نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط th95
  • 2 توسط MS-DOS
  • 1 توسط th95

موضوع: مشکل در ساختن additional domain controller

نام حقيقي: AL1

عضو عادی شناسه تصویری MS-DOS
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    49

مشکل در ساختن additional domain controller

با سلام - مشکلی بوجود آمده ک تقاضای کمک دارم. برای یک سرور 2003 X64 سعی در ساختن additional DC دارم. اررور زیر ظاهر شده
    the operation failed because :
    active directory could not replicate the directory partition CN=schema,CN=configuration,DC="mydomainname",DC=lo cal from the remote controller "my primary server FQDN".
    the remote procedure call was cancelled.
    توضیحات: نسخه های مختلف sp1 x64 و r2 32 هم تست شدن ک کاملا شک از لحاظ تفاوت schema تو نسخه های دیگه رو نداشته باشم.
    از لحاظ تنظیمات IP و در دسترس بودن سرور مشکل نیست.
    firewall = off.
    تنظیمات DNS مشکلی ندارن.
    تایم دو سرور یکی است و مشکل اختلاف تایم نیست.
    event viewer و log هم کمک شایانی در جهت رفع مشکل نمیکنن فقط KCC سرور اول در event viewer مشکل رو اعلام میکنه.
    ممنون میشم اگر تجربه قبلی دارید کمکم ککنید.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    درود

چك كن Add DC رو حتما از قبل عضو دومين كرده باشي و DNS بدون مشكل كار كنه
    چك كن يوزري كه داري باهاش Add.DC رو نصب ميكني حتما عضو Enterprise Admin باشه

بعد اينا رو چك كن

According to my research, this issue may occur if you are trying to replicate Active Directory changes that cannot be replicated in five minutes or less. I therefore would recommend that you refer to the following MS KB article to edit the registry on your Windows Server 2003-based computer to increase the value of the RPC timeout for Active Directory replication.

830746 Active Directory changes do not replicate in Windows Server 2003
    http://support.microsoft.com/?id=830746

If this problem persists, please help to generate a Directory Services Edition (Mpsrpt_dirsvc.exe) of MPS report from both DCs. For detailed instructions, please refer to the following MS KB article:

818742.KB.EN-US Overview of the Microsoft Configuration Capture Utility (MPS_REPORTS)
    http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=KB;EN-US;818742

خيلي ها ميگن مشكل از DNS هستش
    حتما ببيت كه اين سيستم كه ميخواد بشه Add.DC درستو كامل توي Zone هاي DNS ثبت شده باشه
    يه بنده خدايي هم ميگفت يه بار از Join درش بيار
    دوباره Join كن

راستي وسط اين دوتا روتري چيزي نداري كه ؟؟؟

MS-DOS سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    49
    با سلام ب mhdganji -
    ابتدا باید عرض میکردم که این تست رو روی vmware گرفتم و این مشکل بوجود اومده.
    سرور add رو قبلا عضو دامین کرده بودم و dns بدرستی کار میکرد.( حتی در خروجی و query دستور nslookup مشکلی نداشتم ).
    کاربر هم enterprise administrator بود و مشکلی نبود.
    سیستم ها هم مستقیما ب سوییچ اصلی وصلن و روتر در میان نیست.(virtual network in vmware 6.5)
    در رابطه با مقاله تنظیم زمان RPC ک لینکشو دادی ممنونم. اون رو اعمال کردم ولی درست جواب نداد چون هنوزم تو event viewr وقتی log مشکلو میخونم "تایم آوت" رو 5 دقیقه ک دیفالته میده. متوجه شدم ک انتهای مقاله نوشته ک

APPLIES TO

• Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86)
    • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
    • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
    • Microsoft Windows Server 2003, Web Edition

و من هم ک از enterprise x64 استفاده میکنم و شکم به این قضیه است چون ظاهرن این تغییر در سیستم عامل 64 بیتی کار نمیکنه.
    متاسفانه مورد مهم دیگه ای ک در سیستم عامل 64 بیتی هم کار نمیکنه GPMC است ک من نتونستم نصب کنم و در سایت مایکروسافت دیدم ک روی x64 جواب نمیده.
    در سرچ اینترنت هم کاملتر از جواب شما چیزی عایدم نشد.

فکر میکنم ک تایم آوت هم شاید به کندی ارتباط بین vmware clients بر میگرده.
    خواهش میکنم اگر دوستان در محیط واقعی با این مشکل مواجه شدن بگن ک در جهت رفعش بکوشم نه بر احتمالات تکیه کنم . چون الان به vmware مشکوکم و مشکل تایم آوت در communication بین سیستم عامل های guest.
    متشکرم.

نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    49
    با سلام - مشکل حل شد. وظیفه دونستم ک برای اطلاع بگم تا انشالا دوستان ب این مشکل نخورند. بعد از شک به vmware 6.5 کار تست را روی microsoft virtual pc 2007 sp1 انجام دادم و در کمتر از 2 دقیقه سرور additional ساخته شد. مشکل از vmware workstation 6.5 بود. با تشکر از پیگیری شما دوست محترم mhdganji

th95 و hadi_PN سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    سلام
    خوشحالم که مشکلت حل شد
    اما این رو بگم Vmware حرف نداره فقط برخی مواقع ما نمیتونیم خوب تنظیمش کنیم و بکار بگیریمش
    خود من هم خیلی دوست دارم حرفه ای باهاش کار کنم ولی خوب فقط در حد کار راه انداختن ازش کمک میگیریم
    من الان خودم میکروتیک رو دارم باهاش تمرین میکنم

راستی شما میخوای کلا Add. DC ات رو روی یک ماشین مجازی بذاری ؟

mehdi.g سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    49
    بلی. چون سیستم عامل host من server 2003 x64 enterprise هست. و برای تست یک server 2k3 sp1 راه اندازی کردم ک add سرور اصلی بشه. ولی در رابطه با vmware درسته ک توی virtual solution ها بهترینه ولی مشکلات توش زیاده. بعنوان مثال من ابتدا از vmware 7 استفاده میکردم ولی توی حالت bridge من نمیتونسستم با host ارتباط برقرار کنم. روی سیستم عاملهای مختلف (server2k3 - vista - xp) هم تست کردم ولی وقتی جواب نداد شک به سیستم خودم بردم. توی فروم vmware سرچ کردم متوجه شدم تعداد کسانی ک این مشکل رو تو vmware 7 دارن زیاده و تنها نقطه اشتراک هممون اینه که کارت شبکه host ما realtek pci-e gbe 81XX هست ک ظاهرا تو ورژن 7 با این مدل مشکلاتی هست. در vmware 6.5 هم مشکل اصلی اینه ک وقتی همزمان با microsoft vrtual pc 2007 sp1 بالا میاد نمیتونن منابع host رو بین خودشون مدیریت کنن وز vmware اررور میده ک بدلیل استفاده از یه وریچوال سافت ویر دیگه بصوررت همزمان برنامه متوقف میشه و اجرا نمیشه. این ورد هم ک من ذکر کردم ( مشکل در add) یکی دیگه از مشکلاتش بود.

کلمات کلیدی در جستجوها:

راه اندازی additional domain controller

آموزش راخ اندازی 2008 r2 additional domain controller

http://forum.persiannetworks.com/f78/t34029.html

نحوه ساخت additional

طریقه ساخت additional dc

additional dc nslookup

آموزش additional active directory

نصب additional domain

مشکل در replication بین دامین کنترلرها

طریقه ایجاد یک additional domain controller در ویندوز سرور 2008

نصب domain addtional 2008

راه اندازی Additional Domain

اموزش نصب additional domain controller

آموزش نصب و راه اندازی Additional Domain Controller در ویندوز سرور 2008

آموزش تصویری نصب additional domain controller

ساخت aditional domainمشکلات نصب Domain Controller در سرور 2008 آر 2 راه اندازی additional domain controller 2003آموزش تصويري ساخت Domain Controllerمقاله تنظیمات تایم سرور2003در مورد مشکلات درست کردن domain server 2008 در vmwareراه اندازی domain additional server 2003نصب2008 AD additional برای ویندوز سرور 2003طریقه راه اندازی additional domainنحوه راه اندازی یک additional

برچسب برای این موضوع