صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 26 از مجموع 26

موضوع: روش اضافه کردن ماشین های مجازی ESX 4.1 قبلی در ESX 4.1 جدید

نام حقيقي: سید هادی

عضو عادی شناسه تصویری dodvaod
    نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    آقا وحید گل : اول باید تشکر ویژه کنم از شما به خاطر دنبال کردن تاپیک و آرزوی موفقیت براتون.
    امیداورم یه روزی بتونم من هم کمکی بکنم.
    در مورد شرایط که کاملاً قبول دارم . باور نمی کنی چقدر دارم وقت می ذارم و سعی میکنم
    توی 2 هفته گذشته یه نرم افزار بک آپ گیری از خود ماشین های مجازی پیدا کردم و اون رو توس سرور تست خودم امتحان کردم واقعاً عالی بود.
    از همه مهمتر اینه که این نرم افزار در این سطحی که من می خوام ازش استفاده کنم رایگانه !!!!!!!! از خود سایت شرکتش هم دانلود کردم بسیار عالی بود.
    در مورد Restore کردن هم حرف نداره ، تازه ماشینهات رو هم می تونه روشن انتقال بده!!!
    لینکشم اینه : VMware Backup, ESX / ESXi vSphere vCenter backup, recovery, replication solution - Veeam Backup & Replication v6.5 Software
    شاید به دردتون بخوره.
    در مورد vcenter باید چکار کنم.
    شنیدم امکانات زیادی داره ولی هنوز نتونستم اجراش کنم.
    با توجه به اینکه شما الان تقریباً می دونید در شبکه من چه خبره می تونید کمکم کنید تا یه vcenter خوب راه بندازم بیشتر خیالم راحت بشه.

- - - Updated - - -

در مورد راه اندازی RAID هم به نظر شما اگه هر کدام از سرورها رو روی یه هارد نصب کنم بهتره یه اینکه RAID تشکیل بدم و اونها رو روی RAID نصب کنم.
    ببینید آخه نمی دونم که با راه اندازی RAID یکی از هاردهام بسوزه چجوری اون رو ردیفش کنم و ماشینها چه اتفاقی براشون پشی میان.
    ببینید در مورد اینکه یه ماشین تنها رو روی RAID راه بندازم آشنا هستم ولی اینکه ماشینها مجازی رو داخل RAID راه بنذازم هنوز تجربه ای ندارم.
    می دونم تعداد سوالهام و درخواستهام زیاد شد.فکر کنم روی خوش نشون دادن این مشکلات رو هم براتون ایجاد می کنه.

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    ناراحت نشیا !! ولی فکر کنم یه دوره vmware و hp san بری کارت را میفته !!
    ما هرچی میگیم میری یه مقاله در میاری میکوبی تو پست ما !! داداش ما هم دست به سرچمون هم بد نیست ! veeam backup هم میدونیم چیه! ولی شما هی داری چلنج جدید ایجاد میکنی به جای اینکه دقیقا شرح بدی مشکلو ! من که بالاخره نفهمیدم مشکلت اینه که میخای esx رو فلش باشه یا اینکه میخای اونو move کنی رو یه storage دیگه !!!!!!!!!!!!!!!!!

نام حقيقي: vahid

عضو عادی شناسه تصویری farahani84
    نوشته
    90
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    4
    آقای کوروش آرام باش دوسته من ، این لحت صحبت درست نیست ! چالش رو شما دارین درست میکنین. "پست من" ای وجود نداره ، ایشون سوال کرده ، ما هم سعی میکنیم کمکشون کنیم ، این پست ربطی یه دوره HP Storage Work یا VCP نداره. مشکل ایشون هم روشنه و توی مسیر درست قرار گرفته.

سید جان من با Veeam کار کردم و نقاط ضعف و خوبی هاشو می دونم (خوبی هاش لود کم روی شبکه به توجه امکان پیاده سازی proxy servers , امکان داشتن Media storage های مختلف و Backup Type های مختلفی که داره و ضعف اساسی و مهلکش Snapshot Base بودنش و سایر چیزایی که شرحش سره دراز داره) ولی خلاصه بگم توی level سرویس های شما جایز نیست ازش استفاده کنید ، توی یه پست دیگه هم گفته بودم که Vmware Data Recovery و Backup Execute 2010 جزو پایدار ترین و قابل اطمینان ترین بستر های پشتیبان گیری هستن در این موضوع.

با توجه به اینکه حدس می زنم نرم افزار حسابداری همکاران سیستم دارین ، امید وارم بتونیید از پشتیبانی همکاران استفاده کنید که امکان آپگرید ESX اتون فراهم بشه و مشکل SID و قفل پیش نیاد.
    راجع به Vcenter هم نگرانی نداشته باشید چون مورد مشکلی نیست و به راحتی نصب میشه(با توجه به اینکه شما فقط یه سرور دارید کانفیگ خاصی نداره)
    و می تونید از امکاناتش استفاده کنید.
    اولین الویت شما بحث raid تون باشه و باز هم میگم تا حل نکردین شب راحت نخوابید ! شما برای اینکه مهاجرت آسونتری داشته باشید اطلاعات بیشتری بزارید .
    الان شما 4 تا دیتا استور دارید؟ اگه آره باید همه ماشین هارو جمع کنید روی یکی باقی رو آزاد کنید و با هارد های جدید یه Raid بزنید و بکنید 1 دیتا استور و ماشین هارو برگردونید روی دیتا استور با raidProtection.
    نکات زیادی هست که دوست دارم بگم که تایپش طولانی میشه.
    شما خریدت رو نهایی کن ، هستیم خدمتتون.

نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    نقل قول نوشته اصلی توسط greatcyrus نمایش پست ها
    ناراحت نشیا !! ولی فکر کنم یه دوره vmware و hp san بری کارت را میفته !!
    ما هرچی میگیم میری یه مقاله در میاری میکوبی تو پست ما !! داداش ما هم دست به سرچمون هم بد نیست ! veeam backup هم میدونیم چیه! ولی شما هی داری چلنج جدید ایجاد میکنی به جای اینکه دقیقا شرح بدی مشکلو ! من که بالاخره نفهمیدم مشکلت اینه که میخای esx رو فلش باشه یا اینکه میخای اونو move کنی رو یه storage دیگه !!!!!!!!!!!!!!!!!
    ببخشید بچه ها من نمی خوام لحن صحبتها به این سمت بره.
    ببینید آقا کوروش ما که ادعایی نکردیم ، شاید اون اوایل که یکی دوتا شبکه ساده بستم خیلی هوا ورم داشته بود ولی بخدا الان یه 2 سالیه که جرات نمی کنم حتی بگم بلدم. نه بخاطر اینکه اعتماد به نفس ندارم اصلاً ، ولی وقتی دیدم اساتیدی هستند که پستاشون خیلی حرفیه و دارند مثلا در مورد فلان لایه بحث علمی میکنند و باز هم هیچ ادعایی ندارند ، من که عددی نیستم بخوام ادعا کنم.
    اگه اسم این نرم افزار را آوردم فقط به این دلیل بود که هم نشون بدم خودم هم دارم تلاش می کنم و دنبال حاضر کرده نیستم و هم اینکه شاید یه نفر با تجریه کمتر از من هم به این پستها نگاه کنه شاید به دردش بخوره. همین
    از شما هم بابت راهنمایی تون ممنونم ، من چیزی به دل نمی گیرم (هر چه دل تنگت می خواهد بگو)

- - - Updated - - -

در مورد دوره هم واقعا فرصت ندارم و هزینش هم یخورده بالاست.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط farahani84 نمایش پست ها
    سید جان من با Veeam کار کردم و نقاط ضعف و خوبی هاشو می دونم (خوبی هاش لود کم روی شبکه به توجه امکان پیاده سازی proxy servers , امکان داشتن Media storage های مختلف و Backup Type های مختلفی که داره و ضعف اساسی و مهلکش Snapshot Base بودنش و سایر چیزایی که شرحش سره دراز داره) ولی خلاصه بگم توی level سرویس های شما جایز نیست ازش استفاده کنید ، توی یه پست دیگه هم گفته بودم که Vmware Data Recovery و Backup Execute 2010 جزو پایدار ترین و قابل اطمینان ترین بستر های پشتیبان گیری هستن در این موضوع.
    ممنونم . نرم افزار سیمانتک رو دانلود کردم همین ورژنش رو.البته یه نرم افزار دیگم گفته بود به نام NetBackup از همین سیمانتک.اگه لطف کنید مسیر پستتون رو بزار ممنون میشم.
    در مورد Data recovery هم راهنمایی می فرمایید.
    اینکه گفتید اسنپ شات مشکلشه یعنی چی؟

- - - Updated - - -

با توجه به اینکه حدس می زنم نرم افزار حسابداری همکاران سیستم دارین ، امید وارم بتونیید از پشتیبانی همکاران استفاده کنید که امکان آپگرید ESX اتون فراهم بشه و مشکل SID و قفل پیش نیاد.
    بابا کارت خیلی درسته ، درسته ما از همکاران استفاده می کنیم . ولی متاسفانه پشتیبانی اونها تموم شده و فعلا هم آقای مدیر راضی به ادامه پشتیبانی نشده با شرکت همکاران که تماس گرفتم ، با هاشون مطرح کردم ولی گفتند ما یه هزینه دوباره بابت ریست قفل برنامه می گیریم. که فعلا ترجیح می دم اول سرور خودم رو ردیف کنم و بعد بزنم تو کار همکاران و با مدیر بحث کنم. نمی خوام بعد از ریست قفل دوباره هزینه ای بتراشم. خودتون مدیران رو که خوب میشناشید.

نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    اولین الویت شما بحث raid تون باشه و باز هم میگم تا حل نکردین شب راحت نخوابید ! شما برای اینکه مهاجرت آسونتری داشته باشید اطلاعات بیشتری بزارید
    الان شما 4 تا دیتا استور دارید؟ اگه آره باید همه ماشین هارو جمع کنید روی یکی باقی رو آزاد کنید و با هارد های جدید یه Raid بزنید و بکنید 1 دیتا استور و ماشین هارو برگردونید روی دیتا استور با raidProtection.
    امروز درخواست تجهیزات مورد نیاز رو بردم واحد تدارکات فکر کنم یه 3-4 روز طول بکشه تا استعلام و خریداری بشه توی این فاصله من با سرور تستم می خوام روی سیمانتک بک آپ و دیتا ریکاوری کار کنم.
    فعلا هم مجبورم به بک آپ هایی که دارم اکتفا کنم.هر چی خواست خدا باشه همون میشه.

نوشته
    90
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    4
    بهترین نرم افزار برای پشتیبان گیری از نسخه های پایین esx مثل esx4
    VDR یه پلاگینه که روی vcenter نصب میشه و راهکار خود VMware برای پشتیبانی از ماشین هاست .
    www.vmware.com/pdf/vdr_10_admin.pdf
    فکر میکنم کمک کنه .

نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    من نمی دونم چه اطلاعاتی باید بزارم. بپرسید در خدمتم.

من واقعا نمی دونم با چه زبونی تشکر کنم.صادقانه و از ته دل ممنونتونم

نوشته
    90
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط dodvaod نمایش پست ها

بابا کارت خیلی درسته ، درسته ما از همکاران استفاده می کنیم . ولی متاسفانه پشتیبانی اونها تموم شده و فعلا هم آقای مدیر راضی به ادامه پشتیبانی نشده با شرکت همکاران که تماس گرفتم ، با هاشون مطرح کردم ولی گفتند ما یه هزینه دوباره بابت ریست قفل برنامه می گیریم. که فعلا ترجیح می دم اول سرور خودم رو ردیف کنم و بعد بزنم تو کار همکاران و با مدیر بحث کنم. نمی خوام بعد از ریست قفل دوباره هزینه ای بتراشم. خودتون مدیران رو که خوب میشناشید.

این مژده رو بدم که می تونی ماشینت(همکاران) رو دانلود کنی و هر بلایی خواستی سر سرورت بیاری و به شرط اینکه دوباره همون ورژن ESX رو نصب کنی ، ماشینت رو بزاری سر جاش و استارت کنی. (مشکل RAID بستن نداری)
    البته منظورم همون سروره ها
    - - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط dodvaod نمایش پست ها
    من نمی دونم چه اطلاعاتی باید بزارم. بپرسید در خدمتم.

من واقعا نمی دونم با چه زبونی تشکر کنم.صادقانه و از ته دل ممنونتونم
    قابلی نداره خیلی جاها باید بهم کمک کنیم . یاهووم توی امضا هست ادد کن جزیی تر بحث میکنیم. فکر میکنم این تاپیک به نتیجه رسید
    YIM:irevanescence
    - - - Updated - - -

ویرایش توسط farahani84 : 2013-02-24 در ساعت 09:40 PM
    drezaie و dodvaod سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: David

عضو عادی شناسه تصویری drezaie
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    سلام اقا وحید
    داشتم این پست رو می خوندم خیلی خیلی مفید بود تشکر
    لطف می کنی برای رید بستن هم توضیحاتی برای ما بی سواد ها بدی ؟؟

نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552

این مژده رو بدم که می تونی ماشینت(همکاران) رو دانلود کنی و هر بلایی خواستی سر سرورت بیاری و به شرط اینکه دوباره همون ورژن ESX رو نصب کنی ، ماشینت رو بزاری سر جاش و استارت کنی. (مشکل RAID بستن نداری)
    البته منظورم همون سروره ها
    - - - Updated - - -
    درست می فرمایید من همون موقع که بک آپ ماشینم رو بوسیله Veeam گرفتم و بروی سرور تستم ری استور کردم دیدم سرورم بالا می یاد و مشکلی با قفل نداره.
    ولی وقتی ماشین رو دانلود کردم و بعد بوسیله Add to Inventory به ESX اضافه کردم دیدم به قفل گیر می ده ، به همین دلیل هم دنبال راه انتقال بودم.

- - - Updated - - -

از بابت لینکها هم ممنون حتما ازشون استفاده می کنم.

نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    دوستان از کمک همه ممنونم
    من جواب سوالهام رو گرفتم، و احتمال 95% به این صورت عمل خواهم کرد:
    ابتدا سخت افزارهام رو خریداری می کنم(هارد + رم + کارت شبکه)
    هاردها رو به صورت رید 5 می بندم (2 تا سه هارده) مجموعاً میشه 4 ترا بایت (6 هارد 1 ترابایت).
    ESX رو هم روی دو هارد کم حجم ولی سریع و قابل اطمینان که به صورت Mirror بسته شده نصب می کنم و بعد هم سرورها رو انتقال می دم روی اونها.
    نرم افزار بک آپ هم به جای Veeam از سیمانتک استفاده می کنم.

- - - Updated - - -

دوستان اگه دوست داشتند می تونن ادامه بدن ما هم هستیم به قول معروف : این رشته سر دراز دارد

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

روش مجازی سازی STORAGE

دانلودمطالبی درباره سیستم عامل ماشین مجازیesx

روش اضافه کردن رم مجازی

اضافه نمودن سرورهای esx به سرور vcenter

اضافه کردن هارد به سرور مجازی در vsphere

اضافه کردن قفل سخت افزاری در vmware

کم کردن سایز هارد مجازی در ESX

اموزش اضافه کردن host در vcenter pdf

نحوه اضافه کردن قفل سخت افزاری در vmware esxi 4

روش اضافه کردن HOST برای سرورESX