نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 4سپاس
  • 2 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط yavar
  • 1 توسط Gitex

موضوع: اتصال دو کامپیوتر با پورت USB

نام حقيقي: محمد

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4

اتصال دو کامپیوتر با پورت USB

سلام

من یک سوالی دارم که خیلی و قته دنبال جوابش میگردم اما فایده ای نداره!!

سوال اینه :
    میشه دو پورت خروجی و ورودی در کامپیوتر رو به هم وصل کرد (در اصل 2 پورت رو وصل کرد) و برنامه نویسی کرد و نتیجه اش رو هم توی همین کامپیوتر دید؟

یعنی یه سیم دو سر USB مثلا داریم ، هر دو سر رو به 2 درگاه USB کامپیوتر وصل کنیم
    داده رو یه یکی بفرستیم و از دیگری بخونیم
    اینطوری با کم هزینه ترین راه ممکن ، میتونیم برنامه نویسی با پورت هارو کاملا یاد بگیریم

و یا 2 پورت غیر همجنس ، مثلا سریال و یو-اس-بی یا USB to eathernet رو همین کار رو باهاش کنیم ، یک بار اینو خروجی فرض کنیم ، اون یکی رو ورودی و بار دیگه برعکس

خلاصه هر سیمی پیدا کردیم که پورت 2تا سرش رو داشتیم روی کامپیوتر این کار رو باهاش انجام بدیم!

ضمنا برای پورت هایی که همچین سیمی نداریم ، چه پیشنهادی دارید؟

لطفا دوستانی که از این شیوه استفاده کردند راهنمایی کنن (نزنیم بسوزه پورت هامون!! )

*** الان یه ایده جدید (البته واسه خودم!) به ذهنم رسید
    اگر روش بالا شدنی نیست ، چطور میشه دو تا کامپیوتر رو از طریق انواع مختلف پورت ها به هم متصل کرد ، و تو کامپیوتر مقصد ، کدهای فرستاده شده در مبدا رو دید

یعنی به جای اینکه مثلا من بیام یک موتور الکتریکی رو به کامپیوتر وصل کنم یه مثلا یک میکروکنترولر رو و بعد عملکرد اونو در واقعیت ببینم ، یه جورایی این کار رو در موقعیت مجازی انجام بدم و نتیجه اش رو ببینم

ضمنا الان فهمیدم انگار یه نرم افزاری به نام vmware وجود داره ...یعنی یکی اینو بهم پیشنهاد کرد اما با سرچی که کردم متوجه نشدم به کارم میاد یا نه؟

قصد من در نهایت کار با پورت های کامپیوتر و استفاده از کامپیوتر به عنوان مغز کنترلگر سیستم هستش ... و واسه رباتیک هم میخوام ( و سایر سیستم های هوشمند)
    زبون سی++ رو بلدم اما اینکه چطور باهاش میتونم پورت هامو کنترل کنم رو بلد نیستم! ( اگر منبع جامعی در این مورد هم دارید حتما معرفی کنید لطفا)

یه سری سرچ هم کردم انگار به چیزی که من میخوام PC interface میگن؟
    اما منبع یا منابع جامع و راه گشایی نیافتم

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط prince0f : 2012-04-30 در ساعت 01:19 PM

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    نمیدونم این مبحث مربوط به شبکه میشه یا نه؟
    هيچ ربطي به شبكه نداره دوست عزيز .
    یعنی یه سیم دو سر USB مثلا داریم ، هر دو سر رو به 2 درگاه USB کامپیوتر وصل کنیم
    داده رو یه یکی بفرستیم و از دیگری بخونیم
    بله و الان هم اين كار ممكنه ! يادش بخير قبلا با كابل rs232 و .. اين كار رو مي كرديم ...

ضمنا الان فهمیدم انگار یه نرم افزاری به نام vmware وجود داره ...یعنی یکی اینو بهم پیشنهاد کرد اما با سرچی که کردم متوجه نشدم به کارم میاد یا نه؟
    نه ربطي نداره !

قصد من در نهایت کار با پورت های کامپیوتر و استفاده از کامپیوتر به عنوان مغز کنترلگر سیستم هستش
    لطفا به سايت ها و انجمن هاي مربوطه مراجعه كنيد تا زودتر جواب بگيريد و كامل تر ...

mohamad-23 و prince0f سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    شما میخوایی به جای AVR از کامپیوتر استفاده کنی که بله اینکار شدنیه اما باید یه برنامه نویس و یه الکترونیک کار فوق حرفه ایی باشی
    شما با همون AVR و برنامه سی ++ کار کن جوابتو واسه رباتیک میده

prince0f سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4
    سلام مجدد

والا من تو خیلی فروم ها این تاپیک رو گذاشتم اما جواب درست حسابی در بر نداشت!! اون برنامه رو هم توی یکی از همونا بهم معرفی کردن که از طریقش اینجارو پیدا کردم!!

در مورد وصل 2 سر usb هم دوستی میگفت این پورت چون خودش جریان خروجی متصل شده رو هم تامین میکنه میترسم یه جور اتصال موقت تو سیستم ایجاد بشه و هر 2 پورتم بسوزه!! (واسه همین گفتم بلش بپرسم که مطمئن شم)

در مورد اون نرم افزار میشه 2-3 خط کوتاه لپ کلامشو بگین؟ من مطالب با طول و تفسیر خوندم در موردش اما یه جا نیومده بود خلاصه دونه دونه قابلیت هاشو بشماره

شما میخوایی به جای AVR از کامپیوتر استفاده کنی که بله اینکار شدنیه اما باید یه برنامه نویس و یه الکترونیک کار فوق حرفه ایی باشی
    شما با همون AVR و برنامه سی ++ کار کن جوابتو واسه رباتیک میده
    والا من حرفه ای نیستم اما به خاطر رشته ام(سخت افزار) هم با الکترونیک و هم برنامه نویسی آشنایی دارم
    اگر با AVR میشد اینکار رو انجام داد که من با ARM crtex-M4 که الان بغل دستمه این کار رو انجام داده بودم ...منتهی کارایی مثل پردازش تصویر رو intell core i7 3GHz هم با درگاه USB 3.0 به زور از پسش برمیان !! (البته پردازش در سطح بالا ! )

خلاصه اینکه تو هوش مصنوعی باید از همین کامپیوتر استفاده کرد نه میکرو چون خیلی ضعیفه

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط prince0f نمایش پست ها
    سلام مجدد

والا من تو خیلی فروم ها این تاپیک رو گذاشتم اما جواب درست حسابی در بر نداشت!! اون برنامه رو هم توی یکی از همونا بهم معرفی کردن که از طریقش اینجارو پیدا کردم!!

در مورد وصل 2 سر usb هم دوستی میگفت این پورت چون خودش جریان خروجی متصل شده رو هم تامین میکنه میترسم یه جور اتصال موقت تو سیستم ایجاد بشه و هر 2 پورتم بسوزه!! (واسه همین گفتم بلش بپرسم که مطمئن شم)
    بله همینطوره احتمال ترکوندنش هست اگه نتونی کنترلشون کنی

در مورد اون نرم افزار میشه 2-3 خط کوتاه لپ کلامشو بگین؟ من مطالب با طول و تفسیر خوندم در موردش اما یه جا نیومده بود خلاصه دونه دونه قابلیت هاشو بشماره
    این یه نرم افزاره که خلاصه اش میشه مجازی سازی که به درد بروبچ کامپیوتر میخوره
    مثلا شما میخواهی چندتا سیستم عامل رو داشته باشی حالا به هر دلیلی چه تمرین چه کار کردن و... خب اگه بخوایی از چندتا کامپیوتر به صورت جدا گانه استفاده کنی یه سری معایب داره مثه هزینه بالا خب میایی چیکار میکنی ؟؟ همون یه دونه سیستمی که خودت داری رو به چندتا سیستم تقسیم میکنی و به تعداد سیستم هایی که پیاده کردی سیستم عامل نصب میکنی و حالشو میبری که یه سری قابلیت ها هم داره مثه شبکه کردن این سیستم ها
    پس به کار شما نمیاد چون شما باید به سیستم ها و پورت ها به صورت فیزیکی دسترسی داشته باشین

والا من حرفه ای نیستم اما به خاطر رشته ام(سخت افزار) هم با الکترونیک و هم برنامه نویسی آشنایی دارم
    اگر با AVR میشد اینکار رو انجام داد که من با ARM crtex-M4 که الان بغل دستمه این کار رو انجام داده بودم ...منتهی کارایی مثل پردازش تصویر رو intell core i7 3GHz هم با درگاه USB 3.0 به زور از پسش برمیان !! (البته پردازش در سطح بالا ! )

خلاصه اینکه تو هوش مصنوعی باید از همین کامپیوتر استفاده کرد نه میکرو چون خیلی ضعیفه
    منم یه خورده با اینا کار کردم (Atmega 32 )میدونم چی میگی به نظرم برو بگرد یه دوتا سیستم مدل پایین در حد p4 1700 پیدا کن (معمولا مفتی گیر میاد) قیمتی ندارن باهاشون تست کن و حالشو ببر اگرهم سوخت فدای سر من :دی

نام حقيقي: احمد

عضو عادی شناسه تصویری Gitex
    نوشته
    550
    سپاسگزاری شده
    329
    سپاسگزاری کرده
    122
    دوست عزیز گرایش من نرم افزار بوده. ولی چون موضوع برام جالب بود یه سرچ زدم.

متاسفانه الان وقت کافی برای خوندن مطالب و بررسی دقیق ندارم. انشالا در اولین فرصت. ولی شاید این 2 لینک بدردت بخوره.

Implementation USB into microcontroller

V-USB - A Firmware-Only USB Driver for Atmel AVR Microcontrollers

لطفا اگر از هر راهی نتیجه ای گرفتید اعلام بفرمایید.

متشکرم

prince0f سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

ارتباط دو کامپیوتر از طریق پورت usb

چند راهی usb

چه جوری میشه 2 تا کامپیوتر شبکه کرد

شبکه با یو اس بی

شبکه کردن دو کامپیوتر با کابل RS232

کابل دو سر usb

برنامه نویسی پورت usb

اتصال دو کامپیوتر به یکدیگر با کابل یو اس بی

ميشه 2 كامپيوتر رو با usb بهم وصل كرد؟