نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11

موضوع: راه اندازی یک سیستم کوچک ای اس پی با 3 خط

در اتتظار تایید شناسه تصویری alireza_nil2
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

راه اندازی یک سیستم کوچک ای اس پی با 3 خط

ّبا سلام

از دوستان عزیز خواهشمندم به این سئوال بنده پاسخ بدهند

یک اشتراک اینترنت با پهنای باند 256 ریسیو و 128 سند از نوع اچ دی اس ال داریم این اشتراک در حال حاضر در مجموعه ما قابل استفاده برای کاربران داخل هست نیازی که ما جدیدا پیدا کرده ایم این است که می خواهیم این اشتراک را از طریق 3 خط تلفن معمولی و البته با 3 عدد مودم ایترنال ترجیحا یا اکسترنال به خارج مجموعه هم بدهیم این اشتراک از طریق یک مودم به سرور ما که ویندوز 2003 روی آن نصب هست و یک دامین هم برای آن تعریف کرده ایم متصل است
    لطفا راهنمائی کنید توسط چه سخت افزار های به غیر از روتر و توسط چه نرم افزار های که البته در صورت نیاز روتر نرم افزار شبیه ساز آن را معرفی کنید
    خلاصه
    1-احتیاجات سخت افزاری مورد نیاز البته حداقل
    2- احتیاجات نرم افزاری مورد نیاز در صورت امکان با ذکر نحوه بدست آوردن هریک
    3- روش کار به صورت جامع و کامل
    از همگی اساتید کمال تشکر را دارم
    از آقای مهندس کوروش خان هم تقاضا دارم که به سئوال ما هم مثل سئوالات بقیه دوستان جواب کاملی ارائه بفرمایند

موضوعات مشابه:

aka
    aka آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Aka

عضو عادی شناسه تصویری aka
    نوشته
    1,192
    سپاسگزاری شده
    113
    سپاسگزاری کرده
    35
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_nil2
    ّبا سلام

از دوستان عزیز خواهشمندم به این سئوال بنده پاسخ بدهند

یک اشتراک اینترنت با پهنای باند 256 ریسیو و 128 سند از نوع اچ دی اس ال داریم این اشتراک در حال حاضر در مجموعه ما قابل استفاده برای کاربران داخل هست نیازی که ما جدیدا پیدا کرده ایم این است که می خواهیم این اشتراک را از طریق 3 خط تلفن معمولی و البته با 3 عدد مودم ایترنال ترجیحا یا اکسترنال به خارج مجموعه هم بدهیم این اشتراک از طریق یک مودم به سرور ما که ویندوز 2003 روی آن نصب هست و یک دامین هم برای آن تعریف کرده ایم متصل است
    لطفا راهنمائی کنید توسط چه سخت افزار های به غیر از روتر و توسط چه نرم افزار های که البته در صورت نیاز روتر نرم افزار شبیه ساز آن را معرفی کنید
    خلاصه
    1-احتیاجات سخت افزاری مورد نیاز البته حداقل
    2- احتیاجات نرم افزاری مورد نیاز در صورت امکان با ذکر نحوه بدست آوردن هریک
    3- روش کار به صورت جامع و کامل
    از همگی اساتید کمال تشکر را دارم
    از آقای مهندس کوروش خان هم تقاضا دارم که به سئوال ما هم مثل سئوالات بقیه دوستان جواب کاملی ارائه بفرمایند
    سلام !
    شما روی یک کامپیوتر معمولی نمیتونی بیش از 2 مودم اکسترنال سریال نسب کنی
    بعد از اینکه مودم ها رو نصب کردی میری و RRAS رو فعال میکنی
    یه ویزارد داره که برو ران کن خیلی سادست
    بعد میتونی یه کش ساده برای راحتی کار راه بندازی یا اینکه یوزرها رو با همون رس ، نت کنی
    در ضمن DHCP هم بد نیست باشه
    بعد به هر یوزری که دسترسی دیال این بدی میتونه وصل شه !
    سادست، برو گیر کردی بگو

نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    ممنون از راهنمائی تان
    سئوال اول
    RRAS
    را روی چه حالتی قرار دهم
    سئوال دوم
    این یوزیر ها کجا باید تعریف بشوند منظورم اینکه احتیاجی به
    NTTACPLUS
    ندارم
    سئوال سوم
    از مودمهای اینترنال هم می توانم کمک بگیرم یا نه...
    ... لطفا اگه امکان داره یک کاملتر توضیح بدید مخصوصا کشی که فرمودید و......

ممنون از راهنمائی تان

aka
    aka آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Aka

عضو عادی شناسه تصویری aka
    نوشته
    1,192
    سپاسگزاری شده
    113
    سپاسگزاری کرده
    35
    سلام !
    1 - RRAS رو میتونی روی حالت NAT & Remote access بذاری
    یاه کار دیگه هم میشه !
    اگه DSL از جایی میگیری که DHCP به هر اینترفیسی که وصل شه IP میده ، میتونی یوزدهاتو روت کنی روی اون اینترفیس !
    این منوط به اینه که دستگاه RAS شما به مودم DSL وصل باشه
    2 - شما مگه نمیگی AD نصب کردی ؟
    خب اگانتینگ میندوز کفاف کارت رو میده ؟
    اگه نه که یه NTTAC هم باس نصب کنی
    3 - من از مودم های اینترنال در اینجور موارد بد ندیدم !
    ممکنه قطهی بده
    ولی اگه از همین 3 چیپهای زولتریکس استفاده کنی حله ! گرفت و گیرشم کمتر از اکسترناله !
    4 - کش هم بیخیال ! رو دیال آپ زیاد توفیری نداره ، فقط یکیم دستت رو توی تنظیمات باز تر میزاره
    ولی اگه خواستی CacheXpress خوبه
    NTTAC & CacheXpresss رو میتونی با میل از آقای حکیمی دریافت کنی

عضو غیر فعال
    نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    1
    من خدوم قبلا با کمک همین دوستان منظورم اساتید این سایت است این کار را در شرکتی انجام دادم انجا یه خط وایرلس داشتن که من میخواستم دیگران از اون استفاده کنن اونجا چون میخواستن 4 تا مودم وصل کنن یه ناچار یدونه multiport گرتیم که شما هم میتونید از اون استفاده کنید برای اتصال مودمهای خارجیتون بعد از اینکه مودمها را تک به تک وصل کردی و در هیچکدام در نصب به ایرادی بر نخوردی میروی داخل active directory خودت و لیست یوزرها رو باز میکنی اگر برای همون افراد میخواهی اجازه دسترسی بزاری که روی اون یوزر مشخصات میگیری و در سرفصل dial in این موضوع را براش فعال میکنی تا بتونه با تماس وارد شبکه بشه - خوب تا اینجا هیچ مشکلی نداری و همه چی درسته - قدوم بعدی رو هم که استاد عزیز فرمودند یعنی راه اندازی remote access هم فعال میکنی که هیچ شکی توش نیست ولی یه نکته که من بهش بر خورد کردم اینه که وقتی تمام این کارها را انجام میدی میبینی که مودمها گوشی رو بر نمی دارن این ایراد در این قسمت قابل رفع است در قسمت remote access وقتی راه انداختی یک سری مشخصات در زیرش فعال میشه یکی از اون مشخصات مربوط به مودمها و ÷ورتهای اتصالی است باید با properties گرفتن اون قسمت واردش بشی و تک تک مودمها تو به حالت ras در بیاری الان شاید برات نامفهوم باشه ولی وقتی به اون قسمت رفتی میبینی که مودمهات هیچ گزینه ای ندارن اونهارو تغییر میدی به ras تا بتونن گوشی رو بردارن - بقیه کار دیگه نیازی نیست مگر اینکه برای share کردن فعلی اینترنتت در شبکه داخلی از نرم افزار proxy استفاده کرده باشی که اگر اینطور باشد باید در proxy کانکشنی که به سرورت وصل میشی اون proxy رو وارد کنی که خوب باز هم چیز عجیبی نیست و فکر کنم به اون واقف باشی - اگر مشکلی داشتی باز هم اساتید و یا خدوم در خدمتیم

نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    ممنون از پاسخ تون
    سئوال اول
    از همان یوزر های که در اکتیو دایرکتوری ایجاد می کنم آنها می توانند وصل بشوند اگه تنظیمات خاصی برای آن یوزر ها هست لطفا ذکر کنید ممنون میشوم
    من می روم انشا الله که درست بتونم انجام بدهم

ممنون از حوصله ای که به خرج دادید من بازم بر میگردم

عضو غیر فعال
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوستان سلام و خسته نباشید
    دوستان من دوست دارم مباحث networking یاد بگیرم ولی هرچی اینا رو چه اینجا چه جایی دیگه می خوونم هی چی نمی فهمم .
    دوستان شما مرجعی میشناسید (چه کتاب چه سایت ) که مفاهیم اولیه شبکه رو با زبان ساده توضیح بده.
    من برای یاد گیری بیشتر رفتم اینترنت ماهواره ای گرفتم تا با share کردن اون بتونم یه چیزی یاد بگیرم.
    راستی یه سوال: من دو تا مودم اینترنال راکول دارم(از این قرمزا) ولی وقتی درایور دوومی را نصب می کنم مودم اول رو disable می کنه و وقتی که سعی می کنم دوباره درایور اولی رو نصب کنم دومی رو disable می کنه مشکلش چیه ؟!
    ببخشید میون بحثتون خودمو قاتی کردم راستشو بخاین هزار بار این سوالو کردم تو قسمتهای مختلف ولی جواب نگرفتم!!!

نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    ممنون از شما دوستان می روماین کارا که می گید انجام بدم تا ببینیم چی از آب در می یاد
    فقط یه سئوال من راس را که تنظیم می کنم روی این حالت که فرمودید چی را به چی
    NAT
    میکنه
    و اگر ای پی ولید داشته باشم چطوری میشه

نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام آقا جواب سئوال اول ما را که ندادید حداقل یکی جواب این سئوال ما را بدهد

یک شبکه داریم که با یک سرور با ویندوز 2003 و یک Domain که با Active Directory روی این شبکه نصب و در حال کار کردن است

یک خط ADSL با پهنای باند 128 هم داریم که به یکی از دو کارت شبکه سرور وصل است و کارت شبکه دیگر هم به سوئیچ شبکه وصل است که دامین را کنترل می کند

هدف ها :

1-کاربران خارج از این شبکه با تلفن به این سرور وصل بشوند و از اینترنت موجود روی خط ADSL استفاده کنند (IP ADSL 192.168.1.1 هست و IP کارت شبکه متصل به ADSL 192.168.1.2 می باشد و با SUBNET 255.255.255.0 و IP کارت شبکه متصل به شبکه داخلی هم 192.168.0.100 با SUBNET 255.255.255.0 می باشد.

-در این مورد من سرویس RAS را روی حالت Remote access server قرار دادم که وقتی دکمه Next را می زنم دو حالت VPN و Dial از من سئوال میشود که من هر دو را انتخاب کردم IP هم برای کاربران که به سرور وصل می شوند هم تنظیم کرده ام(172.16.0.1 تا 172.16.0.10)،سیستم Accounting , Author.. را هم هر دو را روی حالت RADIUS قرار داده و برای هردو IP همین سرور را با پورتهای 1645و 1646 برای NTTACPLUS تنظیم کرده ام و PAP ,CHAP را هم انتخاب کردم

تنیجه:کاربران از طریق تلفن به سرور وصل می شوند و IP هم می گیرند ولی اینرنت ندارند

وقتی روی این حالت تنظیم می کنم کامپیوترهای روی دامین را دیگر ندارم.... ولی وقتی از دو گزینه VPN و ِDIAL فقط Dial را انتخاب می کنم کامپیوترهای داخل شبکه را دارم....

2-می خواهم کاربران داخل شبکه از طریق VPN به سرور برای اینترنت connection بزنند و مثل کاربران خارج مرکز حساب آنها هم کنترل شود ولی ارتباط دامین آنها به هم نخورد یعنی در شبکه بتوانند با هم به صورت عادی تبادل اطلاعات بکنند....

3-در ضمن من نرم افزارهای NTTACPLUS و Winroute Firewall 6.1.2 را هم در اختیار دارم

سئوال---آیا تنظیمات من روی سرویس رس یرای این اهداف صحیح است یا نه لطفا راهنمائی کنید...

با تشکر

نام حقيقي: sajadrigi

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام دوستان من دو مودیم خانگی و دو خط تلفن دارم برای این که این دو تا هم زمان کار کنن باید چی کار کنم خیلی برام مهم یکی جواب بده متشکرم از همه شما

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    شما برای اینکار باید فروم رو جستجو کنید !

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

کلمات کلیدی در جستجوها:

مراحل راه اندازی ای اس پی

مراحل ایجاد آی اس پی

راه اندازي اي دي اي ال128

راهنمای نصب ای دی اس ال خانگی با پهنای باند256

ایجاد یک شبکه ای اس پی وایرلس

براي راه اندازي آي اس پي به چه نياز داريم

برنامه مودیم خط موبایل برای اتصال انترنت

راه اندازی یک ای اس پی