صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 19

موضوع: IP Forwarding

نام حقيقي: Ehsan Farahani

عضو عادی
    نوشته
    54
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    106

IP Forwarding

سلام دوستان .

من یه دستگاه دارم که روش IP : 192.168.2.10 ست شده و از طریق کابل Cross به Lan کامپیوتر متصل شده است . Lan کامپیوتر IP : 192.168.2.9 رو گرفته .

از طریق کابل USB مودم ADSL مدل Asus-Am602 به کامپیوتر متصل شده است . اتصال مودم به اینترنت از طریق Bridge می باشد .

خوب من وقتی در شبکه داخلی IP : 192.168.2.10 رو می زنم منوی دستگاه من باز می شه . که من می تونم کانفیگ یا هر کار دیگه بکنم .

فرض می کنیم الان من به اینترنت با مودم ADSL متصل شده ام . IP من Dynamic هست و مثلا 188.165.23.13 رو گرفته .

می خوام دوستان کمک کنند که من کاری کنم هر در خواستی که به IP : 188.165.23.13 ارسال می شه درخواست ها Forward بشن روی IP : 192.168.2.10 .

یعنی می خوام وقتی IP : 188.165.23.13 زده شد انگار ما داریم به IP : 192.168.2.10 بر روی اینترنت از نقطه ای دیگر کار می کنیم .

این کار باید با IP Static انجام بشه که به صورت Permanent دائمی باشه اما من برای تست باید از این طریق راه بندازم . پیش خودم مطمئا که می شه .

باتشکر احسان

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Ehsan Vahdati

عضو غیر فعال شناسه تصویری arminvox
    نوشته
    171
    سپاسگزاری شده
    98
    سپاسگزاری کرده
    53
    شما در این مودم در قسمت virtual server این کار را می توانید انجام بدهید .

SADEGH65، r0otsharp و nikwell سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    54
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    106
    نقل قول نوشته اصلی توسط arminvox نمایش پست ها
    شما در این مودم در قسمت virtual server این کار را می توانید انجام بدهید .
    دوست عزیز من خیلی ور رفتم .

در این قسمت من باید آیپی کجا رو بزنم ؟ Server IP Address:

IP که من می زنم و تنظیمات دستگاهم باز می شه 192.168.2.10:80 .

می تونید به طور کامل بگین باید چی کار کنم ؟

الان 2 هفته هست که من درگیرشم .

باتشکر احسان

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    دوست عزیز در ابتدا باید بگم یک بار هر موضوع را مطرح کنید و در یک تاپیک.

دوم خیلی سخت نیست دنبال اسمی که آقای وحدتی گفتند جستجو کنید در منو ها.
    سوم گوگل و همین سایت هم مورد مناسبی برای جستجو است (اگر در راهنمای مودم نبود)

در آخر چون این نوع مودم در دسترس بود مورد زیر را ببینید:
    کد:
    http://rapidshare.com/files/308612050/Virtual-serve.rar
    پسورد:
    کد:
    Sadegh65
    در آخر همانطوری که میبینید چون پرت 80 برای تنظیمات مودم رزرو شده است به صورت پیش فرض به این شکل ایجاد میکند رول را که باید بر روی پرت 8080 آن را ببینید ( اخطار آخر برای ساخت رول)

r0otsharp و nikwell سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    54
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    106
    دوستان یه سوالی واسم پیش اومده اونم اینکه شما می گین Port Forwarding اما من احتیاج دارم به IP Forwarding چون Port دستگاهم 80 هست .

در ضمن IP مودم ADSL 192.168.1.1 هست و ارتباط از نوع Bridge هست .

وقتی IP DVR هم از رنج آیپی مودم قرار می دم Conflict IP به وجود میاد .

باتشکر احسان

عضو عادی
    نوشته
    54
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    106
    نقل قول نوشته اصلی توسط SADEGH65 نمایش پست ها
    دوست عزیز در ابتدا باید بگم یک بار هر موضوع را مطرح کنید و در یک تاپیک.

دوم خیلی سخت نیست دنبال اسمی که آقای وحدتی گفتند جستجو کنید در منو ها.
    سوم گوگل و همین سایت هم مورد مناسبی برای جستجو است (اگر در راهنمای مودم نبود)

در آخر چون این نوع مودم در دسترس بود مورد زیر را ببینید:
    کد:
    http://rapidshare.com/files/308612050/Virtual-serve.rar
    پسورد:
    کد:
    Sadegh65
    در آخر همانطوری که میبینید چون پرت 80 برای تنظیمات مودم رزرو شده است به صورت پیش فرض به این شکل ایجاد میکند رول را که باید بر روی پرت 8080 آن را ببینید ( اخطار آخر برای ساخت رول)
    تشکر بابت وابتون .

بازهم نشد . من پورت دستگاهم رو روی 5000 تنظیم کردم .

یعنی باید IP : 192.168.2.10:5000 رو بزنم تا تنظیمات باز شود .

بعد اومدم تو Virtual Server زدم کل پورت ها رو 80 با آیپی 192.168.2.10 نشد . کل رو زدم 5000 بازم نشد .

این آیپی که از یک رنج نیست مسئله ساز نیست .

شما باور نمی کنید کلی مقالی و کتاب گرفتم ولی خدا وکیلی نتونستم درستش کنم .

من آدمی نیستم که جستجو نکرده پست بدم دیگه واقعا خسته شدم .

باتشکر احسان

عضو عادی
    نوشته
    54
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    106
    دوستان خواهشمندم یکی کمک کنه . واقعا به مشکل بزرگی بر خوردم .

باتشکر احسان

نام حقيقي: 1234

مدیر بازنشسته
    نوشته
    5,634
    سپاسگزاری شده
    2513
    سپاسگزاری کرده
    272
    کد:
    http://portforward.com/help/portforwarding.htm
    What is Port Forwarding

There are a couple of concepts you need to know before you can understand port forwarding. I'm going to make a couple broad statements that are almost always true. For simplicity lets assume they are true for now.
    1.) Every device on the internet has at least one ip address. The IP address is a number that is used to identify a device. For more information on ip addresses refer to our What is an IP Address page.
    2.) Every IP address is divided up into many ports. When one computer sends data to another computer, it sends it from a port on an ip address to a port on an ip address. For more information on ports refer to our What is a Port page.
    3.) A port can only be used by one program at a time.
    Now that we've got those general concepts out of the way let's talk about NAT. NAT is an acronym for Network Address Translation. NAT takes one ip address and basically breaks it into many ip addresses.

Here the external ip address is broken into two internal ip addresses. The first ip address "IP Address1" is the gateway. While "IP Address2" is the ip address of the first computer. Take note that the router has two ip addresses. It has the external ip address, and an internal ip address which acts as the gateway for every computer on the network.

Excuse my rough drawing. Computers on the internal network can only "see" internal ip addresses. So computers on the internal network can not send data directly to a computer outside of the network. When a computer on the network wants to send data to a computer outside of the network, it sends the data to the gateway. Remember the gateway is the internal ip address of the router. The router then takes this data and sends it out to the computer on the internet. The router sends the data out of the external ip address. The same thing is true of computers on the internet. A computer outside of the network can not "see" a computer inside of the network. They can only "see" and send data to the external ip address of the router. The router must then decide what to do with this data. Lucky for us NAT takes care of most of the work for us. There are some programs that NAT was not designed to work with, those are the programs we need to set up port forwarding for. Okay take a deep breath! We are on to port forwarding.
    Now that you understand the general concepts of a network, explaining port forwarding is easy. When a computer on the internet sends data to the external ip address of the router, the router needs to know what to do with the data. Port Forwarding simply tells the router which computer on the local area network to send the data to. When you have port forwarding rules set up, your router takes the data off of the external ip addressort number and sends that data to an internal ip addressort number. Port Forwarding rules are created per port. So a rule set up for port 53 will only work for port 53.
    A port can only be used by one program at a time! Think of how this rule interacts with NAT. Well you've only got one external ip address on your router. When computer 1 is using port 500, it is using port 500 on it's internal ip address. If you have set up a port forwarding rule for computer 1 and port 500, the external ip address's port 500 is also in use. This means that you can only use port 500 on one computer on the network at a time. Using port 500 on two computers at the same time would violate the one program rule, and your data would get messed up. Most routers require you to specify an internal ip address to forward ports to, just for this reason. Some do not, so be aware of this. Port Forwarding rules will only work for one computer at a time!

به طور مثال تنظیم روتر شما برای WebCCTV DVR
    کد:
    http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Asus/AM602/Quadrox_WebCCTV_DVR.htm

نام حقيقي: Ali Afzalan

مدیر بخش Cisco شناسه تصویری aliafzalan
    نوشته
    2,086
    سپاسگزاری شده
    2557
    سپاسگزاری کرده
    2059
    سلام
    دوستان خیلی خوب راهنماییتون کردند. من هم با یک مثال از Virtual Server مراحل رو میگم امیدوارم مشکلتون حل بشه.

با این تنظمیات اگر از اینترنت بزنند ftp://188.165.23.13 ، مودم این درخواست رو به 192.168.2.10 و پورت 21 می فرسته.

عضو عادی
    نوشته
    54
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    106
    دوستان ببینید مودم ADSL با USB با آیپی 192.168.1.2 و دستگاهم با آیپی 192.168.2.1 به کامپیوتر وصل شده .

این آیپی ها مربوط به Adapter های روی PC می باشد .

هر کاری می کنم از بیرون وصل نمی شه .

باتشکر احسان

عضو عادی
    نوشته
    54
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    106
    نمی دونم چرا هیچ کس منظور من رو متوجه نمی شه . دیگه واقعا نمی دونم باید چه جوری بگم ؟ به خدا داره آبروم می ره .

من یه مودم ADSL دارم مدل AM-602 . این مودم خودش آیپی 192.168.1.1 داره و آیپی که از طریق پورت USB مودم به کامپیوتر ست شده 192.168.1.3 هست .

یه دستگاهم داره که خودش آیپی 192.168.2.20 هست و Default Gateway 192.168.2.1 و پورت 6100 که من می تونم این رو تغییر بدم . این دستگاه با کابل شبکه به کامپیوتر وصل شده . که آیپی کارت شبکه 192.168.2.1 هست .

خوب حالا من مودم رو از طریق Bridge به اینترنت وصل کردم عملیات Nat انجام نشد و کار نکرد . از طریق PPOE وصل کردم NAT کار کرد . اما توضیحاتی که دوستان عزیز دادن رو صد بار انجام دادم اما باز هم کار نکرد . خواهش می کنم ازتون یه توضیح کامل و جامعی بدین . واقعا لطف می کنید .

باتشکر احسان

نوشته
    2,086
    سپاسگزاری شده
    2557
    سپاسگزاری کرده
    2059
    سلام
    خب حق داره کار نکنه!! البته اگه من درست متوجه شده باشم.
    روتر شما دو تا شبکه میشناسه:
    1. شبکه 192.168.1.0
    2. شبکه 0.0.0.0 (همه جا) که میفرسته سمت اینترنت
    حالا شما گفتید که اگه درخواستی روی پورت 6100 اومد اون رو به 192.168.2.20 بفرسته که با توجه به مورد شبکه 2، اون رو
    به سمت اینترنت میفرسته و . . . کار نمیکنه.
    پس پیشنهاد میشه که سیستم دوم رو هم مستقیماً به مودم بزنید و IP 192.168.1.X داشته باشه.
    یه راه دیگه هم که شک دارم کار کنه یا نه: توی مودم یک route بنویسید که اگه درخواستی به 192.168.2.0 اومد اونها رو به 192.168.1.3 بفرسته.

r0otsharp سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    54
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    106
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliafzalan نمایش پست ها
    سلام
    خب حق داره کار نکنه!! البته اگه من درست متوجه شده باشم.
    روتر شما دو تا شبکه میشناسه:

حالا شما گفتید که اگه درخواستی روی پورت 6100 اومد اون رو به 192.168.2.20 بفرسته که با توجه به مورد شبکه 2، اون رو
    به سمت اینترنت میفرسته و . . . کار نمیکنه.
    پس پیشنهاد میشه که سیستم دوم رو هم مستقیماً به مودم بزنید و IP 192.168.1.X داشته باشه.
    یه راه دیگه هم که شک دارم کار کنه یا نه: توی مودم یک route بنویسید که اگه درخواستی به 192.168.2.0 اومد اونها رو به 192.168.1.3 بفرسته.
    دوست عزیز تشکر بابت پاسختون .

من اومدم مودم رو PPOE کردم . آیپی خود مودم 192.168.1.1 . آیپی کارت شبکه مودم که با USB هست DHCP هست که 192.168.1.2 رو گرفت . و اومد دستگاه رو گذاشتم روDHCP که آیپی بگیره و اون با کابل شبکه مستقیم زدم پشت مودم . و آیپی 192.168.1.3 رو داد .

بعد اومدم :
    External Port Start:80
    External Port End:80
    Protocol:Tcp
    Internal Port Start:80
    Internal Port End:80
    Server IP Address:192.168.1.3

این تنظیمات رو قرار دادم .اما بازم این شبکه کار نکرد .

باتشکر احسان
    1. شبکه 192.168.1.0 2. شبکه 0.0.0.0 (همه جا) که میفرسته سمت اینترنت

نوشته
    2,086
    سپاسگزاری شده
    2557
    سپاسگزاری کرده
    2059
    سلام
    الان ظاهراً همه چیز درسته، عجیبه که کار نمیکنه!
    راستی شما از روی سیستم خودتون (192.168.1.2) اون رو تست میکنید یا از روی یه سیستم دیگه ؟؟ (خارج از شبکه خودتون)
    آدرس IP Valid تون چی هست ؟؟

r0otsharp سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    54
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    106
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliafzalan نمایش پست ها
    سلام
    الان ظاهراً همه چیز درسته، عجیبه که کار نمیکنه!
    راستی شما از روی سیستم خودتون (192.168.1.2) اون رو تست میکنید یا از روی یه سیستم دیگه ؟؟ (خارج از شبکه خودتون)
    آدرس IP Valid تون چی هست ؟؟
    دوست عزیز من فعلا آیپی ولید ندارم و الان فقط برای تست می خوام یه دقیقه این سیستم راه بیوفته که بتونم برای جایی که این سیستم رو راه انداختم برم و پیاده سازی کنم .

من از داخل شبکه وقتی می زنم 192.168.1.1 میره Conifg Mode .

وقتی می زنم 192.168.1.2 که هیچی نمیاد چون این آیپی کارت شبکه USB که به مودم وصل شده .

192.168.1.3 هم که می زنم کانفیگ دستگاه باز می شه .

من بدونه آیپی ولید و با خود دستگاه و اتصال مستقیم مودم به دستگاه از طریق PPOE کانکت شدم و به راحتی کار کردم . دستگاه وقتی متصل شد هم خودش IP Dynamic رو داد .

باتشکر احسان

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f25/t29598.html

Ip forwarding

آموزش کار باPort Forwarding

نحوه ip forwarding

اکتیو ویندوز 7

kerio port forward

راه حل there is an IP adress conflict with another computer on the network

ip forward modem

طریقه ip forwarding

نحوه ip forward

مودم Virtual Server

دسترسی به دو شبکه lan در kerioچگونگی فوروارد ip static به dvrip conflict difualt forward حل مشکلمشکل دسترسی به ip valid از بیرون lan در kerioport forwarding conceptserv-u ftp server port forwarding there is an ip address conflict with another system on the network اخطارنرم افزار نسب مودم ایسوز مدل آ ام 602روش ip forwarding در روتر سیسکودادن IP forwarding به مودم asusتنظیم کردن ip forwarding در adslforward http request to intenal ip address kerioforwarding ipست کردن ip static روی مودم adsl asus

برچسب برای این موضوع