صفحه 3 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 45 از مجموع 52

موضوع: امن ترین و بهترین راه کار برای ارتباط مرکز استان با ادارات تابعه شهرستان ها

نام حقيقي: سجاد کلاهی

مسدود شده
    نوشته
    832
    سپاسگزاری شده
    634
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام

اولین بار که بخش امنیت شبکۀ سایت رو دیدم ، تعجب کردم چرا اینقدر خلوته.
    ولی الان برام روشن شد. کسیایی که میان اینجا بنویسن ، از رو چیزایی دارن میگن که نتیجه، سالها
    کتاب خوندن ، برنامه نوشتن ، بیدار ماندن و... بوده.
    بعد با ادعا های اعضای متخصص در شبکه و نا متخصص در امنیت شبکه مواجه میشن ، ادعا هایی که
    از روی روزنامه ها یا مجلات یا سایت های دولتی کپی شده، ادعاهایی که امنیت شبکه های سازمانی
    مارو جوری نشون دادن به مردم که اگه کسی نفوذ کنه ، نیم ساعت بعد پشت میله های زندانه،
    تو دنیای زیر زمینی ، وضع اینجوری نیست ، دید شبکه متفاوته،
    تفاوت پست های من و شما هم از این تفاوت دید ناشی میشه ، گفتنی زیاد بود ، ولی بجای دقت به بحث
    امنیت شبکه ،
    غلط املایی پست های من ( حوا و هوا ) دیده شد. فکر میکنم اونایی که برای نوشتا تو امنیت شبکه اومده
    بودن سر این مسائل رفتن. مثل من.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    برای اونا هم مثل شما، هیچ دعوت نامه ای فرستاده نشده بود، به میل خودشون اومدن، به میل خودشون هم رفتند .
    ما داریم در دنیای روی زمین زندگی میکنیم، پس بدیهیه در خصوص مسائل روی زمین هم صحبت کنیم؛ نه مسائل زیر زمین !

برام خیلی جالبه که از اون همه سطر و نوشته هیچ نگرفتین، غیردو حرف؛ ح و ه !

امنیت چه در سازمان های ما و چه در سازمان های خارجی، یه معنا میده . نفوذ هم همونطور، و مجازات شخصی که نفوذ کرده باشه هم همون . مگر اینکه نفوذ اون جوری باشه که در بحث قبلی شما، مبنی بر پروژه گرفتن عنوان شد .

در صورتی که هنوز جایی براتون شبهه وجود داره یا به اندازه کافی توجیه نشدین که در چه محیط با چه جوی حضور دارید، میتونید از قسمت پیام خصوصی یا مسائل مرتبط با انجمن استفاده کنید .

حرف آخر هم اینکه :
    اگه خودتون رو متخصص شبکه، امنیت یا هر رشته ی دیگه ای میدونید، باید بتونید سایرینی که مثل من، از اصل و موضوع منحرفن رو هدایت کنید ! نه اینکه کمی گرد و خاک بلند کنین و بعد هم بدون هیچ ادله ای بحث رو درست جایی که در حال نتیجه گیری هست رها کنید .
    __________________________________________________ __________________________________________________ ______

خطاب به نویسنده موضوع و دوستانی که در خصوص موضوع پست مشکل دارن و احیانا مشکلشون هنوز حل نشده، بفرمان، امیدوارم در ادامه به اون موضوع پرداخته بشه .

asemooni66 سپاسگزاری کرده است.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: shadi

مسدود شده
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh نمایش پست ها
    فکر نمی کردم اینقدر سخت باشد!

خانم Shadi و آقای کلاهی عزیز
    بستر ارتباطی ای که از آن نام می برید، متعلق به شرکت مخابرات است. هیچ شرکت خصوصی در ایران بستر ارتباطی ندارد. ADSL خصوصی را مثال می زنید؟ اینترنتش را از مخابرات می گیرد، خط تلفنش هم متعلق به مخابرات است.
    ADSL ای که از آن نام می برید سرویسی اشتراکی است که در بهترین حالت، بین 5 مشتری به اشتراک گذاشته شده است. در صورتی که بستر ارتباطی Intranet و یا MPLS بستری اختصاصی (Dedicated) است.

پیروز باشید و پایدار
    خوب حق با شماست در اصل همیشه سرویسی که مخابرات میده قاعدتا" باید کیفیت بهتری نسبت به سایرین داشته داشته ولی متاسفانه اینجا در ایران همه چیز بر عکسه.
    در ضمن بستر ارتباطی تنها مهم نیست ..... تجهیزاتی که در دو سوی بستر مخابراتی برای سرویس دادن بکار گرفته میشوند و پرسنلی که اون رو ساپورت و troubleshooting میکنند هم خیلی مهمه . درسته که همه بسترها در اختیار مخابراته ولی شرکتهای خصوصی از تجهیزات بهتر و نفرات فنی خیلی بهتری بهره مند هستند تا مخابرات ( ایران )
    یک خیابون در هر حال بستر ارتباطی تردد در یک شهره و مال شهرداری هم هست . حالا شما میتونید با پیکان تو اون تردد کنید یا با لامبورگینی . یک پلیس خوب هم میتونه همیشه راه رو باز نگه داره . یک پلیس بیسواد هم همیشه باعث ترافیک و مسدود شدن راه ( کاهش performance و کارایی بستر ارتباطی ) میشه .

bk89 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: سجاد کلاهی

مسدود شده
    نوشته
    832
    سپاسگزاری شده
    634
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام

ما داریم در دنیای روی زمین زندگی میکنیم، پس بدیهیه در خصوص مسائل روی زمین هم صحبت کنیم؛ نه مسائل زیر زمین !
    درکتون از منظور من همین بود؟
    تا این حد سطحی نگاه می کنین؟

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    مسئولیت چاله چوله هایی که در این خیابان ایجاد میشن با کی هست ؟ اجازه استفاده از این بستر با کی هست ؟ ایجاد محدودیت ها و یا امکان برداشتن این محدودیت ها چطور ؟
    مادامیکه احیا کننده این بستر، در حد توان به کیفیت اون بستر کمک نمی کنه، وضعیت چیزی خواهد بود که مشاهده میکنیم .

منظور جناب حکیمی این نبود که از سرویس های مخابرات هرکجا استفاده کنیم خیر میبینیم ! نه؛ بیش از 10 سال است از اینترنت استفاده میکنم . حدود 8سال آن سرویس دهنده بوده ام . در این 8 سال، همیشه خرابی و کندی و قطعی های مکرری را شاهد بوده ایم که هیچ دلیلی پشت آن وجود نداشته.

اما در مورد صورت مسئله ای که با آن مواجهیم؛
    سرویس مخابراتی MPLS یا اینترانت، بستری مناسب به شمار می اید . این سرویس، سرویسی نیست که در ارائه آن محدودیت وجود داشته باشد (مانند آنچه در مبحث اینترنت با آن مواجهیم) متولی آن شرکت مخابرات ایران بوده و تقریبا میتوان گفت وابسنگی ای به غیر ندارد . به دلیل نوع ارتباط و تجهیزات مورد استفاده؛ بستر کاملا اختصاصی/شخصی (dedicated) بوده و فعالیت شخص غیر، در کیفیت آن دخیل نیست .

فاکتور های کم اهمیت تری مثل نوع و تنظیمات تجهیزات، در این بین تاثیر گذارند که در درجه پایین تری نسب به نوع بستر قرار دارند .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو عادی شناسه تصویری vahsha1
    نوشته
    916
    سپاسگزاری شده
    208
    سپاسگزاری کرده
    83
    دوست عزیز سئوال کننده.
    شما میتونید با هماهنگی یک سرویس دهنده ADSL که در شعبه مرکزی و تمام شعبات امگام واگذاری سرویس رو داره یه سرویس شبکه خصوصی تهیه کنید. به این صورت که تمام پورتهای مربوط به همه شعبات شما روی vlan خاصی تعریف میشه و tag دار خارج میشه. به این صورت میتونی ارتباط لایه 2 روی نتورک خودتون که از بقیه شبکه مجراست داشته باشید که مثل یه شبکه LAN داخلیه.حالا میتونید روش هر کاری دوست دارید انجام بدید.اصلا میتونید باز خودتون شعبات رو با هم تفکیک کنید و حتی اینترنت رو از مرکز براشون شیر کنید و یا هر کار تحت شبکه که خواستید انجام بدید. هزینه اش هم اصوله چون ارتباط بین شهری شرکتها اینترانت های با پهن باند بالاست باید خوب براتون در بیاد.
    صولا پاسخگویی و سرویس شرکتهای خصوصی اگه مخابرات اذیتشون نکنه از این غول تماما اسلحه و زره بهتر و مطلوب تره.
    اگر سولوشن رو دقیق تر خواستید میتونم براتون باز کنمش.

shadi-am سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: shadi

مسدود شده
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    11
    خوب به نظر من از بحث اصلی کمی منحرف شدیم . باید دید واقعا نیازهای شخصی که این پست را گذاشته چیه ؟ آیا ایشون اصلا احتیاجی به adsl یا mpls یا اینترانت با
    پهنای باند زیاد دارن یا نه ؟ باید دید شعباتی که دارن کجاس ؟ مخابرات اون مناطق چه سرویسهایی رو ساپورت میکنه ؟ شاید هیچ کدام از سرویسهایی که دوستان در موردش صحبت کردند در یک جای خاص قابل پیاده سازی نباشه . شاید مشکل دوستمون با یه dial-up ساده و ssl vpn حل بشه . خواهش میکنم رو حل مسئله بیشتر تمرکز داشته باشید . ولی خوب همه جای دنیا میدونن که سرویسهای اختصاصی و mpls خیلی گرون تر از سرویسهای عمومی هستند . باید دید بودجه مورد نظر چقدره ؟ پهنای باند مورد نظر چقدره ؟ سرویسهایی که میخوان پیاده سازی کنن چیه ؟ شاید همه شعبات نیاز به ارتباط با اینترنت داشته باشن . پس کلا اینترانت منتفیه .. شاید هم نه ... دوستی که پست رو گزاشتند اطلاعاتشون کامل نیست تا بشه درست راهکار پیشنهاد داد . اینقدر هم همدیگرو به بحث تبلیغاتی و پروژه گرفتن متهم نکنید ... اگر یه بنده خدایی چیزی میدونه بزارید بگه ... در نهایت اون طرف باید تصمیم بگیره که چی خوبه و چیکار کنه ... ما همه همکاریم ... درست نیست !

aliafzalan سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadi-am نمایش پست ها
    خوب به نظر من از بحث اصلی کمی منحرف شدیم . باید دید واقعا نیازهای شخصی که این پست را گذاشته چیه ؟ آیا ایشون اصلا احتیاجی به adsl یا mpls یا اینترانت با
    پهنای باند زیاد دارن یا نه ؟ باید دید شعباتی که دارن کجاس ؟ مخابرات اون مناطق چه سرویسهایی رو ساپورت میکنه ؟ شاید هیچ کدام از سرویسهایی که دوستان در موردش صحبت کردند در یک جای خاص قابل پیاده سازی نباشه . شاید مشکل دوستمون با یه dial-up ساده و ssl vpn حل بشه . خواهش میکنم رو حل مسئله بیشتر تمرکز داشته باشید . ولی خوب همه جای دنیا میدونن که سرویسهای اختصاصی و mpls خیلی گرون تر از سرویسهای عمومی هستند . باید دید بودجه مورد نظر چقدره ؟ پهنای باند مورد نظر چقدره ؟ سرویسهایی که میخوان پیاده سازی کنن چیه ؟ شاید همه شعبات نیاز به ارتباط با اینترنت داشته باشن . پس کلا اینترانت منتفیه .. شاید هم نه ... دوستی که پست رو گزاشتند اطلاعاتشون کامل نیست تا بشه درست راهکار پیشنهاد داد . اینقدر هم همدیگرو به بحث تبلیغاتی و پروژه گرفتن متهم نکنید ... اگر یه بنده خدایی چیزی میدونه بزارید بگه ... در نهایت اون طرف باید تصمیم بگیره که چی خوبه و چیکار کنه ... ما همه همکاریم ... درست نیست !
    من فکر کنم او دوستمون اصلا از خیرش گذشت .

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    البته دقت داشته باشیم که ما برای پاسخ دادن به یک نفر خاص اینجا نمی نویسیم. اگر مباحثی مطرح می شود، با این هدف است که دانشی که وجود دارد مکتوب و مستند شود و برای همه قابل دسترسی باشد.

ARM، yogishiip، al1p0ur و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: ali

خواننده
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    با سلام مجدد
    دیروز که این پست رو ایجاد کردم اصلا فکرشم نمی کردم که یک روزه اینقدر جواب براش ارسال شه
    اول از همه از همه دوستان تشکر می کنم
    اما بخش قابل توجهی از بحث به نکات غیر فنی اختصاص داده شده
    من یه ذزه بیشتر توضیح بدم که امنیت این سیستم اینقدر مهمه که احدالناسی نباید خاج از مجموعه مرکزی و ادارات تابعه و اون هم فقط از محل کار بتونه به شبکه ما دسترسی داشته باشه
    من باید یه طرح توجیهی برای مقامات مافوق در این زمینه تهیه کنم تا از همه نظر اونارو راضی کنم
    بازم از شرکت فعالتون تو این بحث ممنونم

عضو عادی شناسه تصویری m_najafi
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط amf64 نمایش پست ها
    با سلام
    من تو یه اداره دولتی کار می کنم که تو مرکز استانه و می خوایم به تمام ادارت تابعه خودمون تو شهرستانهای استان وصل بشیم و سیستم اتوماسیون اداریمونو یکپارچه کنیم
    یعنی می خوایم یه سرور متمرکز داشته باشم و کاربرای شهرستان هم دائما اتصال داشته باشند. پهنای باند لازم برای هر شهر هم فکر کنم حدود 128k کافی باشه
    نکته بسیار بسیار بسیار مهم در این شبکه امنیتشه
    لطفا امن ترین بستر و تکنولوژی رو با هزینه تقریبیش پیشنهاد بدین
    ممنونم
    سلام
    من همين سرويس رو براي آب وفاضلاب روستايي يكي از استانها راه انداختم.بقول آقاي حكيمي سرويسهاي مخابرات اعم از اينترانت(البته اگه مخابرات بده و يا سرويسش توي اون شهرستان باشه)و يا PTMP(point to multi point) يا همون MPLS با روترهاي سيسكو 878 خيلي خوبه بسته به پهناي باند مي تونيد سرويس رو انتخاب كنيد ولي حداقل 256 رو انتخاب كنيد تا كيفيت ارتباطيتون در حد قابل قبول باشه.با توجه به dedicate بودن سرويس و داخلي بودن و عدم دسترسي سايرين از بيرون بهش امنيت خوبي داره.من تا حالا مشكلي نداشتم.

BKH
    BKH آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Parissa Bakhshi

خواننده
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0

MPLS or Intranet

با سلام

با اطلاع از اینکه این مطلب قدیمی است دارم روش بحث میکنم. راستش دیدم ظاهرا آقای حکیمی در این زمینه به صورت عملی کار کرده اند.
    میخواستم بپرسم از نظر ساپورت پراکندگی نودها سرویس mpls بهتره یا اینترانت؟
    از نظر باثبات بودن و قابلیت اطمینان به برقراری ماندان ارتباط کدام بهتر است؟
    قابلیت توسعه؟
    برای امنیت هم که در نهایت هم در mpls میشه روی روترهاش policy تعریف کرد و هم در اینترانت میشه vpn تعریف کرد. درسته؟
    در نهایت با هر دوهم میتونی شبکه اختصاصی خودت رو راه بندازی؟ درست میگم؟
    راستش همه اینها رو گفتم که بگم ما برای برقراری ارتباط با دفاتر نمایندگی یک سرویس مطمئن نیاز داریم و فکر کنم که سرویس های خود مخابرات بخاطر اینکه بستر دست خودشه بهتره. اما mpls یا اینترانت؟ روی اینترانت میشه vpn تعریف کرد دیگه؟ منظورم ipsec هست. یعنی ip protocol ID 50

با تشکر
    پریسا بخشی

نقل قول نوشته اصلی توسط Hakimi نمایش پست ها
    فکر نمی کردم اینقدر سخت باشد!

خانم Shadi و آقای کلاهی عزیز
    بستر ارتباطی ای که از آن نام می برید، متعلق به شرکت مخابرات است. هیچ شرکت خصوصی در ایران بستر ارتباطی ندارد. ADSL خصوصی را مثال می زنید؟ اینترنتش را از مخابرات می گیرد، خط تلفنش هم متعلق به مخابرات است.
    ADSL ای که از آن نام می برید سرویسی اشتراکی است که در بهترین حالت، بین 5 مشتری به اشتراک گذاشته شده است. در صورتی که بستر ارتباطی Intranet و یا MPLS بستری اختصاصی (Dedicated) است.

جناب آقای کلاهی
    با توجه به نوشته هایتان، به این اکتفا می کنم که بگویم ظاهرا با شبکه های ارتباطی و سرویس های مختلف و بستر های ارتباطی آشنایی کافی ندارید و متعجبم و البته برایم جالب است که چطور بر فرضیه های صد در صد اشتباهتان پافشاری می کنید.

به نظر می رسد مطالبی که مطرح شد برای کسانی که بخواهند استفاده کنند، مفید باشد.

پیروز باشید و پایدار

fkh
    fkh آنلاین نیست.

عضو عادی
    نوشته
    150
    سپاسگزاری شده
    62
    سپاسگزاری کرده
    30
    مهمترین فرقشون اینه که در MPLS شما نقاطی رو که میخواین با هم شبکه کنید به مخابرات میدید اونها برای اون نقاط لینک دیتا میدند حالا با توجه با امکانات لایه اکسس منظورم نوع تجهیزات اکسس است که ممکنه از استان با استان متفاوت باشه ولی فرقی در نهایت نمیکنه حالا شما از طریق این شبکه MPLS دارای شبکه ای هستید که مختص به شماست یهنی این شبکه قابل دیدن فقط توسط نقاطی است که شما اون معین کردید و به مخابرات گفتید بین این نقاط ارتباط به صورت MPLS برقرار کنه اما در اینترانت تمام نقاط شما به شبکه اینترانت وصل میشه و همدیگه رو میبینند و همچنین سایر مشترکین در این شبکه هم شما رو میبیند یعنی کاملا خوصوصی برای شما نیست
    از نظر سرویسهای قابل اجرا بستر IP است هر سرویس که بر اساس پروتوکول IP است توی هر دو بستر کار میکنه از جمله VPN و غیره
    تفاوت بعدی قیمتهای لینکها است
    ولی مهمترین فرق اونها همون مورد اول ایت که گفتم
    MPLS کاملا خصوصی است فقط توسط شما قابل دسترس است ولی اینترانت توسط هر کسی که به اینترانت وصل است قابل دسترس است
    روی هیچ کدوم هم اینترنت نیست

نکته بعدی اصلا شرکتهای خصوصی بستری ندارند که به شما سرویس بدند بستر دست مخابرات و شرکت زیر ساخت است شرکتهای خصوصی از مخابرات سرویس میگیرن و به مشتری میفروشن قیمت لینکها و سرویسهایی که شرکتهای خصوصی میخرن با قیمت لینکها و سرویسهایی که یک مشتری عادی میخره یکی است سود شرکتهای خصوصی در اینه که سرویس یا پهنای بند خریداری شده رو بین چند مشتری شیر میکنن و با قیمت کمتر میفروشن برای یه END USER خوبه ولی کسی که نیاز به سرویس یا پهنای باند ثابت یا DEDICATE داره بهتره از مخابرات تهیه کنه

ویرایش توسط fkh : 2010-11-13 در ساعت 06:35 PM

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    من فکر کنم آقای کلاهی شرکت ADSL دارن، آقای حکیمی هم فرزند رییس مخابرات هست!!!

عزیز دل برادر، دعوا برای یک همچین چیزی اصلا ارزش نداره، زمانی خوبه که شما در مورد یک چیز به تفاهم برسید که باعث خشم و عصبانیت شما نشه
    من داشتم مطالبی را میخواندم، مرتب با وضعیت خودم و پیگیری هایی که کرده بودم، مقایسه میکردم و همچنین با مطالب دوستان این انجمن و بیرون از اینجا

پارامتر ها مختلفی وجود داره که شما باید سبک سنگین کنید.
    من خودم به شخصه تا بتوانم از مخابرات فارس فاصله میگیرم، ولی اگر یاسوج یا بوشهر کار داشته باشم، حتما میرم سراغ مخابرات
    من مطالبی اینجا خوندم را مقایسه میکنم:
    هزینه پهنای باند:
    خوب هر پهنای باند، بسته به نیاز و ارزشمند بودن و هزار پارامتر دیگه بستگی داره
    مثلا PTMP که از همه امن تر و خصوصی تر هست، یک هزینه داره و از همه بالاتر هست
    اینترانت بستر IP با هزینه کم از سوی مخابرات هست
    MPLS فقط به صورت بین استانی ارائه میشه (حداقل در فارس)
    ADSL هم توسط شرکتهای PAP،
    من خودم به شخصه بین استانی را MPLS میگیرم، بین شهری را PTMP میگیرم (بخاطر هزینه پایین تر که نخواهم Router بگیرم) و داخل شهری را از یکی از شرکتها PAP میگیرم که لینک 1/8 (8رسیو و 1 سند) میده و خودش روی فیبر پهنای باند داره ماهی 80
    هزینه ها: مخابرات شیراز مودم روتر پتون داره حدود 700، تلبس داره 1400 با امکانات خیلی کم در صورتی که یاسوج سیسکو استفاده میکنه،500 با امکانات 878 سیسکو
    امنیت هم متغییر هست و بستگی به نیاز شما داره، یکی میبینی روی PTMP که کاملا خصوصی هست، انکریپشن راه میندازه، یکی هم میبینی روی اینترنت GRE راه میندازه
    پایداری هم فرقی نمیکنه، چون همونطور که محمد گفت زیرساخت مال مخابرات هست، مثلا اگر فیبر مخابرات قطع بشه، فزقی نداره، همه حتی تلفنها هم با مشکل مواجه میشن
    جوابگویی هم البته خصوصی ها بهتر جواب میده، ولی جدیدا مخابرات حداقل شیراز هم بهتر شده

فقط شمارا به خدا دیگه بحث های متفرقه و قهر کردنها را تمام کنید!!!

کاملا بیطرف هم گفتم

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

fkh
    fkh آنلاین نیست.

عضو عادی
    نوشته
    150
    سپاسگزاری شده
    62
    سپاسگزاری کرده
    30
    نقل قول نوشته اصلی توسط nkm نمایش پست ها
    م
    من خودم به شخصه بین استانی را MPLS میگیرم، بین شهری را PTMP میگیرم (بخاطر هزینه پایین تر که نخواهم Router بگیرم) و داخل شهری را از یکی از شرکتها PAP میگیرم که لینک 1/8 (8رسیو و 1 سند) میده و خودش روی فیبر پهنای باند داره ماهی 80
    برای ptmp توی نقطه مرکزی مگه شما روتر با ماژول e1 استفاده نمیکنید ؟

صفحه 3 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

خط پونت تو پونت یاptmp

فرق mpls با ptmp

مقایسه اینترانت با ptmp

MPLS و اینترانت

تفاوت mpls با ptmp

mpls و نقاط پوینت تو پوینت

mpls بهتره یا vpn

ارتباط سیمی g.shdsl

خطوطleas line

mpls بهتر است یا ptp