صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 21

موضوع: نصب اتومات برنامه در دامین

نام حقيقي: sara

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    119

نصب اتومات برنامه در دامین

توی اکتیو دایرکتوری شدنی هست که کاری کنیم تا نرم افزاری که روی سرور Share شده ، روی تک تک کلاینت ها خودکار نصب بشه ؟

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط sara66 : 2010-12-07 در ساعت 09:47 PM

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    sara66، yogishiip، Zahmatkesh و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    119
    آقا من نمیفهمم این لینک چی میگه
    روی سرور نرم افزار را Share کردن و دسترسی کامل هم به همه دادم ، توی اکتیودایرکتوری یک Policy برای User1 ساختم و لینک نرم افزار را توی Software Instalation دادم ، اما بعد از اینکه یوزر لاگین میکنه چیزی نصب نمیشه !

خواننده شناسه تصویری farhadnia
    نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    36
    از وبلاگ پورت 80 نقل می کنم متاسفانه چون این مقاله رو که در ریدر من بود رو نتونستم توی وبلاگش پیدا کنم اینجا کپی و پیست کردم:
    پورت 80
    آقای عرفان طاهری می نویسند:
    در این مقاله قصد دارم روش نصب یک نرم افزار روی تمام یک Domain و یا OU را مورد بررسی قرار دهم. مسئله ساده ای است و بسیار کاربرد دارد. معمولا آنچه که می خواهیم روی کامپیوتر های کلاینت نصب کنیم سه دسته می شوند:
    1. فایل های MSU که مربوط به به روز رسانی های ویندوز می شود. با WSUS آن ها را منتشر می کنیم و در اینجا بررسی نمی شوند.
    2. فایل های MSI که با کمترین زحمتی قابل نصب روی تمام کلاینت های مورد نظر هستند و در اینجا روی این فایل ها تمرکز نمی کنیم.
    3.فایل های غیر از MSI مانند EXE که می خواهیم روی تمام کلاینت های مورد نظر نصب شوند و قدری کار بیشتر نیاز است.
    برای نصب یک نرم افزار باید مراحل زیر را طی کنیم.
    - دسترسی به Group Policy مربوط به OU یا دامین ... مورد نظر. مثلا در کنسول Active Directory Users and Computers روی OU مورد نظر کلیک راست کرده و Properties را می زنیم. در زبانه Group Policy دکمه Edit را می زنیم.

- می دانیم قسمت Computer Configuration مربوط به کامپیوتر ها و قسمت User Configuration مربوط به User ها می باشد. بر اساس سناریو انتخاب می کنیم که از کدام یک استفاده کنیم. هرچند هریک محدودیت هایی دارند که در ادامه ذکر می شوند.

- باید یک Package برای نصب آماده کنیم. برای این کار روی Software Installation در قسمت مورد نظر کلیک راست می کنیم و سپس در New گزینه Package را انتخاب می کنیم. بر حسب آنکه فایل MSI است یا نه در اینجا باید مراحل مختلفی را انجام دهیم. اگر MSI باشد، فایل را انتخاب می کنیم و مراحل ساخت پکیج را ادامه می دهیم. اما اگر ZAP باشد باید ابتدا یک ZAP فایل بسازیم که در ادامه توضیح می دهم.

*مهم: در هنگام انتخاب مسیر فایل Installation و ZAP فایل فراموش نکنید و تاکید می کنم فراموش نکنید که مسیر فایل را در شبکه وارد کنید. مثلا از طریق My Network Places مسیر را وارد کنید یا مثلا :
    \\Server1\office\word.msi
    بنابراین بدیهی است که باید فایل ها Share باشند. البته اگر فراموش کنید، ویندوز با پیام هشداری به شما یادآوری می کند.

- پس از ساخت پکیج سه گزینه در دسترس داریم:

Published : اگر یک package به صورت published تنظیم شود، اولین باری که کاربر login کند Add Remove Program برای او نمایش داده خواهد شد و می تواند انتخاب کند که برنامه نصب شود یا خیر.
    Assigned : اگر یک Package به صورت Assigned به کاربری تنظیم شود، اولین باری که کاربر Login کند برنامه نصب می شود و پیش از اولین بار اجرا نهایی می شود. اگر یک Package به صورت Assigned به کامپیوتری تنظیم شود، اولین باری که ویندوز ستارت می شود پکیج نصب می شود و پیش از اولین اجرا نهایی می شود. برای تمام کاربران آن کامپیوتر نرم افزار قابل دسترسی خواهد بود.

بدیهی است از آنجا که کامپیوتر ها نمی توانند تصمیم بگیرند که آیا یک پکیج نصب شود یا خیر، گزینه Published برای کامپیوتر ها غیر فعال است.

فایل های ZAP فقط می توانند برای کاربران یعنی در قسمت User Configuration تنظیم شوند. چرا که فایل های ZAP از برنامه نصب کننده اختصاصی خود استفاده می کنند و نمی توانند از elevated privileges استفاده کنند. بنابراین در هنگام نصب اگر Administrative Permission نیاز باشد تنها کاربرانی که دارای این مجوز هستند می توانند این فایل را نصب کنند . بنابراین باید Published شوند تا کاربری مراحل نصب را انجام دهد.

Advanced : تنظیمات اضافی را در اختیار قرار می دهد. بسیاری از نکات از جمله Advanced را فعلا صرف نظر می کنیم.

توجه : به نسخه های 32 بیتی و 64 بیتی توجه کنید.

ساختن یک ZAP فایل:
    Zap فایل یک فایل متنی است که بنابراین می تواند به راحتی با Notepad و یا هر ویرایشگر متن دیگری نوشته شود. در اینجا دو مثال برای ساخت Zap فایل ارائه می دهم. مثال اول کوتاه، خلاصه و کافی است و در مثال دوم اطلاعات بیشتری ارائه شده.

* به آسانی کد زیر را در NotePad کپی پیست کنید و تغییرات لازم را انجام دهید و آن را با پسوندzap ذخیره کنید. در این مثال Excel 2007 را نصب می کنیم. دقت کنید که فایل را با پسوند zap.txt به اشتباه ذخیره نکنید.

[Application]
    FriendlyName = "Microsoft Excel 2007"
    SetupCommand="\\server5\share\Excel 2007\setup.exe"
    کد های مربوط به یک ZAP فایل - مثال 1

و در مثال بعد که قسمتی از مقاله ای است که در Help & Support آمده کاملا تمام موارد در دسترس توضیح داده شده
    [Application]
    ; Only FriendlyName and SetupCommand are required,
    ; everything else is optional.

; FriendlyName is the name of the program that
    ; will appear in the software installation snap-in
    ; and the Add/Remove Programs tool.
    ; REQUIRED
    FriendlyName = "Microsoft Excel 97"

; SetupCommand is the command line used to
    ; run the program's Setup. With Windows Server 2003
    ; and later you must specify the fully qualified
    ; path containing the setup program.
    ; Long file name paths need to be quoted. For example:
    ; SetupCommand = "\\server\share\long _ ; folder\setup.exe" /unattend
    ; REQUIRED SetupCommand = "\\server\share\setup.exe"

; Version of the program that will appear
    ; in the software installation snap-in and the
    ; Add/Remove Programs tool.
    ; OPTIONAL
    DisplayVersion = 8.0

; Version of the program that will appear
    ; in the software installation snap-in and the
    ; Add/Remove Programs tool.
    ; OPTIONAL
    Publisher = Microsoft
    کد های مربوط به یک ZAP فایل - مثال

mfs666، sara66، th95 و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    119
    مرسی از لطفتون.
    ZAP فایل مثل بچ فایل هست ؟

من همین کار ها را انجام دادم بازم نمیشه ! نکنه هر فایل MSI رو نصب نمیکنه ؟

نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    36
    نه ZAP فایل یک فایل متنی سادست ( با نوت پد ایجادش کن) و فقط به جای پسوند txt پسوندش ZAP هستش و فرمتش هم بدین صورته:
    [Application]
    FriendlyName = "your SoftWare Name"
    SetupCommand="Path of application"
    من همین کار ها را انجام دادم بازم نمیشه ! نکنه هر فایل MSI رو نصب نمیکنه ؟
    باید بعد از اینکه برنامه رو پخش کردی کاربرات یه بار به سرور login کنن یعنی یه بار از دامنه خارج و وارد بشن بعد در زمان login کردن پیغام نصب برنامه براش ظاهر می شه.

ویرایش توسط farhadnia : 2010-12-10 در ساعت 08:48 PM
    sara66 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    119
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhadnia نمایش پست ها
    نه ZAP فایل یک فایل متنی سادست ( با نوت پد ایجادش کن) و فقط به جای پسوند txt پسوندش ZAP هستش و فرمتش هم بدین صورته:
    [Application]
    FriendlyName = "your SoftWare Name"
    SetupCommand="Path of application"
    باید بعد از اینکه برنامه رو پخش کردی کاربرات یه بار به سرور login کنن یعنی یه بار از دامنه خارج و وارد بشن بعد در زمان login کردن پیغام نصب برنامه براش ظاهر می شه.
    مرسی ، خوب بچ فایل را هم با نوت پد مینویسم !
    پس کلا برای اجرا یک فایل Exe یا MSI روی کلاینت همین یک راه هست ؟ برای اجرای بچ فایل یا فای اگزه موقع بالا اومدن سیستم چی ؟ یعنی فایل اگزه فقط هر دفعه که سیستم میاد بالا اجرا بشه و نصبی نباشه

نشد ، حتی سیستم را ریستارت کردم بازم نشد

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    فکر کنم باید یک فیلم بگیرید بذارید ببینیم دقیقا چه کاری دارید میکنید
    راستی چه برنامه ای رو دارید تست میکنید ؟

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    119
    هیچی سرچ کردن .MSI توی کامپیوتر و چند تا فایل MSI مختلف را تست کردم.
    توی سرور یک پوشه Share کردم و داخل اون فایل MSI قرار دادم و بعد Permission پوشه را تغییر دادم تا بقیه اجازه دسترسی داشته باشن.
    دقیقا مسیری که بالا نوشتن را توی گروپ پلیسی رفتم و فایل را از My Network Place انتخاب کردم و بعد هم با یوزر وارد یک سیستم شدم.

نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    36
    یوزری که باهاش وارد شدی عضو همان OU بود که این فایل رو در اونجا پخش کردی؟
    بعد فایل MSI مربوط به چه نرم افزاری بود؟

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    119
    آره یوزر مربوط به همون OU هست.
    مثلا یکی از فایلهای MSI مال Symantec بود

نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    36
    من این کار رو با MSI های خود مایکروسافت مثل آفیس انجام دادم هیچ مشکلی نداشته...
    حالا MSI رو عوض کن شاید جواب گرفتی هر چند که بعید می دونم مشکل از نوع MSI باشه...
    با دقت مراحل بالا رو انجام بده شاید یه جایی یه چیزی رو جا انداختی.

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    119
    MSI هم عوض کردم نشد
    اول پوشه حاوی فایل MSI را توی درایو C سرور Share کردم و دسترسی کامل دادم.
    بعد توی اکتیو دایرکتوری یک OU جدید ساختم و یک یوزر جدید هم ساختم داخل OU.
    بعد روی OU کلیک راست کردم و یک گروپ پالیسی جدید ساختم و تنظیمات گروپ پالیسی دقیق مثل توضیح بالا.
    بعد هم با یوزر وارد یکی از کامپیوتر ها شدم اما نشد که نشد

نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    36
    خوب الان یک نکته کلیدی یادم اومد
    در این روش برنامه توزیع شده میره و در بخش install new package یا شاید Add Remove میشینه توی کنترل پنل یه سری به اونجا بزن برنامت اونجاست ... اونجا می تونی روش کلیک کنی و نصبش کنی
    متاسفانه من الان ویندوز ندارم که مسیر دقیقش رو بهت بگم و خیلی وقته در کار راه اندازی AD نبودم

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    119
    نه اونجا هم نبود
    اگه قرارباشه خودمون نصب کنیم که چه فایده
    راستی بعد از ساختن ZAP فایل ، باید چکار کرد ؟ توی گروپ پالیسی که فقط پسوند MSI رو قبول میکنه

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

نحوه نصب نرم افزار از سرور دامین بر روی کلاینت

نصب برنامه در دامین

نصب نرم افزار از طریق active Directory

نصب نرم افزار از طریق اکتیو دایرکتوری

ساخت فایل zapپالیسی نصب برنامه جدید در اکتیو دایرکتوریطریقه ساخت فایل zapنصب برنامه از طریق Active directoryنصب نرم افزار از طریق دامیننصب برنامه از طریق اکتیو دایرکتورینصب نرم افزار از طریق سرور 2008مجوز نصب نرم افزار در گروپ پالیسی 2008ساخت بچ فایل در نوت پدنصب نرم افزار برای کلاینت ها win server 2008نصب نرم افزار از طریق سرور2008نصب فایل msi در گروپ پالیسی 2008نرم افزار zapapplication deploy در اكتيو دايركتوري ms1نحوه اجرای فایل msi روی دمیننصب نرم افزار از طریق policy 2008مجوز نصب نرم افزار روی کلاینت در ویندوز سرور 2008نصب اتوماتیک برنامه با اکتیو دایرکتورینرم افزار روی دامین نصب نرم افزار از طریق اکتیو دایرکتوری 2008 روی کلاینت هانصب نرم افزار با اکتیو دایرکتوری

برچسب برای این موضوع