نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 6سپاس
  • 1 توسط hadializadeh
  • 3 توسط mehdiiiii
  • 1 توسط richman
  • 1 توسط hadi_PN

موضوع: راهکار بکاپ گیری در شبکه

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20

راهکار بکاپ گیری در شبکه

خیلی وقته من میخوام این سوال رو بپرسم

من ده دوازده تا سرور دارم که توش SQL هست، اکانتینگ ها هستند، فایل سرورها هستند، اپلیکشن هست ! و ...
    کاری که من در حال حاضر میکنم اینه که از محتویات داینامیک اونها مثل دیتابیس ها هر روز به صورت خودکار (توسط خود SQL , ...) بکاپ میگیرم و یک نرم افزار ساده هم میاد هر شب این بکاپ ها رو میبره روی یک سرور دیگه
    هر هفته هم اونها رو انتقال میدم به یک استوریج خارجی
    از همشون هم یک ایمیج اولیه دارم و برای تست هم برگردوندمشون

خوب ! حالا سوال من اینه
    ایا من با این شرایط باید برم سراغ Symantec Backup Exec و امثالهم ! اصلا کاربرد دقیق اونهاچیه ؟ الان من چی رو دارم از دست میدم و کجای کارم ایراد داره که باید برم سراغ یک نرم افزار خفن ؟ یا نه اصلا برای شرایط من همچین نرم افزاری لازم نیست !

ممنون

نام حقيقي: هادی علیزاده

عضو عادی
    نوشته
    800
    سپاسگزاری شده
    404
    سپاسگزاری کرده
    226
    من قبلا همچین روالی رو طی میکردم (backup بوسیله sql و اسکجول ویندوز)
    اما یه دو ماهی هست که با GFI Backup دارم بک اپ میگیرم.در کل زیاد فرق نکرده فقط یه سری امکانات اضافه دارم

th95 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: saman hamidi

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام دوستان عزيز
    من مي خوام Backup گيريم رو با برنامه DPM(data protect managment) انجام بدم
    اگه اطلاعاتي در اي زمينه بهم بديد متشكر مي شم

نام حقيقي: مهدی هلاکویی

عضو عادی
    نوشته
    502
    سپاسگزاری شده
    231
    سپاسگزاری کرده
    130
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhdganji نمایش پست ها
    خیلی وقته من میخوام این سوال رو بپرسم

من ده دوازده تا سرور دارم که توش SQL هست، اکانتینگ ها هستند، فایل سرورها هستند، اپلیکشن هست ! و ...
    کاری که من در حال حاضر میکنم اینه که از محتویات داینامیک اونها مثل دیتابیس ها هر روز به صورت خودکار (توسط خود SQL , ...) بکاپ میگیرم و یک نرم افزار ساده هم میاد هر شب این بکاپ ها رو میبره روی یک سرور دیگه
    هر هفته هم اونها رو انتقال میدم به یک استوریج خارجی
    از همشون هم یک ایمیج اولیه دارم و برای تست هم برگردوندمشون

خوب ! حالا سوال من اینه
    ایا من با این شرایط باید برم سراغ Symantec Backup Exec و امثالهم ! اصلا کاربرد دقیق اونهاچیه ؟ الان من چی رو دارم از دست میدم و کجای کارم ایراد داره که باید برم سراغ یک نرم افزار خفن ؟ یا نه اصلا برای شرایط من همچین نرم افزاری لازم نیست !

ممنون
    از نظر من اینکه شما مسئول هستید در درجه اول مهمه. فرضا من مدیر یا یه کاربر ساده هستم، من انتظار دارم سرورها به مشکل بر نخوره و اگه خورد هم در کمتر از یه روز کاری برطرف بشه. دیگه از نظر بنده این مهمه. خب پس این شد نظر افراد استفاده کننده.

یه طرف قضیه شما قرار دارید که مسئول هستید.
    سرور خراب بشه یا اصلا به عمد خراب کنه کسی و شما نتونی کارهارو در کمترین زمان ممکن به حالت نرمال برگردونی این میشه دردسر برای شما !!!

حالا بحث روش کاری شما،

اینگه شما چجوری بک آپ بگیری، از چی بک آپ بگیری و در چه زمانی و کجا بریزیشون به عهده شما گذاشته شده. این شمایی که جواب گویی، پس این شمایی که باید تصمیم بگیری و این شمایی که باید اطمینان داشته باشی از تواناییت تو حفظ اطلاعات سازمان.
    اگه شما اطمیمنان داری که با همین روش همین فردا هم سرور بپره میتونی برگردونی و هیچ مشکلی نخواهی داشت پس کارت درسته

ولی اگه میدونی لازمه دو نوع بک آپ از سرور بگیری و ممکنه ۲٪ اوقات با روش اول برنگرده و از شانس شما فردا جزو اون ۲٪ بود !!!! وای بحالت چون با هزار نفر طرفی!

پس اگه از نحوه کارت و صحت کارت اطمینان داری که میتونی و با این روش بک آپ گیری در آینده از توانایی کامل برخورداری هیچ دلیلی برای تغییر رویه نمیبینم ولی اگه حتی ۱ ٪ احتمال میدی تو روشت مشکل وجود داره حتما ارتقا بده روشت رو چون همیشه آدم سر اون ۱٪ ضربه میخوره و کسی نمیگه باریکلا چون اعتقاد دارن اون ۹۹ ٪ وظیفه آدم بوده و هنر نکردیم !

th95، hadi_PN و yogishiip سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: mehrdad hajizadeh

عضو عادی
    نوشته
    202
    سپاسگزاری شده
    104
    سپاسگزاری کرده
    75
    با سلام
    یکی از امکاناتی که نرم افزار ی مثل symantic backup exec server به شما میده اینکه قابلیت این رو دارین که یک سری agent را بروی کلاینتهای بک آپ تان مشخص کنید که از کلاینتها هم بک آپ بگیرد.در ضمن گزارشگیری های روزانه مرتب و کارامدی داره
    در ضمن در طراحی استراتژی بک اپتان پیشنهاد میکنم علاوه بر بک اپ incremental روزانه normal backup هم بصورت هفتگی داشته باشین.
    اگه با Open source اشنا هستی Bacula یک نرم افزار آزاد و free میباشد که بصورت کلاینت و سروری هم میتواند اجرا شود. میتونی اون رو روی سیستم های BSDو با لینوکسی راه اندازی کنی

th95 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: hadi

عضو عادی
    نوشته
    404
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    421
    خوب برخورد با 12 سرور کار ساده ای نیست برنامه ریزی دقیق و کنترل دقیق ساعتی میخواد

سوال دارم آیا یکی از سرورها از کار بیفته تو کار بقیه تاثیری داره ؟ یا هر کدوم کار جداگونه ای رو انجام میدن ؟
    آیا سرور یدکی آماده بکار دارید که اگر یکی از کار افتاد بتونی جایگزین کنی ؟

از تجربه خودم بگم البته 2 تا سرور بیشتر ندارم اما
    منم از یه برنامه ساده که میاد بک آپ ها رو به یه جای دیگه کپی میکنه استفاده میکنم تا حالا هم مشکلی نداشتم
    هر دوساعت هم بک آپگیری میکنم و بعد از بک آپ اونا رو منتقل میکنم به یه جای دیگه .
    البته برای اون 2 ساعتی ها یه سیستم جدا و برا بک آپ روزانه نصف شبی هم یه سیستم جدا در نظر گرفتم.دو جای متفاوت که اگر یکی رفت اونیکی باشه اتفاقا یه بار سرور پرید ولی فقط اطلاعات 2 ساعت رفت بعد از جایگزین کردن سرور فقط کار 2 ساعت رو مجبور شدن دوباره از نو بزنن که اونم زیاد نبود

من خودم واسه سرور SQL یه سرور جایگزین و برای سرور دامین یه سرور جایگزین دیگه در نظر گرفتم و هر چند مدت سرور جایگزین دامین رو روشن میکنم که بصورت Add. خودشو آپدیت کنه که خدا ناکرده سرور اصلی رفت بتونم اینو زود جایگزین کنم.

برنامه ریزی دقیق و نوشتن آون تو یه برگ کاغذ مثلا نوشتن ساعت کنترل بک آپ ها کنترل دونه دونه سرورها میتونه مدیریت رو دقیق تر کنه
    داشتن یه فایروال ست کردن درست اون هم میتونه خیلی در جلوگیری از دستکاری سرورها میتونه داشته باشه

راستی همه اینا رو مدون کن و بده به بالایی ها تا بدونن که چیکار میکنی و استانداردها رو رعایت میکنی
    همیشه درد بخش انفورماتیک کم اطلاع بودن و نداشتن سواد اون بالاییهاست که میگن کاری نمیکنه که فقط نشسته داره با کی برد بازی میکنه کارش سخت نیست
    ولی وقتی خدای ناکرده اتفاقی می افته همه کارشناس میشن
    خاطرات خوبی دارم از این موضوع کابل برق سیستم شل شده بود پیشنهاد تعویض مادربرد بخاطر سوختگی دادند !!!

mjzaret سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

بکاپ گیری در شبکه

بکاپ گیری از شبکه

چگونه sql خودش می تواند از سرور بک آپ بگیرد

بک آپ گیری در شبکه

بک اپ گیری در شبکه

بکاپ incremental

بک آپ گیری اتوماتیک از sql

انواع بک آپ گیری در sql

نحوه بك آپ گرفتن از شبكه با ويندوز سرور

بک آپ incremental

بک آپ گیری از سرور 2008

بکاپ گیری اتوماتیک در شبکه

بک آپ گیری از شبکه

بک آپ استوریجبک اپ گیری خودکار در شبکهنحوه بک آپ گیری با sql agent اسکجول درsql serverنحوه بك آپ sql روي شبكهروش بكاپ گيري در شبكهذخیره بک آپ sql در شبکهتجهیزات بک آپ گیریاستراتژی بک آپincremental بکاپبک آپ نرمالبکاپ گیری از دیتابیس sql بر روی شبکه

برچسب برای این موضوع