نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 6سپاس
  • 2 توسط dodvaod
  • 1 توسط dodvaod
  • 3 توسط dodvaod

موضوع: یک راهنمایی کوتاه کنیدکه

نام حقيقي: فردین

عضو عادی
    نوشته
    65
    سپاسگزاری شده
    35
    سپاسگزاری کرده
    15

یک راهنمایی کوتاه کنیدکه

سلام دوستان،
    یک راهنمایی کوتاه کنیدکه برای یادگیری مجازی سازی،کلاس برم یا خودم از روی مطالب همین سایت تلاش کنم؟
    همینجا ازدوستان خوبی که مطالب مفیدی رو ترجمه کردن و توی این سایت گذاشتن سپاس گذاری زیادی میکنم.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: سید هادی

عضو عادی شناسه تصویری dodvaod
    نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    سلام
    كلاس هم كه بري بايد خودت تلاش كني.
    بهترين كار اينه كه به جاي هزينه كلاس يه مقدار سخت افزار تهيه كني و خودت شروع كني به ياد گيري(من اين روش را پياده كردم و فكر مي كنم تا الان موفق بودم)البته كلاس هم خيلي خوبه ولي به عوامل زيادي بستگي داره(مهمترينش استادشه-تعداد-امكانات و...) با وجود اينترنت و منابع بسيار زياد بهتره خودت كار كني.اينجوري براي رفع مشكلات در بعد هم راحتر مي توني راه حل پيدا كني.
    موفق باشي

ویرایش توسط dodvaod : 2013-04-17 در ساعت 07:50 PM علت: جواب سلام
    mojtaba461 و fardins سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    65
    سپاسگزاری شده
    35
    سپاسگزاری کرده
    15
    آقا میشه بفرمایید که حداقل سخت افزار چی باید باشه؟

نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    سوال شما در مورد مجازي سازي يكم گنگه !!! ولي من فكر كنم شايد منظور شما مجازي سازي سيستم عامل و سرور باشه(مجازي سازي هاي ديگه هم داريم)
    براي مجازي سازي شما احتياج به يك سيستم قوي داري. RAM ، CPU ، HDD بالا داشته باشه.
    اگر شما بخواهي يك سيستم عامل ديگه رو داخل سيستم عامل اصلي كامپيوترت داشته باشي بايد بوسيله يه نرم افزار (vmware workstation ، Virtual machine Sun xVM VirtualBox و يا نرم افزارهاي ديگه اين كار را بكني.حال براي اينكه بتوني سيستم عامل ديگه اي داخل اين برنامه ها به صورت مجازي داشته باشي بايد حداقل سخت افزار مورد نياز آن سيستم عامل را بهش به صورت مجازي تخصيص بدي.پس براي عملكرد بهتر سيستم عامل اصلي (Host) و سيستم عامل مجازي (VM(Virtual Machine بايد حداقل سخت افزار مورد نياز بر روي كامپيوترت نصب شده باشه(مجموع حساب كن)
    نكته:اساتيد مجازي سازي بر من خورده نگيرند كه مجموع حساب نميشه و با توجه به بار سيستمها سخت افزارها share ميشه.من سعي كردم ايشان را وارد بحثهاي عمقي تر نكنم.آقا فردين شما اين نكته رو ناديده بگير تا بعد.
    اين نكته رو بگم با توجه به اينكه استفاده از CPU معمولا بسيار كمتر از توان اصليشه براي مجازي سازي در سطح پايين نيازي به CPU خيلي بالا نداري و همين CPU هاي امروزي جواب كارت رو ميده شما بايد به فكر اول رم بيشتر و دوم هارد باشي.
    به نظر من بهتر حداقل 6-8 گيگ رم و هارد 640 با بالا داشته باشي تا بهتر بتوني اين كار رو انجام بدي.
    براي راهنمايي بهتر سوال خودت رو با ذكر هدف بفرماييد.
    موفق باشيد.

aqfery سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    65
    سپاسگزاری شده
    35
    سپاسگزاری کرده
    15
    سلام دوباره.
    من تا حدودی باVmware9,8کارکردم وبا جزییاتش آشنام.نصب وبرقراری ارتباط سرورها و انواع کارت شبکه Vmو نصب انواع deviceها باسیستمcorei5,rem8,HDD600.اگه لطفکنید در مورد موارد کاربرد مجازی سازی یه چند مورد بفرماییدممنون میشم.البته خودمم مشغول خوندن متون آقای علی تشکری هستم..

- - - Updated - - -

البته سوالم درمورد سخت افزارموردنیاز برای آموزش هست.

- - - Updated - - -

اگه استاد و آموزشگاه مورد نظرتون رو هم بفرمایید بهتره.

نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    عليك سلام
    اول از آقاي علي تشكري ، ممنون بايد مقالات خوبش
    منظور من از سخت افزار مورد نياز براي اين كار همون Upgrade كامپيوترت بود. هيچ سخت افزار خاصي نيست كه لازم باشه براي آموزش اون رو خريداري كني مگه همون 3 تاي اصلي.
    ببينيد بستگي به عمق كارت داره:مي خواهي اين مجازي سازي رو در يه ديتا سنتر پشتيباني كني و يا اينكه فقط توي يه سازمان و يا شركت اجرا كني و اصل كارت ويندوز سرور و يا زير ساخت باشه.به هر حال من يه پيشنهاد مي دم يكم در موردش فكر كن و البته اساتيد زحمت بكشند و چوب كاري هاي لازم رو روش انجام بدند.
    اگر شما بخواي مجازي سازي سرور كار كني بهتره روي سيستمت يه ويندوز 2008 r2 نصب كني و بر روي اون يه Hyper-v نصب كني و داخل اون دو تا ESXi5.1 و بعد شروع كني به كار كردن.
    براي ويندوز 2008 r2
    Windows Server 2008 R2 Editions and System Requirements - Techotopia
    براي Hyper-v
    Hyper-V Getting Started Guide
    براي ESXi
    Blocked Page - VMware, Inc.
    البته اين آخري رو بايد با پروكسي باز كني چون IP ايران بلاك شده
    چندتا دليل براي اين سولوشن دارم:
    چرا ويندوز 2008 r2 ؟با توجخ به اينكه قراره شما داخل يه Host نرم افزاري اين كار رو انجام بدي بايد خود اون هاست هم خيلي استيبل باشه و مديريت حافظه و سخت افزار خوبي داشته باشه ويندوز سرور مخصوص سرويس دهي به يك شبكه طراحي شده و اين يعني مديريت بهتر منابع و كمترين هنگ و ...
    چرا داخل Hyper-v؟ شما مي خواهي در سطح سروري مجازي سازي كني.vmware workstation نرم افزار بسيار قابليه و منم خيلي ازش استفاده ميكنم ولي در رده نرم افزارهايي كه بر روي سيستم عامل نصب ميشوند و مجازي سازي رو انجام ميدهند در مقابل hyper-v يه مقدار پايينتره و اطمينان كمتري بهش هست.من از ورژن 6 ورك اشتيشن كار كردم مشكلاتش رو ديدم.دليل ديگه استفاده از هم اينه كه خوب كسي كه قراره مجازي سازي رو به صورت حرفه اي كار كنه بهتره ابزارهايي رو كه مي تونه كار كنه گسترش بده و حداقل با 2 تا از اين ابزارها كار كنه.و دليل سوم همخواني محصولات مايكروسافت با هم ديگست.
    چرا دو تا ESXi؟ شما براي متخصص شدن در مجازي سازي بايد وارد وادي HA, DSR,FT و... شوي كه براي كار با اين ابزارها بايد حداقل دو تا host ESXi داشته باشي.(تازه براي اجراي برخي از اين ابزارها بايد ذخيره سازي تحت شبكه san‌رو هم راه بندازي (با هم به صورت مجازي، بابا چه مي كنه اين مجازي سازي!!!) اينجاست كه هارد مي خواي-
    بعد از نصب اينها بايد يه سولوشن ديگه براي خودت تعريف كني وحالا شروع كني به پياده سازي-
    خيلي كار داري بسم ا...
    بهترين استاد هم بلاشك پرفسور اينترنت اعظمه!!!
    موفق باشي.

ویرایش توسط dodvaod : 2013-04-18 در ساعت 06:24 AM علت: جواب سوال 3
    Black_Roze، Reza Pro و fardins سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Ali

عضو عادی شناسه تصویری Black_Roze
    نوشته
    441
    سپاسگزاری شده
    258
    سپاسگزاری کرده
    105
    نوشته های وبلاگ
    1
    با سلام خدمت همه بزرگان
    به نظر من واسه شروع باید بشینی و بفهمین که ESX چیه ! یا Vcenter چیه
    چرا این دو جداست
    همینطور که سرچ بزنید میتونید مقاله های من حقیر رو مطالعه فرمایید
    بعد شروع کنید به کار
    باز هم دیدد سخت و گنگ بی شک کلاس برید

نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    آقای تشکری مقاله هاتون کجاست؟ یه لینکی میذارید لطفاً

نام حقيقي: فرشاد یوسفی

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    آقای فردین تجربه کار با vmware workstation داشتی؟

عضو عادی
    نوشته
    65
    سپاسگزاری شده
    35
    سپاسگزاری کرده
    15
    سلام فرشاد جان،
    بله قربان،با vmware workstationکار کردم اما الان که چند روزیست دارم روی مطلب کار میکنم،چند جا گیر کردم مثل نصب Vcenter که نیاز به DBداره.یا ارتباط vsphere با vcenter.

- - - Updated - - -

آقای تشکری عزیز مقاله های خوبتون رو دیدم (ترجمه هارو)اما تا قسمت سوم.بقیش نبود.ولی همون اولی هام خیلی کارساز بودن.اگه جای دیگری گذاشتید بقیشو لطفا linkرو بدین..

کلمات کلیدی در جستجوها:

شبكه كردن دو ويندوز در نرم افزار sun xvm virtualbox

شبكه كردن چند سيستم عامل در نرم افزار Sun xVM VirtualBox

آموزش تصویری نحوهی کار باvmware9

برچسب برای این موضوع