صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 17

موضوع: يك شبكه چه چيزهايي ميخواهد ؟

نام حقيقي: علی علوی

عضو غیر فعال شناسه تصویری eniakmaste
    نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    13

Icon14 يك شبكه چه چيزهايي ميخواهد ؟

با سلام
    يك شبكه به من پيشنهاد شده است كه ميخواهند در آن كارهاي اداري انجام دهند .
    فعلا از اينترنت استفاده نميكنند .
    ساختمان دو طبقه و تعداد 50 كلاينت
    سوال :
    تجهيزاتي كه بايستي استفاده كنم را بطور اختصار لطف كنيد . چون در خيلي از مباحث سايت خيلي توضيح داده اند كه سرگيجه گرفتم .

براي شروع خودم ميگم اگر شما ديديد چيزي كم داره بفرماييد . البته نوع را هم اگر لطف كنيد ممنون ميشم .

1- ( تجهيزات پسيو )
    داكت
    كابل
    سوكت پريز
    رك
    تجهيزات داخل رك

2- تجهيزات اكتيو
    سوئيچ ( ترجيحا لايه ها و يك توضيح مختصر درباره كاربردهايش را هم بفرماييد )
    سرور و تجهيزات آن

3- اجرت نصب و راه اندازي شبكه و ويندوز 2003

خيلي فوريه . اميدورام مثل پروژه قبلي بدليل اتلاف وقت از دستم نپره !

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Reza

در اتتظار تایید
    نوشته
    500
    سپاسگزاری شده
    100
    سپاسگزاری کرده
    7
    جالب اینجاست، به وجود اینکه سطح اطلاعاتتون از شبکه خیلی پایینه، به شما اجرای شبکه پیشنهاد هم میشه. خیلی جالبه...

نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    13

تشكر

خيلي ممنون
    ولي در سال قبل 4 پروژه سنگين شبكه در مدلهاي مختلف به من پيشنهاد شد .
    به قول يكي ميگه مهره مار داري .
    ولي واقعيت اينه كه شبكه را هم در دانشگاه و هم بصورت عملي كار كرده ام .
    ولي در برخي از قسمتها مشكل دارم . مثلا در سيسكو و انتخاب سرور دچار مشكل هستم . كه لازم است دوره هاي سيسكو را بگذرانم . متاسفانه به دلايلي موفق نشدم .
    اما اطلاعاتم در حد حرفه اي نيست ولي ميتوانم مديريت كنم و عده اي را دور هم جمع كنم . 13 سال سابقه ، به من اين اجازه را ميدهد كه به افراد متخصص پيشنهاد كار كنم و همچنين ادارات و سازمانها نيز به من پيشنهاد كار كنند .

شما اگر كانفيگي از تجهيزات شبكه اي متوسط سراغ داريد بفرماييد . يك جوري حلش ميكنم . از اينكه دلواپس من هستيد متشكرم

نام حقيقي: ابراهیم قانع

عضو عادی
    نوشته
    227
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    45
    جناب علوي احتمالاً شبكه رو عملي ياد گرفته اند . (تقريباً مثل خودم و خيلي هاي ديگه)
    و فقط به چيزي توجه مكنند كه بازار از اونها ميخواد ( اينهم مثل خودم وخيلي هاي ديگه )
    ولي از قرار معلوم ايشون سعي دارند مسائل پايه اي مثل پيش نياز هاي شبكه را هم عملي ياد بگيرند
    پيشنهاد من اين هيت كه حداقل يك بار هم كه شده كتب رفرنس را بازبيني كنند تا ببينند جواب سوالشون اونجا هست .
    اميدوارم كه راهگشاتون باشه

ARM
    ARM آنلاین نیست.
    نام حقيقي: علیرضا مشعلی

مدیر بازنشسته شناسه تصویری ARM
    نوشته
    1,898
    سپاسگزاری شده
    2497
    سپاسگزاری کرده
    1832
    نقل قول نوشته اصلی توسط eniakmaste نمایش پست ها
    ولي ميتوانم مديريت كنم و عده اي را دور هم جمع كنم . 13 سال سابقه ، به من اين اجازه را ميدهد كه به افراد متخصص پيشنهاد كار كنم
    ما رو هم دور خودت جمع کن عزیز.
    هر شبکه کانفیگ خودش رو داره عزیز. نمیشه برای همه یک نسخه رو پیچید و یا نسخه های از پیش نوشته رو تجویز کرد.بسته به نیاز های طرف داره.
    یک کارشناس در کنار خودت نگه دار و هر شبکه ای که بهت پیشنهاد میشه رو با اون هماهنگ کن.

موفق باشید.

نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    13
    با سلام و تشكر از دوستان
    بله من شبكه را عملي ياد گرفتم . اگر شما رفرنس مناسبي سراغ داريد بفرماييد تا شروع كنم . هر چند اصلا از كتبي كه صرف تئوري مطلب ارائه ميكنند خوشم نمياد .
    بزودي يكي از دوستاني كه نماينده NOD و متخصص اجراي شبكه هاي بزرگ هستند را در كنارم خواهم داشت . ولي قبل از آن ميخواستم كمكي از شما دوستان پرشين نتوركي گرفته باشم .

اگر ميتونيد براي اينكه كارم راه بيفته لطفا يك كانفيگ برام بنويسيد.
    تشكر

نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    13
    دوستان لطفا كمك كنيد تا حداقل بتوانم پروژه را بگيرم .
    يك ساختمان 2 طبقه و فقط يك نرم افزار دلفي كه قابليت اتصال به شبكه و ارسال اطلاعات به سايت را دارد .
    كلاينتها 15 عدد هستند .
    دو راه حل وجود دارد :*
    1- كم هزينه : شبكه داخلي را با استفاده از يك سرور ايجادكنم . و اينترنت را فقط به يك سيستم خارج از شبكه داخلي متصل كنم
    2- پر هزينه : شبكه داخلي و اينترنت با هم كار كنند كه قطعا نياز به سوئيچ هاي پر هزينه و فايروال و سرورهاي قوي ميباشد .
    لطفا راهنمايي بفرماييد.

در اتتظار تایید
    نوشته
    500
    سپاسگزاری شده
    100
    سپاسگزاری کرده
    7
    گرفتن پروژه یا نگرفتن پروژه، مسأله این است!

نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    13
    مرگ يا زندگي
    مسئله همين است . من هم كه زندگي راانتخاب كردم . هرچند دردسر داشته باشد .
    پس ميخوام شبكه را بگيرم .
    البته با كمك دوستان  

نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    13

Icon4

با سلام
    ببخشيد كه اينقدر عجله دارم آخه يك پروژه سنگين ديگه تو راهه .
    لطفا يك كم سريعتر به دادم برسيد :
    شرح مسئله به نحوي ديگر

من يك پيشنهاد بهشون دادم . گفتم سيستمي كه ميخواهيد به اينترنت وصل كنيد را از شبكه داخلي جدا كنيد و آنها هم موافقت كردند .

ولي براي اينكه بتوانم برآورد قيمت بدهم از هر دو روش قيمت ميگيرم .

روش 1 : شبكه داخلي مجزا از اينترنت باشد . و بخواهيم فقط از يك سرور استفاده كنيم . به نظر شما بايد چه امكانات و تجهيزاتي در شبكه قرار دهم مخصوصا سرور و سوئيچ ؟ برآورد قيمت متوسط و نوع و مدلشان به چه صورت خواهد بود.

روش 2 : تمامي سيستمها هم به اينترنت و هم به شبكه داخلي متصل باشند . آنوقت چه امكانات و چه سرورهايي ميخواد . آيا با 2 يا 3 سرور مشكل حل ميشه .

خيلي ممنون . سرعت عمل شما باعث از دست ندادن اين دو پروژه خواهد شد

نام حقيقي: محمد سابوری

خواننده شناسه تصویری ms_804
    نوشته
    136
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    3
    با سلا م خدمت جناب علوی
    ببینید این دوستان همه خاک این کارو خوردن . نباید انتظار داشته باشی تمام اطلاعات خودشونو به راحتی در اختیار شما بذارن .
    شما کارو بگیر استارت بزن هر جاش به مشکل خوردی کمکت می کنن .
    من می دونم واسه هر کدوم از این تجربیات بسیار ساده چند ساعت بی خوابی کشیدن . چه شبها که تا صبح بیدار موندن.و .....
    امید وارم موفق و پاینده باشید

نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    13

Icon3

نقل قول نوشته اصلی توسط ms_804 نمایش پست ها
    با سلا م خدمت جناب علوی
    ببینید این دوستان همه خاک این کارو خوردن . نباید انتظار داشته باشی تمام اطلاعات خودشونو به راحتی در اختیار شما بذارن .
    شما کارو بگیر استارت بزن هر جاش به مشکل خوردی کمکت می کنن .
    من می دونم واسه هر کدوم از این تجربیات بسیار ساده چند ساعت بی خوابی کشیدن . چه شبها که تا صبح بیدار موندن.و .....
    امید وارم موفق و پاینده باشید
    با سلام
    بله همه اينها را ميدانم . ولي فكر نكنم علت جواب ندادن اين باشد
    براي اجراي يك شبكه ، اول طرف توپولوژي و ساختار شبكه و در كل يك پيش فاكتور از شما ميخواد .
    شما چطوري ميتونيد بدون اينكه يك پيش فاكتور بديد و يا ندونيد ميخواهيد چه تجهيزاتي نصب كنيد ، كار را شروع كنيد

به هر حال من فكر ميكنم كه كساني كه واقعا اطلاعات دارند دريغ نميكنند . قطعا همينطور است ولي ممكن است ديگه حال تايپ كردن نداشته باشند و امثال اين .

در اتتظار تایید
    نوشته
    500
    سپاسگزاری شده
    100
    سپاسگزاری کرده
    7
    می تونی از دوستان با تجربه سایت به عنوان مشاور استفاده کنی تا به این ترتیب شما و اون دوستمون در گرفتن و اجرای پروژه ذی نفع باشید.

ARM
    ARM آنلاین نیست.
    نام حقيقي: علیرضا مشعلی

مدیر بازنشسته شناسه تصویری ARM
    نوشته
    1,898
    سپاسگزاری شده
    2497
    سپاسگزاری کرده
    1832
    شما مجبور نیستید که برای کم کردن هزینه , اینترنت را از شبکه داخلی جدا کنید.

گفتید یک ساختمان دو طبقه دارید . ظاهرا هم نباید شبکه خیلی پیچیده ای نیاز داشته باشند.
    شما این کارها را از دید من انجام بدهید هم شبکه ارزان تر تمام میشود و هم راحت انجام میگیرد.
    ۱- در یک طبقه یک مکان برای قرار گیری رک اصلی انتخاب کنید و سوییچ و سرور را در آن رک قرار دهید.ترجیحا در یک مکان که کابل کشی کمتری داشته باشید . خنک باشد و امن باشد.
    ۲- در طبقه بعدی یک رک کوچک مثلا ۷ یا ۹ یونیت بگیرید و در آن یک سوییچ و یا دو سوییچ دیگر قرار دهید. و این سوییچ ها را به سوییچ اصلی با یک یا دو کابل وصل کنید.
    ۳-کلیه کلاینتها را جانمایی کنید و برای هر کدام یک انشعاب شبکه (Node) بکشید .
    پس شد
    ۱- رک ۳۰ یونیت به بالا یک عدد ( زیاد هزینه نکنید )
    ۲- سوییچ Unmanaged ۲۴پورت سه عدد یک معتبر. 3com و دی لینک هم جوابگو هستند.فاندری و سیسکو بهتر هستند. ولی برای این شبکه زیاد فرق نمیکند.میتوانید در این مورد سه پیشنهاد بدهید.
    ۳- پچ پنل سه عدد
    ۴- پچ کورد ۷۲ عدد
    ۵- cable management دو عدد
    ۶- رک ۹ یونیت یک عدد
    ۷- یک سرور برای اکتیو دایرکتوری و فایل شیرینگ و اینترنت شیرینگ
    ۸- کابل شبکه به متراژ مورد نیاز (دقیق حساب کنید) چون من نمیدانم ساختمان چه شکلی است و جانمایی کامپیوتر ها چگونه است.نوع کابل برای ارتباط بین سوییچ ها و مکانهای دور Cat6 و برای داخل شبکه Cat5e. مارک را هم میتوانید در سه پیشنهاد به آنها اعلام کنید. یک سوال از یک فروشنده بکنید قیمتها دستتان می آید.
    ۹- برای هر Node یک پریز شبکه با ملزومات داخلی آن . در این جا هم مارک ها و مدل ها متفاوت است و قیمت ها فرق دارند. باز میتوانید سه پیشنها بدهید. از بازار بپرسید.
    ۱۰- برای هر Node یک کابل شبکه با متراژ حدود ۱ تا ۲ متر
    ۱۱- یک عدد یو پی اس برای سرور ترجیحا یک یو پی اس ۳۰۰۰
    ۱۲- داکت و ترانک و لوله به میزان لازم. پیچ و بست و رولپلاک به میزان لازم.
    ۱۳- اگر هزینه ها جواب داد یک دستگاه روتر ارزان قیمت . مثلا دی لینک یا همین میکروتیک که اینجا توضیحش هست.
    ولی از نظر من دی لینک DFL-800 یا DFL-860 بگیری بهتره. چون هم فایروال و هم وی پی ان و هم روتر رو داری. و هم تنظیمش راحته.
    و همین.پروژه رو با یک درصدی شناور بزار مثلا ۱۵ - ۲۵ درصد تا بتونی تجهیزات رو در صورت نیاز کم و زیاد کنی و هزینه ها ثابت نباشن. مطمئنا این نوشته انتقادات و تایید هایی خواهد داشت . ولی اگر به نوشته قبلی من دقت کنید گفته ام که نمیشود نسخه عمومی تهیه کرد. ولی این کلیاتش هست.
    موفق باشید.

eniakmaste سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    13
    با سلام
    واقعا عالي بود.
    براي اولين بار است كه يكي از دوستان راهكار عملي ميدهد. اين راهكار شما تقريبا همان چيزي است كه شبكه اين ساختمان ميخواهد .
    تمامي نكات را واقعا عالي گفتيد و بعضي از مطالبي كه فراموش كرده بودم را هم يادآوري كرديد.
    چون در حال حاضر تعداد نودها كم است ميشود از يك سوئيچ 1000 با 16 پورت استفاده كرد ؟
    ساختمان دو طبقه است ولي اينقدرها هم وسيع نيست . يعني هر طبقه نهايتا 100 متري و داراي 4 اتاق كه جمعا 8 اتاق ميشود.
    انشعابها كلا 14 تاست و البته اگر خواستند ميشود اضافه كرد . هر چند فكر ميكنم در صورت اضافه كردن كلاينتها بايد سوئيچ را عوض كنم .
    مطلب بعدي اين است كه چرا همه را يكجا به يك سوئيچ متصل نكنم .؟ چون بعد مسافت اينقدرها هم زياد نيست . ولي همه كابلها بايد از طبقه اول به طبقه دوم كشيده شوند كه مسافت را يك مقدار زياد ميكنند. واقعيتش هنوز حساب نكردم كه گرفتن سوئيچ ميصرفه يا كشيدن اين كابلها بطور مستقيم .
    يو پي اس را چي پيشنهاد ميكنيد ؟ من خودم يك مدل eximpower 1500va كه قيمتش حدودا 600 تومان است انتخاب كردم .
    رك را هم يك 24 يونيت انتخاب كردم . البته اگر همه كابلها به يك طبقه منتهي شوند.
    سرور را هم Hp ML110 G4 انتخاب كردم . البته نميدونم كه اگر خودم دستي سرور را جمع كنم بهتر است يا اينكه يك مارك را انتخاب كنم ؟

همه اين چيزها ( اکتیو دایرکتوری و فایل شیرینگ و اینترنت شیرینگ ) را ميتوانم در اين سرور قرار دهم ؟

بقيه تجهيزات مانند داكت ، كابل ، سوكت ، پريز را مشكلي ندارم و از لطفي كه كرديد ممنونم .
    درباره 25 درصد هم واقعا خيلي حرفه اي گفتيد . چون از يك نفر كه چند شركت در چند استان دارد هم سوال كردم همين را گفت .

ولي درباره روتر هيچ اطلاعي ندارم . به نظر شما چه روتري بگيرم كه فايروال هم داشته باشد . رنج قيمتي اين دو مدلي كه گفتيد چقدر است و چطوري كانفيگ و در شبكه قرار ميگيرد /

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

فرق شبكه اكتيو و

سویچ ۲۴پورت فاندری شبکه

کانفیگ فایروال dfl

فرق شبکهاکتیو و پسیو

راهنمای فارسی dfl 860

فرق پسیو و اکتیو در بحث network

تجهیزات شبکه برای یک ساختمان 2 طبقه با 32 اتاق

يك شبكه چه چيزهايي ميخواهد؟

در مورد شبکه اکتیو و پسیوتوضیحات میخواهم

توضیح شبکه اکتیو و پسیو