نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2

موضوع: یه مشکل تو share کردنadsl

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

یه مشکل تو share کردنadsl

دوستان سلام.
    من یه مشکل تو share کردن adsl دارم.یه مودم اترنت adsl با مارک asus دارم .اونو به سوییچ وصل کردم.دو تا کامپیوترم دارم که یکیشونو سرور کردم و یکیشونم کلاینت.تمام تنظیمات مربوط به ip adress,subnet mask,default gateway,preferred dns server, alternate dns server رو روی هر دو کامپیوتر انجام دادم.تنظیمات به صورت زیر انجام شده:
    server:
    192.168.0.1
    255.255.255.0
    client
    192.168.0.2
    255.255.255.0
    defau gateway:192.168.0.1
    prefer dns:192.9.9.3
    alter dns:4.2.2.4
    adsl modem
    192.168.0.3
    بعدش یه کانکشن adsl تو سرور ساختم و اونو روی کلاینت share کردم
    خوشبختانه شبکه من درست کار میکنه.ولی برای اتصال به اینترنت 4 حالت پیش میاد:
    1-فقط سرور به اینترنت وصل بشه و کلاینت خاموش باشه
    2-فقط کلاینت وصل بشه و سرور خاموش باشه
    3-اول سرور وصل بشه و بعد کلاینت بخواد وصل بشه
    4-اول کلاینت وصل بشه و بعد سرور بخواد وصل شه:cry:
    تو حالت اول و دوم که مشکلی نیست.با توجه به اینکه کانکشن adsl روی کلاینت share شده ، حالت سوم هم بدون هیچ مشکلی انجام میشه.
    ولی این حالت چهارمه که اشک منو در آورده.وقتی کلاینت به اینترنت وصله و سرور میخواد به نت وصل شه ارور invalid user name and password میده.
    راهی هست که بشه این مشکلو حل کرد؟ با مسئول isp که صحبت کردم گفتش بلید تو صفحه تنظیم مودم برم و اونو از حالت bridge به pppoe تغییر بدم. این کارو انجام دادم ولی بازم نشد.البته احتمالشو میدم که این قسمت کارو بطور کامل انجام نداده باشم.

موضوعات مشابه:

خواننده
    نوشته
    60
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    3
    سلام
    یه خورده مسئله گنگه!

اول: اگه شما کانکشن ADSL رو روی سرور ساختید، پس چه جوری اونو رو کلاینت Share کردید؟
    شاید منظورتون این بوده که روی سرور برای کلاینت Share کردید.
    دوم: چطوری حالت دوم امکان داره؟ وقتی کانکشن ADSL روی سرور باشه، اگه سرور خاموش باشه که امکان اتصال کلاینت به اینترنت وجود نداره!
    سوم: در مدلی که شما استفاده کرده اید (ICS) هنگامی که کلاینت درخواست Internet Access داشته باشد، در صورت پیکربندی مناسب، سرور کانکشن ADSL را متصل خواهد کرد. پس اگر کلاینت به تنهایی به اینترنت متصل شود این دلیل بر آن است که کانکشن ADSL سرور نیز وصل است.

اما می رسیم به قسمت مهمش:
    گفتی حالت دوم کار میکنه، که اگه از ICS استفاده کنی، امکان نداره.
    پس نتیجه میگیریم وقتی شرکت به شما گفته MODEM رو از Bridge به PPPoE تغییر حالت بدید، شما این کارو انجام داده اید.
    ببینید، در این حالت دیگه نیازی به ساختن کانکشن ADSL روی سرور وجود نداره، چون این کارو تو MODEM انجام دادید.
    ثانیا دیگه به سرور هم احتیاجی نیست، چون خود مودم نقش سرور رو هم بازی میکنه ( خودکار IP هم میتونه بده)

در نتیجه، چون MODEM شما از حالت Bridge به PPPoE تغییر کرده و MODEM اتصال رو به عهده گرفته ( ارسال Username و Password) پس مودم شما یک بار Connect میشه، و شما دوباره که میخوای با سیستم Connect بشی خطای Username & Password میده. (مثل حالتی که با یه کارت اینترنت دونفر بخوان همزمان وصل بشن!)

درکل:
    اگر کانکشن را به Modem انتقال دهید، دیگر نیازی به سرور نبوده و عمل ICS/NAT را خود Modem انجام می دهد. و هر 4 حالت شما به راحتی عمل خواهد کرد!

موفق باشی

کلمات کلیدی در جستجوها:

تنظیمات مودم adsl تغییر از حالت Bridgeبه pppoe

شبکه حالت workgroup username &password

سرور خاموش اینترنت کلاینت وصل

برچسب برای این موضوع