مشکلات جدید در این شبکه بوجود اومد که در زیر کامل طراحی شبکه رو توضیح میدم و بعد میرم سراغ مشکل
ساختمانی که این کار توش انجام شده 2طبقه هسته و من این کار رو در طبقه اول انجام دادم

در طبقه دوم این ساختمان یک سرور اچ پی وجود داره که سیستم اتوماسیون همکاران سیستم روش وصله و همچنین یک فایروال هم دارن که ارتباط بین دو دفتر (که نمیدونم کجاست) رو برقرار کرده همچنین این سرور که بالا وجود داره سرویس dhcp فعال داره و با یک کابل به طبقه اول اومده و سیستم ها هم با سرور بالا در ارتباط هستند و هم اینترنت دارن

در طبقه پائین (جائی که میکروتیک وجود داره) یک سوئیچ 24 پورت معمولی داریم و یک مودم adsl همچنین یک سرور برای برنامه حسابداری

قبل از نصب میکروتیک همه چیز به خوبی کار میکنه
ولی مشکل از اینجا شروع میشه که طبقه پائین میخاد از اینترنت خودش استفاده کنه (به جای وصل شدن به سرور بالا از مودم اینترنت بگیره با اکانتینگ)

مشخصات شبکه
سرور بالا :192.168.183.5
قایروال: 192.168.183.1

سرور پائین: 192.168.183.5
همکاران سیستم: 192.168.174.14 که از طریق فایروال ارتباط برقرار هسته

حال طبقه پائین میخاد علاوه بر داشتن اینترنت مستقل ارتباط با بالا رو هم داشته باشه
من این کار هارو کردم
Mik Ether2: Connect to DSL
Ether2 Ip: 192.168.1.254

Mik Ether3: Connect to 24 port's Switch
Ether3 Ip:192.168.183.254

Mik Ether4: Connect to Hp server
Ehetr4 ip :192.168.183.253
با تنظیمات روت میکروتیک اینترنت داره و همچنین با تنظیم dhcp سیستم ها هم اینترنت دارن (البته با کانکت کردن کانکشن pppoe) ولی با این حال من نمیتونم سرور بالا رو ببینم منظورم همون 192.168.183.5 که سرور بالا هسته
وقتی از داخل میکروتیک پینگ میگیرم دارمش ها ولی کامپیوتر ها نمیتونن ببیننش
همچنین ارتباطم با 192.168.174.14 به طور کامل قطع میشه

چکار باید بکنم

هدف كلي
داشتن اينترنت از مودم در طبقه اول هسته و همچنين داشتن ارتباط با سرور ١٩٢.١٦٨.١٨٣.٥ كه درطبقه بالا كار ميكنه

سرور طبقه بالا با آيپي ١٩٢.١٦٨.١٨٣.٥ در پورت ٤ ميكروتيك خورده

سرور طبقه پائين با آدرس ١٩٢.١٦٨.١٨٣.١٠٠رفته توي يه سوئيچ ٢٤ پورت و از سوئيچ يه كابل به پورت ٣ ميكروتيك خورده
هميچنين بر روي پورت ٣ سرويس dhcpو pppoe كانكشن در حال كار ميباشند

پورت دو ميكروتيك هم به مودم وصل شده كه داره اينترت رو به شبكه ميده

حالا مشكل عمده كار من اينه اينترنت با مودم كامل كار ميكنه و سيستم ها در رنج ١٩٢.١٦٨.١٨٣.٠ آيپي ميگرن ولي اصلا سرور بالا رو نميتونن ببينن !
چكار بايد كرد؟

Sent from my iPhone using Tapatalk