نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: کمک برای ساخت web server

نام حقيقي: farbod

خواننده
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    2

کمک برای ساخت web server

سلام
    نمیدونم جای مناسبی برای سوالم انتخواب کردم یانه

من میخواستم یک وب سرور (هاست-host)راه اندازی کنم که دامنه com. خودم رو روش پارک کنم
    من به چه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری احتیاج دارم
    1- سخت افزاری مانند :cpu -ram -hard وسرعت اینترنت ؟
    2- نرم افزاری مثل: نوع سیستم عامل - apachi or iis , انتی ویروس و ip valid؟

سوالاتی که احتمالا شما از من می پرسید
    برو یک هاست بخر هاست مجانی هم هست
    میدونم اما به خاطر کارهایی که میخوام انجام بدم باید هاستم در کنار خودم باشه
    خوب ممکنه بپرسید که تو به تمام این چیزهایی که در بالا گفتی نیاز داری
    بله درسته اما منظورم از سخت افزاری اینکه یعنی چه نوع هاردی برای این کار معمول و متوسط هست مثل sata 2
    سرعت اینترنتم هم خوب هست 1mb درثانیه (یک مگ واقعی)
    نوع سایتم هم سایت دانلود نرم افزار هست
    3- ایا این سرعت برای یک سایت دانلود مناسب هست یا خیر؟
    خوب نرم افزاری هم که گفتم سیستم عامل منظورم سیستم عامل های xp و server هست که هردوش ویندوز هستند
    iis or apachi در این زمینه زیاد اطلاع ندارم ولی در سطح ابتدایی بلدم راستی یک سوال دیگه
    4 - میشه از برنامه هایی مثل wampserver یا چیز هایی در همین مایه ها استفاده کرد یا باید حتمی apachi رو خودم نصب وپیکر بندی کنم؟
    5-خوب انتی هک و فایر وال این دو تا برای یک web server لازم هست از چه نوع استفاده کنم؟
    6- میدونید که ایران ip هاش متغیر هستند اما برای این کار وساخت dns نیاز به ip ثابت دارم که شرکت ها هم میدهند
    اگر بخوام یک ip از خارج کشور مثل امریکا بگیرم باید چه کار کنم و قیمت چه جوری هست؟

و در اخر هم این وب سرور من برای یک دامنه ویا چند دامنه (یعنی تعداد محدود شاید بیشتر از 3 تا هم نشه )میخواد سروسی بده در حقیقت یک سرور اختصاصی برای خودم هست

خب سرتون رو درد اوردم امیدوارم منظورم رو خوب بیان کرده باشم

پیشا پیش تشکر از راهنمایی هاتون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: hossein rezaei

عضو غیر فعال
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    1
    سخت افزار بستگی به هزینه شما، میزان ترافیک سایتتان، کاربری سایتتان ،سیستم عامل و .... دارد.
    اما برای شروع کار و آزمایش از سیستم شخصی خود نیز می توانید استفاده کنید.

نوع سیستم عامل نیز بستگی به آشنایی شما با آن دارد چون شما می خواهید از سرویسهای پیشرفته استفاده کنید باید توجه کنید که با چه سیستم عاملی راحتتر می توانید کار کنید. از طرفی هر سیستم عامل ویژگی های خاص خود را برای کانفیگ سرویسها دارد من به شخصه لینوکس را قدرت و سرعت بالاتر ترجیح می دهم .
    شما اگر بخواهید از بیرون از شبکه داخلی به سرورتان دسترسی داشته باشید حتما یک ای پی ولید می خواهید در غیر این صورت برای شبکه اینترنال احتیاجی به آن ندارید.

سرعت 1 مگ سرعت خوبیه اما شما پهنای باند ماهانه تون چقدر است و از طرفی حجم فایلهای اپلود شده چقدر ه....

منضورتونو از server , xp نمی فهمم اگر از خانواده ویندوز برای سیستم عامل استفاده می کنید حتما باید از نسخ سرور ویندوز مانند 2000 یا 2003 سرور یا 2008 سرور استفاده کنید و برای سرویس وب هم روی ویندوز بهترین گزینه IIS server است نه آپاچی و اینکه wampserver برای برپایی یک هاست stable اصلا گزینه مناسبی نیست.

بستگی به سیستم عاملتان دارد در لینوکس از iptables , squid, .... و در ویندوز از ISA , kasper OR Mcafee ....

منظورتون از متغیر بودن IP یعنی چه شما با پرداخت هزینه به شرکتهای خدمات ایترنت( شرکتی که adsl گرفتید) می توانید یک IP اختصاصی خریداری کنید و از آن استفاده کنید. location شما چون ایران است شما نمی توانید از امریکا IP بگیرید(هاست فرق می کنه!!!!!) هر کشوری رنج Ip ولید مربوط به خود را دارد..............
    برای سرویس به چند دامنه شما باید سرویس وبتان را کانفیگ کنید تا بتوانید چند دامنه و چند سایت را روی آن لود کنید....

نام حقيقي: farbod

خواننده
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    2
    دوست عزیز ممنون از راهمناییت من چند جا این بحث رو مطرح کرده بودم اما جوابی نگرفته بودم

خب پس اینجوری که من متوجه شدم
    روی یک سیستم معمولی یک windows 2003 server نصب میکنم (چون راحت تر هستم)
    بعد IIS server رو نصب کینم
    حالا اگر ممکنه تنظیماتی دیگه ای رو که باید انجام بدم به من بگید

راستی سیستم مدیریت محتوای که قرار هست نصب بشه php هست اسمش هم datalife هست اگر در موردش اطلاع دارید ایا این سیستم رو ی iis هم نصب میشه چون من بیشتر با apache کار کردم
    در مورد سوال هایی که پرسیدید باید بگم که حجم فایل های اپلود شده حدود 15 gig هست سایت هم سایت دانلود نرم افزار هست

نام حقيقي: hossein rezaei

عضو غیر فعال
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    1
    شما اگر با آپاچی کار کردید می تونید از نسخه ویندوزی اپاچی استفاده کنید آپاچی رو هم از سایتش می تونید دانلود کنید .
    یا اینکه iis تون رو برای استفاده از php کانفیگ کنید . از طرفی چون datalife از mysql بعنوان دیتا بیس استفاده می کنه اون رو هم باید نصب کنید.

اگر bandwidth per month خوبی داشته باشید پهنای باندتون تقریبا خوبه.

کلمات کلیدی در جستجوها:

ساخت web server

دسترسي داخلي به يك سايت

ساخت ip ثابت

http://forum.persiannetworks.com/f25/t25958.html

ساخت web site در ویندوز سرور 2008

راه اندازی سایت با wampserver در شبکه داخلی

مراحل نصب web serverبرروی ویندوزسرور2008

ساخت web server در win 2008

رنج امریکاip

نرم افزارهای لازم جهت راه اندازی web server

آموزش کامل نرم افزار 2 wampserverبرای کار بااپاچی