نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 11سپاس
  • 2 توسط radar
  • 2 توسط ghobar
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 2 توسط mrdarbandy
  • 1 توسط Red-Line
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 2 توسط mrdarbandy

موضوع: کمک از اساتید درباره راه اندازی یک ISP

نام حقيقي: bah

عضو عادی
    نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    19

کمک از اساتید درباره راه اندازی یک ISP

با سلام خدمت تمامی استاید .

والا ما به کمک چندتا از دوستان در نظر داریم که یک ISP راه اندازی کنیم که در فاز اول بین 300 تا 500 مشترک رو سرویس بده . خود من اطلاعات کلی در مورد نحوه کار در ISP دارم که کاملا تئوریک هستش . واسه همین چون اولین کار اجرایی مون هست خیلی استرس داریم .

خواستم از اساتید کمک بگیرم.

تجهیزات مورد استفاده که بعد از تحقیقات کمی که داشتم به اینها رسیدم خواستم نظر دوستان رو بپرسم .

اول یک دی اس ال ای ام هئاوی از سری 5600 . قیمت ندارم لطفا اگر اطلاعی از حدود قیمت دارید ممنون میشم کمک کنید.
    دو دوتا مودم که در شرکت و مخابرات نصب بشه .
    سه یک روتر در شرکت --> باز هم فک میکنم هئاوی بهتر باشه ؟!!! اینم اگر دوستان حدود قیمت دارن ممنون میشم کمک کنند
    چهار یک سرور که خودم فقط یونیکس بلدم ولی دوستان کمی لینوکس بلدن نمیدونم ایا این دو خیلی در این زمینه با هم فرق میکنند ؟!
    پنجم یک سرور کش که اونم باز هم بین دو راهی گیر کردم . دوستان میگن از سرور کش های خارجی رایگان استفاده کنم ولی خودم که سرور کش های داخلی خیلی رو سرعت تاثیر میزان ولی خب قیمیت بالایی هم دارن ؟!
    پنجم هم یک نرم افزار اکانتینگ مثل سیب . اونم نمیدونم در فاز اول بین 500 کاربر نسخه فری این نرم افزار یا نرم افزار های مشابه کارمون را میندازه یا نه ؟

و سوال اخر هم ایا نیاز هست که حتما از مایکروتیک ها استفاده کنیم یا نه ؟!

در مورد کانفیگ dslam ها هم اگر لینک اموزشی هست لطف کنید کمک کنید . تا اونجا که من خودم اطلاع دارم بهترین راه استفاده از pppoe هست و یک vci و vpi تعریف کنیم رو روی یوزر ها هم اونها رو اعمال کنیم.

ببخشید سرتون رو درد اوردم . از تمامی دوستان که در این ضمینه تجربه دارند درخواست کمک دارم .

با تشکر

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط Red-Line : 2011-10-28 در ساعت 12:44 PM

نام حقيقي: ahmad

خواننده شناسه تصویری radar
    نوشته
    1,106
    سپاسگزاری شده
    191
    سپاسگزاری کرده
    1357
    من قبلا کارمند یکی از pap ها بودم / این ملزومات تمامی اون شرایط راه اندازی نیست به نظر من DSLAm های زاکسل خیلی بهترن / روتر سوییچ سیسکو خیلی خوبه / لااقل روتر رو سیسکو حتما بگیرید / کانفیگ دی اس لم رو بعید میدونم باشه قبلا که گشتم نبود / vpi و vci هم مخابرات بهت میگه چه پورتایی بازه البته vci در اکثر pap ها 35 هست / یه سری نرم افزارمانیتورینگ حتما لازم داری / و یه بودجه توپ برای خرید ملزومات

shie و Red-Line سپاسگزاری کرده‌اند.
    *** انسان برای شکست آفریده نشده است ***

نام حقيقي: عضو عادی

عضو عادی
    نوشته
    490
    سپاسگزاری شده
    207
    سپاسگزاری کرده
    73
    نقل قول نوشته اصلی توسط Red-Line نمایش پست ها
    پنجم یک سرور کش که اونم باز هم بین دو راهی گیر کردم . دوستان میگن از سرور کش های خارجی رایگان استفاده کنم ولی خودم که سرور کش های داخلی خیلی رو سرعت تاثیر میزان ولی خب قیمیت بالایی هم دارن ؟!
    از bahmamn جان عزیز معذرت میخوام که در تایپیگشون سوال میپرسم .
    میشه 1 توضیح بدید این کش سرور های خارجی و (رایگان ) چی هست و آیا لینکی از این کش سرورهای مجانی دارید ؟

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    از bahmamn جان عزیز معذرت میخوام که در تایپیگشون سوال میپرسم .
    اينكار رو نكنيد مطمئنا بهتره . اون كش هم اسكوييد هست و ... الباقي رو ولش همون اسكوييد بهترينه

ول یک دی اس ال ای ام هئاوی از سری 5600 . قیمت ندارم لطفا اگر اطلاعی از حدود قیمت دارید ممنون میشم کمک کنید.
    در مورد DSLAM به نظر من شما تحت تاثير شركت pap تون هستيد . و اختيار خاصي از خودتون نداريد . و معمولا نياز به خريد اين مورد نيست و همون شركت پپ اونو براتون تنظيم مي كنه و مي زاره و ...

اگر هم صرفا به دنبال راه اندازي ADSL هستيد اون دو تا مودم رو مي تونيد بي خيال شيد ! و ديتا رو مستقيم به رك تون داخل مخابرات وصل كنيد .

و سوال اخر هم ایا نیاز هست که حتما از مایکروتیک ها استفاده کنیم یا نه ؟!
    ميكورتيك نقشش تو اين مورد PPPoE سرور هست . و مديريت پهناي باند . كانفيگش نسبت به ويندوز سرور و يا لينوكس خيلي ساده تره . و در كل انتخاب خوبيه . البته من پيشنهاد مي كنم از يه نسخه نرم افزاري روي يه PC استفاده كنيد . براي اين تعداد يوزر بهتره .
    پنجم هم یک نرم افزار اکانتینگ مثل سیب . اونم نمیدونم در فاز اول بین 500 کاربر نسخه فری این نرم افزار یا نرم افزار های مشابه کارمون را میندازه یا نه ؟
    كش امروزها ديگه تاثير سابق رو نداره اما اسكوييد همچنان بهترين گزينه است . در مورد اكانتينگ هم اي بي اس و سيب انتخاب هاي بسيار خوبي هستند اما خوب قيمتشون هم يه خورده بالاست . ان تي تك خدا بيامرز رو اگر ميخواييد هزينه تون بياد پايين انتخاب خيلي خوبيه .

نرم افزار مانيتورينگ هم بسيار مهمه . و خوشبختانه گزينه هاي رايگان يا قفل شكسته شون به راحتي موجوده و ....

در كل به نظر من براي شروع زيادي هزينه نكن . ببين اصلا كاري كه مي كني به صرفه هست يا نه بعد يواش يواش كار رو توسعه بده و ...

Red-Line سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمدرضا دربندی

خواننده شناسه تصویری mrdarbandy
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    2
    اول یک دی اس ال ای ام هئاوی از سری 5600 . قیمت ندارم لطفا اگر اطلاعی از حدود قیمت دارید ممنون میشم کمک کنید.
    شاسی DSLAM حدود یک میلیون تومان + بورد SCU حدود هفت میلیون تومان + لاین کارت که 64 کاربر را ساپورت میکنه حدود یک میلیون تومان
    احتمالا مودم پتون منظورتون هست. قیمتش حدودا هفتصد هزار تومان هست. پیشنهاد میکنم شرکتی نزدیک به مخابرات بخرید و از مخابرات تا شرکت فیبر بکشید. با مودم پتون حد اکثر 2mb/s پهنای باند دربافت میکنید که کیفیت آنچنانی نداره. برای این حجم کار نا مناسبه.
    سه یک روتر در شرکت --> باز هم فک میکنم هئاوی بهتر باشه ؟!!! اینم اگر دوستان حدود قیمت دارن ممنون میشم کمک کنند
    فعلا به جای روتر در این حجم میتونید از میکروتیک استفاده کنید. بعدا اگه لازم شد حتما سیسکو بخرید. روترهای هواوی تعریفی نداره به نظر من.
    در مورد کانفیگ dslam ها هم اگر لینک اموزشی هست لطف کنید کمک کنید . تا اونجا که من خودم اطلاع دارم بهترین راه استفاده از pppoe هست و یک vci و vpi تعریف کنیم رو روی یوزر ها هم اونها رو اعمال کنیم.
    بله. راه مرسومش همینه

نام حقيقي: bah

عضو عادی
    نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    19
    با تشکر از همه دوستان . واقعا لطف کردید .

فقط الان دوتا سوال دارم . همانطور که عزیزان گفتند ما فقط در فاز اول راه اندازی میخواییم کمترین هزینه رو بکنیم .

این موردی که گفتید محل شرکت رو نزدیک مخابرات بگیریم و مستقیم به رک در مرکز تلفن وصل کنیم به وسیله فیبر دقیقا چطوری هست ؟! یعنی مثل کابل شبکه مثلا 2 کیلومتر فیبر بکشیم ؟! هزینه اش چقدر میشه ؟! اصلا مگه میشه ما مستقیم فیبر بکشیم ؟! از کجا میخواد این فیبر رد بشه ؟!

در مورد میکروتیک هم اون نسخه نرم افزاری که روی پی سی نصب میشه ایا تا 500 نفر رو ساپورت میکنه یا خیر ؟! حدودا هزینه این میکرو تیک ها چقدر هست ؟! سوال اخر هم که این نرم افزار های مانیتورینگ که می فرمایید مجانی هست میشه اسمش هم بگید ؟! مگه خود میکروتیک ها کار مانیتورینگ رو انجام نمیده

بعد من اصلا تا به حال با میکروتیک ها کار نکردم . ایا منوال خوبی داره که بشه کار ادم راه بیوفته یا خیر ؟! و ایا روی ویندوز یونیکس خوب کار میکنه ؟! و اگر هم دوستان اموزشی چیزی دارند ممنون میشم کمک کنید

با تشکر

ویرایش توسط Red-Line : 2011-10-29 در ساعت 06:00 PM
    shie سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    این موردی که گفتید محل شرکت رو نزدیک مخابرات بگیریم و مستقیم به رک در مرکز تلفن وصل کنیم به وسیله فیبر دقیقا چطوری هست ؟! یعنی مثل کابل شبکه مثلا 2 کیلومتر فیبر بکشیم ؟! هزینه اش چقدر میشه ؟! اصلا مگه میشه ما مستقیم فیبر بکشیم ؟! از کجا میخواد این فیبر رد بشه ؟!
    اصلا نیازی نیست دوست من . اگر به نوشته من دقت کرده بودید ، نوشتم در صورتی که شما میخوایید توی یک مرکز فقط ADSL رو راه اندازی کنید و صرفا فقط همون سرویس رو هم میخوایید ارائه کنید مودم دیتا تون رو میزارید تو رک مخابرات و نیازی به الباقی صحبت ها نیست .
    در غیر این صورت هم ، مخابرات دیتا رو روی یک بستر در محل شرکت شما به شما تحویل میده ! معمولش خطوط لیز هستند که با مودم های پتون یا امثالهم کار می کنند -همونطور که دوستمون هم اشاره کردند بیشتر از چند مگ رو منتقل نمی کنند - البته خطوط فیبر نوری هم هست که جدیدا مخابرات اقدام به واگذاری شون می کنه . اونو باید از مخابرات خودتون بپرسید که امکانش رو دارند یا خیر ...

در مورد میکروتیک هم اون نسخه نرم افزاری که روی پی سی نصب میشه ایا تا 500 نفر رو ساپورت میکنه یا خیر ؟! حدودا هزینه این میکرو تیک ها چقدر هست ؟! سوال اخر هم که این نرم افزار های مانیتورینگ که می فرمایید مجانی هست میشه اسمش هم بگید ؟! مگه خود میکروتیک ها کار مانیتورینگ رو انجام نمیده
    بله . این امکان روی روتر بورد هاش هم هست از نظر تئوری میتونه ساپورت کنه اما خوب تعداد یوزرت زیاده ، بهتر بری سمت pc . بعد میکروتیک یه سیستم عامله - که بر اساس هسته لینوکسه - خودش نصب میشه . هزینه زیادی هم نداره . می تونی قفل شکسته اش رو نصب کنی اما نکن !

یه سری نرم افزار مثل کاکتی ، MRTG , ... که تحت لینوکس و رایگان هستند و PRTG که رایگان از نوع قفل شکسته اس ! و ..

ویرایش توسط mehrzadmo : 2011-10-29 در ساعت 07:11 PM
    Red-Line سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمدرضا دربندی

خواننده شناسه تصویری mrdarbandy
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    2
    2کیلومتر برای فیبر خیلی زیاده. نزدیک به مرکز تلفن ینی مسیر زیر 500 متر! فکر میکنم حدودا هر کیلومتر 8 میلیون تومان باشه. باید به مخابرات استان مراجعه کنید. مسیر فیبرها درون زمین از قبل وجود دارد. تنها مسیری که نیاز به کندن دارد از مسیرهای حوضچه مخابرات تا محل شرکت شماست. هر چه به مرکز تلفن نزدیکتر باشید هزینه کمتره. بله

judon3t و Red-Line سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

آموزش کانفیگ دی اس لم

درباره ی اکانتینگ آی بی اس

كارت ديسلم

اموزش ميكورتيك

تنظیمات میکروتیک و سیب برای مدیریت پهنای باند forum.persiannetworks.com

درموردdslamاطلاعات بده

اموزش راه اندازی dslam

نرم افزار سیب isp

طریقه راه اندازی isp

راه اندازی یک رتباط PPPOE در ISP