نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3

موضوع: مادربرد و کارت شبکه مناسب برای Vsphere

نام حقيقي: بهمن صادقی

خواننده شناسه تصویری bd5ive
    نوشته
    127
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    27

Icon14 مادربرد و کارت شبکه مناسب برای Vsphere

سلام
    تصمیم دارم برای شرکتی با شبکه کوچیک سرورهای اصلی رو سویچ کنم رو vmware، احتیاج به راهنمایی و مشاوره دارم. آخه قصد دارم یه سیستم متوسط خودم جمع کنم ( هزینه سرور نمیتونم از سرکت بگیرم) تا حالا رو vmware workstation سرویس داشتم. اما این دفه میخوام رو vsphere یا esxi سرویس راه بندازم.
    از شما دوستان کسی در مورد مادربرد های کلاس متوسط بازار ( Intell support ) که vm باهاش مشکلی نداشته باشه و کارت شبکه مناسب برای vm که درایور داشته باشه اطلاعات میخوام.
    در مورد لایسنس VM و قیمتش چی؟ کسی میتونه حدود قیمت و آپشنهاشو بگه؟ محدودیتی داره اصلاً؟
    خودم داشتم فکر میکردم برم با crack نصبش کنم ...
    سیستمی که میخام بخرم احتمالا یه همچین چیزی میشه :
    CPU : intel ci7
    Ram : 16G DDR3
    VGA : onboard
    NIC : 1 onboard + 2 others
    سرور الان بار زیادی نداره، حداکثر به 30 کلاینت سرویس میده اما دلیل اصلی جدا کردن DC , SQL از همدیگه هست.اپلیکشن زیادی هم نداریم فقط برنامه همکاران (حسابداری و تدارکات و انبار) که اونم تعداد کاربراش محدوده .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Ehsan Alimohamadi

عضو عادی شناسه تصویری alimohamadi
    نوشته
    436
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    79
    نوشته های وبلاگ
    13
    دوست عزیز برای استفاده از vsphere باید دلیل منطقی داشته باشی. بدین معنی که تا زمانیکه نیازی به این مسئله وجود ندارد به سمت مجازی سازی نرو. چرا که خود vmware یک راهکار کاملا دیتاسنتری است و در ادامه کار برای پیاده سازی کامل آن نیازمند سخت افزارهایی همچون SAN Storage و Switch 1.0 GB می باشید در غیر این صورت شما امکان ریسک را برای سرورهای خود بالا می برید.

اما برای مشاهده نیازمندی های سرور می توانید به آدرس VMware Compatibility Guide: System Search بروید سخت افزارهایی را که vmware پشتیبانی می کند را با سخت افزارهای خود چک نمائید. لازم بذکر است اماکن نصب درایور در esxi وجود ندارد.

در خصوص قیمت نیز باید عرض کنم که vmware براساس هر CPU فیزیکی لایسنس می دهد و تقریبا به ازای هر CPU چیزی در حدود 4000 دلار است. نمی کنم خرید لایسنس را توصیه نمی کنم. من و بسیاری از دوستان از کرک استفاه می کنند و مشکل حادی توی این زمینه نداشتیم

نام حقيقي: مهدی نادری

عضو عادی
    نوشته
    303
    سپاسگزاری شده
    242
    سپاسگزاری کرده
    10
    تصمیم دارم برای شرکتی با شبکه کوچیک سرورهای اصلی رو سویچ کنم رو vmware، احتیاج به راهنمایی و مشاوره دارم. آخه قصد دارم یه سیستم متوسط خودم جمع کنم ( هزینه سرور نمیتونم از سرکت بگیرم) تا حالا رو vmware workstation سرویس داشتم. اما این دفه میخوام رو vsphere یا esxi سرویس راه بندازم.
    سرویس روی VmWare Workstation ???????
    دقیقا نگفتین هدف شما برای استفاده از vmWare چیه ولی از ESXI برای تجمیع سرورها بصورت مجازی روی یک سرور اصلی استفاده میشه یعنی یک سرور جانشین یک یا دو دامین کنترلر - سرور فایل - سرور mail , .... میشه
    از شما دوستان کسی در مورد مادربرد های کلاس متوسط بازار ( Intell support ) که vm باهاش مشکلی نداشته باشه و کارت شبکه مناسب برای vm که درایور داشته باشه اطلاعات میخوام
    مادربورد با اسلات رم و پشتیبانی از دو یا چند پردازنده مانند ASRock Extereme
    فقط باید کارت شبکه مناسب انتخاب کنید چون کارت های شبکه ای که ESXI پشتیبانی میکنه محدوده . اینتل 2 یا 4 پورت گیگابیتی از همه بهتره (به نظر من)
    پردازنده های سری اینتل برای مجازی سازی اگر قراره از همه سرورها همزمان استفاده کنید باید مدل زی آن باشه (Xeon
    بیشتر سرورهای HP دو پردازنده Xeon 5650 دارن
    سیستمی که میخام بخرم احتمالا یه همچین چیزی میشه :
    CPU : intel ci7
    Ram : 16G DDR3
    VGA : onboard
    NIC : 1 onboard + 2 others
    سرور الان بار زیادی نداره، حداکثر به 30 کلاینت سرویس میده اما دلیل اصلی جدا کردن DC , SQL از همدیگه هست.اپلیکشن زیادی هم نداریم فقط برنامه همکاران (حسابداری و تدارکات و انبار) که اونم تعداد کاربراش محدوده .
    سری Core i7 بیشتر برای آموزش مجازی سازی میخوره تا یک محیط کاری واقعی
    کلا تجهیزات OnBoard رو بیخیال شین
    RAM 16 خویه ولی کارت شبکه آنبورد فقط RealTak پشتیبانی میشه

کلمات کلیدی در جستجوها:

کارت شبکه مناسب با esxi

مادر بورد مناسب برای sql server

vmware از کدام کارت شبکه پشتیبانی میکند

لایسنس کارت شبکه

کارت شبکه مناسب esx

سرور جانشين سرور اصلي شبكه

مدلهای مادربردی که esx را پشتیبانی می کند

تفاوت کارت های شبکه vmware vsphere 5.1