نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: ارتباط دهی دامین خریداری شده به ip خریداری شده

نام حقيقي: رضا

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    15

ارتباط دهی دامین خریداری شده به ip خریداری شده

دوستان یک ip خریدم و به ومپ وصلش کردم.الانip هرجا بزنم سایتم میاد. حالا یک دامین خریدم و میخام به ip وصلش کنم که بجای نوشتن ip در مرورگر برای اومدن سایت، دامینو بشه نوشت

نام حقيقي: سید هادی

عضو عادی شناسه تصویری dodvaod
    نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    به صورت کلی توضیح میدم: باید یه DNS سرور راه اندازی کنی و بعد در محل ریجستر دامنه مثلا NIC.ir برای دامنه اجاره شده IP DNS را همینی که داری معرفی کنی. داخل DNS هم باید رکورد DNS را تعریف کنی و تنظیمات لازم را انجام بدی.
    موفق باشید

نام حقيقي: روح الله حسين زاده

تازه وارد شناسه تصویری oxinha
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط dodvaod نمایش پست ها
    به صورت کلی توضیح میدم: باید یه DNS سرور راه اندازی کنی و بعد در محل ریجستر دامنه مثلا NIC.ir برای دامنه اجاره شده IP DNS را همینی که داری معرفی کنی. داخل DNS هم باید رکورد DNS را تعریف کنی و تنظیمات لازم را انجام بدی.
    موفق باشید
    عزیز ببخشید ولی من متوجه اون قسمت DNS نشدم برای چی باید dns ایجاد بشه ؟؟؟
    وقتی آی پی رو در داخل کنترل پنل دامنه ست کنید سایت از طریق دامنه بالا میاد ولی آی پی هم در دسترس هست برای چی باید یه رکورد dns ایجاد بشه

نام حقيقي: سید هادی

عضو عادی شناسه تصویری dodvaod
    نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    نقل قول نوشته اصلی توسط oxinha نمایش پست ها
    عزیز ببخشید ولی من متوجه اون قسمت DNS نشدم برای چی باید dns ایجاد بشه ؟؟؟
    وقتی آی پی رو در داخل کنترل پنل دامنه ست کنید سایت از طریق دامنه بالا میاد ولی آی پی هم در دسترس هست برای چی باید یه رکورد dns ایجاد بشه
    دوست عزیز سایت شما یه IP برای خودش داره و حالا قراره وقتی ما نام سایت رو میزنیم داخل مرورگر سایت باز بشه چه کسی به سیستم من اطلاع میده که نام سایتی که زدی با کدام IP کار میکنه؟! جور دیگه می پرسم از کجا بدونم نام سایت شما IP ش چنده؟! از یکی باید بپرسم دیگه اون شخص شخیص DNS ه.
    برای اینکه خوب منظورم رو متوجه بشی با یه سایت معروف امتحان کن.
    مثلا یاهو رو با اسم باز کن و برای اینکه IPش رو دربیاری برو یه PING ازش بگیر، حالا برو داخل تنظیمات کارت شبکه ات و IP های DNS رو پاک کن و دوباره امتحان کن میبینی که سایت با نام باز نمیشه ولی با IP باز میشه.
    دوست ما خودش یه IP داره و می خواد اون سایتش رو با اون IP که داره ست کنه پس لازمه این کار رو بکنه.
    1- وقتی شما دامنه ها رو از شرکتی میگیری و هاستت رو هم از همون جا خود اون شرکت این کار رو برات میکنه.
    2- وقتی شما IP داری و هاستت رو خودت راه می اندازی باید بحث dns رو هم ردیف کنی.
    علاوه بر اینکه این سایت بلاخره قراره یه تعداد ایمیل بده و بگیره و ارتباط پست الکترونیکی برقرار کنه اینجاست که باید رکوردهای ایمیلت یه جایی فوروارد بشه و این کار رو DNS برات انجام میده و ...

ویرایش توسط dodvaod : 2014-12-09 در ساعت 11:50 AM

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع