نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

موضوع: مشکل در شبکه کردن دو کامپیوتر (کابل کراس)

نام حقيقي: ادیب

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    54

مشکل در شبکه کردن دو کامپیوتر (کابل کراس)

با عرض درود خدمت دوستان persian networks

غرض از مزاحمت اینکه من با استفاده از cat5e یه کابل کراس به وجود آوردم و خوب با تستر هم که آزمایش کردم درست بود یعنی 2 با 6 و 1 با 3 روشن میشد

میخواستم سیستمی رو که جدیدا خریداری کردم(PC1) با سیستم قبلیم (PC2)به صورت امتحانی شبکه کنم به صورت کراس

مشکل اینجاست وقتی که میخوام با استفاده از کابل دو سیستم رو به همدیگه شبکه کنم ، سیستم قدیمیتر (PC2)هنک میکنه
    احتمال خرابی پورت شبکه رو تو سیستم دوم (که مدل قدیمی تره) دادم ، برا همین کابل رو از هر دو سیستم جدا کردم بعد نشستم انگولک کردن داخل پورت ها و....

سپس ابتدا به ساکن سوکت کابل رو به کارت شبکه سیستم قدیمی(PC2) وصل کردم ببینم ایا مشکل فیزیکی داره پورت یا نه؟ (چون در طی 8 سالی که خریدمش کلا اصلا سوکت نرفته توش!)
    خوب حداقل ظاهرا مشکلی نداشت اما به محض اینکه سوکت دوم رو به سیستم جدیدتر (PC1)برای تکمیل شبکه زدم ، درجا هنک کرد !

جالبتر اینه که نماد شبکه در سمت راست پایین صفحه برای چند ثانیه شروع به کار میکنه اما ... اما بعدش تمام ویندوز هنک میکنه در سیستم pc2 در حالیکه سیستم جدیدا خریداری شدم عین چی کار میکنه ! و علامت شبکه شدن هم زده هرچند با هنک سیستم pc2 هرچی ping میکنم جواب نمیده

جالبتر اینکه وقتی سیستم قدیمی م رو که هنک کرده در حالتیکه کابل ها به هر دو سیستم وصل هستند رستارت میکنی کلا سیستم قدیمی بالا نمیاره یعنی در مرحله قبل بوت !!! قرار میگیره و تکون نمیخوره !

هر ترفندی بلد بودم زدم اما درست نشد که نشد ... حالا سوالم اینه :

از بچه ها کسی هست که با این مشکل برخورد کرده باشه قبلا ؟ تونسته راهی براش پیدا کنه ؟

تو نت گشتم دو سه مورد بود که اونام اشاره داشته بودند به مشکل پورت یا ویندوز ....

شخصا احتمال میدم مشکل از سیستم قدیمیه باشه چون حتی اگرم کابل ها مشکل داشته باشند نباید هنک میکرد (یا حداقل خودم اینطور فکر میکنم!)

حالا خودمم یه زورکی دوباره میزنم ببینم درستش میکنم یا نه ..

با تشکر

یا حق

**** انشالله براش جوابی باشه هرچند نبود هم مهم نیست انشالله تلاش میکنیم یه جوابی براش گیر میاریم!

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    یکبار درایور کارت شبکه سیستم قدیمی تر رو uninstall کنید و بعد دوباره نصبش کنید ببینید حل میشه یا نه ؟

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    54
    علی جان ممنون از حضورت و راهنمایی ت

همین کارو انجام دادم ولی باز هم نتیجه همون نتیجه کما فی سابق بود متاسفانه

ایا ممکنه کارت های شبکه با هم نخونند ؟ اسم شون رو میزارم

اسم کارت شبکه سیستم قدیمی تر :VIA Rhine II fast Ethernet Adaptor
    اسم کارت شبکه سیستم جدیدتر : Realtek PCIe GBE Family controler

قبلا ها دیده بودم USB وصل بشه به سیستم یهو هنک بکنه و.... اما تو قضیه شبکه دیگه نمیدونم چیکار باید کرد ؟

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    54
    درود مجدد

خوب من یه کابل رو به صورت استاندارد 568A در هر دو سر سیم سوکت زدم تا ببینم ایا کیس سیستم مشکل داره یا نه فقط با کابل کراس هنک میکنه ، وصلش کردم به هر دو سیستم

در کمال باحالی سیستمم هنک نکرد ! ولی خوب طبیعتا شبکه نشدند و ping جواب رد میداد ، هرچند علامت local area اومد و جالبتر اینکه ای پی 192.168.0.2 رو که زدم برا سیستم قدیمی ترم ، بعد یه مدت ارور اینو داد که این ای پی رو شبکه وجود داره ! و من 192.168.0.4 زدم که قبول کرد

حالا مسئله اینجاست که وقتی از کابل کراسی که خودم ساختم استفاده کردم مجددا هنگ کرد

نمیدونم شاید مشکل از کابل من باشه ....

با تستر که ازمایش کردم 8 چراغ سند درست روشن شد که البته چراغ 1 با 3 و 2 با 6 روشن میشد ....

نمیدونم چه مرگشه ....

ویرایش توسط adibforadi : 2010-08-07 در ساعت 09:22 PM

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    54
    خوب من این تایپیکو یادم رفته بود !

برحسب وظیفه و سنتی که اینجا جاری هست و اونم اینه که اگر تایپیکی جوابی براش پیدا نشده باشه یعنی مشکلش حل شده یا لاینحله ! و اگرم کسی جوابو پیدا کرد بیاد بگه خودم میام جوابو میگم

با تجزیه تحلیل تمام قضایا مطمئن شدم مشکل فقط از کارت شبکه روی مادربورد میتونه باشه ولاغیر !

یه کارت شبکه 6 هزار تومنی گیگا خریدم کوبیدم رو مادربود ! چشمک

و شبکه رو کامل کردم

تمام !

تو چند سرچ متوجه شدم چندین نفر دیگه هم این مشکلو با مادربوردها و کارت lan های روش پیدا کردن ، امیدوارم وقتی دارند سرچ میکنند این مطلبو بخونند و اعصابشون الکی خراب نشه

فقط باید کارت شبکه بخرید همین، مشکل نه از علم شما نه از کابل شبکه و ... نیست بلکه از کارت لن مادربورد (معمولا قدیمی و انبورد قدیمی تر!! ) هست

نام حقيقي: هژیر کریمی

عضو عادی شناسه تصویری hajir2k
    نوشته
    93
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    29
    البته که از اول بهتر هم همین بود که این کارو می کردی.کارت شبکه های قدیمی بعضا" از تکنولوژی MDIX بهره مند نیستند بدین معنی که اگر شما کابل شبکه یا کراس بهشون بزنید نمیتونن تشخیص بدن که چکار باید بکنن در حالیکه کارت شبکه های جدید براشون فرق نداره که چه کابلی بهشون میزنی و با استفاده از تکنولوژی MDIX شما اگر کابل شبکه هم بین دو تا کامپیوتر بزنی براحتی میتونی تبادل اطلاعات کنی.
    حالا ممکنه که اگر از یه کابل شبکه STRAIGHT استفاده میکردی می تونستی بفهمی که که کارت شبکه دستگاه قدیمیت این قابلیت رو پشتیبانی می کنه یا نه و اون موقع بود که شاید میرفتی دنبال اینکه نکنه کابل کراس من خراب باشه.

کلمات کلیدی در جستجوها:

کابل کراس

http://forum.persiannetworks.com/f25/t37270.html

مشکل در شبکه با کابل کراس

مشکل در شبکه کردن دو سیستممشکل در شبکه کردن با کابل کراسمشکل در شبکه کردن دو کامپیوترشبکه کردن کابل کراسشبکه کردن دو کیسpingکردن دو سیستممشکلات شبکه کردن دو کامپیوترتکنولوژی mdixشبکه کردن دو کامپیوترکابل کراسكابل كراساشکال شبکه نشدن دو کامپیوتر با کابلping کردن دو کامپیوترمشکل شبکه با کابل کراسمشكل در ارتباط دو كامپيوتر از طريق كابل كراسمشکلات کابل کراسمشکل در اتصال با کابل کراسمشکل در وصل نکردن کابل شبکهpingکردن دواشکال در اتصال دو کامپیوتر با کابل پسورد LANشبکه نشدن دو کامپیوتر دلیل وصل نشدن دو کامپیوتر به هممشكل پينگ كردن دو سيستم

برچسب برای این موضوع