نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط fireboy007
  • 1 توسط fireboy007

موضوع: سطح این شبکه در چه حدیه

نام حقيقي: farshid

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    4

سطح این شبکه در چه حدیه

من یه شبکه دارم که 20 تا کلاینت دارم و رو سرورم dns - dhcp-ad - و یه سروردارم که روش isa نصب کردم حالا میخوام از اساتید شبکه بپرسم این شبکه که من دارم در چه حدیه یعنی میتونم ادعا کنم که یه چیزائی از شبکه میدونم

نام حقيقي: kazi

عضو عادی شناسه تصویری fireboy007
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    داری یعنی چی؟یعنی خودت راه اندازی کردی؟یا یکی راه اندازی کرده و شما فقط نگهداریش میکنی؟آیا اگر مشکلی پیش بیاد و بخوای مثلا سخت افزار سرور رو عوض کنی بدون اینکه تغییری تو شبکه ات به وجود بیاد ، میتونی؟ISA فقط اینترنت رو nat میکنه یا رول خاصی هم روش تعریف کردی؟مانیتورینگ چی داری؟از کجا میفهمی کی چقدر از پهنای باند رو داره مصرف میکنه؟و خیلی سوال های دیگه که باز هم اگر همه رو جواب بدی ، هیچ وقت نمیتونی ادعا کنی که شبکه کار حرفه ای هستی.البته جسارت نباشه ، منظورم شما نیست ، کلا حتی اونی که CCIE داره و لینوکس رو هم خوب میدونه و حتی بتونه یه datacenter ببنده هم ، هیچ وقت نمیتونه هیچ ادعایی داشته باشه.چون شبکه علم به روزیه و هر روز مطالب جدیدی بهش اضافه میشه.ضمن اینکه همون مطالب قدیمیش هم اونقدری هست که هیچ وقت هیچ کس نمیتونه همه اش رو یاد بگیره البته همون حرفی که زدید درسته ، هممون یه چیزایی از شبکه میدونیم.اما اون مقداری که میدونیم هیچ وقت قابل ادعا و عرض اندام کردن نیست ضمن اینکه اگر همه ی اینها رو هم خوب بلدید ، به همین اکتفا نکنید ، چون اینها تازه مقدمه ای برای کار تو شبکه هستند.سعی کنید مطالعاتتون زیاد و اطلاعاتتون به روز باشه تا حرفی برای گفتن داشته باشید.

ویرایش توسط fireboy007 : 2012-02-17 در ساعت 09:13 PM
    reza1881 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: farshid

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط fireboy007 نمایش پست ها
    داری یعنی چی؟یعنی خودت راه اندازی کردی؟یا یکی راه اندازی کرده و شما فقط نگهداریش میکنی؟آیا اگر مشکلی پیش بیاد و بخوای مثلا سخت افزار سرور رو عوض کنی بدون اینکه تغییری تو شبکه ات به وجود بیاد ، میتونی؟ISA فقط اینترنت رو nat میکنه یا رول خاصی هم روش تعریف کردی؟مانیتورینگ چی داری؟از کجا میفهمی کی چقدر از پهنای باند رو داره مصرف میکنه؟و خیلی سوال های دیگه که باز هم اگر همه رو جواب بدی ، هیچ وقت نمیتونی ادعا کنی که شبکه کار حرفه ای هستی.البته جسارت نباشه ، منظورم شما نیست ، کلا حتی اونی که CCIE داره و لینوکس رو هم خوب میدونه و حتی بتونه یه datacenter ببنده هم ، هیچ وقت نمیتونه هیچ ادعایی داشته باشه.چون شبکه علم به روزیه و هر روز مطالب جدیدی بهش اضافه میشه.ضمن اینکه همون مطالب قدیمیش هم اونقدری هست که هیچ وقت هیچ کس نمیتونه همه اش رو یاد بگیره البته همون حرفی که زدید درسته ، هممون یه چیزایی از شبکه میدونیم.اما اون مقداری که میدونیم هیچ وقت قابل ادعا و عرض اندام کردن نیست ضمن اینکه اگر همه ی اینها رو هم خوب بلدید ، به همین اکتفا نکنید ، چون اینها تازه مقدمه ای برای کار تو شبکه هستند.سعی کنید مطالعاتتون زیاد و اطلاعاتتون به روز باشه تا حرفی برای گفتن داشته باشید.
    بله شبکه رو کامل از ابتدا حتی کابل کشی ها رو هم خودم انجام دادم و در مورد ایزا هم اینکه توش رول تعریف شده و با تعریف پهنای باند و حجم ه کاربرا

دوسته عزیز به نظرت برای ادامه از کجا شروع کنم که یه چیزائی دیگه رو بتونم به اطلاعاتم اضافه کنم

نام حقيقي: kazi

عضو عادی شناسه تصویری fireboy007
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    راجع به این موضوع تو این انجمن زیاد بحث شده.توجه شما رو به خوندن یکی از آخرین تاپیک ها راجع به این موضوع جلب میکنم :

CCNA یا MCITP??

اما به نظر من ، البته اگر میخوای شبکه رو به صورت حرفه ای ادامه بدی ، اول دونستن یک مقدار passive لازمه.بعدش مایکروسافت که اگر مدرکی بخوای MCITP رو بخون.بعدش CCNA به قول استادمون علم شبکه ات رو زیر و رو میکنه.تازه میفهمی هیچی از شبکه نمیدونی.بعدش دونستن یه سیستم عامل غیر مایکروسافت (linux , unix , open solaris, sun , ....) بعدش سیسکو رو ادامه بده.سیسکو خوندن نه واسه اینکه فقط با سوییچ و روتر سیسکو کار کنی.بلکه کاملا با زیر ساخت علم شبکه آشنا میشی.دیدی که سیسکو به آدم میده ، همه جا و همه وقت و با همه جور ابزاری حتی مثلا تو میکروتیک و DLINK هم به کارت میاد.بعدش حتما در کنار اینها با virtualization آشنا شو که همه ی شبکه های جدی دارن به سمت مجازی سازی میرن.تو همین مسیر ها ، ادامه ی راهت رو هم به امید خدا پیدا میکنی.

msoleimani سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

حدیه کاری

برچسب برای این موضوع