صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 18

موضوع: خريد تجهيزات و راه اندازي isp

نام حقيقي: آبراهام

عضو عادی
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1

خريد تجهيزات و راه اندازي isp

با عرض سلام و ارادت. (خوبين ديگه ..من خوبم ..تو خوبي..مرسي)
    عرض شود كه چند سوال professional دارم از شما البته جوابش Proffesional هست.
    قصد داريم براي جايي سرويس اينترنت را بندازيم كه اونجا هم به خودش سرويس بده هم به ملت و هم تلفن اينترنتي و اين حرفهاو...
    ما هم قصد نمودندي از سرويسات ماهواره اي اجنبي استفاده نمودندي و حالش را بردندي.
    يحتمل براي اينگونه خدمات (ISP & VOIP و ...) به سخت افزارها و نرم افزارها و مجوزات ها و ....آن هم براي سرويس ارسال و دريافت (send – receive) از طريق ديش و مه پاره او اين حرفها ( satellite Services) .نياز است. – حتما نياز هست -
    خوب سوال من از شما آدماي محترم اينه كه :
    1 – سخت افزارهاي مورد نياز براي ارسال و دريافت از طريق ماهواره براي سرويسهاي اين چنين (تلفن اينترنتي و ISP ). لطفا اسم سخت افزارهاي به كار رونده در اينگونه سزويسها( مثلا يكي ميگه براي اينكه بتوني به خودت و ملت در شهر سرويس اينترنت با سرعت خوب بدي -مثل يك آي اس پي( با همون تعداد يوزر در يك شهر نسبتا كوچك) بايد تجهيزات scpc راه بندازي كه ميشه اين و اين و اين .)
    پس نوع تجهيزات از نظز كمي و كيفي را بيان كنيد . لطفا.
    2 – قيمت تجهيزات (پايين ترين قيمتي كه ميشه گير آورد .با آدرس دسترسي) نيز مورد نياز مي باشد تا بريم بخريم.
    3 – حالا فرض ما همه سخت افزارها رو خريديم( .تاكيد ميكنم .همه رو .از كامپيوتراش گرفته تا كابلاشو ...كه شما زحمت كشيدين نام بردين.) با توجه به اين سخت افزارها ما چه سرويسهايي رو از چه ماهواره هايي ميتونيم بخريم.يعني سخت افزار ما تا چقدر جواب ميده و ما چه مدل سرويسيرو بگيريم خوبه .
    4 – قيمت سرويسهايي كه ماهواره هاي مختلف ميدن چنده .
    5- حالا فرض ما همه سخت افزارها رو خريديم و سرويس هم درياف كرديم .با توجه به اينكه اينا رو براي يك موسسه مي خوايم (پارتي كلفت و دولتي) براي گرفتن مجوز از كجا بايد شروع كنيم.
    6 – نرم افزارهاي مورد نياز براي اينكه بتوانيم به خود و ملت سرويس دهيم و تلفن اينترنتي هم داشته باشيم چيست و چقدر قيمتشه.

موضوعات مشابه:

عضو عادی
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    ضمنا بگم كه همه قسمتاي اين سايت رو رفتم خوندم . ولي گيج شدم و به نتيجه نرسيدم.

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    آبي جون از من ميشنوي بي خيال همه اينها پولت رو بنداز تو يه كار ديگه . بيل بفروشي بهتره از سرويس اينترنت.
    2- اصلا از خير ديش متقارن يا نا متقارن بگذر. فعلا تئ مملكت ما اين چيزه صاحب نداره همه خودشون رو دخيل مي دونن.
    يه روز مفاسد يه روز اماكن يه روز دادگستري آخر از همه مخابرات
    3- مجوز پجوز خبري نيست . ساعت خوابف ما 6 ماه قبل در خواست ICP داديم. تجهيزات خريديم ولي ديديم از مجوز فعاليت خبري نيست داديم به يه دانشگاه.
    خلاصه قيمت هم برو تو بازار مي فهمه دنيا دست كيه. راستي تا يادم نرفته از خير VOIP هم بگذر كه برچسپ هاي خطر ناكي امروز به اونهايي كه غير قانوني سرويس ميدن مي چسپونن. مثلا تداخل در سيستم مخابرات كشور و تهديد امنيت ملي. حالا ديدي . بي خيال برو دنبال يه كار ديگه از من زجر كشيده نصيحت.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    تقريبا در مورد اکثر اين موارد بحث شده.
    راه اندازی ISP که همه چيزش معلومه و کامل نوشته شده.
    در مورد تلفن اينترنتی (Orgination) يا همون Phone2Phone خودمون! سيستمها متفاوته و اينجا هم خيلی در موردش بحث نشده.
    سخت افزارهای Cisco و CPM بهترين گزينه ها برای اين کار هستند.
    در مورد سرويسهای ماهواره ای هم که بحث مفصل شده.
    مجوز ها هم که يه شرکت ميخواد که مدير عامل (يا يکی از اعضاء هيئت مديره!) مدرک دانشگاهی در رشته کامپيوتر يا مرتبط داشته باشه و يه کم بدو بدو. يه مجوز ISP و يه مجوز Voip
    پهنای باند رو اگه از مخابرات نگيری مجوز خبری نيست!
    E1 رو هم بايد قيدش رو بزنی!

سوالاتت رو يا بايد بصورت خرد خرد و جزء به جزء مطرح کنی، يا اينکه به يه نفر مراجعه کنی و کار رو بدست کاردان بسپری و خودت رو اذيت نکنی!

عضو عادی
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    با تشكر از پاسخ شما ولي اين جواب من نيست .Help me!!!
    من مي خوام براي يك مركز دانشگاهي اين كار رو بكنم و نميدونم چه سرويسي رو و چه تجهيزاتي رو بايد خريداري كنم . از نظر مجوز هم اون با من.حل داداش.فقط بگين چه مجوزهايي رو بايد از كجا بگيرم. خيلي ممنون ميشم حتي اگه دوباره هم شده اينجا جواب من رو بدين.منتظزرم.هر روز 3 بار ميام به اين فروم.گريه نكن.

ویرایش توسط ابی : 2004-03-06 در ساعت 07:56 AM

MCP
    MCP آنلاین نیست.
    نام حقيقي: امیر

عضو غیر فعال شناسه تصویری MCP
    نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    2
    سلام

اول از همه يه سر برو اداره DATA منطقه !

اونجا خودشون راهنماييت ميكنن.

10 تا فتوكپي شناسنامه و عكس و .... همراه داشته باش

حتما يه پهناي باند از مخابرات بگير ، بعدا هر كاري دوست داشتي يواشكي بكن!!

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    راهش همينه که MCP گفت D:

خواننده شناسه تصویری !!!!!!!!!!!!!!!
    نوشته
    576
    سپاسگزاری شده
    18
    سپاسگزاری کرده
    8
    اول از همه به اين داشگاه بگو يه مجوز ICP بگيره بعد اگه تونست بگيره يا حداقل بهش OK دادن بيا بگو من و دوستان برات اين جا رو پر ميكنيم از سرويس و تجهيزات و ... كه حال كني

ویرایش توسط !!!!!!!!!!!!!!! : 2004-03-06 در ساعت 02:36 PM

عضو عادی
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    خيلي ممنون.
    فرض كن من يه دانشگاه كه مي خوام برم واسه گرفتن ديشو اين حرفها.
    حالا بايد اول كجا برم واسه مجوز گرفتن . مثلا بايداول كجا بعد كجا برم تا مجوزامو بگيرم.
    البته مي دونم كه اول بايد برم از آموزش عالي اجازه بگيرم ولي نميدونم كجاي آموزش عالي يعني اونا اول بايد يه نامه بدن دستمون كه بگن آره بابا اينا دانشگاهن و بعد برم ديتاي استان يه جواز ISP بگيرم.
    حالا بازم شما بگين درسته يا نه بعد تكميلش منيد.
    بعد دوباره مي خوام بدونم واسه كاري كه مي خوام بكن چه سيستمي پياده كنم خوبه و چه تجهيزاتي بگيرم. و در نهايت از و كدوم ماهواره سرويس اينترنت بگيرم كه خوب باشه. بوووووووووووس

خواننده شناسه تصویری !!!!!!!!!!!!!!!
    نوشته
    576
    سپاسگزاری شده
    18
    سپاسگزاری کرده
    8
    خوب شما بعد از اين كه مجوز ISP گرفتي بايد تمام پهناي باندي رو كه ديتا ميتونه بهت بده پر كني فكر كنم تو شهرستان 2.5 مگ باشه پولش رو هم جرينگي ميدي به مخابرات كه فكر كنم يه 8 تومني بشه بعد كه پهناي باند رو كامل پر كردي درخواست افزايش پهناي باند ميدي او وقط مخابرات ميگه ندارم بعد شما ميگي پيرو نامه فلان كه مخابرات گفته من نميتونم پهناي باند بيشتري بدم درخواست مجوز ICP ميكني.
    جمعيت شهر بايد بيشتر از 500 هزار نفر باشه!!!
    دمه چند مدل ادم رو هم بايد بگيري كه نميدونم به اسم يه ارگان دولتي مثل دانشگاه چه جوري ميخواي اين كارو بكني!؟
    از من ميشنوي :
    1- خودت رو درگير اين چيزا نكن روك و پوس كنده بگم اميدوارم ناراحت نشي:اگه فك ميكني ميتوني تو اين كار با واسطه گري به پول و پله برسي از الآ بگم به دردسرش نميارزه خيالت هم راهت باشه كه توش چيزي نداره ضرر هم ميكني بعد دانشگاه هم بهت غرر ميزنه.
    2-اگه نه راس راسي ميخواي اين كار رو انجام بدي: اگه شهرتون كوچيكه يا ISP باش يا ICP چون تا اون جايي كه من ديدم 2 تاش با هم مشكل ساز ميشن چون كسي نميتونه با تو رقابت كنه در نتيجه تو هم نميتوني از خير تجهيزاتي كه خريدي بگذري .....
    خلاصه گند زده ميشه تو قيمت ها و كار به جايي ميرسه كه همه ميرن از مخابرات ميخرن و تو ميموني با يه ISP نه ICP
    3-اگه خودت از نظر علمي اطلاعات كافي كلآ ول كنش چون اگه يه نفر ديگه رو بياري ميفهمه چيكارا كردي ...
    ادامه دارد ...
    =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
    اگه بازم فكر ميكني از پسش بر مياي و اين كار هايي كه گفتم تونستي بكني بگو كه يه قيمت كلي بديم تا بعد اگه دانشگاه با اون قيمت موافقت كرد بعد ليست كامل تجهيزات رو بهت بديم اون وقط ديگه خود داني.

ویرایش توسط !!!!!!!!!!!!!!! : 2004-03-06 در ساعت 04:11 PM

عضو عادی
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    خلاصه اين كه اين كار بايد انجام بشه .
    دانشگاه هاي ديگه اين كار رو انجام دادن

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    عزيزم من همين كار رو براي يه دانشگاه انجام دادم (زابل) هيچي كه گيرم نيومد تو ديتا بد نام شدم.

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    هميشه يه سری کار هست که بايد انجام بشه ولی من عقيده دارم هرکس بايد کاری رو انجام بده که توش تخصص داره.
    اگر هر مهره سر جای خودش قرار بگيره کارها درست انجام ميشه و در غير اينصورت . . .

عضو عادی
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    باز بحث به بيراهه كشيده شد .بابا اصلا من خودم مشتري .ميگم مي خوام واسه خودم كه دانشگاهم و از نظر مجوز مي تونم بگيرمش و مشكلي ندارم.بقيه مطلب رو ميخوام پي بگيرم.حالا من مشتري ميخوام واسه خودم از طريق ديش هم ارسال و هم دريافت داشته باشم.خوب وهمچنين مي خوام به اطرافيان خودم هم سرويس بدم . چه خوبه كه حالا كه دارم خرج مي كنم بتونم امكان سرويس تلفن اينترنتي هم داشته باشم.ضمنا مي خوام ارزون ترين قيمت واسم بيفته . با بالا ترين كيفيت . تجهيزاتم هم طوري باشه يعني تجهيزاتي رو بخرم كه بعدا كه خواستم upgrade بشم مشكلي نداشته باشم و به بن بست نرسم . پول شارژ ماهيانه اينترنت رو هم هرچه كمتر بهتر ولي باز جا داره.

عضو غیر فعال شناسه تصویری sdsl
    نوشته
    630
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    0
    آقاي ابي سلام..

پيشنهاد من براي يك پروژه بزرگ اين هست..

در اين جور مواقع از شركتهايي كه تويه اين كار هستند و سابقه هم دارند بخواين كه براتون پيش فاكتور صادر كنند.

با شخص وارد معامله نشيد چون هيچ وقت نمي تونيد هر وقت لازمش داريد پيداش كنيد. در ضمن از شركتي طلب كنيد كه بدونيد حتما سابقه اين كار رو دارند..

وقتي حدود 10 تا پيش فاكتور دستتون بود اونوقت مقايسه كنيد. در ضمن بدونيد كه هيچ ارزوني به دليل نيست..اگر ديديد جايي بسيار ازرون داره ميگه دنبال سابقه بگرديد..

به هر حال اينجا هم نميشه قيمت داد..در دنياي تجارت يك سري چيزها بايستي انحصاري باشه..به اين معني كه نميشه همه چيز رو گفت..

موفق باشيد

صادق سلمان
    sdsl79@yahoo.com

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f25/t5107.html

تجهیزات isp

isp تجهیزات

ispتجهيزات راه اندازي

تلفن خريد ديش

تجهیزات برای راه اندازی isp

تجهیزات سخت افزاری ISP

برای گرفتن جوازisp باید به کجا مراجعه کرد؟

دیش تجهیزات isp

برچسب برای این موضوع