نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 7سپاس
  • 1 توسط masterweb
  • 1 توسط masterweb
  • 1 توسط wazet
  • 4 توسط aryagohar

موضوع: ایجاد ارتباط دو شبکه دومین در دو کشور مختلف(لطف همه متخصصین وارد شوند)

نام حقيقي: Farbod

عضو عادی
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    30

ایجاد ارتباط دو شبکه دومین در دو کشور مختلف(لطف همه متخصصین وارد شوند)

با سلام خدمت تمام دوستا ن و تمام اساتید و مهندسین عزیز شبکه
    من یک مشورتی می خواستم از تمام دوستانی که در ضمینه شبکه فعالیت می کنند اول از همه موقعیت را براتون شرح بدم .
    ما یک شرکتی داریم در ایران که Domain آست و همه برنامه ها روی خوده Client نصب شده وهمه بدون مشکلی وصل میشن به Server و استفاده می کنند از Client ها با توجه به این که هیچ گونه اینترنتی هم در شبکه Share نیست.حالا یک کشوری مثل اتریش هم داریم که می خواهیم کلا از ایران وصل بشیم به server اونها و نه فقط برای رد و بدل کردن Data ها بلکه روی اون سرور 7 Application است که Client ها ما باید ازش استفاده کنند باز تا این جا مشکلی نیست از این جا به بعد سوال است من می خوام بدون راهها ارتباطی موجود چی ها است (منظورم راههایی است که بشه از ایران وصل شد به اتریش) و ما احتیاج داریم به Downstream 2000 kb.s , UpStream 512kb.s یعنی وسیله ارتباطی ما باید 2 مگ دانلود بر 512 کیلو بایت آپلود داشته باشه .خوب مطمئنا همه میگن تنها راه اینترنت است اما سوال من اینه که کدوم اینترنت در ایران این سرعت را به ما می ده و مسئله دوم این که من فکر می کنم برای این کار احتیاج به VPN خواهد بود و آیا ممکن که ip که این وسط مورد استفاده قرار خواهد گرفت فیلتر باشه یا نه؟!و اگر از دوستان کسی است که همچین کاری کرده من را راهنمایی کنه چون توی این داستان ما اصلا نباید Drop Pocket داشته باشین وگرنه Application کلا قطع میشه.
    خیلی خیلی ممنون میشم من را راهنمایی کنید

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ساسان ب

عضو عادی
      نوشته
      172
      سپاسگزاری شده
      138
      سپاسگزاری کرده
      35
      این کار با این وضعیت فیلترینگ و وضعیت ناپایدار اینترنت به هیچ عنوان قابل انجام نیست ! شما میدونید که VPN هم در مواقعی فیلتر میشه و یا پهنای باند کل کشور کاهش پیدا میکنه .
      ما یه مدت سرور هاستمون اختصاصی در ایران با پهنای باند 2/2 mb بود و سرور دیتابیس کانادا ! زمان باز کردن ضفحه اول سایت 14/5 ثانیه میشد در حالیکه الان بعد از انتقال به ایران 3 ثانیه بیشتر نیست .
      شما حساب کن یک پکیت باید از ایران بره اتریش ، اونجا Reply بده و این مسیر رو برگرده و در ادامه ارتباط تازه برقرار شه و هر کدام از پکیتها به همین شکل رد مسیر رو طی کنند . با یه پینگ ساده زمان رو برای هر پکیت مشاهده کنید .
      بهترین راه حل استفاده از یک سرور میزبان در یک کشور دیگه هست که وظیفه ی تقسیم دیتا رو داشته باشه نه اینکه مستقیم وصل باشه که این کار هم شاید توسط برنامه شما ساپورت نشه
      شاید نوعی ارتباط ماهواره ای برای این کار وجود داشته باشه من در سطح ایران رو میدونم که سرویسهای ماهواره ای برای ارتباط هست اما بین دو کشور رو خیر باید پیگیر بشین

farbodkain سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
      نوشته
      31
      سپاسگزاری شده
      4
      سپاسگزاری کرده
      30
      masterweb جان عزیز خیلی ممنون از راهنماییت اول از همه شما بفرمایید من منظورتون را درست متوجه شدم یا نه.شما می گید ما برای این کار باید یک سرور برای provide کردن اینترنت توی کشور اتریش قرار بدیم که به اصطلاح کاره ISP ما را انجام بده؟!و دومین سوال این که بالاترین اینترنت موجود در ایران الان چی هستش توی همین adsl , adsl2+ لگنی که داریم استفاده می کنیم و متاسفانه مدام در گیر این Drop Pocket هستم به شدت.اما در مورد اینترنت ماهوارهای فکر می کنی من از کجا می تونم پرسو جو کنم؟!
      و آیا راه دیگه ای هم به نظرت می رسه؟!
      و اما در مورد این که یک سرور توی ایران بزاریم باید بگم اگر این کار را بکنیم دردسر ها بسیار زیاد خواهد داشت بخاطر این که مجبود میشیم که ساپورت سرور را هم برعهده بگیریم که این کار باعث ایجاد هزینه است که مدیر عامل متاسفانه این را رد کرد.

ویرایش توسط farbodkain : 2009-09-21 در ساعت 10:56 AM

نام حقيقي: ساسان ب

عضو عادی
      نوشته
      172
      سپاسگزاری شده
      138
      سپاسگزاری کرده
      35
      نقل قول نوشته اصلی توسط farbodkain نمایش پست ها
      با
      ما یک شرکتی داریم در ایران که Domain آست و همه برنامه ها روی خوده Client نصب شده وهمه بدون مشکلی وصل میشن به Server و استفاده می کنند
      خیر منظور من خدمات اینترنت نبود .
      پیشنهاد من این بود که این سرور رو در ایران قرار ندین تا کاربران اتریش هم مجبور به ارتباط با ایران بشوند . شما این سرور رو در یک کشور دیگه با پهنای باند مناسب بصورت اختصاصی هاست کنید تا بر فرض در صورت قطع شدن اینترنت ایران به هر دلیل کاربران اتریش دچار مشکل نشوند و کماکان قادر به استفاده باشند .
      یعنی سرور مثلا در کانادا ، اتصال کاربران از ایران به کانادا ، از اتریش به کانادا .
      پهنای باند بالا در ایران دردی دوا نمیکنه مشکل اصلی اینترنت در ایران قطع شدن و یا ایجاد اختلال بنا بر برخلی دلایل سیاسی میباشد که به هیچ عنوان پهنای باند بالا داشتن مشکل Packet Loss یا قطعی را حل نمیکند .

من حقیقتا اطلاعی در مورد ارتباط ماهواره ای دو کشور ندارم اما این لینک رو چک کن و تماس بگیر
      با این آگهی که من دیدم حتما اطلاعاتی در مورد چگونگی انجام این کار دارند چون تا جایی که من اطلاع دارم شبکه های WAN که در این آگهی گفته شبکه های بین قاره ای هست
      LAN , WAN , MAN , CAN , WLAN :: خدمات اينترنت و شبكه

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
      نوشته
      1,318
      سپاسگزاری شده
      273
      سپاسگزاری کرده
      78
      هر سمت یه میکروتیک بزار و تانل بزن.سرچ کنید پیدا می کنید قبلا بحث شده.هزینه آنچنانی هم نمی خواد خودتون اگر کمی اهل فن باشید راحت راه اندازی می کنید اون سمت هم دیگه کمبود اهل فن که نیست درجا براش ران می کنند یا خودتان ریموت میزنی و تمام.

ویرایش توسط wazet : 2009-09-21 در ساعت 02:37 PM

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
      نوشته
      3,056
      سپاسگزاری شده
      943
      سپاسگزاری کرده
      215
      آخه میکروتیک شکل این حرفهاست. در این نوع ارتباطات با توجه به نوع VPN و تعداد PACKET ها و اصولامعیار های امنیتی اسم بردن از این نرم افزار پر از اشکال مثل شوخی می مونه.

ISA2006 Enterprise این نوع ارتباط رو بصورت کاملا dedicated و از طریق Template های پیش فرض پشتیبانی می کنه و کاملاهم با AD بصورت INTEGRATED کار می کنه.

در مورد بقیه سولوشن ها : سیسکو بر روی سخت افزار های ASA پشتیبانی بسیاری عالی و ایمنی برای Site-to-Site VPN در اختیار قرار می دهد. ولی هزینه نصبت به مورد اول بالاتره. هر چند سخت افزار مورد استفاده و ویندوز اصلی که باید در سایت بلژیک مورد استفاده قرار بگیره این دو سولوشن رو باهم در یک رنج قیمتی قرار می ه.

ولی در مورد ISA2006 به علت یکپارچکی با AD باید در اولویت قرار داد.

Reza.D، farbodkain، mzroyal و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
      نوشته
      1,318
      سپاسگزاری شده
      273
      سپاسگزاری کرده
      78
      جناب اریاگوهر شما اگر نمی تونی ازین نرم افزار استفاده کنی دلیل بر این میشه که مشکل داره ؟شما لایسنس بگیر بعد ببین چه خبره.

نام حقيقي: Ata Assgari

خواننده
      نوشته
      43
      سپاسگزاری شده
      5
      سپاسگزاری کرده
      21
      برادر من شما داری Microtic را با ASA مقایسه میکنی ؟ اقای اریاگوهر کاملا درست میفرمایند در مورد ISA2006 هم من چندین Scenario داشتم که واقعا جواب داده ولی خوب ASA به عنوان یه UTM ترکونده رو دستش ندیدم حتی به Juniper هم ترجیحش میدم

عضو عادی
      نوشته
      31
      سپاسگزاری شده
      4
      سپاسگزاری کرده
      30
      خیلی ممنواز تمام دوستان اما اینا ها که شما گفتید چه ISA و چه microtech همشون نرم افزارهایی هستند که میشه استفاده کرد وقتی که شما داخل ایران هستید و سرعت داخلیتون هم خیلی خوب و بحث من اصلا سر نوع راه اندازی نیست سوال من از شما این که بهترین وسیله ارتباطی با اونور چی است که یک از دوستان گفتن سرور را در یک کشور نزدیک بزاریم اما این امکان پذیر نیست تمام شعبه های مختلف این شرکت ها وصل میشن به اتریش و استفاده می کنند پس خیلی غیر منطقی به نظر می رسه که به خاطر ایران بیاد یک همچین کاری بکننه.تا اونجایی که من می دونم ISA کاری نمی تونه بکنه برای سرعت اینترنت و حل Drop Pocket ها پس فعلا بحث در موردش مورد نیاز نیست من الان بزرگترین مشکلی که دارم اینه که بتونم با سرعت مورد نیاز به اینترنت وصل بشم تا بتونم بدون کوچکترین LAg به سرور اونسمت متصل بشم و یا حالا راهی غیر از اینترنت.

نام حقيقي: ندارم

عضو غیر فعال
      نوشته
      17
      سپاسگزاری شده
      25
      سپاسگزاری کرده
      1
      آقا منم با راه حل سیسکو موافقم.
      اگه نخوای قطعی داشته باشی بهتره یک لینک اینترنت داخلی بگیری و یک لینک ماهواره ای (مثل کاری که راه آهن کرده). با استفاده از تجهیزات Failover سخت افزاری یا ماژولهای Failover سیسکو درصورت قطع شدن یکی، دیگری میاد تو مدار. در حالت عادی هم هر دو خط بصورت Loadbalance عمل می کنند و اگه یکی پهنای باند کم آورد از دیگری استفاده میکنه.
      راستی Kerio Winroute هم قابلیت Failover داره ولی نرم افزاریه و نگهداریش یکم دردسر داره.

کلمات کلیدی در جستجوها:

دیدن شبکه داخلی با اتصال vpn به میکروتیک

ارتباط دو رنج مختلف در isa

microtech

اتصال دوشبکه داخلی vpn بدون قطع شبکه میکروتیک

شبکه دومین

ارتباط 2 شبکه دامین با هم بوسیله kerio

ارتباط میکروتیک با دومین

نحوه ارتباط دو شبکه در دو شهر مختلف

برچسب برای این موضوع