صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 29

موضوع: تفاوت نوع آنتن در فرکانس مختلف در چیست ؟

نام حقيقي: amir arabizadeh

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    23

Icon14 تفاوت نوع آنتن در فرکانس مختلف در چیست ؟

راستش من هرچی به آلیاژ و نوع ظاهری آنتن ها توجه کردم و مقایسه کردم هیچ تفاوتی در آنها پیدا نکردم حالا دوستان عزیز منو راهنمایی کنید فرق آنتن مثلا فلت 5.8 با آنتن فلت 2.4 در چیه ؟ اگه من آنتن 2.4 رو به رادیو 5.8 وصل کنم چه اتفاقی میوفته رادیو دچار مشکل میشه یا توی قدرت خروجی و دریافت دچار مشکل میشم؟ و اگه من آنتن دست ساز استفاده کنم چطور میتونم نوع اون رو انتخاب کنم ؟ خیلی متشکرم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    آنتن یک موجبر هست
    یعنی از خودش امواج ساطع می کنه
    حالا این امواج فرکانس دارند فرکانس های مختلف از عناصر به صورت متفاوت از یکدیگر خارج و وارد می شوند
    پس یکی از پارامترها شد عنصری که موجبر هست
    اما هر فرکانسی طول موج هم داره این طول موج برای اینکه بتونه از به بهترین نحو از یک آنتن خارج بشه باید دارای اندازه و شکل مناسب باشه که دقیقاً باید متناسب به طول موج باشه
    حالا اگر شما آنتن 2.4 رو برای 5.8 استفاده کنید خوب برای این فرکانس بهینه نیست و کارخوبی پس نمی ده
    آنتن های دست ساز که دارای منبع خوبی باشند این محاسبات رو می کنند و شما برای هر فرکانس آنتن خودش رو بسازید

aryagohar و aminet سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    23

Icon14

سلام
    خوب این توضیح درست پس من اگه چنین کاری کنم در میزان قدرت خروجی و دریافت آنتن تاثیری دریافت میکنم نه اینکه مثلا آنتن اصلا کار نکنه ؟
    حالا میشه جور دیگه ای به این قضیه نگاه کرد : پس نوعی از آنتن که برای هر دو فرکانس طراحی شدن چطور در عین حال هر دو فرکانس رو از خودشون عبور میدن پس یک نقطه مشترک بین این دو نوع آنتن بوده که باعث شده چنین محصولی طراحی بشه و حتی اون نوع هم بازم نه از نوع شکل نه آلیاژ تفاوتی نداشت
    واقعا اگه اینطور باشه یعنی هیچ تفاوتی نداره برای خرید آنتن جویای فرکانس کاریش بشی فقط گین و زاویه دید برای انتخاب یک محصول کافیه ؟
    خیلی از توجهتون متشکرم

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    شما اگر به یک منبع تولید موج هویج هم وصل کنید همون هویج هم می شه آنتن یعنی موج می آد از هویج عبور می کنه و از اون انتشار پیدا می کنه حالا می خواد این فرکانس کیلوهرتز باشه مگاهرتز باشه گیگاهرتز باشه اما یک سیم کوتاه مسی که از هویج هم کوچکتر باشه از این هویج به این بزرگی انتشار بهتری داره پس نگاه شمابه قضیه اشتباه بوده
    یک چیز خنده دار هم بگم همونطور که می دونید فرکانس vhf که برای تصویر و صدای تلویزیون استفاده می شه با فرکانس گیگا که برای 802.11 استفاده می شه تفاوتش از زمین تا زیرزمین هست اما یکی از دوستان که به گفته خودش بیش از 10 نوع آنتن ایرانی و خارجی رو برای تلویزیون امتحان کرده بوده و به نتیجه نرسیده بود از آنتن پژوهش به عنوان آنتن تلویزیون تصاویر صاف و شفاف دریافت کرده
    حالا ادامه

شما اگر حال و حوصله داشته باشید و یک لپ تاپ و یک رادیو داشته باشید می تونید این مطالب رو تست کنید

hubakht سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    23

Icon14

سلام
    اولا واقعا از مثال هویجیتون متشکرم بهتر از این بدتر نمیشد این مبحث رو توضیح داد
    ولی جدای از شوخی تا حد زیادی مفهوم حرفتون رو متوجه شدم اما میمونه این قضیه که واقعا من الان دچار سردرگمی شدم وقتی به فروشنده میگم آنتن 5.8 بده برای 2.4 استفاده کنم میگه رادیو رو میسوزونه ولی بد شما میگی نه فقط در قدرت کاریت تاثیر داره حالا؟
    من نمیدونم چیکار کنم آنتن 5.8 قیمتش 3 برابر 2.4 هست حالا چیکار کنم ؟
    متشکرم

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    این هویج داستان داره
    یادش به خیر به مبحث موجبر که رسیدیم دقیقاً همین هویج کاری پیش آمد تا استاد بنده خدا حالی ما کنه!
    عزیز دل این رو یادت باشه اکثر فروشنده های ما ماشین حساب فروشند و فنی در حد انجماد حالیشون هست خیلی کم گیر میاد که فنی کار باشه
    آنتن چی 3 برابر قیمت دادند؟؟

hubakht سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    23

Icon13

سلام
    در اینکه همه فروشنده های ما برای سود و بازار کار میکنن و نه با تجربه
    والا از خدا پنهان نیست از شما چه پنهان ما 3 تا سکتور داشتیم که کله منطقه رو پوشش میدادم ولی حالا که باید باهاشون خداحافظی کنیم ( به دلایل قانونی ) مجبور شدیم با همون رادیو ها و با آنتهای فلت و یا پارابولیک پخش کنیم حالا رفتیم دنبال فلت پنل میکروتیک و تل ترونیکس قیمتش همچین هیلی جذاب نیست البته اینم میدونیم که با آنتهای ارزون تر هم میشه کار کرد ولی برای من و شرکتم کیفیت حرف اول رو میزنه
    برای همین شدیدا دچار سر در گمی شدیم
    چون اگه به این روال باشه برای فواصل زیر 6 کیلومتر رو با 2.4 پوشش بدیم و بالا رو با 5.8 و برای خرید آنتن ها دچار تردید هستیم
    دور ترین یوزر من در فاصله 45 کیلومتری هست و الان با موقعیت فعلی خیلی خوب داریم کار میکنیم
    تمام نگرانی ما بخاطر کیفیت هست نه هزینه

ممنونم ازتون
    موفق باشید

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    45 کیلومتر رو الان چه جوری دارید کار می کنید؟
    چه پهنای باندی؟
    روی چه رادیویی؟

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    23

Icon13

سلام
    ما از اول کار فقط با teletronics 5826 کار میکنیم البته زیر 35 کیلومتر با 5823 و بالا تر با 5826 این برای یوزر ولی ap های خودمون lobometrics هست معرکه هست
    اون یوزری که دورترین فاصله رو داره الان داره با 47 تا 50 درصد سیگنال 128 میگیره البته خیلی هنوز جا داره میزان درخواستش این بوده

موفق باشید

ویرایش توسط aminet : 2008-06-12 در ساعت 12:27 AM

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    می دونستید لوبومتریکس چند میلیونی تون میکروتیک هست که می تونستید خودتون راه بندازیدش؟؟!!

aminet سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    23

Icon13

سلام
    در مورد لوبو آره میدونم البته بار یوزرهامون همه روی روتر هست و برای اینکه به رادیو فشار نیاد زیر بار نذاشتیمش ولی زمانی که میخواهیم تغییرات بدیم یا مشکلات داخلی داریم از میکروتیک استفاده میکنم
    البته تمام کنترل ما از روی خود تلترونیکس انجام میشه همونجا روی رادیو یوزر هرچی لازم باشه تعریف میشه بقیه کارا به عهده روتر هست.
    اقا یه سوال دیگه ما آگه 5.8 رو با 802.11 b یا g بتونیم بفرستیم دیگه نیازی به دید مستقیم نداریم دیگه؟
    و اگه اینطور هست شما چه آنتن و یا رادیوی رو پیشنهاد میکنید؟
    خیلی متشکرم

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    شما هیچ تعریف دقیقی از استانداردهای 802.11 ندارید
    پس بهتر هست که این مطالب رو مطالعه کنید:
    IEEE 802.11 - Wikipedia, the free encyclopedia
    این سوال شما خیلی اشتباه در اشتباه هست

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    23

Icon13

سلام
    آقا تو منو شرمنده کردی (شوخی)
    بابا من همه اینارو خوندم امتحانم دادم ولی به جان خودم هرکی به ما میرسه یه جوری این قضیه رو توضیح میده من الان فقط مشکلم با این قضیه اینه که میخوام 5.8 رو دید غیر مستقیم کنم همه آنتن هام الان a only هستن و تحت هیچ شرایطی با مانع کار نمیکنن نوعی از رادیو رو پیدا کردم که بی و جی ساپورت هست حالا مقوله ما اینجاست که میشه یا نه؟
    نوع مانع مورد نظر من درخت و اشیا کوچیک هست همین قدری که کاملا به دید مستقیم نیاز نباشه کار من به نتیجه میرسه.
    من میدونم ای و بی و جی همگی به برد و میزان ترنسفر و طول موج ربط داره ولی اینکه چرا توی 2.4 دید غیر مستقیم فقط توی بی و جی هست و شاید به این ربط داشته باشه
    الان ap من 500 میلی هست اگه با یک آمپیلی به 2 یا 1 وات برسونم بنظر شما میتونه تاثیر داشته باشه ؟
    خیلی ممنونم از توجه شما

ویرایش توسط aminet : 2008-06-12 در ساعت 01:32 PM

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    شما روی 2.4 کار کن برای فاصله کم جواب کارت رو میده
    در ضمن اگر معلمت بودم من همین الان تمام نمره ای که میگی امتحان دادی رو پس می گرفتم

نام حقيقي:  مهدی

عضو عادی شناسه تصویری mksat
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    16
    دوست عزیز شما هنوز هم طلبه هستی در مورد آنتنها بیشتر بدونی؟ البته درحد تخصصی

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

آنتن چیست

آنتن هایگن

فرکانس چیست

آنتن پارابولیک چیست؟OTA چیستانتن هایگنآنتن ota چیستآنتن چیست؟آنتن OTAموجبر چیست؟آنتن مونوپلفریکانس چیستویو گاید چیست فرکانس چیست؟فركانس چيستآنتن ota چیست؟موجبر چیستotaچیستآنتنotaچیست؟آنتن هايگن انتن چيستتعریف موجبرآنتن پارابولیک چیست انتن چیستانتن چیست؟

برچسب برای این موضوع