سلام خدمت دوستان

من مدیر یک شبکه نسبتا کوچک هستم در حال حاضر مدتی هست که با این مشکل در گیر هستم.
مسئله به این شکل هست که بر روی شبکه به عنوان فایروال از نرم افزار کریو کنترل استفاده کرده ایم. و این نرم افزار سه کارت شبکه دارد که دوتای آنها مجازی هستند.
ای پی کارت شبکه ها به صورت استاتیک هست . و ای پی یکی از کارت شبکه ها به عنوان DGW در شبکه معرفی شده است. (این کارت شبکه مجازی است.)
مشکلی که ایجاد میشد به این صورت بود که ای پی که به این کارت شبکه مجازی داده میشد بر روی هر دو کارت شبکه مجازی قرار می گرفت. یعنی دو ای پی و دو مک تکرار در شبکه دیده میشود. انگار به هر کارت شبکه مجازی دو ای پی داده شده بود که تکراری بودند. به همین دلیل خطای ای پی تکرار بر روی آنتی ویروس داشتم و بیشتر سیستمها اینترنتشون قطع میشد.
با تغییر رنج ای پی یکی از مودمها که مشابه رنج ای پی شبکه بود مشکل حل شد اما حالا یه مشکل جدید ایجاد شد.

مشکل اینه که هر کامپیوتری که ریستارت میکنم اینترنتش قطع میشه و برای وصل شدن دوباره باید ipconfig /release- renew برنم که روی بعضی ها جواب نمیده و باید کابل شبکه را قطع و دوباره وصل کنم تا مشکل حل بشه . و جالبه بعضی کامپیوترها بعد از 10 دقیقه خودبهخود بدون این که کاری انجام بدهم وصل مش.
انگار یک چیزی داره آپ دیت میشه اما چیه چیزی نمی دونم؟
ممنون میشم از راهنمایی تون .