نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط mcmilad
  • 3 توسط M-r-r
  • 1 توسط vadood

موضوع: راه اندازي يك شركت "سازنده Game*" در تهران

نام حقيقي: هومن

عضو عادی شناسه تصویری houman_wan
    نوشته
    191
    سپاسگزاری شده
    80
    سپاسگزاری کرده
    11

راه اندازي يك شركت "سازنده Game*" در تهران

اگر امكاني وجود داشته باشه كه بخواهيم شركت سازنده بازي راه بندازيم . . چه پروسسي رو بايد طي كرد ؟

آيا بايد اول مجوز گرفت (از كجا؟) بعد بازي رو طراحي كرد ؟؟ يا اينكه بايد يه دمو ازش ساخت بعد مجوز گرفت ؟

كلا چه بازيي با چه ژانري الان بازاريابي اش راحت تره ؟

چه تيمي نياز داريم ؟ چند نفر ؟

و مهمترين بخش ،* چقدر سرمايه مي خواهيم ؟

موضوعات مشابه:

خواننده
    نوشته
    466
    سپاسگزاری شده
    94
    سپاسگزاری کرده
    187
    يه پيشنهاد دوستانه:
    اصلا طرفش نرو

mavrick سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: یاسر

عضو عادی شناسه تصویری yaser_a
    نوشته
    187
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    26
    نقل قول نوشته اصلی توسط mcmilad نمایش پست ها
    يه پيشنهاد دوستانه:
    اصلا طرفش نرو
    سوال دوستمون سوال خوبيه .ولي جواب شما خيلي نامفهوم بود . ميشه بيشتر توضيح بديد كه چرا طرفش نره ؟

نام حقيقي: ابراهیم

خواننده شناسه تصویری yogishiip
    نوشته
    1,326
    سپاسگزاری شده
    882
    سپاسگزاری کرده
    1620
    دوست من از سوالاتتون معلومه زیاد در این زمینه تخصص ندارید
    و اگر کاری که در اون تخصص ندارید رو شروع کنید بزرگترین هنرتون اینه که کاری کنید که ورشکست نشوید و یه به قول معروف اگر بتونید به اندازه هزینه درامد داشته باشید خیلی کار کردید!
    اگر هدفتون در آمد زایی است بهترین درآمد فعلی را در بازار واسطه گری و گرفتن نمایندگی فروش محصولات دیگران دارد

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نقل قول نوشته اصلی توسط houman_wan نمایش پست ها
    اگر امكاني وجود داشته باشه كه بخواهيم شركت سازنده بازي راه بندازيم . . چه پروسسي رو بايد طي كرد ؟
    آيا بايد اول مجوز گرفت (از كجا؟) بعد بازي رو طراحي كرد ؟؟ يا اينكه بايد يه دمو ازش ساخت بعد مجوز گرفت ؟
    كلا چه بازيي با چه ژانري الان بازاريابي اش راحت تره ؟
    چه تيمي نياز داريم ؟ چند نفر ؟
    و مهمترين بخش ،* چقدر سرمايه مي خواهيم ؟
    برای راه اندازی یک شرکت تولید کننده نرم افزار، صرفنظر از محتوای نرم افزار، نیازمند طی مراحل ثبت شرکت و دریافت مجوز از وازرت ارشاد خواهید بود. مراحل اداری، در صورت عدم بروز مشکل و در دسترس بودن مدارک تحصیلی مورد نیاز، نهایتا یک ماهه و با هزینه تقریبی 150،000 تومان قابل انجام خواهد بود.

پیشنهاد من این است که در صورتی که واقعا قصد اینکار را دارید، ابتدا دنبال دریافت مجوز و ثبت شرکت باشید. اینکار، شما را محک خواهد زد که آیا واقعا هدفتان را میخواهید یا نه.

مجوز اولیه، صرفا مجوز ثبت شرکت است. برای هر نرم افزار، بصورت مستقل، باید مجوز دریافت کنید.

در کشور هایی مانند ایران، بازار یابی برای بسته های نرم افزاری، چندان معنایی ندارد. Nero است و گاها Duplicator و بازار دست فروشان و .... :دی

برای طراحی یک نرم افزار، میتوانید روی تیمی یک نفره تا چند صد نفره حساب کنید. هر چه نفرات بالاتر باشد، معمولا کیفیت خروجی بهتر خواهد شد، اما مدیریت و نظارت دقیق تر و بالاتری نیاز خواهید داشت. پیشنهاد من برای شروع، تیمی حداقل 3 و حداکثر 5 نفره است. متشکل از تعداد دوست که در نقطه ی شروع، راه اندازی برایشان اهمیت بیشتری نسبت به سایر مسائل، حتی درآمد داشته باشد.

سرمایه چندان زیادی نیاز نخواهید داشت. اما حداقل به تعداد نفرات + 1 = سیستم های قوی نیاز خواهید داشت. یک دفتر کار تملیکی یا اجاره ای برای محل شرکت و کار نفرات.
    پس از راه اندازی و گرفتن اولین خروجی، تبلیغات و بازاریابی و تیم فروش و ...

aliafzalan، yogishiip و Zahmatkesh سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

mkm
    mkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: \\/\// K \\/\//

عضو عادی شناسه تصویری mkm
    نوشته
    919
    سپاسگزاری شده
    385
    سپاسگزاری کرده
    253
    من خودم از بچگی با آتاری و کمودور 64 .................تا کنسولهای پلی استیشن - وی - ایکس باکس و ..... حالا هم که روی Pc هستم، تابحال سمت بازیهایی که ایرانیها ساختن نرفتم و دسته ای از دوستان و آشنایانی که هم که مثل من اهل Game هستن هم هیچکدومشون بازی ایرانی نکردند.دلیلش هم کیفیت پائین از نظر گرافیک-طراحی-صداگذاری-جلوه های ویژه و.....بوده. اگه برای پولش میخوای اینکارو بکنی جوابش تو پست دوم همین تاپیک اومده. اگه فقط میخوای یه عشقی کنی که بازی ساختی، ای... واسه رضایت درونیت میتونه خوب باشه.

ویرایش توسط mkm : 2010-12-29 در ساعت 06:54 PM

نام حقيقي: ودود

عضو عادی شناسه تصویری vadood
    نوشته
    741
    سپاسگزاری شده
    548
    سپاسگزاری کرده
    49
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_a نمایش پست ها
    سوال دوستمون سوال خوبيه .ولي جواب شما خيلي نامفهوم بود . ميشه بيشتر توضيح بديد كه چرا طرفش نره ؟
    چون نمی تونه بفروشه
    دخل و خرج نمی کنه

mkm سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    در صورتی که خروجی کار شما، یه نتیجه مطلوب در پی داشته باشه، میتونه در خیلی از ارگان های دولتی مشتری داشته باشه. نرم افزار هایی مثل شبیه ساز یک محیط بخصوص، زیارت های مجازی، آموزش های بخصوص، ...

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: هومن

عضو عادی شناسه تصویری houman_wan
    نوشته
    191
    سپاسگزاری شده
    80
    سپاسگزاری کرده
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mkm نمایش پست ها
    من خودم از بچگی با آتاری و کمودور 64 .................تا کنسولهای پلی استیشن - وی - ایکس باکس و ..... حالا هم که روی Pc هستم، تابحال سمت بازیهایی که ایرانیها ساختن نرفتم و دسته ای از دوستان و آشنایانی که هم که مثل من اهل Game هستن هم هیچکدومشون بازی ایرانی نکردند.دلیلش هم کیفیت پائین از نظر گرافیک-طراحی-صداگذاری-جلوه های ویژه و.....بوده. اگه برای پولش میخوای اینکارو بکنی جوابش تو پست دوم همین تاپیک اومده. اگه فقط میخوای یه عشقی کنی که بازی ساختی، ای... واسه رضایت درونیت میتونه خوب باشه.
    ممنون از راهنمايي . . . ولي خب طبعا بايد از جايي هم شروع كرد . . من خودم گرشاسب رو بازي نكردم . . ولي ازش تعريف مي كنن و قطعا با ساخت اين نوع بازيها با كيفيت بالا و البته موضوعات و سناريو هاي جذاب ،* ميشه حتي سخت ترين بازي خور ها رو هم وادار كرد كه بازي رو بخرن و يا حتي كپي كنند . .

کلمات کلیدی در جستجوها:

یه سوال دوستانه

ثبت شرکت تولیدی دفتر

برچسب برای این موضوع