صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 22

موضوع: طریقه مشاهده کردن دوربینها از طریق شبکه اینترنت

نام حقيقي: رضا ناصری

خواننده شناسه تصویری reza1364
    نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    123

طریقه مشاهده کردن دوربینها از طریق شبکه اینترنت

سلام دوستان عزیز.
    یکی از دوستای من که دکتره به من گفته که مطبشو دوربین مدار بسته ببندم.

دوربین هایی که من نمایندگیشونو دارم IP Camera نیستند

حالا دوستم میخواد از طریق اینترنت از خونه و یه شهر دیگه که میره محیط مطبشو ببینه

برا این کار مسلما تو مطب نیاز به یه خط ADSL پرسرعت دارم ولی چطور میشه تنظیمات مودم و DVR رو Set کرد رو نمیدونم.

خیلی ممنون میشم اساتید محترم کمک کنند.

arash3400 و aliax سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: یاسر

عضو عادی شناسه تصویری yaser_a
    نوشته
    187
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    26
    سلام دوست عزيز

ما برا اين كار از يك كامپيوتر استفاده كرديم بجاي DVR و خط ADSL رو به اون وصل كرديم . روي خط يه IP Valid هم گرفتيم . حالا از هر جايي كه هستيم با اون IP وصل ميشيم به دوربين ها و هر 16 دوربين رو ميبييم و كنترل ميكنيم . دوربين هايي هم كه توانايي PTZ دارن هم ميتونيم بچرخونيم و زوم كنيم و ....

البته اين سيستم با يه نرم افزار كه مخصوص دوربين هاست انجام وظيفه ميكنه كه الان اسمش يادم نيست . بايد به سرورش Login كنم بعد بگم اسمش چي بود .

يه مطلب ديگه اينكه اين كار رو با DVR هم ميشه انجام داد ولي فقط ميدونم كه ميشه ، بلد نيستم .( ببخشيد :-) )

arash3400 و bahman_mon سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mohamad tavakoli

خواننده
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    26
    سلام
    اول باید ip valid بگیری و بعد ببینی که از چه طریقی به dvr وصل میشی (web base یا با نرم افزار dvr?)
    اگه web base وصل میشی(بهdvr شما میشه ip داد ؟) باید ببینی با چه پورتی به کنسول وصل میشی و بعد توی تنظیمات مدم باید پورت فوروارد کنی که مثلا هرکی با پورت x وصل شد بفرستش به ip مورد نظر که همون dvr باشه با پورتی که شما localy به dvr وصل میشین.
    اکه نرم افزار خاصی داره باید نرم افزار در جایی که میخواد دوربین ها رو ببینه نصب بشه و در ضمن باید ببینی ازچه پورتی استفاده میکنه که بتونی تو مدم پورت فوروارد کنی.یا اگه به pc وصل میشه تو مدم ip کامپیوترو بده و پورتی که بهش وصل میشی..
    ..موفق و پیروز باشید..

arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ali reza

عضو عادی
    نوشته
    335
    سپاسگزاری شده
    17
    سپاسگزاری کرده
    15
    سلام دوست عزیز
    یاسر جان درست میگه ، بیا از یک سیستم کامپیوتر بجای dvr استفاده کن و بهش ip ولید بده و تمام. ولی حواست باشه از روی سیستمی که می خواهی به این دوربینها وصل بشی اگر که آنتی ویروس نصب هست بیا ip کامپیوتری که دوربینها بهش وصل هستند رو از توی قسمت web آنتی ویروس trust کن. چون اگر که اینکار رو نکنی نمی تونی بهشون وصل بشی.
    اگر هم که dvr داری و بصورت web base بهش وصل میشی به اونم میشه ip داد و بقیه ماجرا

نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    123
    آقای توکلی ممنون میشم یه خورده بیشتر توضیح بدبد.dvr من ip میخوره .من یه مودم TP-LINK 8811 دارم و شما فرض کنید IP ولید من 79.127.81.241 میباشد.حالا تو مودم من اگه همین ip رو ست کنم اونوقت DG رو بازم همین ip بزنم؟چه ip به dvr بدم؟بازم همین ip ولید؟تو چه قسمتی ip فورووارد میشه ؟اگه یه خورده کامل تر توضیح بدید ممنون میشم.هم از طریق کامپیوتر هم از طریق dvr

نام حقيقي: هادی علیزاده

عضو عادی
    نوشته
    800
    سپاسگزاری شده
    404
    سپاسگزاری کرده
    226
    من یادمه توی اینترنت اکسپلورر یه کامپوننتی رو هم باید اضافه کنی

reza1364 و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد رضا بیدختی

عضو غیر فعال شناسه تصویری Beidokhti
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    1
    دوست عزیز سلام.
    وقت بخیر.
    همونطوری که دوستان هم در نوشته های قبلی اشاره کردند نوع DVR و نحوه برقراری ارتباط شما با دوربینهاتون خیلی مهمه.
    من یک سناریوی عمومی رو خدمت شما ارائه میکنم و امیدوارم که به دردتون بخوره.

مودم ADSL رو در وضعیتPPPOE تنظیم کنید و UserName-Password رو در داخل اون تعریف کنید که با روشن شدن به اینترنت متصل بشه.
    در چنین حالتی اگر از ISP درخواست Static Address کرده باشید، به محض اتصال به اینترنت اون آدرس روی WAN Interface مودم شما قرار میگیره.
    LAN Interface اکثر مودمها هم به صورت پیش فرض روی 192.168.1.1 تنظیم شده. اون رو به همون صورت رها کنید.

* حالا 2 حالت رو درنظر میگیریم:
    1. DVR شما از نوعیه که برای دیدن دوربینهای اون نیازی به نصب نرم افزار نیست. داخل خودش وب سایتی داره که دوربینها رو میشه از طریقش دید و با کابل شبکه به سیستم متصل میشه.
    یک کابل از LAN Interface مودم به DVR متصل کنید و با اتصال به DVR آدرس 192.168.1.2 رو با Mask 255.255.255.0 روی اون تنظیم کنید. (نحوه تنظیم داخل دفترچه DVR هست - هر مدل منوی متفاوت با دیگری داره - احتمالا پورت اتصالش هم 80 نیست و فرق داره!)
    حالا برگردیم روی مودم. در تنظیمات Advanced قسمتی وجود داره به نام DMZ. آدرسی که روی DVR تنظیم کردید رو (192.168.1.2) در این قسمت وارد کنید. (امیدوارم مودم شما این امکان رو داشته باشه)
    با این کار اگر کسی از اینترنت، از آدرس شما درخواست http بکنه ارجاع داده میشه روی DVR (http://213.219.64.2)
    (وارد جزئیات نشدم - شما میتونید از طریق بخشی به نام Virtual Server اقدام به تعریف ترافیک http بکنید که هر مدل ترافیکی روی DVR منتقل نشه)

حالت دوم:
    DVR شما از نوعیه که نرم افزار داره و باید وارد نرم افزار بشی تا بتونی دوربین ها رو ببینی.
    یک کابل از LAN Interface مودم به کارت شبکه سیستمتون متصل کنید و آدرس کارت شبکه سیستم رو روی 192.168.1.2 با Mask 255.255.255.0 تنظیم کنید.
    Gateway رو هم بذارید 192.168.1.1 و درصورت تمایل میتونید از DNS 4.2.2.4 - 8.8.8.8 هم استفاده کنید. (من درنظر میگیرم مودم شما DHCP Enable نیست)
    همون تتظیمات DMZ رو روی مودم تنظیم کنید. حالا باز میرسیم به دو راهی!!! اگر نرم افزار شما از اون نوعیه که روش میشه اتصال از طریق شبکه تعریف کرد که خب بهش میگی از طریق آدس 89.165.12.102 متصل بشه که صاف میاد روی سیتمت. اگر از این نوع نباشه یکی از راههاش که اصلا راه منطقی و صحیحی نیست و من به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم اینه که از راه دور به سیستمت Remote Desktop بزنی، دوربینهاتو ببینی. چرا این راه خوب نیست؟ چون خود دوربینها به اندازه کافی ترافیک دارند، دیگه ترافیک RDP رو نندازیم روی خط!!!

راه زیاد دیگه ای از قبیل اشتراک خط و ... هم وجود داره که فقط (فقط) چون نمیدونم شما چه نوع DVRی در دست داری نمیتونم راهنماییت کنم. اصلا همونطوری که گفتم ممکنه مودم شما DMZ نداشته باشه!
    با آرزوی موفقیت ...

ویرایش توسط Beidokhti : 2010-12-10 در ساعت 09:21 AM
    ARM، chooooobin، reza1364 و 6 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    123
    ممنون آقای بیدختی با توضیح کاملتون.
    یه سوال دیگه
    اگه isp آی پی ولید بده که باید تو قسمت لن مودم به صورت دستی وارد کنی که با ای پی ولید کانکت بشه چطور به صورت اتوماتیک آی پی ولید ست میشه؟

نام حقيقي: محمد رضا بیدختی

عضو غیر فعال شناسه تصویری Beidokhti
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام.
    جناب ناصری، آدرسی که ISP میده رو نباید توی LAN مودم تنظیم کنی!

* مودم رو در وضعیت Bridge تنظیم کن.
    * LAN Interface مودم رو روی هر آدرسی که بود رها کن!
    * برای کارت شبکه سیستمی که مودم بهش وصله اگر IP هم تعریف نکردی و رفت روی APIPA مهم نیست! (بهتره برای اینکه کار شیک باشه(!) از محدوده LAN Interface مودم تعریف کنی ولی ضروری نیست)
    * روی سیستم یک Connection از نوع PPPOE برای ارتباط با اینترنت تعریف کن.
    * از این پس Valid Address شما روی این Connection میشینه و میتونی از اینترنت با اون ارتباط برقرار کنی.
    تنظیمات Windows Firewall و Firewallهای نرم افزارهای Antivirus و System Protection رو هم یادت نره.
    موفق باشی ...

ARM، reza1364، arash3400 و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    123
    آقای بیدختی
    وقتی که ما یه آی پی ولید از ISP میگیریم باید NAT رو غیر فعال کنیم تو مودم که با آی پی ولید کانکت بشیم خب؟
    حالا زمانی نت غیر فعال میشه که از پروتکل Bridge استفاده کنیم.ما نمیتونیم از PPPOE استفاده منیم چون به صورت خودکار در این حالت نت رو فعال میکنه تو مودم و با آیپی InValid کانکت میشیم.بعد یه سوال دیگه؟
    برا مشاهده دوربین ها باید تو آدرس بار آی پی ولیدی رو که گرفتیم وارد کنیم فقط؟

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza1364 نمایش پست ها
    آقای بیدختی
    وقتی که ما یه آی پی ولید از ISP میگیریم باید NAT رو غیر فعال کنیم تو مودم که با آی پی ولید کانکت بشیم خب؟
    حالا زمانی نت غیر فعال میشه که از پروتکل Bridge استفاده کنیم.ما نمیتونیم از PPPOE استفاده منیم چون به صورت خودکار در این حالت نت رو فعال میکنه تو مودم و با آیپی InValid کانکت میشیم.بعد یه سوال دیگه؟
    برا مشاهده دوربین ها باید تو آدرس بار آی پی ولیدی رو که گرفتیم وارد کنیم فقط؟
    این IP ای که به شما داده اند به چه شکل است ؟
    ببینید به دو صورت IP پابلیک میدهند
    یکی اینکه به همان کانکشن pppoe شما یک IP پابلیک اختصاص میدهند ( حالت معمول در اینچنین مواردی) دوم اینکه به شما رنجی میدهند که در هنگام اتصال pppoe یک route از IP به سیستم های شما میدهد که میتوانید استفاده کنید.

در حالت اول باید از پابلیش کردن استفاده کنید که با نام های Virtual server - Destination nat و .... شناخته میشود در مورد .
    در حالت دوم باید IP مودم را به عنوان Gateway قرار دهید ( البته با تغییر این IP به همان رنج IP هایی که به شما داده اند و غیر فعال کردن Nat در مودم).

amin-net، Beidokhti و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: mohammad

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    2

مشاهده DVR از طریق اینترنت

سلام
    راستش من برای همین موضوع عضو این سایت شدم
    من هر کار ی با مودم td 8811 خودم کردم ارتباط رو نتونستم برقرار کنم
    امیدورام اگر دوستمون جواب گرفتند منو رو هم راهنمایی کنن
    من تنظیمات ;DVR رو به درستی انجام میدم جون روی Lan جواب میده
    port :8080
    ip : 192.168.1.20
    mask: 255.255.255.0
    getway:192.168.1.1
    dns:4.2.2.4
    رو ی مودم هم یک آی پی استاتیک گرفتم
    کانکشن رو اتوماتیک کردم تا بدون نیاز به کانکت دستی با pppop خودش وصل بشه
    nat رو به آی پی 192.168.1.20 تنظیم کردم
    جون پورت 80 در شاتل بسته هست پورت وب رو روی 8080 گذاشتم و از طریق virtual server به آی پی DVR اجازه دسترسی دادم
    ولی هر کاری می کنم با زدن آی استاتیک و  :8080 جلوش وصل نمیشه که نمیشه
    آیا تنظیم دیگری هم باید بشه مودم یا DVR

ویرایش توسط mohammad-g : 2011-08-26 در ساعت 06:18 PM

نام حقيقي: ﺣﺎﻣﺪ پیروز

عضو عادی
    نوشته
    488
    سپاسگزاری شده
    452
    سپاسگزاری کرده
    954
    شما در شبکه داخلیتون چطور به دوربینها دسترسی دارید، با اکسپلورر یا نرم افزار کلاینت dvr ?
    چون پورت dvr رو به 8080 تغییر دادید حتما در جریان هستید که در اکسپلورر باید به این صورت وارد کنید ،نه بیشتر و نه کمتر
    /http://192.168.1.20:8080 (شما ip static خودتو جایگزین کن)
    در مودم هم از virtual server ، فیلدهای strat و end رو 8080 وارد کردی دیگه !!!

نام حقيقي: مسعود پرهیزکاری

عضو غیر فعال شناسه تصویری net2net
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    0

سلام رضا جان

1- از جایی که اینترنت adsl فقط ip valid public را نخواه بلکه همراهش ip network و ip broadcasting را نیز بخواه .

2- gateway مودم را روی ip route یی که از isp گرفتی تنظیم کن ، خروجی lan مودم adsl را به lan دی وی آر وصل کن ، یوزر و پسور اکانت pppoe را داخل خود مودم بزار که از اونجا کانکت کنه برای ip valid ، داخل مودم پورتی که در دی وی آر تعریف می کنی را فروارد کن البته با هماهنگی با سرویس دهنده adsl چون اغلبشون بعضی پورتها را می بندند ، بعد حالشو ببر .

نام حقيقي: mohammad

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    2
    سلام و ممنون از دوستان
    دوست عزیز حامد پیروز در مورد سوالون ، بله من از طریق اکسپلورر در شبکه داخلی وصل شدم و وقتی هم می خوام از بیرون به اون وصل بشم دقیقا همونطوری که نوشتی عمل می کنم ، در مودم هم همونظور که در بالا نوشتم پورت 8080 رو به virtual server داده ام

اما در مورد نظرات آقای پرهیزکار
    از جایی که اینترنت adsl فقط ip valid public را نخواه بلکه همراهش ip network و ip broadcasting را نیز بخواه .
    اگه درست متوجه منظورتون شده باشم یعنی از شرکت شاتل باید علاوه بر آی پی استاتیک اینها رو هم بخوام
    gateway مودم را روی ip route یی که از isp گرفتی تنظیم کن
    منظورتون از ip route همون آی پی استاتیک هست
    ببنید منظورتون اینجاست
    [IMG]www.istako.co/modem1.jpg[/IMG]

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

نحوه اتصال dvr به اینترنت

شبکه کردن dvr

نصب dvr به شبکه

طریقه شبکه کردن dvr

اتصال دی وی آر به اینترنت

نحوه اتصال دوربین مداربسته به اینترنت

شبکه کردن دی وی ارچگونگی اتصال dvr به اینترنتنحوه ست كردن ip valid روی dvrنحوه نصب DVR به اینترنتاتصال دوربین مدار بسته به اینترنتنحوه اتصال دی وی ار به اینترنتاتصال dvr به شبکهوصل کردن دی وی ار به اینترنتوصل کردن دوربین مدار بسته به اینترنتوصل کردن دی وی آر به اینترنتشبكه كردن dvrتنظیمات شبکه دی وی اراتصال DVR به اینترنتطریقه وصل dvr به اینترنتآموزش اتصال dvr به اینترنتنصب دی وی آر به اینترنتطریقه نصب dvr به شبکهip valid دوربین مدار بستهوصل کردن dvr به اینترنت

برچسب برای این موضوع