موفق باشید

amir_vh و nima_63 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: ابراهیم

عضو عادی شناسه تصویری EMSebi
    نوشته
    276
    سپاسگزاری شده
    171
    سپاسگزاری کرده
    21
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_63 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    الف- يك مانيتور داريم كه دو ورودي استاندارد(يادم نيست اسمشونا) داره. آيا ميشه دو تا كامپيوتر (كارت گرافيك) را همزمان به وروديهاي مانيتور وصل كرد؟؟؟ و بدون اينكه سيمها را قطع و وصل كرد بين خروجيها سويچ كرد؟
    ب- كامپيوتر x كارت گرافيكش دو تا خروجي داره. يكي از خروجيهاشا به مانيتور وصل كنيم. تا اينجاش درست.
    بعد بياييم خروجي كارت گرافيك كامپيوتر y را به اون يك خروجي كارت گرافيك كامپيوتر x وصل كنيم.
    و يك نرم افزار خاصي وجود داشته باشه كه روي كامپيوتر x نصب كنيم و اون بياد خروجي كامپيوتر y را دريافت كنه و مثلا تو يك پنجره اين خروجي قابل نمايش باشه.اگر چنين نرم افزاري هست معرفي كنيد.
    ممنون.
    با سلام اول یه چیزیث رو ذکر کنم .
    اگه پستهای من رو دنبال کنید بارها خواهش کردم اگه اطلاعات درست ندارید خواهشمندم جواب ندید و دوستان رو سر درگم نکنید .

جواب سوال الف : مانیتورهای جدید همه دارای 2 ورودی هستن یکی DVI (دیجیتال بزرگه ) SUB (همون کوچیک ) بله از دوتا سیستم میتونی به هر کدوم وصل کنی . تمام مانیتور ها هم دکمه برای سویچ بین این دو رو دارن یک بار میزنی صفحه PC1 رو نشون میده از کابل DVI بار دیگه میشه PC2 از Sub

جواب سوال ب : هدف شما نشون دادن مانیتور سیستم Y تحت یه پنجره تو سیستم X هست درسته . : راههای این بحث به شرح زیل :
    1- دوتا سیستم رو شبکه کنی کارت شبکه هم که دارن با برنامه ریموت مانیتور اون یکی رو تو این هم نشون بدی
    ( در حالت ریموت فایلهای مدیا و فیلم خوب تو صفحه بعهدی نشون داده نمیشه )
    2- از خروجی s video گرافیک باید بگیری بزنی به ورودی گپچر .

در کل اگه فقط میخوای با دوتا سیستم کار کنی از KVM یا به قول دوستامون تبدیلهای چند کامپیوتر تو خدمات کامپوتریها .. اسم درستش KVM هست از 2 پرت تا 4 پورت رو من دیدم .

شبکه کردن هم خیلی خوبه

nima_63، 87422117 و HesamOdin سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: فاطمه

عضو عادی شناسه تصویری asemooni66
    نوشته
    156
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    203
    سلام دوست عزیز
    شما می تونید با سوییچ های KVM چند کیس رو به یک مانیتور و کیبورد و موس واحد متصل کنید و از طریق باتن روی KVM به راحتی بین سیستم ها سوییچ کنید
    من خودم از یک KVM چهار پورت D-link استفاده می کنم و همزمان از 3 سیستم استفاده می کنم

نام حقيقي: نيما

عضو عادی
    نوشته
    49
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط EMSebi نمایش پست ها
    با سلام اول یه چیزیث رو ذکر کنم .
    اگه پستهای من رو دنبال کنید بارها خواهش کردم اگه اطلاعات درست ندارید خواهشمندم جواب ندید و دوستان رو سر درگم نکنید .

جواب سوال الف : مانیتورهای جدید همه دارای 2 ورودی هستن یکی DVI (دیجیتال بزرگه ) SUB (همون کوچیک ) بله از دوتا سیستم میتونی به هر کدوم وصل کنی . تمام مانیتور ها هم دکمه برای سویچ بین این دو رو دارن یک بار میزنی صفحه PC1 رو نشون میده از کابل DVI بار دیگه میشه PC2 از Sub

جواب سوال ب : هدف شما نشون دادن مانیتور سیستم Y تحت یه پنجره تو سیستم X هست درسته . : راههای این بحث به شرح زیل :
    1- دوتا سیستم رو شبکه کنی کارت شبکه هم که دارن با برنامه ریموت مانیتور اون یکی رو تو این هم نشون بدی
    ( در حالت ریموت فایلهای مدیا و فیلم خوب تو صفحه بعهدی نشون داده نمیشه )
    2- از خروجی s video گرافیک باید بگیری بزنی به ورودی گپچر .

در کل اگه فقط میخوای با دوتا سیستم کار کنی از KVM یا به قول دوستامون تبدیلهای چند کامپیوتر تو خدمات کامپوتریها .. اسم درستش KVM هست از 2 پرت تا 4 پورت رو من دیدم .

شبکه کردن هم خیلی خوبه
    خيلي ممنون از شما دوست عزيز و بقيه دوستان.
    دو كيس به يك مانيتور تست شد و جواب گرفتم.

يك جمع بندي ميكنم تا اگر كسي به اين تاپيك در آينده مراجعه كرد استفاده كنه:

دوتا كيس را به دوتا پورت dvi و sub مانيتور وصل ميكنيم و يك ريست ميكنيم هر دو كامپيوترا(دليلشا نميدونم ولي حتما بايد ريست كرد).
    بعد يك كليد روي مانيتورم بود به نام source كه وقتي اون كليد را ميزنم از يك خروجي سويچ ميكنه به خروجي ديگه.

من اين كارا براي اين دو ميخواستم:
    الف- هم كيس و هم خروجي گرافيك لپتاپ را به مانيتور وصل كنم و براحتي بين خروجيهاي گرافيك سويچ كنم. با استفاده از روش بالا بدون هيچ هزينه اي ميشه اين كارا كرد.
    ب-بعضي وقتها ميخوام براي فاميل ويندوز نصب كنم هي مجبور بودم كابل مانيتورا از اين كيس به اون كيس بزنم.
    راه حل بهتر همون است كه همه دوستان گفتن يعني KVM
    راه حل ديگه كه به نظرم مياد و شما هم گفتيد:
    استفاده از يك كابل كراس و شبكه كردن دو كيس و بعد استفاده از ريموت دسكتاپ
    شبكه كردن با Usb bridge و بعد استفاده از ريموت دسكتاپ. . فكر كنم يك خوبي كه داره اينه كه اگر Plug and play باشه ديگر نياز به نصب درايور كارت شبكه روي كامپيوترها نيست(البته اينا مطمئن نيستم).
    البته شبكه كردن و ريموت دسكتاپ فكر كنم يك عيبي داره و اونم اينه كه سيستمها بايد حتما سيستم عاملشون نصب باشه و مثلا در طول نصب ويندوز نميشه از اون استفاده كرد.

تشكر از همه دوستان كه در بحث شركت كردند.
    موفق و مويد باشيد.

ویرایش توسط nima_63 : 2012-08-30 در ساعت 11:56 AM

نام حقيقي: مسعود

عضو عادی
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    21
    یه نکته کوچیک هم من اینجا بگم شاید به درد خورد.!
    زمانی که کیس1 رو روی KVM سوئیچ داریم مانیتور میکنیم، می تونیم با 2بار فشار دادن کلید Scroll Lock و شنیدن یه صدای بوق خاص و عدد2 بریم روی کیس دوم و بازهم 2بار Scoroll Lock و کلید عدد 3 و مانیتورینگ کیس سوم و به همین شکل روی کیسهای بعدی . فقط این ترتیب بر حسب ترتیب اتصال کابل ها به KVM سوئیچ تعیین میشه.
    حالا گفتیم که گفته باشیم!!!!!!!!! واللللللااااااااااااا !

کلمات کلیدی در جستجوها:

نحوه اتصال دو کیس به یک مانیتور

وصل کردن دو کیس به یک مانیتور

اتصال دو مانیتور به یک کیس

اتصال دو مانیتور به یک سیستم

اتصال دو مانیتور به یک کامپیوتر

اتصال دو کامپیوتر به یک مانیتور

دو کیس با یک مانیتور

نحوه اتصال دو مانیتور به یک کیس

اتصال 2 کیس به یک مانیتور

دو کیس و یک مانیتور

استفاده از دو کیس با یک مانیتور

نحوه اتصال kvm switch

اتصال دو كيس به يك مانيتور

اتصال دو مانيتور به يك كامپيوتر

نحوه اتصال دو کامپیوتر به یک مانیتور

اتصال دو سیستم به یک مانیتور

اتصال یک مانیتور به دو کیس

وصل کردن دو مانیتور به یک کیس

اتصال چند کامپیوتر به یک مانیتور

سويچ كردن چند كامپيوتر به يك مانبتور

سویچ مانیتور

استفاده از یک مانیتور برای دو کامپیوتر

وصل کردن دو کامپیوتر به یک مانیتوردو تصویر در یک مانیتوراتصال چند کیس به یک مانیتور

برچسب برای این موضوع