نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 7سپاس
  • 1 توسط mohsenhvac
  • 1 توسط mohsenhvac
  • 2 توسط taghikarim
  • 1 توسط mohsenhvac
  • 1 توسط balak2424
  • 1 توسط majd66

موضوع: انتخاب سرور hp مناسب جهت دوربین

نام حقيقي: احمد تحویلیان

عضو عادی
    نوشته
    136
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    34

Icon14 انتخاب سرور hp مناسب جهت دوربین

سلام
    سال نو مبارک
    می خواستم بدونم اگر بخاهیم برای دوربین ها از سرورهای hp استفاده بکنیم چه مدلی را پیشنهاد می کنید ؟ (البته تعداد دوربین های بالا حدود 150 به بالا) . اینجور که من جویا شدم مثل اینکه سرورهای hpکارت گرافیک را پشتیبانی نمی کنند و برای دوربین به مشکل برمی خورند .
    آیا این درسته ؟
    لطفا راهنمایی کنید.

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    دوست عزیز شما نیاز به تجهیزات ذخیره سازی با پرفرمنس بالا دارید وارتباطی به کارت گرافیک نداره . پردازش گرافیکی روی دوربین انجام میشه و تصویر بصورت استریم برای سرور ذخیره سازی ارسال میشه.
    اما نکته ای که میتونه به گفته شما شباهت داشته باشه تجزیه تحلیل فیلم های ذخیره شده هست مثل تعقیب یک فرد در یک فروشگاه توسط دوربینها و ... که باز هم تا حدود بالایی وابسته به پردازنده مرکزی هست تا پردازنده گرافیکی.
    ضمنا در حال حاضر بد ترین مادربوردها دسکتاپ با گرافیک onboard مثل مادربوردهای سری h61 یک گیگابایت گرافیک دارند !؟

mehran01 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    136
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    34
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenhvac نمایش پست ها
    دوست عزیز شما نیاز به تجهیزات ذخیره سازی با پرفرمنس بالا دارید وارتباطی به کارت گرافیک نداره . پردازش گرافیکی روی دوربین انجام میشه و تصویر بصورت استریم برای سرور ذخیره سازی ارسال میشه.
    اما نکته ای که میتونه به گفته شما شباهت داشته باشه تجزیه تحلیل فیلم های ذخیره شده هست مثل تعقیب یک فرد در یک فروشگاه توسط دوربینها و ... که باز هم تا حدود بالایی وابسته به پردازنده مرکزی هست تا پردازنده گرافیکی.
    ضمنا در حال حاضر بد ترین مادربوردها دسکتاپ با گرافیک onboard مثل مادربوردهای سری h61 یک گیگابایت گرافیک دارند !؟
    تشکر از راهنماییتون
    منظور من از کارت گرافیک همین موضوع بود که شما گفتید ولی مشکل من با سیستم های عادی این است که به نسبت سرورهای hp استهلاک بالایی دارند . حالا منظور شما این است که سرورهای hp هم کارت گرافیک را ساپورت می کنند ؟ می تونید یک مدل مناسب برای این کار پیشنهاد کنید ؟
    یا منظور شما این است که از سیستم عادی استفاده کنیم ؟

نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    دوست عزیز با توجه به برند دوربینهاتون بهتره که از nvrمناسب استفاده کنید

- - - ادامه - - -

البته nvr قابلیت اتصال به nas رو دارن و فیلم دوربینها رو بر روی nas ذخیره می کنند که قاعدتا یک storage مناسب از برندهای معتبر خریداری کنید حالا hp یا هر برند دیگه . در زمان خرید nvr به این گزینه که قابلیت اتصال به nas رو دارن چک کنید.

- - - ادامه - - -

ضمنا بهتره که بار رو بر روی چند سرور تقسیم کنید

soft-c سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: کریمی

عضو عادی شناسه تصویری taghikarim
    نوشته
    569
    سپاسگزاری شده
    436
    سپاسگزاری کرده
    658
    دقیقا موضوعی که جناب نیک قبل توضیح دادن هست.
    شما با خریدن یک سرور HP خرج بیخودی کرده اید.

شما بدون هیچگونه بحث باید برای این تعداد دوربین ازتعدادی NVR و NAS استفاده کنید.

mohsenhvac و soft-c سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    نقل قول نوشته اصلی توسط taghikarim نمایش پست ها

شما بدون هیچگونه بحث باید برای این تعداد دوربین ازتعدادی NVR و NAS استفاده کنید.
    نیک قلب

نام حقيقي: مهدی باشوکی

تازه وارد شناسه تصویری mehran01
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    سلام .دوربین اسپیدام ip رو بدون nvr به لپ تاپ وصل کردم ولی دوربین میکروفن نداره وبرای ضبط همزمان صداوتصویر مشکل دارم.صدارو ازخروجی امپیلی فایر دارم ولی نمیدونم صداوتصویرو چطور بدون استفاده از nvr روی هم بندازم اگه کسی اطلاعات بده ممنون میشم؟نرم افزاری نیست که این کارو بکنه ؟مثلا با pss میشه؟!سویچر برای این کارهست؟ سپاس

ویرایش توسط M-r-r : 2015-03-31 در ساعت 09:14 AM

عضو عادی
    نوشته
    136
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    34
    نقل قول نوشته اصلی توسط taghikarim نمایش پست ها

بر اساس چه پارامترهایی میگید که nvr بهتره.
    اگر بحث قیمت باشه که خوب مثلا باید حداقل 5 تا nvr خریداری بکنیم که از لحاظ قیمت فکر می کنم سرور به صرفه تر باشه ؟
    تازه بعد اگر بحث توسعه هم باشه و اضافه کردن دوربین های بیشتر که دیگه هیچی؟
    و...
    تنها مشکلی که من دیدم برای بحث سرور همین بازبینی تصاویر است که گویا سرور های hp کارت گرافیک ندارند .(البته اطلاعات من ناقص است )
    اگر بیشتر توضیح دهید ممنون می شوم .

نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    -دوست عزیز اکثر برند های معتبر بازار دارای مدلهایی با قابلیت ساپورت 64 یا بیشتر دوربین هستند و همچنین قابلیت raid 0,1,5 .
    - این تجهیزات بهینه سازی شدن برای این کار.
    -مهمترین گزینه اینه که شما با خرید یک سرور اچ پی نیاز به یک کارشناس دارید تا راهبری سرور شما رو بر عهده بگیره و نیاز های سخت افزاری شما رو پاسخگو باشه.مثلا چند هارد برای افزایش فضای ذخیره سازی به سیستم اضافه کنید و raid رو براشون کانفیگ کنید.(سرورهای hp برای خودشون یک دنیا هستن)
    -تجهیزات nvr معمولا برندهای مختلفی از دوربینها رو ساپورت می کنه اما در سرور های اچ پی وابسته به اینه که از چه نرم افزاری برای رکورد استفاده کردید.
    -اینطوری کارتون وابسته به یک سرور هست و با کوچکترین مشکلی تصویر کل دوربین ها رو از دست میدید.
    - شما با خرید سه دستگاه nvr میتونید براحتی حدود 200 دوربین رو پوشش بدید ضمنا با خرابی یک از nvr ها دو دستگاه دیگه دارن به کارشون ادامه میدن

ksi_xi_nt سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: mahdi

خواننده
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط soft-c نمایش پست ها
    سلام
    سال نو مبارک
    می خواستم بدونم اگر بخاهیم برای دوربین ها از سرورهای hp استفاده بکنیم چه مدلی را پیشنهاد می کنید ؟ (البته تعداد دوربین های بالا حدود 150 به بالا) . اینجور که من جویا شدم مثل اینکه سرورهای hpکارت گرافیک را پشتیبانی نمی کنند و برای دوربین به مشکل برمی خورند .
    آیا این درسته ؟
    لطفا راهنمایی کنید.

مطمئنا nvr بهتره ولی در رابطه با مطلبی که گفتی در خصوص نصب کارت گرافیک روی سرور من واسه سرور مانیتورنیگ خودم همین کار رو انجام دادم و چیزی حدود 200 دوربین رو دارم با نرم افزار axxon مشاهده میکنم
    برای مشاهده تصویر دوربین خود شرکت سازنده دوربین به شما میگه که به عنوان مثال برای 200 تا دوربین نیاز به چه رم و سی پی یو ای هستش
    کارت گرافیک خیلی موضوعیت نداره واسه مشاهده تصاویر دوربین و بیشتر رم و سی پی یو درگیر میشن
    من روی سرور hp dl580 g8 کارت گرافیک pny quadro k6000 بستم که البته از این کارت گرافیک استفاده های دیگه ای هم میشه که ذکر کردنش در اینجا موضوعیت نداره
    ولی شما تو سایت اچ پی میتونی سرور رو کانفیگ کنی و تو قسمت مربوط به اسلات pci خود اچ پی به شما پیشنهاد میده که روی این سرور از چه کارت گرافیکی استفاده کنی
    من چون روی سرور esx ریختم مجبور بودم کارت گرافیکی استفاده کنم که مورد تایید vmware هم باشه و درایور esx براش موجود باشه
    شما اگه میخوای روی سرور ویندوز نصب کنی میتونی هزینه کمتری انجام بدی ولی اینم بگم که من حدود 1 ماه گشتم تا تونستم کابل پاور کارت گرافیک رو پیدا کنم
    چون پاور روی مادربورد سرور اچ پی 10 پین هستش و کارت های گرافیک همشون کابل برق 6 پین میخورن و باید کابل پاور رو از خود سایت اچ پی پارت نامبرش رو یادداشت کنی و سفارش بدی برات بیارن
    باز هم اگر درباره نصب کارت گرافیک روی سرور سوالی داشتی من در خدمتم
    itbaz2010@gmail.com
    بدروود

taghikarim سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran01 نمایش پست ها
    سلام .دوربین اسپیدام ip رو بدون nvr به لپ تاپ وصل کردم ولی دوربین میکروفن نداره وبرای ضبط همزمان صداوتصویر مشکل دارم.صدارو ازخروجی امپیلی فایر دارم ولی نمیدونم صداوتصویرو چطور بدون استفاده از nvr روی هم بندازم اگه کسی اطلاعات بده ممنون میشم؟نرم افزاری نیست که این کارو بکنه ؟مثلا با pss میشه؟!سویچر برای این کارهست؟ سپاس
    برای پرسش خود موضوع جدیدی ایجاد کنید.

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: majidi

خواننده شناسه تصویری majd66
    نوشته
    64
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    2
    سلام
    برای بازبینی سرور اصلا گزینه خوبی نیست چون سرور فقط برای ضبط تصویره و برای بازبینی تصاویر باید سیستم در نظر بگیرید که در حد سرور قوی باشه ولی دیگه نیازی به هارد زیادی نداره
    مثلا:
    hp g8 8GB ram 8*4TB hdd برای ضبط تصاویر
    vga 650 1GB ,core i7 8gb ram برای بازبینی

soft-c سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع