نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 14سپاس
  • 1 توسط adibforadi
  • 2 توسط farhadnia
  • 1 توسط mohammadlinux
  • 1 توسط adibforadi
  • 2 توسط mohammadlinux
  • 2 توسط tyrant
  • 1 توسط farhadnia
  • 3 توسط silas
  • 1 توسط mkm

موضوع: ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر ؟

نام حقيقي: ادیب

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    54

ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر ؟

خوب بعد مدتها کلنجار با خودم تصمیم گرفتم از مشورت دوستان استفاده کنم

من رشته م کامپیوتر- نرم افزار ، هست و خوب حقیقتش از روز اولی هم که اومدم تو این رشته (به عبارت بهتر دانشگاه!) برا فرار از سربازی و گرفتن معافیت تحصیلی بود و هست ! تا بتونم تحصیلات امنیت شبکه رو در رده مایکروسافت دنبال کنم به خصوص که سربازی مانع عظیمی بوده جلوم برا رفتن به خارج

از وقتیم که یادم میاد دانشگاه برام محل غاز چروندن بوده نه بیشتر ! هرنوع دانشگاه دولتی معتبریم که فکر کنید دیدم چون از اعضا خانوادم توشون بوده ولی کلا چون از بچگی از هر کتاب و شاخه ای که فکرشو بکنید خوندم و کلا هرچی میدونم از هر شاخه ای مدیون خودم هستم و نه تو مدرسه نه دانشگاه یادشون نگرفتم و بعیدم میدونم دانشگاه چیزی بیشتر از اینایی که بلدم یادم بده ! و برام اینترنت و تلاش و تحقیق خودم هزار شرف داره به چیزی که دانشگاه بخواد به من یاد بده (هرچند تا این لحظه که چیزی ازش ندیدم!)

خلاصه بگم ، خسته شدم از این رشته ، واقعا خسته شدم ، از بچگی کامپیوتر کار کردم و خیلی کارا رو باهاش انجام دادم اما وقتی اومدم دانشگاه با یه سری تئوری مزخرف که بیشترشون یا منبع قرن بوق دارند و هنوز ظرفیت دی وی دی رو از هارد بیشتر میدونند سر و کله زدم ! یا اصلا چیزی نیست که بخوای باهاش بگی کامپیوتر بلدی

به عبارت بهتر بیشتر درسایی که امروزه تو دانشگاه در رابطه با این رشته تدریس میشه به درد هیچی نمیخورن در واقعیت به جز سر و کله زدن با صفر و یک هایی که در 98.2 موارد شما نیازی بهشون نداری !(از تازه تاسیس بودن این رشته ها در ایرانم بگذریم )

از این طرفم واقعا اگر بخوای رو این رشته تمرکز کنی باید هی تو خونه بشینی و با کتابا سر و کله بزنی به خصوص که پیام زوری هم باشی!
    حالا مشکل اینجاست اصلا و ابدا قصدم گرفتن این مدرک اونم با این شرایط نبوده و نیست ولی خوب برا مشکل سربازی (که واقعا برام مهمه) و طبق رسم مرسوم مزخرف ایرانیا که اگر نری دانشگاه هزار انگ می چسبونند بهت (خوشبختانه مهم نیست برا من ولی برا خانواده م مهمه و تاثیرش رو در اخر میگم بهتون!) مجبور بودم تا الان این رشته رو بخونم ولی با توجه به اینکه نزدیکه برم ترکیه برا گرفتن مدرک شبکه از این طرفم فشار سنگین درسای مزخرف که نه میزاره برم تو بازار کار نه میزاره اب خوش از گلوم بره پایین ! خسته م کرده

حالا با وصف اینکه میدونم داشتن مدرک دانشگاهی تو این خراب شده برا کار شرکتی کردن و ... تاثیرگزاره اما بیشتر دوست دارم بی خیال این رشته بشم و برم سراغ رشته های انسانی و ... که از قدیم ندیما زیاد کتاب راجبشون خوندم و برام راحتن و معمولا چون تستی هستند و حفظ کردنی و ... و از این طرفم نیاز نیست 24 ساعت پاش باشید و با این کار وقت برا کار کردن در بازار کامپیوتر و شبکه م که چندین نفر بهم پیشنهاد دادن باز بشه و هم پول دربیارم هم رشته دانشگاهی رو برا معافیت ش ادامه بدم (و صدالبته مشکل راضی کردن خانواده م یه مشکل عظیم هست!) و هم برم پی کار عملی شبکه

فقط بدونید خیلی از مطالب پیرامونی رو میدونم و خودم خیلی 2 دو تا 4 تا کردم ولی دوست دارم نظریات دوستان به خصوص اگر کسی براش پیش اومده باشه رو هم بدونم
    مطمئنم باشید برام نظرات تون مهمه چون خودم مدتهاست راجبه این موضوع فکر میکنم و به خاطر طرز تفکراتم از بچگی تا الان همیشه سعی کردم راجبه اینده و کارام زودتر از موعد فکر کنم و درست ترین تصمیم رو بگیرم

از رفقا شبکه کار و کامپیوتری میپرسم به نظرتون ارزش داره ادامه بدم این رشته رو ؟ واقعا برا من سخته بخوام وقتم رو با این چیزا سر کنم ... نمیتونم ، یک سال هست شروع کردم ولی واقعا زجراور و مزخرفه
    از اون طرفم صدها نمونه عینی مهندس شاگرد اول با چشای خودم دیدم که به خدا وقتی براشون راجبه کامپیوتر و کارای عملی ش میگی و میپرسی عین چی نگات میکنند از تعجب و بلد نیستند .....؟
    زور این چیزا به ادم زیاد داره ....

*** یه نکته اینکه من با علاقه خودم اومدم نرم افزار هرچند میدونستم ای تی برا شبکه بستر مناسب تری هست ولی کلا از نرم افزار بیشتر خوشم می اومد و میاد ولی واقعا واحدهای مزخرفیه به جز برنامه نویسی ایناش ...

**** خودم میخواستم تو رشته های انسانی شرکت کنم اما خانواده گیر دادن ریاضی فیزیک که رشته اصلیم بود و هرچیم من گفتم بابا برا سربازیمه قانع نشدن و اخرشم قانعم کردن بیام ریاضی فیزیک با پیشنهاد دادن پول مورده نیاز امتحانات ! و البته بعدش گفتند بشین درست رو بخون! چشمک

***** قبل اینکه برم دانشگاه گفتم برم یکسره کنم کار سربازی رو و برم سربازی بکنم و برگردم اما بازم اینقدر مخالفت کردند تو خانواده که دیگه بازم منصرفم کردند ..... حالا نگید تیتیش مامانیه ! ولی خوب نمیشه هی بزنی تو ذوق خانواده ت به خصوص که من تجربش رو داشتم و دیگه حوصله دعواهای طولانی نداشته و ندارم .... الانم که دیگه پام گیره و نمیتونم برم سربازی ...

****** اینم توجه داشته باشید الان من هرچی رفیق دارم کار کامپیوتری میکنند (کاری ندارم عدل و انصاف تو قیمت ها و ... هست یا نه ؟) اکثرا واقعا رشته هاشون ورای چیزایی هست که به کامپیوتر ربط داره ، در اخرین مورد هم دوستم اقتصاد کشاورزی بود .....
    این قضیه دلسردی بچه هایی که کامپیوتر رو در حد متوسط به بالا بلدن و شاکین از دروس نه برا من بلکه برای چندین و چند نفر دیگه از افراد موفق رشته کامپیوتر که چه تو برنامه نویسی و طراحی سایت و یا شبکه موفقن پیش اومده ...
    همه مون یه جوری شدیم از دست مزخرفات این رشته تو دانشگاه ...

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط adibforadi : 2010-12-03 در ساعت 10:40 PM
    arash3400 سپاسگزاری کرده است.

خواننده شناسه تصویری farhadnia
    نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    36
    توی چند پاراگراف اولت که خوندم متوجه شدم که آدم بی ذوق و بی صلیغه ای هستی...
    اگه تو کتاب تتنبام رو درست خونده باشی چیزی از شبکه نمونده که یاد نگرفته باشی
    بدون طراحی الگوریتم چطور می تونی جداول بزرگ سویچ رو با بیشترین سرعت آنالیز کنی و بهترین انتخاب رو داشته باشی یا چطور می تونی از بین تمام مسیر ها بهترین رو انتخاب کنی...
    بدون سیستم عامل چطور می تونی ادعا کنی که مدیریت حافظه رو فهمیدی یا می تونی از یه دیسک چطور اطلاعات خونده میشن...
    به نظرم آدمی که در رشته کامپیوتر تحصیلات آکادمیک نداره در دنیای کامپیوتر یک آدم کور و بدون خلاقیته...
    شما اگه مباحث تئوریک و علمی رو خوب یاد گرفته باشی در دنیای واقعی فقط با Sample های اونا روبرو می شی.
    من در زمینه کارم این افتخار رو داشتم که با اساتید بزرگ و مهندسای خیلی خوبی هم کار باشم و در بین این همه آدم اونایی که شاگرد اول های دانشگاهشون بودن ، از همه موفق تر بودن یعنی طرف ظرف یک شب اطلاعاتی رو که یه آدم تجربی ظرف 7 یا 8 سال کسب کرده بود رو بدست می آورد.
    خدای من تو چطور می تونی بگی که رشته کامپیوتر پر از مطالب بدرد نخوره...

mehrzadmo و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد لینوکس

عضو عادی شناسه تصویری mohammadlinux
    نوشته
    425
    سپاسگزاری شده
    183
    سپاسگزاری کرده
    93
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhadnia نمایش پست ها
    توی چند پاراگراف اولت که خوندم متوجه شدم که آدم بی ذوق و بی صلیغه ای هستی...
    اگه تو کتاب تتنبام رو درست خونده باشی چیزی از شبکه نمونده که یاد نگرفته باشی
    بدون طراحی الگوریتم چطور می تونی جداول بزرگ سویچ رو با بیشترین سرعت آنالیز کنی و بهترین انتخاب رو داشته باشی یا چطور می تونی از بین تمام مسیر ها بهترین رو انتخاب کنی...
    بدون سیستم عامل چطور می تونی ادعا کنی که مدیریت حافظه رو فهمیدی یا می تونی از یه دیسک چطور اطلاعات خونده میشن...
    به نظرم آدمی که در رشته کامپیوتر تحصیلات آکادمیک نداره در دنیای کامپیوتر یک آدم کور و بدون خلاقیته...
    شما اگه مباحث تئوریک و علمی رو خوب یاد گرفته باشی در دنیای واقعی فقط با Sample های اونا روبرو می شی.
    من در زمینه کارم این افتخار رو داشتم که با اساتید بزرگ و مهندسای خیلی خوبی هم کار باشم و در بین این همه آدم اونایی که شاگرد اول های دانشگاهشون بودن ، از همه موفق تر بودن یعنی طرف ظرف یک شب اطلاعاتی رو که یه آدم تجربی ظرف 7 یا 8 سال کسب کرده بود رو بدست می آورد.
    منم همین رو میگم(تتنیاوم رو خوب اومدی)
    البته برای کار تو ایران بهتر حداقل یه مدرک کارشناسی بگیری و بعدش مدارک تخصصی تا با مدرک دانشگاهی بری سر کار و با مدرک تخصصی بتونی بمونی و یا پیشرفت کنی

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    54
    اول از همه ممنون از لطف تون و جوابتون ولی منم میتونم رک حرفای دلم رو بزنم ؟

ببخشید اون وقت این چیزا که شما میگین اصلا و ابدا کتاب غیردرسی شون تو بازار یافت نمیشه ؟ نه ؟
    یعنی من اگر مهندس نباشم چیزی از سیستم عامل و کانفیگ کردن ش بلد نیستم ؟
    شما یقین داری اینو ؟

شما با چشم خودت دیدی طرف داره ماهی یک میلیون درمیاره و همه اینا رو بلده ؟ قسم میخورم تو کل استان ما ، حتی یه نفر بلد نیست چطور یه ویندوز بدون سریال کرک بسازه اما الان از منی که دارم هی پول واحد میدم و هیچی درنمیارم بهتره و اصلا سواد کامپیوتر اکادمیکم نداره و باید هی مزخرفات استاد رو تحمل کنم وقتی بهش میگم:

استاد تو محیط بورلند این چیزی که شما میگی اصلا راه نداره ، بهم جواب سربالا بده بگه لابد محیطش فرق میکنه !

دوست عزیز واقعیات رو ببین ، منم میدونم با ساختمان گسسته میشه چه کوفت و زهر ماری کرد ولی میدونم تو بازار عملی کامپیوتر و شبکه نصف اینا به درد ادم نمیخوره و اگرم مطلب به درد بخوری باشه بازم تو کتبی که مربوط هست وجود داره

تحصیلات اکاددددددددمیکی که استاد شبکه ش فرق کیلوبیت و بایت رو ندونه ..... الله اکبر ///

اینطور که وقتی هنوز به قول همه دهنم بو شیر میداد و از هر ده هم کلاسیم 9 همکلاسیم نمیتونست سیستم عامل رو تشخیص بده من امتحانات ICDL که جز ساده ترین مدارک پایه ای کامپیوتر هست تو یک ساعت و نیم 7 امتحانش رو با میانگین 95 درصد زدم .... همون موقع دانشجویان کامپیوتری که چندین سال از من بزرگتر بودند می اومدن دو تا دو تا و سه ماه یک بار امتحان میدادن با بدبختی قبول میشدن .... الان شکر خدا اونا بهشون میگن اقا مهندس !!!

وقتی هنوز بسیاری از همکلاسیهای گرامی نمیدونستند سیستم عامل ایکس پی چیه و از کجا میاد کتب مربوط بهش رو تهیه کردم و شخصا بدون اقا بالا سر و بدون اجبار کسی مطالعه کردم و یاد گرفتم ....

برا من مطالب این رشته چیز جدیدی نداره به جز چند مورد که اونم به کار من نمیاد ..... نمیدونم شاید من اشتباه میکنم ولی جدا که من به ندرت فرد اکادمیک دانشجویی رو دیدم که دانشگاه مطلبی یادش داده باشه مگر خودش کار کرده باشه و منهای دانشگاه خودش اینکاره باشه

اگر شما دیدی سلام منو بهشون برسون ، من که به جز یه عده ادم مکانیکی مخ معیوب و یه عده دانشجو که وقتی بهشون میگی مرورگر اینترنتت رو باز کن میرن سیستم عامل رو خاموش میکنند چیزی ندیدم(از هر ده استاد ما دو تاشون واقعا میشه بهشون گفت استاد! یعنی خر نزدن رو دروس و واقعا کامپیوتر بلدن)

شایدم دید من اشتباهه .... چون کلا دانشگاه رو قبول ندارم به عنوان جایی که مرکز علم اموزی باشه ، وقتی خودم از بچگیم کتاب خون بودم و کتاب خوندم ... چه نیازی هست برم از کسی درس یاد بگیرم که جلو چشا خودم اشتباهی پروژه درست کرد ؟

اینا رو هم شما مدنظر قرار بده

*** یه نکته دیگه : من نگفتم سواد تئوری ندارم بلکه بسیاری مطالب کامپیوتر رو قبل اینکه وارد شبکه و امنیت شبکه و ضد امنیت شبکه بشم فراگرفتم و بعدم تئوری ها و عملی های شبکه رو در حد بضاعتم ، الانم میگم جلو راهمو داره میگیره این رشته تو دانشگاه پیام نور

ویرایش توسط adibforadi : 2010-12-03 در ساعت 11:22 PM

نام حقيقي: محمد لینوکس

عضو عادی شناسه تصویری mohammadlinux
    نوشته
    425
    سپاسگزاری شده
    183
    سپاسگزاری کرده
    93
    به نظر من اگه کارای عملی تو کامپیوتر بدون دانسته های تئوری انجام بدی یه اپراتور بیش نیستی البته از نوع حرفه ای!
    اونجایی که به مشکل برمیخوری میتونی علمی مشگلت رو حل کنی
    حداقل واسه من که شده خصوصا تو لینوکس
    الان فرق لینوکس و ویندوز رو فراتر از مقالات کامپیوتری درک میکنم
    در حوضه برنامه نویسی هم همین طور.شما باید برنامه ای بنویسید که کمترین هزینه رو داشته باشه.اگه ازت بخان واسه یه دستکاه که 64 کیلو بایت حافظه داره ،برنامه بنویسی که پردازنده قوی هم نداره اون وقت چیگار میکنی؟لابد با ویژوال بیسک؟اونجاست که سی و اسمبلی به دردت میخوره
    قبول داری؟

ویرایش توسط mohammadlinux : 2010-12-03 در ساعت 11:33 PM
    mehrzadmo و adibforadi سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: معتمد

عضو غیر فعال شناسه تصویری tyrant
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    6
    اگه بی ادبیه امید وارم من رو ببخشید .
    ولی من فکر می کنم شما مثل آدمی هستید که توی تاریکی به یک فیل دست می زنه و تصورش از فیل رو بیان می کنه !

واقعن این چیزهایی که شما می گید ( کار با سیستم عامل ، درست کردن سی دی ویندوز بدون پسورد ، امتحان ICDL و ...) در حد یک مهندس کامپیوتر نیست !

mehrzadmo و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده شناسه تصویری farhadnia
    نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    36
    دوست من وقتی تو سیستم عامل رو توی نصب ویندوز بدون کرک می بینی و احتمالا امنیت رو توی sub seven ( البته این توی زمان ما بود ) و برنامه نویسی رو توی محیط بورلند می بینی و از همه بدتر برای پول در آوردن داری کامپیوتر کار می کنی.
    من دیگه هیچ حرفی ندارم...
    برو همون ویندوز کرک شدت رو بفروش و خوش باش.

نام حقيقي: Mohsen.A

عضو عادی شناسه تصویری silas
    نوشته
    240
    سپاسگزاری شده
    277
    سپاسگزاری کرده
    67
    دوست عزیز آقای ادیب:
    با سلام

به نظر من در برخی از موارد حق با شماست ولی در برخی از موارد نه. من فکر میکنم که برخی از درس های دانشگاهی خیلی مناسب نیستند و شاید از خیلی وقت پیش تا حالا برنامه درسی رشته کامپیوتر آپدیت نشده باشه و شاید اگر بجای بعضی از درس هامون، درس های دیگه اضافه بشه بهتر باشه. ولی اینطوری هم نیست که واقعا به درد نخور باشند. آقای محمد لینوکس چند تا مثال خوب زدند که منم با ایشون موافقم. مطالبی که در دانشگاه و در این رشته خوندیم بیشتر مباحث تئوری و پایه ای کامپیوتر هست که نیاز هست بلد باشیم برای اینکه شما اگر دو تا کتاب برنامه نویسی بخونید می تونید برنامه نویس شوید ولی فکر می کنم با خوندن درس هایی مثل ساختمان داده ها، طراحی الگوریتم ها و ... توانایی تون در برنامه نویسی بسیار مهندسی تر و دقیق تر می شه. یا به قول دوستانمون در درس شبکه اگر کتاب تننباوم رو خونده باشیم بسیار بهتر شبکه رو درک می کنیم و یاد می گیریم تا اینکه بخواهیم چند تا دوره شبکه بگذرونیم که بیشتر کار با اینترفیس هستند. و مثال هایی از این دست زیاد میشه زد.

بنده نیز به تازگی وارد فیلد امنیت شده ام و دوره های امنیت رو طی می کنم ولی نمی تونم بگم که درسهای دانشگاهی به درد نمی خوره. من کارشناسی ارشد مهندسی IT رو گرفته ام و واقعا احساس می کنم که دروس دانشگاهی در یادیگری من خیلی تاثیر داره یعنی واقعا احساس می کنم که دارم مطالب رو درک می کنم. شاید اگر من وارد دانشگاه نمی شدم و از دیپلم شروع می کردم به دوره های شبکه و امنیت، اولا اینکه بسیار کند یاد می گرفتم و دوم اینکه مطالب رو بصورت اساسی درک نمی کردم. با طی چهار سال دوره لیسانس، دید ما نسبت به کامپیوتر و فیلدهای موجود و ... خیلی بازتر و روشن تر میشه و حتی نحوه فکر کردن و رفتارمون رو هم بهتر می کنه.

ولی من به شما دوست عزیز پیشنهاد می کنم که اولا دلسرد نشید و حتما لیسانس کامپیوتر را بگیرید بعدش اینکه دانشگاهی در آمریکا به نام EC-Council وجود دارد که مخصوص امنیت شبکه هست و تا مقطع فوق لیسانی دانشجو می پذیره (دوره های CEH، CHFI، ECSA و ... هم از درس های این دانشگاه است). شما می تونید برای ادامه تحصیل و برای مقطع کارشناسی ارشد برای این دانشگاه اقدام کنید و در اینصورت هم دوره مورد نیاز خودتون رو طی کرده اید و هم اینکه مطالب رو بصورت علمی تر و دقیق تر دنبال می کنید. در ضمن اگر شما مدارک بین المللی این coourse ها رو بگیرید و سپس وارد دانشگاه شوید، معادل سازی می شه و دیگه نیازی نیست که دوباره اونها رو طی کنید. همچنین قراره تا دو سال آینده مقطع دکترای امنیت شبکه نیز در این دانشگاه تاسیس بشه. امیدوارم که شما جز اولین ورودی های این دانشگاه برای مقطع دکترا باشید.

موفق باشید.

ویرایش توسط silas : 2010-12-04 در ساعت 12:18 AM
    zzzzesht، arash3400 و adibforadi سپاسگزاری کرده‌اند.

mkm
    mkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: \\/\// K \\/\//

عضو عادی شناسه تصویری mkm
    نوشته
    919
    سپاسگزاری شده
    385
    سپاسگزاری کرده
    253
    سلام.

بهتره که اول بری سر خدمت سربازی . من نمیدونم چرا بچه های این دوره و زمونه از خدمت میترسن !! انگار که سرب داغ تو چشمشون میریزن !! زمان ما، همون موقع که باید میدوییدی میرفتی عشرت آباد و مکافات میکشیدی برای ثبت نام و....... و در آخر هم شب باید میرفتیم پشت در پادگان عشرت آباد تو صف وای میستادی تا صبح بشه و جزو اونایی باشی که خودت انتخاب کنی که تو چه نیرویی خدمت کنی، (حالا که دیگه کاراش پستی و اینترنتی شده که ..) اصلا به والدینمون چیزی نمیگفتیم که مثلا پاپا آیا اجازه میدی من برم خدمت ؟ تازه اونا بیشتر اصرار میکردن که سر موقش باید رفت، اگه بری خدمت بیای کارتت دستته و دیگه برای تصمیمات بعدی راحتی آقاجون. تازه خدمت آدمو پخته تر هم میکنه علاوه بر اون کارتش تو زندگی خیلی بدرد میخوره که واسه اون کسی که ندارتش مثل یه رویا میمونه چون از پیدا کردن کار گرفته تا خرید و فروش وسیله نقلیه و .... لازمته. آش کشک خالست، بخوری و نخوری پاته داداش.

ویرایش توسط mkm : 2010-12-04 در ساعت 03:56 AM
    adibforadi سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    54
    ممنون از همه دوستان هرچند باز دقیق حرف منو درک نکردن یا من درست نرسوندم

به جان خودم من بدم از طراحی الگوریتم اینا نمیاد ، همیشه م دم دستم کاغذ اینا هست و خوشم میاد طراحی کنم یا همینجور یه برنامه بنویسم و کلاسهای اضافی رفقای انجمن های دانشگامونم میرم و شکی در این مسایل نیست و کاااااملا قبول دارم ولی میگم از سبک مطالب که یا تکراری هستند (اقا زور که نیست قبلا خوندمشون) یا در مواردی واقعا کاربرد عملی ندارند خسته شدم اما سیستم پیام نور طوریه بخواهی و نخواهی باید بخونی شون و وقت زیادی بزاری روش (نمونه سوالاتشون رو نگاه کنید ) و اگر من بخوام این کارو بکنم بخصوص با توجه به هدفی که از اول داشتم برا ورود به دانشگاه واقعا به هیچ کارم نمیرسم

وگرنه فرهاد و معتمد جان من مثال عرض کردم اونا رو وگرنه شک نکن حرفت رو قبول دارم ، من تئوری م اونقدر هست که میتونم مشکلاتم رو حل کنم ، وقتی بدونم مشکلم با اسمبی حل میشه میرم چندین و چند مقاله کامل اسمبلی رو دانلود میکنم (همونطور که کردم) و نشستم خوندند ، ولی مساله اینه میگم چرا حتما باید درسی باشه ؟
    چرا دید درسی به مسایل کامپیوتر باید داشته باشیم؟ من خودم بدون اقا بالا سر میخونم و مشکلی ندارم ولی سیستم دانشگاه طوریه فقط جلو راهه

راجبه مهندس کامپیوترم یه چیز میگم و بس : در همین جامعه مدرک پرست ما ، مهندس الکترونیکی که بلد نباشه یه خونه رو دستی برق کاری کنه فقط مسخرش میکنند ، نمونه شم بخوای بیا نشونت میدم که مهندس الکترونیکه اما نتونست برق خونه خودشونو بکشه ، حالا من کاری ندارم اصلا ایشون کارش چی هست و چیا درسش رو خونده و کار برق کشی در فاز افرادی هست که در فنی حرفه ای درس خوندند تا فاصله بین نقشه کشی و افرادی که کار میکنند و زیردست هستند رو پرکنه ولی خوب به هرصورت جامعه به صورت طبیعی این انتظار رو داره .... اگر به غیر اینه بگو غیر اینه
    من میگم کامپیوتری که من به صورت غیردرسی یاد گرفتم و با عشق و علاقه یاد گرفتم مطالب مفیدتری داشت تا این کتابهایی که یکی پس از دیگری پاس میشن و عملا نه من نیاز بهشون پیدا میکنم نه بازار کار ...
    نگید شاید یه روزی فلان شد چون برا اون روزم فکری میکنم منتها میگم برحسب شرایط فعلی من چی ؟

وگرنه من مثال عینی زدم ساختن ویندوز بدون نیاز به وارد کردن سریال نامبر (دقت کنید سریال نامبر و نه کرک !) که فکر کنم هرکسی کانفیگ کردن ویندوز رو خونده باشه به صورت تخصصی یقینا یکی از مواد امتحانی و اصلی رشته ش هست ، همونطور که میتونم از نگهداری و ایجاد امنیت به صورت اصولی در ویندوز بگم ، وگرنه نه فروشنده ویندوزیم نه چیزی بلکه مایکروسافت کسی رو قبول داره که اینا رو بلد باشه، حالا با مایکروسافت مشکل دارید عیب نداره ولی اینم جز سوادهایی هست که یه مهندس باید داشته باشه!

M__K__M جان من افسری بودم و از بچگیمم باکی از سربازی نداشته و ندارم ولی خانواده نزاشت برم و الانم معافیت تحصیلی رو گرفتم و بخوام برم باید انصراف ازتحصیل بدم و بعید میدونم زنده بزارند خانواده ما رو !!!

ممنون از همگی

ولی خواهشا متن اولم رو با دقت بخونید ببینید مشکل من چیه ؟ تا سوتفاهم نشه ، والا بلا به قران کسی با طراحی الگوریتم و اینا مشکلی نداره

ویرایش توسط adibforadi : 2010-12-04 در ساعت 05:25 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر

ادامه تحصیل رشته کامپیوتر

رشته کامپیوتر در آمریکا

چگونه در رشته کامپیوتر موفق باشیمتحصیل در رشته کامپیوترتحصیل دررشته کامپیوترادامه تحصیل مهندسی کامپیوترادامه تحصيل دررشته كامپيوترشرایط تحصیلی رشته کامپیوترادامه تحصیل در کامپیوترشرایط ادامه تحصیل در رشته کامپیوترنحوه ادامه تحصیل در رشته کامپیوترادامه تحصیل در رشته کامپیوتر حتما بايد رشته رياضي داشته باشيمچه کنی که در رشته کامپیوتر موفق باشیماطلاعاتی در مورد رشته حسابداری ادامه تحصیل در این رشتهشررایط ادامه تحصیل دررشته کامپیوترچرا رشته کامپیوترادا مه ی تحصیل در رشته ی کا مپیو تر درکا ردانشادامه تحصیل دررشته کامپیوترادامه تحصیل در دانشگاه رشته کامپیوترادامه تحصیل مهندسی كامپیوتر در خارجافراد موفق در رشته کامپیوتررشته بدرد نمیخورهادامه تحصيل در رشته كامپيوترادامه تحصیل در رشته فوق دیپلم نرم افزار

برچسب برای این موضوع