نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 4سپاس
  • 2 توسط mehrzadmo
  • 2 توسط gallaxy67

موضوع: توضیح در مورد کارت های وایرلس

نام حقيقي: امیر احمدی

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292

توضیح در مورد کارت های وایرلس

سلام
    شاید سوال های من به نظر شما که در اکتیو حرفه ای هستین خنده دار بیاد ولی خوب ببخشید من تازه کارم

1- توان خروجی کارت های وایرلس یوبی Ubiquiti ذکر شده 28db آیا این به این معنی که مثلا اتصال آنتن های 30 و 32 دسیبل به این کارت و صرف هزینه بالاتر بی فایده است ؟

2- عرض کانال فرکانسی چه معنایی داره در این کارت ها
    3- در کاتالوگ این کارت ها مثلا XR2 نوشته شده توان خروجی 28 و قدرت گیرندگی 98 dbm
    dbm چه معنایی داره و چرا قدرت گیرندگی خیلی بیشتر از فرستندگی است ؟ آیا این به این معناست که این کارت ها بیشتر به درد رسیو میخورند تا سند اطلاعات؟

4- پهنای باند 54 مگابیت بر ثانیه مشخصات اکثر کارت های وایرلسه . در حالیکه در مقایسه با نانواستیشن که پهنای باندی برابر 108 مگابیت داره یا رادیوهای دیگه تا 300 مگابیت یعنی 5 برابر پس چرا قیمت این کارت ها در مقایسه با نانواستیشن اینقدر بالاست
    از اینکه وقت میذارین و به سوالات من جواب میدین کمال تشکر رو دارم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    1- اون واحد dbm هست . یه واحد برای توانه .
    dBm to mW conversion - RapidTables.com
    2- عرض کانال رو مثل قطر لوله آب در نظر بگیر . هر چی قطر بیشتر باشه خروجی بیشتر ( تروپوت بیشتر ) و در عوض فشار کمتر (برد کمتر ) داری و بر عکس .
    3-قدرت گیرندگی هم منفی است . به معنای حساسیت گیرندگیه ! هر چی کمتر باشه بهتره ! بعد کارتی نداریم که به درد گیرندگی بخوره و ... اینها همزمان گیرنده و فرستنده هستند .
    4- من قیمت امروز رو ندارم که ببینم تا چقدر حرفتون صحت داره . اما بحث کیفیت کارتهای یوبی نت هست . کارت های می نی پی سی ایش واقعا عالیه .
    و ...

alisc و Amir 2010a سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    من هم صحبت های مهرزاد عزیز رو کامل کنم ، در مورد 4
    ببینید 54 مگابیت بر ثانیه سرعت تئوری برای پهنای باند 20 مگاهرتز هست. اگر کارت شما پهنای باند 40 مگاهرتز رو پشتیبانی کنه شما از نظر تئوری تا 108 مگابیت میتونی تبادل داشته باشی همون چیزی که شاید روی رادیوهایی دیده باشی.
    اما در مورد سرعت 300 مگابیت واقعا در عمل چنین چیزی شبیه رویاست. شما دو تا نانو رو کنار هم بذاری هم نمیتونی انقدر تروپوت داشته باشی مگر اینکه بخوای سند و ریسیو رو روی هم جمع کنی که چیزی که UBNT به عنوان داپلکس میگه یعنی این. شما با speed test نانو امتحان کنی روی داپلکس بذاری مینویسه مثلا 150 و توی جزئیاتش مینویسه rx 90 tx 60 یعنی سند 60 و دریافت 90 مگابیت ، جمع میزنه بهت میگه کلش 150 !
    در مورد قیمت هم خب بسته به کارتت قیمت فرق داره ، یه کارت معمولی با توان 100 میلی وات شاید حدود 100 تومن باشه اما یه کارت فوق العاده با توان 600 میلی وات مثل xr5 حدود 300
    نانو از یه کارت وایرلس معمولی استفاده میکنه پس هیچ وقت کارت وایرلس نانو رو با مثلا xr5 مقایسه نکن که بعدش بخوای بگی قیمت نانو که ارزونتره. مقایسه ات مثل مقایسه موتور BMW با کل پژو پرشیاست!
    در مورد 3 هم این رو من اضافه کنم که توی شبکه چیزی به اسم ریسیو خالی نداریم ، شما اگر نتونی سند داشته باشی ریسیو به هیچ دردت نمیخوره ، تلویزون که نگاه نمکنید ، باید در آن واحد بتونید به سیستمی که ازش ریسیو میکنید پیغام بدید که آقا بسته سالم رسید بعدی رو بده ، و عملا ، مخصوصا در ارتباط رادیویی ، شما اگر نتونی سند خوب داشته باشی اصلا به شبکه متصل نمیشی و مدام ارتباطت با اونطرف قطع میشه چون نمیتونه خودش رو به طرف مقابل معرفی کنه یعنی مثلا من سر کوچه هستم و شما گوش های تیزی داری راحت صدای منو میشنوی اما من نمیتونم صدای شما رو بشنوم و عملا هیچ مکالمه ای بینمون اتفاق نمیوفته!

masoud_X2 و Amir 2010a سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: ali noroozi

تازه وارد
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    شما می دانید اینترنت دایال آپ چه قدر می افتد

کلمات کلیدی در جستجوها:

توضیح وایرلس

توضیح در مورد کارت شبکه وایرلس