صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 33

موضوع: مشکل نرم افزار تحت شبکه

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط --masumeh نمایش پست ها
    ممنون تست كردم درست شد فقط سوالي كه دارم اين است كه چگونه مي توان در يك شبكه workgroup به يوزرهاي مختلف سطوح دسترسي متفاوت داد چون در تبsecurity وقتي در بخش users & groups دكمه ADD را مي زنيم اسامي يوزرهاي شبكه نيست و در ضمن كار خيلي از يوزرهايي كه مي آيند را نمي دانم از كجا مي توان توضيح مختصري در مورد هر يك پيدا كرد اگر كتاب كاربردي خوبي در زمينه شبكه مي شناسيد معرفي كنيد. پيشاپيش ممنون
    .
    من پیشنهاد میکنم اگه مشکلی با راه اندازی دامین ندارید این کار رو انجام بدید . در غیر اینصورت باید تنظیمات share سیستمتون رو انجام بدید یعنی :
    تو قسمت Folder Option از منوی Tools تو پنجره Explorer ، از تب View گزینه Use Simple File Sharing رو بردارید . بعد کاربر Guest رو غیر فعال کنید . بعد روی سیستم خودتون هر چند تا user که میخواهید add کنید . فایل هایی رو که میخواهید share کنید رو روی این user ها تنظیم کنید . چون هرکسی با این تنظیماتی که کردید بخواد به share شما وارد بشه باید user , pass بده . اونوقت از اون user,pass هایی استفاده کتید که قبلا ایجاد کردید و به کاربرانتون اونارو بدید تا باهاش به سیستمتون وصل بشن .

نام حقيقي: farid

عضو عادی
    نوشته
    173
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    8
    خب من اين مراحل را مي دونم ولي مشكلم اين است كه در بخش Locations فقط كامپيوتر خودم هست و بقيه كامپيوترهاي موجود در شبكه نيستند كه بخواهم براي تعدادي از آنها سطح دسترسي تعريف كنم.

نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    خب من اين مراحل را مي دونم ولي مشكلم اين است كه در بخش Locations فقط كامپيوتر خودم هست و بقيه كامپيوترهاي موجود در شبكه نيستند كه بخواهم براي تعدادي از آنها سطح دسترسي تعريف كنم.
    همون طور که خدمتتون عرض کردم شما چند تا user رو سیستم خودت بساز . موقعی که میخواید share , Security رو تنظیم کنید کاری یه Location نداشته باشید . شما دسترسی رو به user هایی که ساختید بدید . اگه کسی خواست به سیستم شما وصل بشه باید یه user , pass بده . این user,pass رو شما در اختیارش میذارید که در واقع همون user,pass هایی است که شما ساختید و بهشون دسترسی دادید .

عضو عادی
    نوشته
    173
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    8
    سلام ممنون از جوابتون يك سوال ديگه هم داشتم ما قرار است اتوماسيون اداري راه اندازي كنيم و كارفرما به ما گفته بايد نرم افزار اتوماسيون روي سرور گرانقيمتي كه خريداري كرده ايم نصب شود و يك كامپيوتر هم بايد براي نصب ISA server و Windows server2003 تخصيص يابد و يك كامپيوتر هم بايد به مودم ADSL متصل شود و در واقع اينترنت روي آن share شود تا بقيه كامپيوترهاي موجود در شبكه از آن استفاده كنند (كامپيوترهاي اداره ما شبكه داخلي اند) در ضمن يك Ip valid نيز خريداري كرده ايم حال سوال من اين است كه نحوه ارتباط اين كامپيوترها با هم و با شبكه چگونه مي شود و روي هر يك چه تنظيماتي بايد اعمال كرد چون من به نظر خودم ميبايست ISA و مودم ADSl روي يك كامپيوتر باشد نه جداگانه!!!!

نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    من به نظر خودم ميبايست ISA و مودم ADSl روي يك كامپيوتر باشد نه جداگانه!!!!
    نظر شما کاملا صحیحه .
    با این توضیحاتی که دادید من این پیشنهاد رو میکنم :
    یه سیستم خوب برای آیزا اختصاص بدید
    روی آیزا 2 کارت شبکه نصب کنید که با کارت onboardش میشه جمعا سه تا .
    کارت شبکه اول رو به شبکه داخلی وصل کنید
    کارت دوم رو به مودم ADSL
    کارت سوم رو به سرور اتوماسیون (این برای این است که این سرور ایزوله بشه و از broadcast شبکه داخلی خارج بشه . در ضمن امن تر هم میشه یعنی میتونید تو آیزا برای دسترسی به این سرور محدودیت ایجاد کنید و ...)
    رنج ip های این 3 کارت هم باید متفاوت باشه .
    برای سرور اتوماسیون باید یه network تو آیزا بسازید و یه network rule که با شبکه داخلی route کار کنه .
    بعد دیگه میمونه تنظیمات عمومی آیزا برای دسترسی به اینترنت و سرور اتوماسیون .
    ipvalid هم تو این مرحله کاربردی نداره . مگر اینکه بعدا بخواید از بیرون به سروراتون دسترسی داشته باشید .

عضو عادی
    نوشته
    173
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    8
    ممنون یک مشکل دیگه هم داشتم یک سیستم جدیدا خریداری کردیم که روی آن فعلا فقط windows server2003 و سپس DNS و Active Directory نصب کردم و خلاصه domain راه انداختم ولی مشکل خیلی عجیب غریبی که دارم این است که گاهی اوقات که روی یک درایو(فرقی نمی کند کدام درایو) راست کلیک می کنم اصلا سربرگ sharing و بعضی سربرگهای دیگه را نداره و یک بار که کامپیوتر را ریستارت می کنم درست میشه و این سربرگها ظاهر می شن یا مثلا امروز هر چقدر شبکه آن را disable می کردم disable نمی شد(هیچ پیغامی هم نمی داد) ولی یکبار که آن را ریستارت کردم دیدم disable شده!!!!!!!!!!!

نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    احتمالا مشکل از ویروسه

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    ویندوزتان را به روز کنید و با یک آنتی ویروس مطمئن Scan کنید.
    شاید مجبور شوید دوباره Windows نصب کنید.
    پس از نصب ویندوز، باید قبل از برقراری ارتباط با شبکه، آن را Update کنید.

al1p0ur سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    173
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    8
    سلام
    ما يك شبكه workgroup داريم و من مي خواهم از روي يكي وارد دسكتاپ ديگري شوم و در هر دو remote desktop را فعال و در كامپيوتر مقصد هم يوزر براي remote desktop تعريف كرده ام ولي وقتي مي خ.اهم به آن با ان يوزر كانكت شوم مي گه
    the user .....is currently logged on to this computer. only the current user or an administrator can logon to this computer.
    در صورتيكه با يوزر administrator نيز كانكت نمي شه

عضو عادی
    نوشته
    173
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط al1p0ur نمایش پست ها
    نظر شما کاملا صحیحه .
    با این توضیحاتی که دادید من این پیشنهاد رو میکنم :
    یه سیستم خوب برای آیزا اختصاص بدید
    روی آیزا 2 کارت شبکه نصب کنید که با کارت onboardش میشه جمعا سه تا .
    کارت شبکه اول رو به شبکه داخلی وصل کنید
    کارت دوم رو به مودم ADSL
    کارت سوم رو به سرور اتوماسیون (این برای این است که این سرور ایزوله بشه و از broadcast شبکه داخلی خارج بشه . در ضمن امن تر هم میشه یعنی میتونید تو آیزا برای دسترسی به این سرور محدودیت ایجاد کنید و ...)
    رنج ip های این 3 کارت هم باید متفاوت باشه .
    برای سرور اتوماسیون باید یه network تو آیزا بسازید و یه network rule که با شبکه داخلی route کار کنه .
    بعد دیگه میمونه تنظیمات عمومی آیزا برای دسترسی به اینترنت و سرور اتوماسیون .
    ipvalid هم تو این مرحله کاربردی نداره . مگر اینکه بعدا بخواید از بیرون به سروراتون دسترسی داشته باشید .
    خيلي ممنون از توضيحاتتون همين كار راكردم ولي ما Ip VALId هم داريم و از مركز قرار است با اين ip به سرور اتوماسيون وصل شوند و اگر ايرادي بوجود آمد رفع كنند فقط ميشه لطف كنيد و بگيد چه تنظيماتي و چه رولهايي بايد روي isa ست كنم كه از بيرون بتونن به سرور اتوماسيون وصل بشن(من isa را نصب كردم ولي فعلا هيچ رولي ندارد.)؟آيا نرم افزار اتوماسيون اينطوريه كه بخش سرورش روي سرور نصب ميشه و كلاينتش روي كلاينتها؟

نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    خيلي ممنون از توضيحاتتون همين كار راكردم ولي ما Ip VALId هم داريم و از مركز قرار است با اين ip به سرور اتوماسيون وصل شوند و اگر ايرادي بوجود آمد رفع كنند فقط ميشه لطف كنيد و بگيد چه تنظيماتي و چه رولهايي بايد روي isa ست كنم كه از بيرون بتونن به سرور اتوماسيون وصل بشن(من isa را نصب كردم ولي فعلا هيچ رولي ندارد.)؟
    به نظر من بهتره Ipvalid رو روی آیزا ست کنید . vpn رو روی سرور آیزا راه بندازید
    از بیرون به سرور آیزا vpn بزنید .
    بعد از طریق آیزا به سرور اتوماسیونتون وصل بشید.
    اینجوری امن تره تا اینکه بخوای مستقیما با remote وصل شید به سرور اتوماسیون .(البته به نظر من)

راه اندازی vpn روی آیزا تو همین سایت هست . وقتی راه اندازی کردید و از بیرون vpn زدید ، باید تو آیزا یه رول از vpnclient به شبکه کارگزینی با پروتکل RDP (remote desktop ) باز کنید .
    یادتون نره یه network rule هم باید از vpnclient به شبکه اتوماسیون با route درست کنید . (قرار بود برای اتوماسیون یه شبکه مجزا تعریف کنید)

آيا نرم افزار اتوماسيون اينطوريه كه بخش سرورش روي سرور نصب ميشه و كلاينتش روي كلاينتها؟
    یعضی ها سرور و کلاینتی هستند بعضی ها هم تحت وب هستند که فقط روی یه سیستم نصب میشن . بعضی ها هم رو شبکه share میشن و همه از یه exe استفاده میکنند .

عضو عادی
    نوشته
    173
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    8
    سلام دستتون درد نكنه من كليت كار را فهميدم ولي كاش بصورت تصويري يا مراحل دنبال هم مي گفتيد دقيقا بايد چه كار كنم من در اين زمينه ها هيچ كلاسي نرفته ام ولي به قدري علاقه دارم كه خودم كلي از مطالب را آموختم ولي خب مي گم چون براي اداره مي خواهم انجام بدم مي ترسم نتونم براي همين مي گم كاش توضيحات يا تصوير گام به گام آن بود.

عضو عادی
    نوشته
    173
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    8
    یعضی ها سرور و کلاینتی هستند بعضی ها هم تحت وب هستند که فقط روی یه سیستم نصب میشن . بعضی ها هم رو شبکه share میشن و همه از یه exe استفاده میکنند .[/QUOTE]

اونايي كه تحت وب هستند مگه اينجوري نيست كه يك آدرس را در IE مي زنيم و وارد آن مي شود پس چرا نرم افزار اتوماسيون ما با اينكه تحت وب است قرار است بيايند و روي يك سرور نصبش كنند خب ما هر كدام آن آدرس را مي زنيم و وارد نرم افزار مي شيم.؟؟؟

نام حقيقي: ابراهیم

خواننده شناسه تصویری yogishiip
    نوشته
    1,326
    سپاسگزاری شده
    882
    سپاسگزاری کرده
    1620
    ممنون یک مشکل دیگه هم داشتم یک سیستم جدیدا خریداری کردیم که روی آن فعلا فقط windows server2003 و سپس DNS و Active Directory نصب کردم و خلاصه domain راه انداختم ولی مشکل خیلی عجیب غریبی که دارم این است که گاهی اوقات که روی یک درایو(فرقی نمی کند کدام درایو) راست کلیک می کنم اصلا سربرگ sharing و بعضی سربرگهای دیگه را نداره و یک بار که کامپیوتر را ریستارت می کنم درست میشه و این سربرگها ظاهر می شن یا مثلا امروز هر چقدر شبکه آن را disable می کردم disable نمی شد(هیچ پیغامی هم نمی داد) ولی یکبار که آن را ریستارت کردم دیدم disable شده!!!!!!!!!!!
    عذر میخوام وسط بحث اساتید پارازیت میدم
    اما وقتی که در راست کلیک درایو و یا پوشه گزینه share نیست در مسیر administrator tools >service ببینید سرویس server آیا start شده یا نه؟ اگر استارت نیست اجراش کنید و گزینه اتوماتیک رو هم بزنید اگر دوباره اینجوری شد :احتمالا ویروسی شدید

نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730

اونايي كه تحت وب هستند مگه اينجوري نيست كه يك آدرس را در IE مي زنيم و وارد آن مي شود پس چرا نرم افزار اتوماسيون ما با اينكه تحت وب است قرار است بيايند و روي يك سرور نصبش كنند خب ما هر كدام آن آدرس را مي زنيم و وارد نرم افزار مي شيم.؟؟؟
    درسته .
    خب باید روی یک کامپیوتر نصب بشه بعد بقیه بهش وصل بشن دیگه !!شاید شما فکر کردید مثل گوگل یا سایر سایت ها که آدرسشون رو میزینید و وارد سایتشون میشید این نرم افزار هم یه جایی تو اینترنته که شما آدرسشو بزنید و بهش وصل بشید ؟!

صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

تنظیم permission برای درایوshare با فرمت ntfs

نرم افزار تحت شبکه

نرم افزارهای تحت شبکه چیست؟

تنظیمات sql نصب نرم افزارتحت شبکه

مشکلات نرم افزاری شبکه

ریشه نرم افزار تحت شبکه

سرعت كدام نرم افزارهاي تحت كلاينت پايين است؟

مشکلات نرم افزاری شبکه workgroup

ارتباط رنج ip های مختلف با اکتیو دایرکتوری forum.persiannetworks.com

علت مشکلات نرم افزار تحت شبکه

نرم افزار تحت شبکه چگونه است

علت تداخل شبکه workgroup

مشکلات شبکه نرم افزار پارس آذزخش

تخصیص ip valid به سرور اتوماسیون

تنظیمات sqlserver2000 برای سرور تحت شبکه

سرور اتوماسیون

توضیح در مورد نرم افزارتحت sql server

علت مشکل نرم افزاری شبکه چیست

broadcast شبكه