صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 22

موضوع: قيمت پهناي باند به چه پارامتر هايي بستگي دارد

نام حقيقي: مهسا حسيني

عضو عادی شناسه تصویری mahsa hosi
    نوشته
    255
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    126

قيمت پهناي باند به چه پارامتر هايي بستگي دارد

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    همون چیزایی که قیمت یک کیلو ماست رو تعیین میکنه !

حجم و بستر انتقال.

وگرنه IP هزینه ش مجزا محاسبه میشه و سالیانه س.

mohsenhvac، amin-net، alisc و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    در تکمیل فرمایشات جناب راستی عرض کنم که :

وقتی ISP هستید و قصد خرید پهنای باند دارید معمولا میتونید IP هم روی همون پهنای باند خریداری شده تهیه کنید ! ( یعنی به شرط IP پهنای باند رو خریداری بفرمائید ! - IP تفاوقی هست - باید مذاکره کنید با فروش اون شرکت که بتونید IP هم بگیرید )

یک مبحث دیگه هم Burst هست ! مثلا یک سری شرکت ها میگن از ساعت 7 عصر تا 7 صبح - بهتون 2 برابر Burst رایگان میدن ! یعنی مثلا اگر پنای باند شما 10 مگابیت هست . در این ساعات میره روی 20 مگابیت ! شاید هم بیشتر ! این Burst هم تفاوقی هست ! باید مذاکره کنید !

یک مبحث دیگه هم رادیو امانی هست ! ( البته روی هزینه تاثیری نمیزاره - ولی بدونید بد نیست )
    مثلا یک سری شرکت ها هستن میگن اگر N مگابیت تهیه کنید رادیو امانی قرار میدن براتون ! یک سری شرکت میگن اگر N + N مگابیت تهیه کنید براتون رادیو بک آپ قرار میدن امانی ( معمولا بک آپ رو بالای 50Mb میدن ) و . . .
    کلا IP و Burst قابل مذاکره هست !

ولی مباحثی که روی قیمت خیلی تاثیر میزراه : IP و Burst و Provider ( مخابرات - زیرساخت - فیزیک )

M-r-r، amin-net، Arc1o0 و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    255
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    126
    ممنون از دوستان و جناب راستي

عرض كنم در جواب PM جناب شفاعي

مگه ماست هست ؟!؟! مگه شیر ؟!؟!؟
    عجب آدم هایی پیدا میشن ! ( شاید منظورش Share بوده نه Det )
    تعداد IP ؟ Burs ؟
    -----------
    والا نميدونم ديديكيت كه نه ...
    ولي ميگه IP مهم نيست
    --------------------------------------------------

- - - ادامه - - -

ايا كيفيت ديتاي پهناي باند از شركت هاي مختلف فرق داره يا نه
    مثلا از مخابرات و اسيا تك

ايا مدت زمان قرار داد به خودمون ربط داره ؟ مثلا 3 ماه و يا دوماه و كمتر ؟
    اگر سالانه قرار داد داشتيم مثلا هر ميگ 300 هزار . پس بايد ماهانه 300 هزار پرداخت كنم كه سالانش ميشه
    3600000 حالا اگر اين پهنا را تو يك سال مشتري نبود و مقداريش موند اين مقدار باقي مونده جريانش چي ميشه ؟

- - - ادامه - - -

در مورد سوالم كه گفتم تو pm كجا پهنا را بهم تحويل ميده . اگر ما واي فاي بوديم . ولي داريم از اسيا تك مثلا تو مخابرات پهنا را تحويل ميگيريم .
    اينا برام ممنون ميشم باز كنيد كه چطوري تحويل ميده كجا ؟ اخه شما فرمودين روي دكل تحويل ميده . اخه خودش كه واي فاي نيست و راديو نداره كه ؟

ویرایش توسط mahsa hosi : 2016-03-02 در ساعت 10:37 AM

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa hosi نمایش پست ها
    ولي ميگه IP مهم نيست
    خیلی هم عالی !
    اگر IP براش مهم نیست . هر قیمتی که گفت شما 100 تومان هم بیشتر بهش بدید بگید 4 تا کلا 24 به شما بده !

ايا كيفيت ديتاي پهناي باند از شركت هاي مختلف فرق داره يا نه
    مثلا از مخابرات و اسيا تك
    100% فرق داره
    اصل قیمت بخاطره همون کیفیت هست دیگه !

ايا مدت زمان قرار داد به خودمون ربط داره ؟ مثلا 3 ماه و يا دوماه و كمتر ؟
    اگر سالانه قرار داد داشتيم مثلا هر ميگ 300 هزار . پس بايد ماهانه 300 هزار پرداخت كنم كه سالانش ميشه
    3600000 حالا اگر اين پهنا را تو يك سال مشتري نبود و مقداريش موند اين مقدار باقي مونده جريانش چي ميشه ؟

هیچی ! شما باید هزینه رو پرداخت کنید ! ( چه استفاده کنید - چه استفاده نکنید ! )

اينا برام ممنون ميشم باز كنيد كه چطوري تحويل ميده كجا ؟ اخه شما فرمودين روي دكل تحويل ميده . اخه خودش كه واي فاي نيست و راديو نداره كه ؟
    اگر بهتون گفتن حتما دارن دیگه !
    اون حجم پهنای باند رو که نمیتونه روی ADSL به شما بده ! ( ADSL نا متقارن هست ! )

اوه ! فکر کنم یک سوء تفاهم بزرگی شده ! نکنه شما رفتید با نمایندگی های فروش ADSL آسیاتک صحبت کردید ؟!؟!؟
    حتما ذکر کنید اینترنت متقارن نیاز دارید ( بصورت رادیویی )

amin-net و mahsa hosi سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    255
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    126
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    خیلی هم عالی !
    اگر IP براش مهم نیست . هر قیمتی که گفت شما 100 تومان هم بیشتر بهش بدید بگید 4 تا کلا 24 به شما بده !

100% فرق داره
    اصل قیمت بخاطره همون کیفیت هست دیگه !

هیچی ! شما باید هزینه رو پرداخت کنید ! ( چه استفاده کنید - چه استفاده نکنید ! )

اگر بهتون گفتن حتما دارن دیگه !
    اون حجم پهنای باند رو که نمیتونه روی ADSL به شما بده ! ( ADSL نا متقارن هست ! )

اوه ! فکر کنم یک سوء تفاهم بزرگی شده ! نکنه شما رفتید با نمایندگی های فروش ADSL آسیاتک صحبت کردید ؟!؟!؟
    حتما ذکر کنید اینترنت متقارن نیاز دارید ( بصورت رادیویی )
    نه مهندس جان .نماينده فروشش خودم هستم ولي با خود اسيا تك قسمت فروش پهناي باند صحبت شد .
    حالا اين جريان اينترنت متقارن ديگه از كجا اومد .
    مهندس باز نميكنيد قضيه را چرا ؟

مثلا گيريم پهناي باند به قول شما متقارن را از اسيا تك خريدم ... مگه تو مخابرات بهم نميده ؟ خوب اگه بله كجا توسط چي بهم ميده ؟ راديو ؟ اگه بله اين راديو اسيا تك كجاي مخابراته كه من نديدم ؟

ویرایش توسط mahsa hosi : 2016-03-02 در ساعت 12:48 PM

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    حالا اين جريان اينترنت متقارن ديگه از كجا اومد
    اینترنت متقارن یعنی اینترنتی که send و recieve یکی باشه ! ( وقتی 10 مگ تهیه می کنید - هم سند 10 مگ باشه و هم ریسیو 10 مگ باشه ! )

به عنوان مثال :
    اینترنت ADSL نامتقارن هست ( اگر اینترنت 6Mbps تهیه کنید - فقط دانلود شما 6Mbps هست ! دانلود شما بالاتر از 1Mbps نمیره ! )
    اینترنت Wireless متقارن هست ! ( اگر اینترنت 6Mbps تهیه کنید - هم دانلود و هم آپلود 6Mbps هست ! )

مثلا گيريم پهناي باند به قول شما متقارن را از اسيا تك خريدم ... مگه تو مخابرات بهم نميده ؟
    خیر !
    کجای مخابرات به شما میخوان اینترنت تحویل بدن ؟ با چه دیوایسی ؟
    شرکت ISDP میاد در پاپ سایت شما اینترنت رو به شما تحویل میده !
    وظیفه انتقال به مراکز بر عهده شماست ! نه ISDP

راديو ؟ اگه بله اين راديو اسيا تك كجاي مخابراته كه من نديدم ؟
    روش های انتقال به مخابرات مختلف هست ! هر کدوم هزینه های خاص خودش رو داره !
    بستگی داره سیاست شرکت چی باشه ؟

فیبر - MPLS - VPLS - VDSL - LL

- - - ادامه - - -

الان دیگه حراست مخابرات اجازه نمیده پهنای باند رو با رادیو ببری مخابرات !
    هر کسی چند سال پیش برده - همون هست ! الان اجازه نصب رادیو در مخابرات ندارید !

الان باید توسط MPLS , VDSL و . . . ببرید !

نوشته
    255
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    126
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    اینترنت متقارن یعنی اینترنتی که send و recieve یکی باشه ! ( وقتی 10 مگ تهیه می کنید - هم سند 10 مگ باشه و هم ریسیو 10 مگ باشه ! )

به عنوان مثال :
    اینترنت ADSL نامتقارن هست ( اگر اینترنت 6Mbps تهیه کنید - فقط دانلود شما 6Mbps هست ! دانلود شما بالاتر از 1Mbps نمیره ! )
    اینترنت Wireless متقارن هست ! ( اگر اینترنت 6Mbps تهیه کنید - هم دانلود و هم آپلود 6Mbps هست ! )

خیر !
    کجای مخابرات به شما میخوان اینترنت تحویل بدن ؟ با چه دیوایسی ؟
    شرکت ISDP میاد در پاپ سایت شما اینترنت رو به شما تحویل میده !
    وظیفه انتقال به مراکز بر عهده شماست ! نه ISDP

روش های انتقال به مخابرات مختلف هست ! هر کدوم هزینه های خاص خودش رو داره !
    بستگی داره سیاست شرکت چی باشه ؟

فیبر - MPLS - VPLS - VDSL - LL

- - - ادامه - - -

الان دیگه حراست مخابرات اجازه نمیده پهنای باند رو با رادیو ببری مخابرات !
    هر کسی چند سال پیش برده - همون هست ! الان اجازه نصب رادیو در مخابرات ندارید !

الان باید توسط MPLS , VDSL و . . . ببرید !
    خوب . پس من بايد از رك سرور اسيا تك كه تو مخابرات هست . به يه طريقي غير از راديو اين پهنا را ببرم به سايت خودم . درسته يعني كار خودمونه نه اسيا تك ؟

- - - ادامه - - -

يه سوالي كه پيش مياد . اگه مثلا يه شركتي واي فاي. كه تو مركز مخابراتي شهر ديگه سرور نداره . ايا ميتونه از طريق لينك واي فاي اين پهناي باند را ببره و اونجا بده به سايت خودش ؟ايا بصرفه هست يا نه؟ مثلا به فاصله 180 كيلومتر

نام حقيقي: peyman sharifi

عضو عادی
    نوشته
    234
    سپاسگزاری شده
    114
    سپاسگزاری کرده
    12
    1. پهنای باند کشور از طریق فیبر نوری وارد ایران میشه
    2. شرکت های بزرگی مثل اسیاتک این پهنای باند در یک نقطه ای از شرکت زیر ساخت تحویل میگیره معمولا اینجا هم فیبر نوری هستش
    3. حالا اسیاتک میاد از طریق adsl و وای فای و مایکروویو این پهنای باند رو میفروشه
    4. adsl که مشخصه دو حالت داره یا یه جایی رو تو مرکز مخابرات اجاره میکنن و رک میزارن و از طریق وای فای یا مایکروویو انتقال میدن به isp یا مرکز مخابرات جا نداره شرکت اسیا تک میاد یه جایی نزدیک به مخابرات اجاره میکنه و دی اس لمش رو میزاره اونجا و زمین رو تا مخابرات میکنه و سیم های تلفن رو از mdf تا dslam میکشه و باز از دی اس لم از طریق وای فای یا مایکروویو انتقال میده به isp
    5 وای فای در برخی از نقاط شهر دکل زده میشه و انتقال پهنای باند به کاربران وای فای انتقال میگیره _ تو تاپیک های دیگه شما بیشتر تو این زمینه اطلاعات دارد _ معمولا تا فاصله 50 - 60 کیلومتری رو هم با وایفای رو فرکانس 24 استفاده میکنن که پهنای باند تا 300 مگ هم انتقال میشه داد
    6. مایکروویو وقتی طول مسیر ها زیاد میشه مثلا 150 کیلومتر و نیاز هست 300 مگ تا 1000 مگ پهنای باند رد بشه از رادیو های مایکروویو استفاده میشه که آلودگی کمتری به خاطر گران بودن دیوایس داره کمتر کسی بوجه لینک وایکرو ویو رو داره
    7. بیشتر از 1000 مگ هم که معمولا فقط با فیر نوری انجام میشه

اما قیمت ها اینترنت با حدود قیمت هر مگ 20 هزار تومان وارد ایران میشه - زیرساخت و مخابرات و ... سهم خودشون رو برمیدارن حدود 150 تا 200 برای isp های بزرگ تموم میشه چون فله ای پهنای باند بر میدارن برای isp های کوچیک حداقل 200 تومان هر مگ تموم میشه حالا برخی isp ها از هر مگ 200 هزار تومان تا 450 هزار تومان این پهنای باند رو میفروشند.

شما هر جایی که پهنای باند نیاز داری isp به شما میده وظیفه انتقال پهنای باند با شما نیست حالا اگر هیچ شرکتی نزدیک شما نیست شما باید اینترنت رو تو یک نقزه ای که isp مورد نظر شما امکانش رو داره بگیرید و با دکل به جای مناسبی که نیاز دارید انتقال بدید

بحث ip یکسری شرکت ها کلی ip دارن ولی مشتری کم دارن به شما میگن اگر 20 مگ اینترنت بگیری 60 تا ip به شما میدن اگر هم شما تعداد بالایی ip نیاز داری میتونی از ripe بخری که حداقل باید / 24 بخری و بعد از isp بخواهید که رنج ip شما رو تو روتر هاش و تو ospf تعریف کنه اگر شبکش ospf هست مثلا اسیاتک ospf هستش قیمت /24 اگر از ripe بخواهی بخری میشه ماهانه 1 میلیون تومان ولی پیشنهاد میشه که ip v6 بخری که خیلی ارزون تر از این حرف هاست

جایی نامفهوم هست بپرسید اگر در توان بود راهنمایی کنم

نوشته
    255
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    126
    خوب هنوز من جوابم را نگرفتم . مثلا من الان تو يك شهري واي فاي و دكل دارم . و به مشتري هام و يوزر ها دارم از اين دكل واي فاي و اينترنت ميدم . حالا تو يه شهر ديگه ميخوام واي فاي به مشتري هام بدم . اما فاصله دكل من تا شهر ديگه 180 تا هست . حالا اگه من بيام و چند تا دكل تو راه بزنم و بخوام لينك واي فاي را ببرم تو اون شهر از اينجا كه مستقر هستم . ايا بصرفه هست . اين كار را بكنم يا اصلا راه ديگه هم داره .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نام حقيقي: وحید محمودی

عضو عادی شناسه تصویری edward71
    نوشته
    418
    سپاسگزاری شده
    323
    سپاسگزاری کرده
    111
    خوب هنوز من جوابم را نگرفتم . مثلا من الان تو يك شهري واي فاي و دكل دارم . و به مشتري هام و يوزر ها دارم از اين دكل واي فاي و اينترنت ميدم . حالا تو يه شهر ديگه ميخوام واي فاي به مشتري هام بدم . اما فاصله دكل من تا شهر ديگه 180 تا هست . حالا اگه من بيام و چند تا دكل تو راه بزنم و بخوام لينك واي فاي را ببرم تو اون شهر از اينجا كه مستقر هستم . ايا بصرفه هست . اين كار را بكنم يا اصلا راه ديگه هم داره .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    حرف های خارجی میزنیدا شدنی نیست خانم حسینی، به هزار دلیل که خودتونم میدونید، با آسیاتک صحبت کنید، بگید از نزدیک ترین رکشون بهتون سرویس بدن، اگر شهری که شما میخواید سرویس بدید آسیاتک اونجارو پوشش بده بهتون با رادیو سرویس میده نشد بهتون میگه یه جا نزدیک مرکز مخابراتیش اجاره کنید و با فیبر بهتون سرویس میده ! ۱۸۰ کیلومتر رو عمرا بتونید سرویس منتقل کنید

Sent from my iPad Air

amin-net سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: کریمی

عضو عادی شناسه تصویری taghikarim
    نوشته
    569
    سپاسگزاری شده
    436
    سپاسگزاری کرده
    658
    نقل قول نوشته اصلی توسط peymansh نمایش پست ها
    1. اگر هم شما تعداد بالایی ip نیاز داری میتونی از ripe بخری که حداقل باید / 24 بخری و بعد از isp بخواهید که رنج ip شما رو تو روتر هاش و تو ospf تعریف کنه اگر شبکش ospf هست مثلا اسیاتک ospf هستش قیمت /24 اگر از ripe بخواهی بخری میشه ماهانه 1 میلیون تومان ولی پیشنهاد میشه که ip v6 بخری که خیلی ارزون تر از این حرف هاست
    رایپ حداقل کلاسی که میتونه توی پنل باشه /22 هست معادل 1024 ایپی
    اون موردی که شما میگید /24 معادل 256 آیپی ، حداقل تعداد آیپی هست که قابل روت هست.

mehrzadmo و amin-net سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: magkigmaVE

عضو عادی شناسه تصویری zahedi6217
    نوشته
    141
    سپاسگزاری شده
    61
    سپاسگزاری کرده
    43
    مهندس یه سوالی
    این ipv6 ها رو اگه بخریم
    چطوری به v4 تبدیل میشه ؟
    ما باید اینکارو بکنیم ؟ یا خودش تبدیل میکنه ؟

- - - ادامه - - -

مورد بوده که قیمت شرکت های مختلف در مورد فروش پهنای باند فرق داشته
    خیلی خوبه که همزمان از چند تا شرکت قیمت گرفته بشه

نوشته
    255
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    126
    نقل قول نوشته اصلی توسط edward71 نمایش پست ها
    حرف های خارجی میزنیدا شدنی نیست خانم حسینی، به هزار دلیل که خودتونم میدونید، با آسیاتک صحبت کنید، بگید از نزدیک ترین رکشون بهتون سرویس بدن، اگر شهری که شما میخواید سرویس بدید آسیاتک اونجارو پوشش بده بهتون با رادیو سرویس میده نشد بهتون میگه یه جا نزدیک مرکز مخابراتیش اجاره کنید و با فیبر بهتون سرویس میده ! ۱۸۰ کیلومتر رو عمرا بتونید سرویس منتقل کنید

Sent from my iPad Air
    عمرا يعني چي ؟ فوقش چند تا دكل ميزنيم و از راديو پر قدرت استفاده ميكنيم اين كه كاري نداره ...و بصورت ريپيتر بهم ميديم . كما اين كه اين كار انجام شد ....

نام حقيقي: magkigmaVE

عضو عادی شناسه تصویری zahedi6217
    نوشته
    141
    سپاسگزاری شده
    61
    سپاسگزاری کرده
    43
    عمرا يعني چي ؟ فوقش چند تا دكل ميزنيم و از راديو پر قدرت استفاده ميكنيم اين كه كاري نداره ...و بصورت ريپيتر بهم ميديم . كما اين كه اين كار انجام شد ....
    همینی که میفرمایید چقدر هزینه داره ؟
    هیچ کس همچین کاری نمیکنه

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع