صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 30

موضوع: کدام میل سرور را شما پیشنهاد می دهید؟؟

نام حقيقي: ودود

عضو عادی شناسه تصویری vadood
    نوشته
    741
    سپاسگزاری شده
    548
    سپاسگزاری کرده
    49
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahein2 نمایش پست ها
    کجایی کارم نامعلومه؟؟ شما مطالب بالا رو خوندید؟؟ من قرار نیست از اینترنت استفاده کنم پس از کجا باید به هاست و میل سرور هاست دستر سی داشته باشم ؟؟ شما توی شبکه LAn خودتون تا حالا میل سرور ران نکردید؟؟ حالا من یه شبکه WAN دارم با این فرق که خیلی فضا بزرگتره !!!
    البته من قبلا هم گفتم چیزی نمی دونم ، برای همین از شما دوستای گلم راهنمایی خواستم تا :
    "از چه میل سروری برای ارتباط کاربران در یک شبکه WAN با بستر ارتباطیadsl یا همون DSLAM مخابرات این ارتباط رو مهیا کنم ؟؟."

شرح امکانات و خواسته ها رو هم که گفتم .خواهش می کنم طرح منو اصلاح و ابزار ها و امکانات مورد نیاز کار رو بفرمایید . چون بیشتر از این نمی دونم.
    من همون حرف اول خودم را تکرار می کنم، از یک هاست سرویس ایمیل بخرین. راه حل غیر از این از برای شما عملی نیست

vs20 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: aa

خواننده شناسه تصویری shahein2
    نوشته
    437
    سپاسگزاری شده
    128
    سپاسگزاری کرده
    200
    نقل قول نوشته اصلی توسط vadood نمایش پست ها
    من همون حرف اول خودم را تکرار می کنم، از یک هاست سرویس ایمیل بخرین. راه حل غیر از این از برای شما عملی نیست
    خب اگر میشه شما در این تایپک یا به صورت خصوصی برام اسم هاستهای معتبر رو بفرمایید . ضمن اینکه برای خود من کمی مبهمه اگر قرار است از میل سرور شرکتی استفاده کنم (با نصب بروی سرور خودم )، میل سرور های مثل EXchange و.... (که من نمی شناسم)کارایشون کجاست ؟؟؟ ایا جوابگوی این کار نیستند یا شما دلیل دیگری دارید؟؟
    خیلی ارادت :-)

نام حقيقي: ودود

عضو عادی شناسه تصویری vadood
    نوشته
    741
    سپاسگزاری شده
    548
    سپاسگزاری کرده
    49
    خب اگر میشه شما در این تایپک یا به صورت خصوصی برام اسم هاستهای معتبر رو بفرمایید . ضمن اینکه برای خود من کمی مبهمه اگر قرار است از میل سرور شرکتی استفاده کنم (با نصب بروی سرور خودم )، میل سرور های مثل EXchange و.... (که من نمی شناسم)کارایشون کجاست ؟؟؟ ایا جوابگوی این کار نیستند یا شما دلیل دیگری دارید؟؟
    خیلی ارادت :-)
    کارآیی exchange برای نمونه وقتی آشکار میشه که شما:

تعداد کاربراتون زیاد (دست کم چند صد نفر) باشه که تعداد زیادی شون روی یک LAN متمرکز باشند
    دیتاسنتر داشته باشین
    تعدادی سرور فیزیکی داشته باشید (حداقل به ارزش 40 میلیون)
    نفر مسلط به کار داشته باشید
    اینترنت مطمئن داشته باشید، یه dns zoneخودتون داشته باشید و بلد باشید باهاش کار کنید، برای ip های خودتون بتونید رکور ptr درست کنید

در غیر این صورت سرویس که یک هاست به سالی 200 300 هزار تومان به شما میده خیلی بهتر کار می کنه

هاست هم زیاده و معمولا خوب هم هستند من اجازه معرفی تجاری ندام متاسفانه توی فوروم اما همه اونهایی که چند سال سابقه دارند خوب هستن

vs20 و shahein2 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    437
    سپاسگزاری شده
    128
    سپاسگزاری کرده
    200
    نقل قول نوشته اصلی توسط vadood نمایش پست ها
    کارآیی exchange برای نمونه وقتی آشکار میشه که شما:

تعداد کاربراتون زیاد (دست کم چند صد نفر) باشه که تعداد زیادی شون روی یک LAN متمرکز باشند
    دیتاسنتر داشته باشین
    تعدادی سرور فیزیکی داشته باشید (حداقل به ارزش 40 میلیون)
    نفر مسلط به کار داشته باشید
    اینترنت مطمئن داشته باشید، یه dns zoneخودتون داشته باشید و بلد باشید باهاش کار کنید، برای ip های خودتون بتونید رکور ptr درست کنید

در غیر این صورت سرویس که یک هاست به سالی 200 300 هزار تومان به شما میده خیلی بهتر کار می کنه

هاست هم زیاده و معمولا خوب هم هستند من اجازه معرفی تجاری ندام متاسفانه توی فوروم اما همه اونهایی که چند سال سابقه دارند خوب هستن
    گرچه کلام قدری طولانی شد ، از شما عذر خواهی می کنم ، اما چند نکته در فرمایش شما بود که برام جالب بود :
    1- خوب کاربران این شبکه هرگز از 30 نفر تا 5 سال اینده تجاوز نمی کند .
    2- من باز هم تاکید می کنم از اینترنت استفاده نمی کنم پس یک خدمات هاست چگونه به من خدمات خواهد داد، صرفا فروش نرم افزار ؟؟
    3-با این مشخصات اعلامی آیا خرید سرور الزامی است ؟؟ و به جز سرور اگر نیاز است به چه چیز های دیگری نیاز دارم؟؟

خیلی سپاس

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    برادر شما یک میل سرور میخوای داخلی
    حله

برای 30 نفر میخوای
    اونم حله

ولی همونطوری که برادر ودود گفتن شما باید میزان کار و هزینه‌ای رو بکنید که برای 100 نفر به بالا معمولاً معقوله
    حالا شما به هر صورت میخوای، این رو داشته باشی، حله !

اگر اکسچنج میخوای که خیلی خوبه
    باید یک سرور داشته باشی تو کلاس سرور حالا نگیم 40 میلیون ولی با دلار امروز یه ده الی بیست تومن دیگه کف ِ کفش باید خرج کنی
    باید دوره اکتیودایرکتوری رو دیده باشی و یک فقره اکتیودایرکتوری نصب کنی و سیستم ها رو مجهز به دومین کنی
    بعد دوره اکسچنج ببینی و بری اکسچنج نصب کنی
    و خوشحال شی

اگر نمیخوای اکسچنج نصب کنی ، همونطور که بر و بچ گفتن برو کِریو کار کن
    میتونی بایک سرور ارزونتر (بین 3 تا 10 تومن) این رو راه بندازی

اینا 2 تا از n تا راهه موجوده

از اونجایی که تازه وارد این قضیه شدی، هم من بیشتر از این نمیتونم راهنماییت کنم
    به علاوه اینکه حالا من گفتم مثلاً سرور سه تومنی، من راه اصولی رو دارم میگم و الا اینکه مثلاً شما بجای سرور 3 تومنی بری روی یک پی سی 500 تومنی هم بریزی شدنیه ولی خب من این رو به عنوان یک راه حل پیشنهاد نمیدم !

shahein2 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    437
    سپاسگزاری شده
    128
    سپاسگزاری کرده
    200

Icon1

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_mhk نمایش پست ها
    برادر شما یک میل سرور میخوای داخلی
    حله

برای 30 نفر میخوای
    اونم حله

ولی همونطوری که برادر ودود گفتن شما باید میزان کار و هزینه‌ای رو بکنید که برای 100 نفر به بالا معمولاً معقوله
    حالا شما به هر صورت میخوای، این رو داشته باشی، حله !

اگر اکسچنج میخوای که خیلی خوبه
    باید یک سرور داشته باشی تو کلاس سرور حالا نگیم 40 میلیون ولی با دلار امروز یه ده الی بیست تومن دیگه کف ِ کفش باید خرج کنی
    باید دوره اکتیودایرکتوری رو دیده باشی و یک فقره اکتیودایرکتوری نصب کنی و سیستم ها رو مجهز به دومین کنی
    بعد دوره اکسچنج ببینی و بری اکسچنج نصب کنی
    و خوشحال شی

اگر نمیخوای اکسچنج نصب کنی ، همونطور که بر و بچ گفتن برو کِریو کار کن
    میتونی بایک سرور ارزونتر (بین 3 تا 10 تومن) این رو راه بندازی

اینا 2 تا از n تا راهه موجوده

از اونجایی که تازه وارد این قضیه شدی، هم من بیشتر از این نمیتونم راهنماییت کنم
    به علاوه اینکه حالا من گفتم مثلاً سرور سه تومنی، من راه اصولی رو دارم میگم و الا اینکه مثلاً شما بجای سرور 3 تومنی بری روی یک پی سی 500 تومنی هم بریزی شدنیه ولی خب من این رو به عنوان یک راه حل پیشنهاد نمیدم !

آقا فدای ادبت، همه چیزای که شما گفتید حله!!
    من با اکتیو دایرکتوری و ... مشکلی ندارم ، با خرید سرور حالا نه 40 تومنی ولی تا 20 تومنی هم مشکلی نیست.

اما شما یه مطلب فرمودیدو ودود عزیز هم یه مطلب :
    حتما برای راه اندازی اکسجنج باید دوره دید ؟؟ یا میشه با مطالعه و اینو رو انور زدن ردیفش کرد ؟؟؟
    سوال بعد ؛ اینکه برادر ودود گفتند از هاست های موجود برم خریداری کنم ، شدنیه ؟؟

البته در مورد سرور و سایر ابزار های مورد نیاز هم سوال دارم ، که نمی دونم . اگر امکان داشت در ادامه و یا بصورت پیام خصوصی بفرمایید .

خیلی ممنون از راهنمایتون.

نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    عرض کنم خدمت انور حضرت عالی که خب خدا رو شکر !

در مورد سوالت که گفتی

حتما برای راه اندازی اکسجنج باید دوره دید ؟؟ یا میشه با مطالعه و اینو رو انور زدن ردیفش کرد ؟؟؟

نظر من رو بخوای باید بگم که بــــــــــــــــــــعـــ ـــــــــــله ! باید دوره دید!
    حالا این دوره میتونه حضور در یک کلاس باشه
    میتونه دیدن ویدئوهای آموزشی شرکت‌های درجه‌ی یک خارجی مثل TrainSignal‌ و CBTNuggets باشه
    میتونه خوندن کتاب‌های رسمی و تایید شده این قضیه باشه
    و ....

دیگه این ماجرا به روحیه خودت ربط داره
    ولی جداً من توی این فروم خیلی گفتم، اکسچنج سروریه که اگر ندونی داری چیکار میکنه و ندونی هر چیزی چیه و اینا، عمرت رو کوتاه میکنه بس که اذیتت میکنه!
    ولی اگر بشناسیش و بدونی که قضیه و فرومول هر چیزی چیه و هر چیز برای چی انجام میشه، ازش لذت وافر میبری !

به هر حال هیچ چیزی رو آدم اگر اصولی یاد بگیره، ضرر نمیکنه توش !

در مورد سوال بعدیت:

البته در مورد سرور و سایر ابزار های مورد نیاز هم سوال دارم ، که نمی دونم . اگر امکان داشت در ادامه و یا بصورت پیام خصوصی بفرمایید .

قطعاً این قضیه مخالفت قوانین انجمنه که سوالات رو توی پِخ بپرسی و خلاف اخلاق! همین جا بپرس که به درد چهار نفر دیگه هم بخوره
    ضمن اینکه اومدیم و یک آدم بی‌سوادی مثل من یه جواب غلط بهت داد،‌ لااقل اگر اینجا بپرسی یکی هست که بیاد مچ ما رو بگیره و شما به ناکجاآباد نری !!!

سوال بعد ؛ اینکه برادر ودود گفتند از هاست های موجود برم خریداری کنم ، شدنیه ؟؟

سرویسی که شما از بیرون میخری یک سرویس وابسته به اینترنته
    یعنی وقتی من به بغل دستیم بخوام ایمیل بزنم، ایمیل از طریق اینترنت به سرور فرستاده میشه و سرور هم از طریق اینترنت به نفر بغل دست من میرسونه!
    بسیار هم ساده‌ست و بسیار هم از راه حل اکسچنج برای شما ارزون تره

حالا اگر شما بگی نمیخوای قضیه وابسته به اینترنت باشه یا اصلاً‌ نمیخوای دیتابیست ایمیل‌هات دست ِ یک غیر خودی باشه، این این سرویس‌ها استفاده نمیکنی!

نوشته
    437
    سپاسگزاری شده
    128
    سپاسگزاری کرده
    200
    Bقطعاً این قضیه مخالفت قوانین انجمنه که سوالات رو توی پِخ بپرسی و خلاف اخلاق! همین جا بپرس که به درد چهار نفر دیگه هم بخوره
    ضمن اینکه اومدیم و یک آدم بی‌سوادی مثل من یه جواب غلط بهت داد،‌ لااقل اگر اینجا بپرسی یکی هست که بیاد مچ ما رو بگیره و شما به ناکجاآباد نری !!!
    نمی دونم براتون دیگه اعصاب مونده جواب منو بدید یا نه ، ولی خوب ، می پرسم . شما سایر ابزار های احتمالی رو می تونید بفرمایید؟؟ (در ادامه پاسخ سوال نقل قولی )

- - - Updated - - -

عرض کنم خدمت انور حضرت عالی که خب خدا رو شکر !

در مورد سوالت که گفتی

نظر من رو بخوای باید بگم که بــــــــــــــــــــعـــ ـــــــــــله ! باید دوره دید!
    حالا این دوره میتونه حضور در یک کلاس باشه
    میتونه دیدن ویدئوهای آموزشی شرکت‌های درجه‌ی یک خارجی مثل TrainSignal‌ و CBTNuggets باشه
    میتونه خوندن کتاب‌های رسمی و تایید شده این قضیه باشه
    و ....

دیگه این ماجرا به روحیه خودت ربط داره
    ولی جداً من توی این فروم خیلی گفتم، اکسچنج سروریه که اگر ندونی داری چیکار میکنه و ندونی هر چیزی چیه و اینا، عمرت رو کوتاه میکنه بس که اذیتت میکنه!
    ولی اگر بشناسیش و بدونی که قضیه و فرومول هر چیزی چیه و هر چیز برای چی انجام میشه، ازش لذت وافر میبری !

به هر حال هیچ چیزی رو آدم اگر اصولی یاد بگیره، ضرر نمیکنه توش !
    با این حساب کتاب ، باید بی خیال اکسچنج بشم ، چون خیلی وقت ندارم ، باید برم سراغ Kerio ,و یا چیز ای دیگه مثل کیو میل که تازه اسمشو دیدم ، البته فکر کنم تحت لینکوس باشه و بگردم دنبال آموزش اینا. اگر باز مطلبی در این خصوص بود ممنون میشم .

نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    برای کِریو هم باید داکیومنت بخونی

QMail هم اگر از اکسچنج سخت تر نباشه‌ - که هست - چون همه چی توی یک محیط لینوکسیه و در صد قابل توجهی از کارها هم با سیستم کامندهای ترمینالی هستش، اونم نیاز به مطالعه داره !

شما روی همون کِریو سرمایه گذاری کن

داکیومنت کمتری برای خوندن نیاز داری

نوشته
    437
    سپاسگزاری شده
    128
    سپاسگزاری کرده
    200
    برای کِریو هم باید داکیومنت بخونی

شما روی همون کِریو سرمایه گذاری کن

داکیومنت کمتری برای خوندن نیاز داری
    نظرتون در مورد میل سرور mdaemon چیه ؟؟؟(در مقایسه با بقیه موارد)
    ضمنا متوجه شدم یکی از مشکلات این جور میل سرور ها رجیست کردن اوناست ،درسته؟؟؟

ویرایش توسط shahein2 : 2012-10-10 در ساعت 10:16 PM

نام حقيقي: مجتبی

عضو عادی
    نوشته
    70
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    5
    سلام بر دوستان
    راستش من یه نگاه به این قسمت تالار انداختم، اما پاسخم رو شاید درست پیدا نکردم.
    داستان از این قراره که من یه شبکه wan در حال راه اندازی دارم.حالا می خواستم بدونم از چه میل سروری باید استفاده کنم که مناسب کار باشه. تعداد کلاینتها فعلا 8 تااست. که در اینده (حدود یک سال بعد) تا 30 تا خواهد شد .
    در خال حاضر سرور خریداری نشده ؛ آیا میشه با یک PC معمولی هم کار رو راه انداخت .

با تشکر
    سلام و با عرض پوزش از دوستان
    با توجه به تعداد کلاینتها (8عدد و رشد یکسال آینده 30 عدد) استفاده از Exchange اصلا توصیه نمی شود زیرا یک میل سرور Enterprise هست و ای سناریو شما در حد SOHO میباشد و به راحتی می تونید از ابزارهای دیگه که خیلی ساده تر نصب و راه اندازی می شوند و خیلی سبکتر هم هستند (می شه روی یک PC خوب اون را نصب کرد) استفاده کنید.
    پیشنهاد: اگر گزینه دسترسی از طریق وب مد نظر نباشد بهترین و ساده ترین گزینه Windows Server 2003 Mail Role هستش که روی خود ویندوز وجود دارد ولی فقط با POP3, SMTP کار میکنه یعنی باید با یک نرم افزاری مثل Outlook بهش وصل شد.
    ولی اگر دسترسی از طریق وب هم مد نظرتان باشد گزینه های پیشنهادی Kerio, MDaemon, SmarteMail می باشد.
    برای این تعداد کاربر اصلا سراغ Exchange نروید.

موفق باشید.

نوشته
    437
    سپاسگزاری شده
    128
    سپاسگزاری کرده
    200
    نقل قول نوشته اصلی توسط iamexpert نمایش پست ها
    پیشنهاد: اگر گزینه دسترسی از طریق وب مد نظر نباشد بهترین و ساده ترین گزینه Windows Server 2003 Mail Role هستش که روی خود ویندوز وجود دارد ولی فقط با POP3, SMTP کار میکنه یعنی باید با یک نرم افزاری مثل Outlook بهش وصل شد.
    جالب بود ، نمی دونستم !!! منبعی مطالعه ای است پیشنهاد میدید؟؟

- - - Updated - - -

سلام و با عرض پوزش از دوستان

ولی اگر دسترسی از طریق وب هم مد نظرتان باشد گزینه های پیشنهادی Kerio, MDaemon, SmarteMail می باشد.
    برای این تعداد کاربر اصلا سراغ Exchange نروید.
    از بین موارد بالا کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟؟ مشکل رجیستر که گفتم درسته ؟؟؟ شنیدم یا با کرک با مشکل می خورم و از این صحبتها.درسته؟؟

- - - Updated - - -

موفق باشید.
    متشکرم . :-)

نوشته
    437
    سپاسگزاری شده
    128
    سپاسگزاری کرده
    200
    اقا کلی کشتم تا از Mdaemon استفاده کنم ،اما نیست .
    یعنی نه اینکه نیست هست ،کرک یا سریال رجیسترش نیست؟؟
    جایی حتی برای خریدن هم نیست ؟؟
    شما لینکی ،فروشگاهی ،... سراغ ندارید؟؟
    متشکرم

نام حقيقي: Alireza

خواننده
    نوشته
    64
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    34
    دوست عزیز
    من کرک و فایل اصلی رو برای mdaemon داری در صورت نیاز میتونیم روی هاستینگ شرکت بگذارم و لینک دانلود بدم
    تقریبا یک سال ازش استفاده میکنم و بدون اشکال هست

با سپاس

نوشته
    437
    سپاسگزاری شده
    128
    سپاسگزاری کرده
    200
    نقل قول نوشته اصلی توسط alitaba نمایش پست ها
    دوست عزیز
    من کرک و فایل اصلی رو برای mdaemon داری در صورت نیاز میتونیم روی هاستینگ شرکت بگذارم و لینک دانلود بدم
    تقریبا یک سال ازش استفاده میکنم و بدون اشکال هست
    با سپاس
    سلام متشکرم
    اگر امکان داره لینک رو بذارید و حتی اگر براتون مقدوره یه HELP کوتاه (با توجه به تجربه شما در این یک سال) برای من و سایر دوستان از ابندای نصب تا راه اندازی (به صورت اجمال) بتونید بنذارید سپاس گزار میشم.
    اینو بگم من خودن یه لینک آموزشی گذاشتم (تصویری از سایت سازند)اما واقعیت اینه که من توی اینترنت هم یه فایل آموزشی درست وحسابی آسان فهم -کاربری ندیم.
    خیلی سپاس
    منتظرم

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

ساده ترین میل سرور

کریو میل سرور

ptr میل سرور

دانلود کرک smartermail

نمونه طرح پیشنهادی برای راه اندازی میل سرور

میل سرور kerio

MailEnableامپزش راه اندازی

دانلود smartermail