نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط EMSebi
  • 1 توسط smeysamhen
  • 1 توسط smeysamhen

موضوع: راهنمایی درخصوص انتخاب یک مودم همراه مطابق با آخرین سرعت و فناوری های ارائه شده توسط اپراتورها

نام حقيقي: ---

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

راهنمایی درخصوص انتخاب یک مودم همراه مطابق با آخرین سرعت و فناوری های ارائه شده توسط اپراتورها

درود به همه عزیزان
    درجایی سکونت دارم که از در ورودی خونه که میام بیرون آنتن گوشیم +H میشه و وقتی میرم توی اتاق E میشه
    البته اتاق گاهی +H هم میشه که سریع میره.اینو هم بگم همون E هم سرعتش خیلی داغونه واقعا
    حالا من چندین راه رو تست کردم و هیچ کدوم جواب نداد و تصمیم گرفتم مودم همراه 4G بخرم و بین این سه مدل نمیدونم کدومش از لحاظ گیرندگی بهتر آنتن از دکل نسبت به بقیه بهتر عمل میکنه.این هم برام مهمه که از آخرین فناوری هایی که توسط اپراتورها برای افزایش سرعت ارائه شده پشتیبانی کنه مثلا 4G یا LTE-Advanced ... ( در کل آخرین چیزی که ارائه شده و بهترین سرعت رو داره توسط اپراتورها)

مودم هایی که به نظرم از لحاظ گیرایی به ترتیب حداکثر و بهترین سرعت از دکل رو می گیرند پایین قرار میدم و میخوام نظر تخصصی دوستان رو بدونم( من این ها رو از دیجی کالا بررسی کردم و گفتم شاید لینک گذاشتن غیرمجاز باشه بخاطر همین فقط همون اسمو اینجا copy/paste می کنم و میتونید دقیقا همین ها رو سرچ کنید توی دیجی کالا واستون بیاره که منو راهنمایی کنید.ترتیبی که چیدم از نظر خودم از حداکثر گیرندگی آنتن از دکل تا کمترین گیرندگی هست)
    Huawei E5577 4G LTE Wi-Fi Modem Mobile Hotspot

TP-LINK M7300 Portable 4G LTE Modem

D-Link DWR-932C 4G LTE Modem

سوال دومم در مورد این هست که تفاوت های موارد زیر باهم چی هست؟ چون توی این مودم های همراه خوندم ویژگی هاشو ولی سرچ که کردم درست متوجه نشدم که آخرش کدوم یک از این فناوری ها بیشترین سرعت رو داره و توسط اپراتورها هم ارائه میشه
    1.4G
    2.LTE
    3.LTE-Advanced
    4.FDD
    5.TDD
    خواهشمندم دقیقا بگید کدوم یک از موارد بالا بیشترین سرعت رو ارائه میدن و توسط اپراتورها ارائه میشن
    درکل میخوام یک جمع بندی بشه از این دو سوال که درنهایت یک مودم همراه(از موارد بالا) که آخرین فناوری شبکه های اپراتور های موبایل و هم چنین بیشترین سرعت رو دارند بخرم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ابراهیم

عضو عادی شناسه تصویری EMSebi
    نوشته
    276
    سپاسگزاری شده
    171
    سپاسگزاری کرده
    21
    یه بار حالت شبکه رو بصورت دستی فقط WCDMA یا LTE بزار که با سیگنال پایین هم فقط به 3G ِیا 4G متصل بشه .

اگه با این روش مشکلت برطرف شد که هیچ . در غیر این صورت

sys32 سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط EMSebi نمایش پست ها
    یه بار حالت شبکه رو بصورت دستی فقط WCDMA یا LTE بزار که با سیگنال پایین هم فقط به 3G ِیا 4G متصل بشه .

اگه با این روش مشکلت برطرف شد که هیچ . در غیر این صورت
    ممنون از راهنماییت ولی تمام این تنظیمات رو دونه دونه تست کردم.هر راهی که فکرشو کنید انجام دادم و برام جواب نداد هیج کدوم.از تنظیمات APN به صورت دستی بگیر تا همین WCDMA و ... .از لحاظ نرم افزاری که راهی جواب نداد و تنها راهی که به نظرم میمونه اینه که یه مودم همراه بگیرم.خیلی از کسانی که مشکل آنتن دهی داشتند یعنی روی 3G هم نبوده گوشیشون ولی با مودم همراه رفتن روی 4G با سرعت خوب.حالا مسئله اینه که یه چیز درست و حسابی میخوام که از هزینه ای که میکنم جواب هم بگیرم(مطابق پست اول تاپیک )

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    دوستان لطفا راهنمایی کنید

نام حقيقي: ميثم

عضو عادی
    نوشته
    364
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    49
    با سلام

اول یه نکته را بگم. اگر بیشترین و پایدارترین سرعت ممکن را میخوای حتما حتما مودم 4G رومیزی بخر و از خیر مودم همراه بگذر. خود من کلا تو منطقمون گوشی فقط E بود ولی با مودم 4G حالا 61% سیگنال 4G دارم. در کل مودمهای رومیزی گیرندگی بسیار بهتری دارند.
    در مورد برند، من خودم D-Link دارم و بسیار راضیم. یکی از اقوام هم TP-Link خریده و راضیه ولی طبق گفته هاش گیرندگیش کمتر از D-Link هست.
    من خودم SpeedTest که میذارم سرعتم دانلود روی 80-90 Mbps هست و آپلود هم حداقل 20Mbps ولی متغیره و بعضا بالاتر هم هست. دانلودم هم از روی سرورهای خارجی حدود 4MBps هست.
    اگر حتما مودم همراه میخوای، من خودم HUAWEI داشتم و راضی بودم ولی قدرت گیرندگیش خیلی با گوشی فرقی نداره پس به نظر من فکرشم نکن.
    در مورد اون تکنولوژی ها هم خیلی توش ریز نشو. غیر از TDD که متفاوته اکثر مودمهای موجود در بازار مابقی را ساپورت میکنند ولی شما برای ایرانسل به LTE-Advanced نیاز داری.

با تشکر

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط smeysamhen نمایش پست ها
    با سلام

اول یه نکته را بگم. اگر بیشترین و پایدارترین سرعت ممکن را میخوای حتما حتما مودم 4G رومیزی بخر و از خیر مودم همراه بگذر. خود من کلا تو منطقمون گوشی فقط E بود ولی با مودم 4G حالا 61% سیگنال 4G دارم. در کل مودمهای رومیزی گیرندگی بسیار بهتری دارند.
    در مورد برند، من خودم D-Link دارم و بسیار راضیم. یکی از اقوام هم TP-Link خریده و راضیه ولی طبق گفته هاش گیرندگیش کمتر از D-Link هست.
    من خودم SpeedTest که میذارم سرعتم دانلود روی 80-90 Mbps هست و آپلود هم حداقل 20Mbps ولی متغیره و بعضا بالاتر هم هست. دانلودم هم از روی سرورهای خارجی حدود 4MBps هست.
    اگر حتما مودم همراه میخوای، من خودم HUAWEI داشتم و راضی بودم ولی قدرت گیرندگیش خیلی با گوشی فرقی نداره پس به نظر من فکرشم نکن.
    در مورد اون تکنولوژی ها هم خیلی توش ریز نشو. غیر از TDD که متفاوته اکثر مودمهای موجود در بازار مابقی را ساپورت میکنند ولی شما برای ایرانسل به LTE-Advanced نیاز داری.

با تشکر
    سلام.تشکر از پاسخ گوییت
    من جام ثابته ولی گاهی هم تغییر مکان میدم که با این حال مجبورم مودم همراه بگیرم تا مودم رومیزی
    همین وضعیت منطقه خودتون رو که گفتید و اینکه به 4G رسید رو من از خیلی از کامنت های مربوط به خریداران مودم های همراه هم توی دیجی کالا خوندم.کلا خریداران حرف های متفاوت از هم میزنن و دلیلشم نمیدونم.مثلا یکی مودم همراه 4G خریده و منظقه شون با گوشی E هست ولی با اون مودم همراه شده 3G یا 4G .برعکس این مورد هم خوندم این که اصلا آنتن دهیشون با موبایل فرقی نکرده.مجبورم مودم همراه بگیرم بجای مودم رومیزی و حالا موضوع اینه که کدومشون رو انتخاب کنم.گفتم دوستان اینجا متخصص هستند و مطرح کنم تا تخصصی بررسی کنند ولی انتظار نداشتم سوالم بی جواب بمونه.شما هم خیلی لطف کردید که جواب دادید و راهنمایی کردید ولی چیزی که گفتید مثل همون کامنت هایی بود که توی دیجی کالا خوندم یعنی کامنت هایی متضاد حرف شما هم خوندم و موندم چیکار کنم.نظر تخصصی میخوام که انگار کسی نمیخواد یه راهنمایی کنه

نام حقيقي: ميثم

عضو عادی
    نوشته
    364
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    49
    نقل قول نوشته اصلی توسط sys32 نمایش پست ها
    سلام.تشکر از پاسخ گوییت
    من جام ثابته ولی گاهی هم تغییر مکان میدم که با این حال مجبورم مودم همراه بگیرم تا مودم رومیزی
    همین وضعیت منطقه خودتون رو که گفتید و اینکه به 4G رسید رو من از خیلی از کامنت های مربوط به خریداران مودم های همراه هم توی دیجی کالا خوندم.کلا خریداران حرف های متفاوت از هم میزنن و دلیلشم نمیدونم.مثلا یکی مودم همراه 4G خریده و منظقه شون با گوشی E هست ولی با اون مودم همراه شده 3G یا 4G .برعکس این مورد هم خوندم این که اصلا آنتن دهیشون با موبایل فرقی نکرده.مجبورم مودم همراه بگیرم بجای مودم رومیزی و حالا موضوع اینه که کدومشون رو انتخاب کنم.گفتم دوستان اینجا متخصص هستند و مطرح کنم تا تخصصی بررسی کنند ولی انتظار نداشتم سوالم بی جواب بمونه.شما هم خیلی لطف کردید که جواب دادید و راهنمایی کردید ولی چیزی که گفتید مثل همون کامنت هایی بود که توی دیجی کالا خوندم یعنی کامنت هایی متضاد حرف شما هم خوندم و موندم چیکار کنم.نظر تخصصی میخوام که انگار کسی نمیخواد یه راهنمایی کنه
    باسلام
    در اینجور موارد معمولا به جواب نخواهی رسید چون شرایط هر منطقه بسیار متفاوته. مثل این میمونه که یکی بیاد بپرسه تو تهران اینترنت ADSL کدوم شرکت بهتره؟! جواب چی خواهد بود؟؟ بستگی داره به n مورد مختلف.
    بعنوان راه حل چیزی که به ذهنم میرسه اینه که از یه نفر یه مودم قرض بگیر و تست کن و بعد برو بخر. این مودمها نسبتا گرونه و احتمال اینکه راضیت نکنه زیاده.
    شرمنده بیشتر کاری از دستم برنمیاد.
    با تشکر

نام حقيقي: احمد

تازه وارد
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

کلمات کلیدی در جستجوها: