نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 30سپاس
  • 3 توسط YahyaZahedi
  • 3 توسط shelly
  • 5 توسط drezaie
  • 3 توسط drezaie
  • 3 توسط alikarimi8
  • 2 توسط Harmonic24
  • 7 توسط YahyaZahedi
  • 3 توسط alikarimi8
  • 1 توسط shelly

موضوع: دوره های مختلف شبکه، مزایا و معایب

نام حقيقي: رضا ف

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    9

دوره های مختلف شبکه، مزایا و معایب

سلام . من جویای کار هستم و با شبکه ها یه آشنایی اولیه دارم (فقط محلی در حد 4 تا کامپیوتر و تخصیص آی پی و نصب سوییچ) میخام برای پیدا کردن کار مناسب برم دوره شبکه ببینم فرقی نمیکنه مایکروسافت یا سیسکو باشه. حالا میخام دوستانی که تجربه این دوره ها رو دارن راهنماییم کنن.
    آیا گذروندن این دوره ها مفیده ؟ کدوم بهتره سیسکو یا مایکروسافت؟ کدوم شاخه؟ مثلا ccna ccnp mcitp . آموزشگاه و نوع مدرکم مهمه؟ مدرکه داخلی یا بین الملل؟ اگه ممکنه درصد سختیشونم بگید.

اینم بگم که لیسانس مخابرات گرایش سوییچ های مخابراتی ام و با بعضی پروتکل ها آشنا هستم از جمله ss7. ممنونم .

نام حقيقي: سید یحیی زاهدی فرد

خواننده شناسه تصویری YahyaZahedi
    نوشته
    349
    سپاسگزاری شده
    261
    سپاسگزاری کرده
    188
    نوشته های وبلاگ
    4
    سوالتون رو خیلی کلی پرسیدید ؟
    الان شما با رفتن به یک کلاس هم نمیتونید شبکه های حرفه ای و یا حتی متوسط رو انجام بدید .
    شما با توجه به علاقه و هدفی که دارید باید کلاس رو انتخاب کنید.
    همه چیز بستگی به خودتون داره . و اینکه میپرسید کدام کلاس بهتره ؟
    بنظر من شما اول از MCITP شروع کنید بهتره تا با مفاهیم ابتدایی شبکه آشنا شوید.
    مدرک فعلا مثا یه برگ بنده حساب میشود. اینکه داخلی باشه یا بین الملل , مطمئن باشید که بین المل بهتره ولی بازم بستگی به خودتون و جایی که میخواهید کار کنید دارد.

drezaie، Harmonic24 و rezafa سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد آخوندزاده

عضو عادی شناسه تصویری shelly
    نوشته
    69
    سپاسگزاری شده
    55
    سپاسگزاری کرده
    14
    سلام
    شبکه کار حرفه ای وجود نداره که یا Microsoft بلد باشه یا Cisco اگر میخوای تو کارت موفق باشی باید هردوتاشو تا حدی یاد بگیری فرض کن یه Cisco کار هستی اما نمیتونی یه کامپیوتر رو به دامین join کنی یا اینکه یه Microsoft کار حرفه ای هستی اما نمیتونی یه Vlan راه بندازی. Basic هردو رو باید یاد بگیری بعد تصمیم بگیری که تو کدومشون Expert بشی. اگر Microsoft بخونی با End Device ها سروکار داری Client , Server وچون بیشتر سرویس های ماکروسافتی لایه هفتی هستند محیط کاربر پسند و ساده تری رو بهت میده. اما اگر Cisco بخونی با intermediate Device ها سروکار داری (اینکه میگن Cisco سخت افزاره اشتباهه من بهت تضمین میدم تو دوره هاش هویه و لحیم دستت ندند. با IOS اون Deviceها سروکار داری) و چون بیشتر تو لایه های دو و سه کارمیکنی و رابط کاربری اش یک CLI متنی یک ذره سخت تر و خشک تره . بعد از خوندن +A و +Network میتونی با خوندن MCITP , CCNA وارد دنیای شبکه بشی بعد از اون میتونی تصمیم بگیری که کدوم رو ادامه بدی. اگر خوب بخونی مطمئنا تو هر دوشون میتونی موفق بشی.

aqfery، Harmonic24 و rezafa سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: David

عضو عادی شناسه تصویری drezaie
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    شاعر میگه:
    گر مرد رهی میان خون باید رفت............ از پای فتاده سرنگون باید رفت
    تو پای به راه درنه و هیچ مپرس ............ خود راه بگویدت که چون باید رفت
    دستش درد نکنه شاعر بله شما خودتون پا بگذارید تو Network+ خودش میگه که راهتو چه طوری انتخاب کنی
    اما دوستمون حرف خوبی زده که می گه که شبکه کار حرفه ایی وجود نداره بله تو ایران نمی تونی بگی که من فقط Microsoft ی هستم یا Cisco ایی اگه این جوری این طفل جویای شبکه رو بار بیاری اونوقته که یه نفر محترم دیگه جای شما رو تو شرکت می گیره چون تو ایران باید یه جور آچار فرانسه باشی و گرنه کلاهت پس معرکه است بعد که وارد کار شبکه شدی اونوقته که می تونی تصمیم بگیری که پیشرفت کنی و سرویس ها و تخصص های جدید رو فرا بگیری اونوقته که میشی صاحب فن و تخصص که شغل شما فقط میشه یه متخصص نه یه آچار فرانسه ؟؟
    تشکر می کنم از آقا محمد گل که گل گفتن
    موفق باشین

aqfery، Harmonic24، YahyaZahedi و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: رضا ف

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    9
    ممنون از همه دوستان. با راهنمایی های شما گرفتم چی کار کنم. اگه ممکنه به این سه تا سوالمم جواب بدید خوشحال میشم. اول اینکه دوره ی Network+ مربوط به مایکروسافته یا سیسکو ؟ این دوره پیش نیاز بقیست یا دوره ی MCITP ؟ سوال دیگم اینه که برای یادگیری IP/MPLS هم دوره ای هست یا باید خودم یاد بگیرم؟

نام حقيقي: David

عضو عادی شناسه تصویری drezaie
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    network+ برای Comptia هست و پیشنیاز و پله اول دوره های شبکه هست
    برای یادگیری MPLS توی دوره CCNA شاید و توی دوره CCNP این مبحث فوق العاده جذاب رو می گن که بازم بسته به مطالعات خودتون داره
    موفق و پیروز باشین

Harmonic24، YahyaZahedi و rezafa سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Ali Bararsani

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    13
    به این خاطر که بحث دوستان تکمیل بشه گفتم منم در این بحث شرکت کنم:
    همانطور که دوستان گفتن بهتره یا باید جفتشو یاد بگیرین برای بازار کار در ایران و حتما در یکیش تخصص بگیرید و تجربه کسب کنید و به کلاس بسنده نکنید .که این بسته به علاقه شما داره.بطور مثال عرض میکنم مثلا اگر بهترین آموزشگاه هم برید در مبحث sharepoint در دوره mcitp بشما تویه جلسه بیشتر از 4 5 ساعت آموزش نمیدن(با توضیحات و کانفیگ) وکانفیگ اون هم بیشتر از این زمان نمیبره ولی خب شما کانفیگ رو یاد گرفتین دیگه متخصص در اون هستید؟مسلما نه وطبیعیه که sharepoint فقط یک کانفیگ و نصب که نیست که اون رو هرکسی از رویه فایل آموزش تصویری هم میتونه انجام بده دیباگ و خطایابیش خودش بحث جداییه که تو آموزشگاه آموزش داده نمیشه وباید شاید برای همچین مبحثی ماه ها تجربه کسب کرد و تلاش کرد.که این بستگی به علاقه داره...

نام حقيقي: محمدرضا

عضو عادی شناسه تصویری Harmonic24
    نوشته
    54
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    69
    سلام. بحث جالبیه.
    حالا به نظر شما چطوری میشه کار پیدا کرد؟
    من در حال حاضر جلسات آخر Network+ هستم و ویندوز 7 را هم تا نصف رفتم. به زودی توی دوره CCNA هم ثبت نام میکنم تا به صورت موازی هم MCITP و هم CCNA رو تموم کنم. چون مجبور زودتر وارد بازار کار بشم. مطالعه روزانه دارم و کلاً کارم شده گذشت زدن توی نت و جمع آوری اطلاعات درباره شبکه. به تازه گی متوجه شدم که بحث امنیت در شبکه چقدر مهمه و چقدر در ایران ضعیف! دنبال منابع مطالعاتی درباره امنیتم.
    در حال حاضر بزرگترین مشکل من، مشکل مالیه و هزینه کلاسها و ... . به شدت به کار احتیاج دارم. نمی دونم چطوری باید شروع کنم. کلاً در حال حاضر بیکارم و جز کلاس شبکه، کار دیگه ای ندارم.
    زبان هم شده برای خودش یه مسئله!

YahyaZahedi و rezafa سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: سید یحیی زاهدی فرد

خواننده شناسه تصویری YahyaZahedi
    نوشته
    349
    سپاسگزاری شده
    261
    سپاسگزاری کرده
    188
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط Harmonic24 نمایش پست ها
    سلام. بحث جالبیه.
    حالا به نظر شما چطوری میشه کار پیدا کرد؟
    من در حال حاضر جلسات آخر Network+ هستم و ویندوز 7 را هم تا نصف رفتم. به زودی توی دوره CCNA هم ثبت نام میکنم تا به صورت موازی هم MCITP و هم CCNA رو تموم کنم. چون مجبور زودتر وارد بازار کار بشم. مطالعه روزانه دارم و کلاً کارم شده گذشت زدن توی نت و جمع آوری اطلاعات درباره شبکه. به تازه گی متوجه شدم که بحث امنیت در شبکه چقدر مهمه و چقدر در ایران ضعیف! دنبال منابع مطالعاتی درباره امنیتم.
    در حال حاضر بزرگترین مشکل من، مشکل مالیه و هزینه کلاسها و ... . به شدت به کار احتیاج دارم. نمی دونم چطوری باید شروع کنم. کلاً در حال حاضر بیکارم و جز کلاس شبکه، کار دیگه ای ندارم.
    زبان هم شده برای خودش یه مسئله!
    شبکه و در کل کامپیوتر به نظر من منابع و مالتی مدیا در سطح اینترنت به اندازه ی دارد که ما حتی نمیتونیم همه ی آن ها را سرچ کنیم .
    شما دقت کنید ما در کلاس های MCITP بطور مثال یک مبحث داریم به نام Vpn اما آیا Vpn در حد یک کانکشن ایجاد کردن است و یا اصلا مقوله Vpn به همان اندازه که توضیح داده است کافی است یا نه ؟
    بطور کلی نظر من این است اگر شما منابع رو در اختیار داشته باشید دیگر کار تمام است و نیازی به پرداخت هزینه های سینگین نیست .
    شما که ماشاا.. از من استاد تری و من مثل شاگرد شما هستم سه تا کلاس خوب در زمینه شبکه را رفتید و اگر بخواهید همینطور به کلاس رفتن ادامه بدید به جایی اگر هم برسید دیر میرسید.
    اما اگر خودتان با پشتکار قوی حرکت کنید خیلی زودتر به مسیر میرسید.
    من الان دوره MCITP رو تمام کردم و دارم شب و روز می خونم تا قبل عید بتونم 2 تا مدرک بین الملی بگیرم .
    و دیگه هم کلاس در زمینه شبکه نمیرم مگر اینکه برم بحث تخصصی دیگه چون منابع رایگان به اندازه ای زیاد است که من حتی فرصت این رو نمیکنم یه نگاه مختصر نگاه کنم.
    شما حساب کن منبع بهتر از Tech net واسه ما چیه ؟
    ولی من و شاید بزرگترین مشکل ما ایرانی های زبان انگلیسی است ولی تا کی میخوایم دنبال منابع فارسی بگردیم. بالاخره باید از یه جا شروع کنیم .
    نمیدونم وثر واقع شده یا نه ولی میدونم به شما تمام آنچه که خود تجره کردم رو گفتم و امیدوارم موفق بشید.

drezaie، aqfery، alikarimi8 و 4 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Ali Bararsani

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    13
    خب همانطور که گفتم حتی شما این دوره ها را به صورت عالی (یعنی بین کلاس ها تمرین و مطالعه هم داشته باشید)به پایان برسانید تازه اول راه هستید و نیاز به صبر و کسب تجربه و علم آموزی بیشتر دارید و اینطور نیست که هرکس مثل من و شما فقط کلاس رفته باشد سریعا وارد بازار کار شود چون بالاخره کارفرما هم رزومه میخواد و واسش تنها کلاس کافی نیست.البته مسلما اگر کسی کمی با اطرافیان در ارتباط باشد با علم همین کلاس ها هم تا حدودی می توان پروژه های کوچک برداشت ولی منظور بنده بیشتر کار در شرکت ها و پروژه های در سطح کلان می باشد.در کل این مدارک شرط لازم هستند ولی مسلما کافی نیستند.ببینیم نظر سایر دوستان چیه...
    یا علی

نام حقيقي: محمد آخوندزاده

عضو عادی شناسه تصویری shelly
    نوشته
    69
    سپاسگزاری شده
    55
    سپاسگزاری کرده
    14
    1- دوره +Network یکی از بهترین دوره هایی که Comptia اون رو ارائه کرده. پیشنهاد من خوندن کتاب +A قبل از این دوره است. توی +A مبانی کلی کامپیوتر نرم افزار، سخت افزار، ویروس، امنیت، شبکه و ... به صورت Basic بیان میکنه به قول معروف کسی که یه خدمات کامپیوتری داره باید کل +A روبلد باشه. وقتی تصمیم گرفتی شبکه بخونه میای کتاب +Network رو میخونه که Basic شبکه رو یاد میگیری. هیچ کدوم از این دوتا دوره رو دست کم نگیر که خیلی مهمند
    2- +Network هم پیشنیاز MCITP هم پیشنیاز CCNA
    3- Cisco چندین هرم داره Routing Switching , Security , Voice , Wireless , Design , Service Provider و چندتا دیگه. دوره CCNA که قراره شما شروع کنی CCNA Routing Switching بعد از اون میتونی بری CCNP Routing Switching که سه تا Course داره بعدش ام میتونی بری CCIE Routing Switching این شد یک هرم Cisco . برای هرم های دیگه هم به همین صورت پیش میری. درمورد MPLS ،شما بعد از اتمام دوری CCNA , CCNP میتونی دوره CCNA Service Provider بخوبی بعدش هرم رو ادامه بدی میشه CCIP (معادل CCNP تو Rout & Switch) که سه تا Course داره یکیشون MPLS
    نمیخوام نا امیدت کنم ولی رسیدن به اونجا راحت نیست باید خیلی زحمت بکشی
    CCNA پیش نیاز همه این هرم هاست. بیای تو دوره خیلی چیزها دستگیرت میشه

rezafa سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

مزایا و معایب vpn

مزایای امنیت شبکه

مزایای mcitp

مزایای دوره mcitp

مزایا و معایب vpn server

مزایا و معایب mpls

معایب و مزایای vpnچطوری ccie بگیرم؟مزایا و بدی های متخصص شبکهمزاياي دوره MCITPمزاياومعايب mplsمعایب و مزایا vpnمزایای دوره امنیت شبکهمحاسن فراگیری دوره دثفصخقنمزیت کلاس های ای پیدوره های MPLS چه كاركنم متخصص حرفه اي شبكه بشم؟مزایا و معایب مسیریابی شبکهمزایا و معایب کانال های مخابراتیمزایای امنیت در شبکهمزایای دوره networkفواید دوره Network مزایای دوره CCNAمعایب mplsمزايا و معايب vpn

برچسب برای این موضوع