نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 10سپاس
  • 4 توسط hamed_mhk
  • 2 توسط mmahmoodi
  • 2 توسط al1p0ur
  • 2 توسط al1p0ur

موضوع: نصب esxi 5.1 روی فلش

نام حقيقي: arsalan

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    129

نصب esxi 5.1 روی فلش

با سلام مباحثی رو تو انجمن میخوندم دوستان اشاره به نصب esxi5 بر روی فلش کرده بودند ولی فرآیندش رو کامل توضیح نداده بودند عزیزانی که این کار رو انجام دادن بیشتر توضیح بدن ممنون میشم
    ظرفیت، مارک ، نوع فرمت و... چی باشه؟ آیا اگه یه فلش مثلا 8 گیگ از جعبه دربیاریم بزاریم به سرور کار تمامه یا نه تنظمیات خاصی باید انجام بشه!
    فضا برای لاگ ها و حالا کارهای این سیستم esxi کم نمیاد؟ اینکار چقدر ریسک داره اگه فلش بسوزه باید چیکار کرد؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: رضا

خواننده
    نوشته
    574
    سپاسگزاری شده
    141
    سپاسگزاری کرده
    511
    نصب esxi روی فلش اصلا کاره درستی نیست.هیچ دلیل قانع کننده ای وجود نداره واسه این کار.

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    129
    ولی بعضی از دوستان با قاطعیت به این موضوع اشاره کرده اند که روی فلش نصب شده و راحت کار میکنه!!

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    129
    دوستان نظری ندارید؟

نام حقيقي: mehdi

عضو عادی شناسه تصویری mmahmoodi
    نوشته
    332
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    92
    هیچ تنظیماتی نمیخواد فقط فلش رو بزن به سرور و موقع نصب موقع انتخاب درایو نصب رو فلش انتخاب کنید حجم هم با یک فلش 2 g میتونید نصب کنید فکر کنم حجم مورد نیاز برای نصب یک چیزی حدود 600MB است . اگه USB3 باشه بهتر
    بعد از نصب ESXI میاد از روی فلش لود میشه بعد میشینه روی حافظه اگه بعد فلش هم در بیاری بازم کار میکنه تا موقع ریست شدن.

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    نصب esxi روی فلش اصلا کاره درستی نیست.هیچ دلیل قانع کننده ای وجود نداره واسه این کار.

برادر ریختن ESXi روی فلش مزایایی داره که از معایبش خیلی بیشتره!

یکی از مزیت‌هاش اینکه حجم هارد رو اشغال نمیکنه، یه فلش 2 گیگابایتیه خیلی ارزون‌تر از که هارد سرور کلاسِ گیگی n تومنی هستش! و از اونجایی هم که وقتی بوت میشه، همه چی رو میریزه روی RAM‌، بحث برفورمنس و این حرفا اهمیت آنچنانی نخواهد داشت! (ولی خب نظرِ شخصی ِ من اینه که در عمل خیلی مهم نیست !! حالا یکی دو گیگ میگیره دیگه،‌ به قول بچه‌ها گفتنی، نوش ِ جونش و مُفتِ چَنگِش !!!)

عیبش هم اینه که اگر کسی بره فلش رو مثلاً‌ دربیاره، توی بوت بعدی دچار مشکل میشی که اینم مشکلی نیست! میتونی فلش رو داخل سرور بذاری یا بهتر از اون، اتاق سرورت رو امن کنی که بچه‌ها نیان برای بازی یا مردم آزاری فلش از توی سرور بکشن بیرون!!!!

ولی مزیت اصلی‌ای که داره اینه که آپدیت کردن یا عوض کردن Esxi رو خیلی خیلی خیلی برات راحت‌تر میکنه. شما میریزی رو فلش، به هر دلیلی اگر خواستی یه ورژن جدید‌تر (یا حتی قدیمی‌تر یا اصلاً همون ورژن)‌ Esxi رو بریزی، تنها کاری که باید بکنی اینه که فلش رو دربیاری، یه فلش دیگه بذاری، و با سی‌دی بوت کنی و روی فلش جدید بریزی و اگر دیدی خوبه و مشکلی نداره و به قولی "خیالت راحت شد" فلش قدیمی رو فرمت کنی و ازش توی جای دیگه استفاده کنی‌!

مثلاً من همین امروز یکی از سرورها رو آپگرید کردم، با یه فلش جدید، اگر دیدم طی ِ یک هفته به مشکلی برنخوردم،‌ میذارم باشه، اگر دیدم که مشکل دار شدم، میرم مثل مرد فلش قبلی رو میذارم سر جاش و سیستم عامل سابق رو استفاده میکنم !!!

arsalan681، f14f21، exxtreme و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: mehdi

عضو عادی شناسه تصویری mmahmoodi
    نوشته
    332
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    92
    البته تو سرورهای hp یک اسلات usb داخل مادربورد هست اگه usb رو اونجا بزاری هیچ کس نمیتونی اصلا ببینتش کجاست جز شما.

greatcyrus و f14f21 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    129
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_mhk نمایش پست ها
    ولی مزیت اصلی‌ای که داره اینه که آپدیت کردن یا عوض کردن Esxi رو خیلی خیلی خیلی برات راحت‌تر میکنه. شما میریزی رو فلش، به هر دلیلی اگر خواستی یه ورژن جدید‌تر (یا حتی قدیمی‌تر یا اصلاً همون ورژن)‌ Esxi رو بریزی، تنها کاری که باید بکنی اینه که فلش رو دربیاری، یه فلش دیگه بذاری، و با سی‌دی بوت کنی و روی فلش جدید بریزی و اگر دیدی خوبه و مشکلی نداره و به قولی "خیالت راحت شد" فلش قدیمی رو فرمت کنی و ازش توی جای دیگه استفاده کنی‌!

مثلاً من همین امروز یکی از سرورها رو آپگرید کردم، با یه فلش جدید، اگر دیدم طی ِ یک هفته به مشکلی برنخوردم،‌ میذارم باشه، اگر دیدم که مشکل دار شدم، میرم مثل مرد فلش قبلی رو میذارم سر جاش و سیستم عامل سابق رو استفاده میکنم !!!

برای نصب روی فلش جدید آیا باید سرور خاموش باشه و بعد فلش رو جدا کنیم؟ یا نه روشن باشه و فلش جدید رو بزنیم و ریست کنیم .پروسه این روش رو میشه توضیح بدین؟ فرمت و همینطور ظرفیت فلش چند باشه تجربه کار با چه مارکی رو دارید

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    توصیه میکنم این تاپیک رو مطالعه کنید . درباره نصب ESXI روی فلش مطالب خوبی گفته شده است :
    کد:
    http://forum.persiannetworks.com/f113/t52203-2.html

f14f21 و exxtreme سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    129
    همینو خوندم برام سوال پیش اومد دیگه گفتم اینجا مطرح کنم دوستان بیشتر توضیح بدهند ممنون میشیم. اگه این سوال ما رو هم پاسخ بدید مشکل دیگه برطرف میشه
    برای نصب روی فلش جدید آیا باید سرور خاموش باشه و بعد فلش رو جدا کنیم؟ یا نه روشن باشه و فلش جدید رو بزنیم و ریست کنیم .پروسه این روش رو میشه توضیح بدین؟ فرمت و همینطور ظرفیت فلش چند باشه تجربه کار با چه مارکی رو دارید

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    میتونید این کار رو در زمانی که سرور روشن هست هم انجام بدید .

• یعنی Flash رو از سرور جدا کنید . روی اون ESXI نصب کنید (یا از یک فلش دیگه استفاده کنید) .
    • دوباره اون رو به سرور متصل کنید .
    • سرور رو Reset نمایید .
    • بعد از بالا آمدن سرور از طریق VSphere Client به هاست کانکت شده و ماشن ها رو Add to Inventory کنید .

(اگر DataStore رو نشناخته اون رو دوباره Add کنید )

کد:
    http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1006160

To register a virtual machine in vCenter Server:

1. Open the vSphere/VMware Infrastructure (VI) Client and log in with appropriate credentials.
    2. If connecting to vCenter Server, click on the desired host.
    3. Click the Configuration tab.
    4. Click Storage.
    5. Right-click on the appropriate datastore and click Browse Datastore.
    6. Navigate to the folder named after the virtual machine, and locate the <virtual machine>.vmx file.
    7. Right-click the .vmx file and click Add to inventory. The Add to Inventory wizard opens.
    8. Continue to follow the wizard to add the virtual machine.

To register a virtual machine from a command line:

1. Log in as root to the ESX host with an SSH client.
    2. Run the command:

# vmware-cmd -s register <full path to virtual machine>\<virtual machine name>.vmx

اگر تنظیمات خاصی روی مثلا Virtual Switch ها انجام داده بودید میبایست قبل از این کار ها از تنظیمات هاست Backup تهیه میکردید تا بعد از جابه جایی آنها رو Restore کنید .
    کد:
    http://www.shogan.co.uk/vmware/esxi-5-0-host-backup-restore-gui-utility-powercli-based/

ویرایش توسط al1p0ur : 2012-11-30 در ساعت 06:27 PM
    arsalan681 و f14f21 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    129
    ممنون حالا یه سوال من همیشه تو ذهنم بوده برای ریست کرن سرور که هم esx و هم vm ها روی اون هستند چه مراحلی باید طی بشه مطمئن تره من خودم همیشه vm ها رو خاموش میکنم و بعد esx رو ریست میکنم ولی مثل اینکه تو ورژن های بالاتر این قضیه راه های دیگه ای هم داره درسته؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

how to install esxi5 on flash usb

نصب esx روی فلش

vmware esx 5.1 بر روی فلش

نصب esxi فلش

کم کردن ظرفیت هارد در esxi

فرمت کردن هارد توسط esxi 5.1

esxi بر روی فلش

نصب esxi 5 روی فلش

نصب esx از روی فلش

عوض کردن هارد سرور esx

نصب esxi بر روي فلش

مزیت نصب ESXI روی فلش

نصب esxi بر روی خود esxi

فلش بسوزه

طریقه نصب hp vmware esxi 5.1

نصب vmwareبر روی فلش

&amp;#1591;&amp;#1585;&amp;#1740;&amp;#1602;&amp;#1607; &amp;#1606;&amp;#1589;&amp;#1576; esx &amp;#1585;&amp;#1608;&amp;#1740; usb

نصب vmware esxi از روی فلش

نصب esxi روی فلش

طریقه نصب esxi 5 بر روی فلش

اگه فلش بسوزه

ESXi 5.1 کجا نصب کنیم

نصب ESXi

نصب esxi در فلش

esxi 5.1 فلش

برچسب برای این موضوع