نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 7سپاس
  • 1 توسط shnov
  • 2 توسط Reza.D
  • 3 توسط Reza.D
  • 1 توسط mehdi.g

موضوع: راهنمایی در مورد بازار کار رشته شبکه و مهندسی فناوری اطلاعات

نام حقيقي: bahram

عضو عادی شناسه تصویری helex8800
    نوشته
    76
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    71

Icon11 راهنمایی در مورد بازار کار رشته شبکه و مهندسی فناوری اطلاعات

سلام خدمت دوستای عزیز
    من محصل رشته کامپیوتر هستم سال اخر فنی و حرفه ای و علاقه ی زیادی به رشته شبکه دارم هر کسی در این رشته تحصیل کرده در مورد بازار کار این رشته ، در امد و اینکه بیشتر به درد کجا میخوره به من توضیح بده و در مورد رشته فناوری اطلاعات هم اگه کسی اطلاعاتی داره بده که این رشته در مورد چیه چون تعریفهای زیادی از این رشته شنیدم (درامد،بازار کار وبه درد کجا میخوره)

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: س. عزت پور

عضو غیر فعال شناسه تصویری shnov
    نوشته
    533
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    156
    اینکه بازار و درآمدت چی باشه برمیگرده به اینکه چطور فعالیت داشته باشی!
    تو هر حرفه و شغلی تلاش بخرج بدی حتما" موفق میشی.

helex8800 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    76
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    71
    دوست عزیز حرفات درسته .
    ولی من میخوام دقیقتر بهفمم که این رشته به درد کجا میخوره و کجاها کاربرد دارد و ایا تو بازار کار ایران جایی دارد و در شاخه سخت افزار است یا نرم افزار ؟

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    شبکه هم سخت افزار داره و هم نرم افزار.فکر نکنم در مقطع لیسانس چیزی به نام شبکه به عنوان رشته داشته باشیم اما در مقطع کارشناسی ارشد گرایشی به نام شبکه داریم.فقط چند واحد رو در رشته هایی مثل کامپیوتر به آشنایی با شبکه و انواع و جزئیات مختصری از لحاظ تئوری اختصاص دادن اما عملی فکر نکنم چیز زیادی بگن(یا اصلا بگن!) ولی بجاش خارج از محیط دانشگاه بحث های علمی و آموزشی و عملی زیادی داره. ساده و در عین حال مشکله.با اینکه به نظر میرسه از چند مبحث کلی و سر فصل مهم خارج نیست تنوع فوق العاده ای در مباحث اون میبینید.در مورد بازار کار هم که کار براش هست اما باید تلاش زیادی داشته باشی.

رشته IT در دانشگاه دروسش به مهندسی نرم افزار خیلی نزدیکه.میتونی از یه دانشگاه که دو رشته رو داشته باشه چارت دوتا رشته رو بگیری تا از نظر واحد ها هم روشن بشی.

اینکه به درد کجا میخوره فکر کنم واضح و روشنه.

و در آخر اینکه:

اگر رشته کاشت شلغم رو هم بخونی ویه شلغم کار درجه 1 باشی مطمئن باش خوب نتیجه میگیری و گرنه هرچی بخونی یا کار کنی فایده ای نداره.

mehdi.g و helex8800 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    76
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    71
    با تشکر از دوستای عزیز
    ایا رشته فناوری اطلاعات در کادانی یک شاخه جدا است یا جزء نرم افزار یا سخت افزار است بعدا شبکه در نرم افزار یاسخت افزار چه فرقی با هم دارند بهتر بگم کدوم برای اینکه تندتر وارد بازار کار بشیم برامون بهتر است و جواب بده ضمنا علاقه زیادی به کامپیوتر دارم و امید دارم هم که پیشرفت میکنم رشته من برق صنعتی بوده ولی به علت علاقه زیادی که به کامپیوتر داشتم تعغییر رشته داده به کامپیوتر امدم بیشتر هم به خاطر توصیه دوستان و... و بعد از تحقیقاتی که کردم فهمیدم در رشته کامپیوتر شبکه بهترین است از نظر درامد و بازار کارش هم روز به روز زیاد میشه به علت صنعتی شدن کشورمون و نیاز زیادی که به متخصصان کامپیوتر دارد اون هم درصنعت و کارش در خارج از کشور هم وجود داره و ایا با مدارکی که در ایران میگیرم در خارج از کشور هم معتبر هست .
    انجمن خیلی با عالی هم دارید

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    1-امتحانات برگزار شده در و در حال برگزاری در ایران غیر قانونی اند(از نظر بین المللی ).خارج از ایران مدرک شما رو به عنوان یک ایرانی با ارائه پاسپورتی قبول میکنن که در تاریخ هایی که امتحان دادید خروج از کشور داشته باشید و کارنامه ای که تست سنتر با مهر برجسته ارائه داده به اونها نشان بدید.عده زیادی رو میشناسم که اینجا امتحان دادن و بعد به قصد کار تا کانادا رفتن و بعد دست از پا درازتر برگشتن.

البته حق دارند.خودم شخصا E-mail یک نفر رو دارم که در کمال وقاحت گفته:امتحان از ما و مدرک به نام و برای شما.برای هر امتحان مایکروسافت 370000 تومان و برای هر امتحان سیسکو 850000 تومان.شماره تلفن و E-mail هم داده.البته فرمودند مدارک سیسکو تا مدت محدودی قابل ارئه میباشند.

2-به صورت مختصر خدمتتون بگم شبکه در بعد نرم افزار بیشتر جنبه پیاده سازی سرویس داره مثلا سرویس هایی مثلDNS,DHCP,AD و ... .اما در بعد سخت افزاری چیزایی مثل کانفیگ روتر و سوئیچ و... .

مصلما این دو تا مکمل هم دیگه اند و دونستن هر دوی اون ها کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

3-رشته IT در دوره کاردانی و کارشناسی هم از سخت افزار چیزهایی داره و هم از نرم افزار.کلا IT یک رشته حد وسطه یعنی از رشته ها و گرایش های مختلفی در اون مبحث هایی رو خواهید دید.

4-برای ورود به بازار کار عجله نکنید.مصلما کشور ما به متخصصان کامپیوتر زیادی نیاز داره اما متخصص با سواد نه صرفا اسمی.

mehdi.g، mohsenhvac و helex8800 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    76
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    71
    ایول دوست عزیز .

نام حقيقي: Mehdi Golpayeganni

مدیر بخش سیستم های مجازی شناسه تصویری mehdi.g
    نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    در تائید حرفهای دوست عزیزم باید بگم که من خودم شخصا چند مورد شغلی بهم گفتن که نیروی متخصص معرفی کنم با حقوق مناسب برای کار ، منتها هر چی گشتم توی دوستان و همکارا ، دیدم همه الان همه چیز بلد هستند و هیچ چیز هم بلد نیستند. از هر تخصصی یه مقداری بلد هستند بعد میگن ما مدرکشو داریم !!!!!

خب اون مدرک الان به چه درد بازار کار می خوره وقتی اصلا نمی دونی کامپیوتر چطوری به دامین Join میشه بعدش میای میگی من MCSE دارم ؟؟؟؟!!!!!!

judon3t سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

بازار کار رشته فناوری اطلاعات

بازار کار رشته it

بازار کار مهندسی فناوری اطلاعات

مهندسی it بازار کار

رشته شبکه

بازار کار مهندسی شبکه

بازار کار شبکه در ایران

بازار کار شبکه

بازار کار رشته شبکه های کامپیوتری

بازار کار شبکه های کامپیوتری

رشته شبکه کامپیوتریدرآمد مهندسی شبکهرشته ی شبکهمهندسی فناوری اطلاعات بازار کاربازار کار رشته شبکهبازار كار مهندسي فناوري اطلاعاتبازار كار رشته itبازار کار شبکه در استرالیادرآمد مهندس شبکهاطلاعاتی در مورد رشته ITرشته شبکه های کامپیوتریبازار کار رشته ی ITکا رمهند سی فناوری اطلا عا تبازار كار شبكه هاي كامپيوتريبازار کار رشته مهندسی شبکه

برچسب برای این موضوع