نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 8سپاس
  • 2 توسط mahyar49
  • 1 توسط maxxx
  • 1 توسط mahan-azad
  • 2 توسط SADEGH65
  • 1 توسط mahyar49
  • 1 توسط mahyar49

موضوع: تنظیمات یک شبکه با سرور برایه وصل شدن به اینترنت

نام حقيقي: م

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    4

تنظیمات یک شبکه با سرور برایه وصل شدن به اینترنت

سلام
    من چند تا سوال در مورد راه اندازی شبکه ای که به اینترنت وصله دارم
    با تحقیقاتی که من کردم
    یه چیزایی دستگیرم شد اگه ممکنه دوستان کمک کنن اشکالات من رو بگن
    در ضمن باید بگم که من تا به حال سویچ ندیدم و بیشتر از دوتا کامپیتر رو شبکه نکردم همه این چیزایی که نوشتم به صورت تئوری از تو نت یاد گرفتم
    5 تا کامپیوتر و یه سرور رویه هم 6 تا با یه سویچ و کابل ها
    همه کامپیوتر ها رو با کابل straight به پورت هایه سویچ وصل میکنیم و کابل مودم رو هم به پورت اینترنت سویچ میزنیم
    تنظیمات نام کامپیوتر ها : به PROPERTIS از COMPUTER رفته و از قسمت COMPUTER NAME نام هایه کامپیوتر هایه شبکه و نام WORKGROUP یکسان رو به همشون میدیم و بعد از همون پنجره بر رویه NETWORK ID کلیک میکنیم تاAccount ID براشون ساخته بشه
    IP : سیستم ip دهی به این صورته که مثلا کامپیوتر سرور 192.16.0.1 و بقیه کامپیوتر ها هم تو همین رنج ip قرار میگیرن با این تفاوت که gateway اونها برابر با ip کامپیوتر سرور میشه بعد یه کانکشن رویه کامپیوتر سرور میسازیم و اون رو شیر میکنیم

توپولوژی شبکه هم به این شکل میشه

لطفا اشتباهات من رو بگید
    یه سوال با توجه به شکل بالا برایه شناسوندن سرور به سویچ کاره خاصی باید انجام بشه ؟
    تفاوت سرور با بقیه کامپیوتر ها چجوری مشخص میشه ؟ با همون سیستم IP دهی ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: +++AnathemA+++

عضو ویژه شناسه تصویری mahyar49
    نوشته
    913
    سپاسگزاری شده
    879
    سپاسگزاری کرده
    673
    سلام
    دوست من دو مدل شبکه داریم شبکه گروپ و شبکه دومین
    شبکه گروپ نیازی به سرور نداره و هر کامپیوتر کار خودش رو انجام میده
    شبکه دومین نیاز به سرور و تنظیمات خاصی داره...

برای شبکه شما به نظر من دومین لازم نیست و همونطور که خودت گفتی خیلی راحت می تونی وصلش کنی

بقیه کامپیوتر ها هم تو همین رنج ip قرار میگیرن با این تفاوت که gateway اونها برابر با ip کامپیوتر سرور میشه
    اگه مودم adsl رو به سرور وصل کنی باید این کار رو بکنی اما وقتی مودم و مستقیم به سوئیچ وصل می کنی باید ip مودم رو به عنوان gateway تنظیم کنی...

کانکشن رویه کامپیوتر سرور میسازیم و اون رو شیر میکنیم
    مودم مستقیم به سوئیچ وصل شده و باید خود مودم رو تنظیم کنی تا به طور مستقیم وصل بشه به اینترنت نیازی به ساختن کانکشن نیست...

maxxx و skype سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    4
    ممنون دوست عزیز
    منم که گفتم با سرور میخام باشه
    آخه با این تعداد کامپیوتر برایه خونه نیست معمولا برایه جاهایه عمومی مثل دانشکده . کتابخونه یا حتی کافی نت استفاده میشه که به یه سرور برایه نظارت نیاز هست
    حالا با این فرض که شبکه دومین هست اون کار هایی که من گفتم درسته یا چیزه دیگه ای هم هست ؟

یه سوال دیگه اگه مودم رو به کامپپیوتر سرور وصل کنیم کامپیوتر سرور چطوری به سویچ وصل میشه ؟ یه پورت شبکه بیشتر نداره که
    رویه سویچ برایه سرور پورت مخصوصی هست یا نه ؟

ویرایش توسط maxxx : 2009-08-19 در ساعت 05:45 PM
    skype سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال شناسه تصویری mahan-azad
    نوشته
    74
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    5
    شما مودم رو فرمودید که به پور ت اینتر نت سویچ وصل میکنید در حالی که سویچ هایی که معمولا استفاده میشه این پورت نداره
    شما یا باید یه کارت شبکه دیگه به سرور (منظور از سرور همون کامپیوتری هست که شیرینگ اینتر نت توسط اون انجام میشه) وصل کنید و توسط سرور اینترنت رو شیر کنید
    و یا اینکه توسط مودم ADSL عمل Nat رو انجام بدید و در اینصورت باید مودم به یکی از پورتهای سویچ (هرکدام که دلتان خواست) وصل کنید.

در مورد شبکه دومین عرض کنم که در این شبکه سرور معنای واقعی است و سیستم عامل سرور باید از سری ویندوز های Server مایکروسافت مثلا 2003 استفاده بشه.
    ولی در کل اگر ینترنت را بخواهید شیرینگ کنید نیاز به دومین نیست

maxxx سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    4
    نه من به ساده ترین شکل ممکنه میخام 6 تا کامپیوتر از اینترنت استفاده کنن و یه کامپیوتر هم بتونه رویه بقیه نظارت داشته باشه
    فکر نمیکنم نیازی به ویندوز سرور باشه
    پس برفرض اینکه مودمي كه ازش استفاده ميكنم روتر نيست باید رویه سرور دوتا کارت شبکه داشته باشم یکی برایه وصل شدن به سویچ و یکی هم برایه adsl ؟ سرور رو مهم نیست به کدوم پورت سویچ بزنم ؟

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    شما باید مودم را در حالت Bridge قرار دهید و آن را اگر امنیت بالا میخواهید به یک کارت شبکه در سرور و اگر امنیت زیاد برای شما مهم نیست به سوییچ بزنید.
    برای نظارت بر کار یوزر ها و پخش اینترنت میتوانید از Winroute استفاه نمایید که بر روی XP نیز قابل نصب است.
    یک کانکشن pppoe بر روی سیستم سرور ایجاد نمایید و از ویزارد کریو کانفیگ مربوطه را انجام دهید.

در مورد IP دادن و ... نیز میتوایند حتی از DHCP سرور خود کریو استفاده نمایید.
    در مورد ورک گروپ و دامین و اسم ان نیز برای اتصال به اینترنت الزامی وجود ندارد که تنظیمات خواصی انجام بپذیرد.
    فقط دادن IP در یک رنج و تنظیم Default Gateway بر رو کلاینت ها کافی است.

maxxx و skype سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    913
    سپاسگزاری شده
    879
    سپاسگزاری کرده
    673
    سلام
    یه کامپیوتر هم بتونه رویه بقیه نظارت داشته باشه
    این جمله رو بیشتر توضیح بدید...
    چه نظارتی می خواهید داشته باشید؟

maxxx سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    4
    یه کامپیوتر هم بتونه رویه بقیه نظارت داشته باشه این جمله رو بیشتر توضیح بدید...
    چه نظارتی می خواهید داشته باشید؟
    منظورم تقسیم پهنای باند بود البته کارایه دیگه مثل قطع دسترسی بقیه کامپیوتر ها و ..... کار هایه عادی یه سرور

چند تا سوال باقی مونده مخصوصا در این حالتی که آقای نجاتی زاده فرمودن:

1.برایه سرور که نیازی به نصب ویندوز سرور نیست ؟
    2.بر رویه کلاینت ها نیازی به ساخت کانکشن که نیست ؟
    3.جایی خوندم اگه از دوتا کارت شبکه استفاده میکنید QOS Packet Scheduler رو فعال کنید و بند ویت لیمیت رو برابر 0 بزارید شما تایید میکنید ؟
    4.سویچ نیاز به تنظیمات خاصی که نداره ؟
    5.آیا نرم افزار هایی یوزر فرندلی تر مثل easy cofee یا حتی برنامه هایه فارسی که وجود داره میتونه جایه winroute kerio رو بگیره و تنظیمات خاص اونو انجام بده یا اینکه یا اون نرم افزار ها باید در کنار winroute نصب بشن و کاره خودشون رو یکنن ؟

در کل منظورم اینه که بالاخره هرکسی با هر دانش فنی ممکنه پشت سرور بشینه و اگه یه وقت بخاد تنظیمات عادی رو که مدیر سرور به طور عادی دستکاری میکنه رو عوض کنه با winroute ممکنه براش گیج کننده باشه و بزنه همه چیز رو بهم بزنه .
    آیا میشه یه بار از طریق winroute تنظیمات اصلی رو انجام داد و بقیه با برنامه هایه دیگه مدیریت کنن ؟

عضو غیر فعال شناسه تصویری asa2000
    نوشته
    91
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    دوستان عزيز اگه ممكنه مشكل منو هم حل كنيد :
    من براي يك كافي نت 6 تا كامپيوتر رو شبكه كردم ( كامپيوتر اصلي آي پي 192.168.0.1 و بقيه 2 تا 6 ) . همه كامپيوترها به هاب 8 پورت وصل هستند و تا اينجا مشكلي نيست . ميخوام اينترنت رو هم شير كنم ولي هر كاري ميكنم نميشه . منبع اينترنت از آنتن وايرلس هستش . وقتي آنتن رو به كارت شبكه سرور وصل ميكنم اينترنت دارم .
    آيا بايد آنتن رو هم به هاب وصل كنم ؟ در اين صورت كانفيگ به چه صورت بايد باشد ؟

نوشته
    913
    سپاسگزاری شده
    879
    سپاسگزاری کرده
    673
    نقل قول نوشته اصلی توسط maxxx نمایش پست ها
    منظورم تقسیم پهنای باند بود البته کارایه دیگه مثل قطع دسترسی بقیه کامپیوتر ها و ..... کار هایه عادی یه سرور

چند تا سوال باقی مونده مخصوصا در این حالتی که آقای نجاتی زاده فرمودن:

1.برایه سرور که نیازی به نصب ویندوز سرور نیست ؟
    2.بر رویه کلاینت ها نیازی به ساخت کانکشن که نیست ؟
    3.جایی خوندم اگه از دوتا کارت شبکه استفاده میکنید QOS Packet Scheduler رو فعال کنید و بند ویت لیمیت رو برابر 0 بزارید شما تایید میکنید ؟
    4.سویچ نیاز به تنظیمات خاصی که نداره ؟
    5.آیا نرم افزار هایی یوزر فرندلی تر مثل easy cofee یا حتی برنامه هایه فارسی که وجود داره میتونه جایه winroute kerio رو بگیره و تنظیمات خاص اونو انجام بده یا اینکه یا اون نرم افزار ها باید در کنار winroute نصب بشن و کاره خودشون رو یکنن ؟

در کل منظورم اینه که بالاخره هرکسی با هر دانش فنی ممکنه پشت سرور بشینه و اگه یه وقت بخاد تنظیمات عادی رو که مدیر سرور به طور عادی دستکاری میکنه رو عوض کنه با winroute ممکنه براش گیج کننده باشه و بزنه همه چیز رو بهم بزنه .
    آیا میشه یه بار از طریق winroute تنظیمات اصلی رو انجام داد و بقیه با برنامه هایه دیگه مدیریت کنن ؟
    سلام

1.برای سرور حتما باید ویندوز سور نصب کنی...
    2-نه اگه اینترنت رو از طریق سرور شیر کنی نیاز به ساخت کانکشن نیست
    3-برای چه کاری باید این مراحل رو انجام داد؟
    4-سوئیچ های معمولی نظیر سوئیچ شما هیجچ تنظیمی نمی خواد
    5-با هیچ کدام از اینا کار نکردم و متاسفانه نمی تونم جواب بدم اما اگه نظر من رو می خوای برای شبکه دومین isa+vpn server

در کل منظورم اینه که بالاخره هرکسی با هر دانش فنی ممکنه پشت سرور بشینه
    به هیچ عنوان اینطوری نیست
    فقط ادمین شبکه اجازه داره با سرور کار کنه و خود ادمین هم وقتی همه چیز خوب پیش میره الکی چیزی رو دستکاری نمی کنه...

نوشته
    913
    سپاسگزاری شده
    879
    سپاسگزاری کرده
    673
    نقل قول نوشته اصلی توسط asa2000 نمایش پست ها
    دوستان عزيز اگه ممكنه مشكل منو هم حل كنيد :
    من براي يك كافي نت 6 تا كامپيوتر رو شبكه كردم ( كامپيوتر اصلي آي پي 192.168.0.1 و بقيه 2 تا 6 ) . همه كامپيوترها به هاب 8 پورت وصل هستند و تا اينجا مشكلي نيست . ميخوام اينترنت رو هم شير كنم ولي هر كاري ميكنم نميشه . منبع اينترنت از آنتن وايرلس هستش . وقتي آنتن رو به كارت شبكه سرور وصل ميكنم اينترنت دارم .
    آيا بايد آنتن رو هم به هاب وصل كنم ؟ در اين صورت كانفيگ به چه صورت بايد باشد ؟
    سلام
    شبکه شما چیست؟

gateway کامپیوترها رو ایپی کامپیوتر اصلی(سرور) بذارید و dns رو رو 4.2.2.4 تنظیم کنید

بعد اگه شبکه شما دومین است باید nat رو انجام بدید...

asa2000 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: mokhtar Toutounsab

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام
    اگه می خوای به ساده ترین شکل این کار رو انجام بدی مراحل زیر رو انجام بده
    1. ADSL Router رو به سرور وصل کن (پورت یو اس بی)
    2.ICS راه بنداز که رینج آی پی سرور باید 192.168.0.1 (Internet Connection Sharing)
    3.تنظیمات آی پی بقیه کامپیوتر ها رو هم به ترتیب زیر باشه
    IP : 192.168.0.x
    subnet mask: 255.255.255.0
    Default Gateway:192.168.0.1
    Dns preferred: 192.168.0.1

کلمات کلیدی در جستجوها:

سرور

تنظیمات اینترنت در شبکه

http://forum.persiannetworks.com/f25/t26569.html

تنظیمات شبکه اینترنت

تنظیمات اینترنت شبکه

تنظیم سرور اینترنت

تنظیمات سرور در شبکه

سرورهاکامپیوتر سرورتنظیم شبکه اینترنتتنظیمات سرور شبکهتنظیمات اینترنت سرورتوپولوژی شبکهشبکه با سرورتنظیم سرورسرور شبکه توپولوژی شبکه سرورتنظیمات اینترنت در ویندوز سرورپخش اینترنت با سوئیچاینترنت سرورتنظمات سرورتنظیمات شبکه برای اینترنت تنظیمات اینترنت در سرورتنظیمات سرور کامپیوترنام سرور در تنظیمات اینترنت

برچسب برای این موضوع