نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 2سپاس

موضوع: سوال در مورد IP Address

نام حقيقي: وحید آخوندی

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

سوال در مورد IP Address

دوستان عزیز آیا ایران وقتی یک کاربر از اینترنت قطع می شود برای وصل مجددش ip او عوض نمی شود ؟ من چطور می تونم شرح کامل کارکرد یک isp و چگونگی استفاده کاربران تا خروج آنان از سیستم را داشته باشم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    سلام دوست عزيز،
    ورودت رو از طرف خودم و ساير دوستان خوش آمد ميگم.
    از اين تاپيك كه گذشت، ولي سعي كنين تاپيك هاي آينده رو در محل مناسبي ايجاد كنين، اينجوري بهتر به نتيجه خواهيد رسيد .

اما سوالتون :
    معمولا آدرس عوض ميشه، همه اينها بستگي به سياست و مديريت اون ISP داره، هيچ ربطي هم به ايران يا غير اون نداره...

در مورد شرح كاركرد ISP،
    تا چه حد اطلاعات نياز داريد، يك
    و دوم اينكه اين اطلاعات رو براي چه كاربردي نياز داريد . بسته به تحقيقات، اطلاعات ارائه شده متفاوت خواهند بود . آيا قصد ايجاد يك isp را داريد ؟ سوال فقط از روي كنجكاويه يا . . .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: وحید آخوندی

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز،
    ورودت رو از طرف خودم و ساير دوستان خوش آمد ميگم.
    از اين تاپيك كه گذشت، ولي سعي كنين تاپيك هاي آينده رو در محل مناسبي ايجاد كنين، اينجوري بهتر به نتيجه خواهيد رسيد .

اما سوالتون :
    معمولا آدرس عوض ميشه، همه اينها بستگي به سياست و مديريت اون ISP داره، هيچ ربطي هم به ايران يا غير اون نداره...

در مورد شرح كاركرد ISP،
    تا چه حد اطلاعات نياز داريد، يك
    و دوم اينكه اين اطلاعات رو براي چه كاربردي نياز داريد . بسته به تحقيقات، اطلاعات ارائه شده متفاوت خواهند بود . آيا قصد ايجاد يك isp را داريد ؟ سوال فقط از روي كنجكاويه يا . . .

دوست عزیز آقای راستی از تذکر شما خیلی ممنونم در این مورد حق با شماست امید وارم این بار درست تایپ کرده باشم این سئوال من ارتباطی به راه اندازی isp نداره اگر من همراهی کنید بعنوان اینکه جنب تحقیقی داشته باش به این منظور که اگر بتونم به مرجعی مستند رجوع کنم برام مفید تر و چه بهتر که یک کارشناس شبکه در این راه من و همراهی کنه شاید بهتر باش یه جور دیگر مسئله خودم و عنوان کنم شما فکر کنید یک کاربر از تو خونش ارتباط و بر قرار میکنه وارد شبکه میشه قطع و وصل مجدد - حالا برای جنب علمی قضیه رو بشه بررسی کرد بهتر درباره نحوه شروع کار یک isp چیزهایی بدونیم و دوم اینکه از شروع وصل کاربر از کجا ها ی این شبکه رد میشود تو طرح مسئله برام این اهمیت داره که نشان بدم احتمالاتی برای گم شدن یک کاربر بعلت عوض شدن ip addres آن است امیدوارم واضح شده باش براتون و شما بتوانید منابعی را من معرفی کنید

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    اجازه بدين يه توپولوژي مناسب بكشم . روي اون بهتر ميشه توضيح داد .

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706

خوب، علي الحساب اين توپولوژي رو داشته باشين . اگه جاييش نامربوطه يا كج و معوج شده ديگه بايد به بزرگي خودتون ببخشين . كار 10 15 دقيقه ايه ديگه ...

تو اين توپولوژي كاري به اين نداريم كه اينترنت از كجا تغذيه ميشه . فقط ميدونيم اون گوشه سمت چپ بالا، با استفاده از يه روتر به اينترنت دسترسي پيدا ميكنيم . يوزر هامون هم با استفاده از PBX مخابراتي (يا سرويس دهنده تلفن در منطقه) با بخشي به نام AccessServer مرتبط شده و اتصال برقرار ميگردد .

خوب،
    براي يه ISP وجود سه بخش الزامي هست،
    1- نقطه دسترسي كاربر به مركز،
    2- نقطه ي دسترسي مركز به اينرتنت،
    3- ارتباط دهنده ي كاربر با اينترنت

خوب، همونطور كه ميدونيد، در يك ISP بايد كاربر رو به اينترنت متصل كنيم، براي اينكار مطابق سه بخش بالايي،*بايد نقطه اي رو براي كاربر در نظر داشته باشيم تا كاربر بتونه با استفاده از اون به مركز متصل بشه . بسته به امكانات مخابراتي و مركز سرويس دهنده اين نقطه ميتونه يك مودم معمولي با يك ابزار فوق پيشرفته باشه. خوب، احتمالا متوجه شده ايد كه هر چه ظرفيت اين نقطه بالاتر باشه، ظرفيت تعداد كاربر همزمان هم بالاتر خواهد بود . بنابراين اگه نياز به تعداد كاربر همزمان بيشتري باشه، بايد روي اين نقطه تمركز بيشتري داشت .

مورد دوم، نقطه اي هست كه اتصال و ارتباط كاربر رو به اينترنت متصل ميكنه . معمولا براي اتصال دو شبكه (هر دو بزرگ يا يكي بزرگ) از ابزار هاي خاصي استفاده ميشه تا اين ارتباط رو هر چه سريعتر برقرار كنه . سوييچ ها، امكان اتصال هرچندتا شبكه (چه بزرگ و چه كوچك) رو برا ما مقدور ميكنند، اما نكته حائز اهميت، اينه كه اين ارتباط اولا، از كوتاه ترين مسير و دوما، به سريعترين و كمترين زمان ممكن انجام بشه . بنابراين از ابزار هاي مسير ياب (Router) براي اينكار استفاده ميشه . پس براي نقطه ي دسترسي هم از يك مسير ياب (Router) استفاده ميكنيم . زياد وارد جزئيات نميشيم، اما در مورد اين نقطه هم همين رو بگم كه هرچه كيفيت اين نقطه بهتر باشه، كيفيت كاري و سرويس دهي و خدمات به مشتري بهتر خواهد بود .
    البته بايد به اين نكته هم توجه داشته باشيم كه اينترنت هميشه از سمت يك سرويس دهنده به ما (خواه ما يك مشترك معمولي Dial-Up باشيم، خواه يك ISP يا ISDP) ارائه خواهد شد . ضرب المثل معروف هم اينجا صدق ميكنه كه هرچقدر پول بدي، همونقدر آش ميخوري .
    اينترنت معمولا به دو صورت ارائه ميشه، يا پهناي باند، يا حجم. كه معمولا يا اولي هست، يا تلفيق اولي و دومي، بنابرين علاوه بر تحهيزات مورد استفاده، اشتراك خريداري شده هم، در سرويس دهي اهميت به سزايي خواهد داشت.
    خوب از اين قسمت هم كه بگذريم، وارد بخش سوم، تجهيزات كلي ISP ميشيم .

در اين بخش، باز هم بسته به مديريت ، سياست هاي كاري و هدفي كه اون رو دنبال ميكنيم، از تجهيزات بخصوصي بايد استفاده كرد .
    نماي بالايي ، نشاندهنده تجهيزات متداولي هست كه در اكثر ISP ها ديده ميشه . در برخي يكي دو جزء بيشتر و در برخي يك يا دو جزء كمتر يا بصورت تركيبي وجود دارند . براي مثال، ميشه WebServer رو با Accounting تركيب كرد . اما هيچوقت اينكار توصيه نميشه . بيشتر پيشنهاد روي اين هست كه به مرور ، هر بخش و هر كار رو بصورت مجزا به يك ابزار واگذار كنيد .
    خوب، اما بررسي اجزاء
    براي حسابرسي و تشخيص هويت كاربر، از سرويس دهنده Accounting استفاده ميكنيم . سيستم عامل اين سرويس دهنده ميتونه بسته به نياز و امكانات، ويندوزي يا لينوكسي باشه .
    اين وصعيت براي سرويس دهنده هاي WebServer و CacheServer نيز صادق هست .

jalalkarimi و ghasr سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

کلمات کلیدی در جستجوها:

وحید آخوندی

اطلاعات در موردipispمقاله ای در مورد نحوه کارمقاله در موردippbxتوپولوژی ispتوپولوژی کارکرد و نحوه اتصال ispکارکردispدرمورد ip adressاطلاعاتی در موردip addresتحقیق در موردنحوه کارکرد isp

برچسب برای این موضوع