نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 9سپاس
  • 1 توسط yogishiip
  • 2 توسط aramezany
  • 2 توسط hosein_612
  • 1 توسط adel_miri
  • 3 توسط meysam22us

موضوع: کنترل پهنای باند

نام حقيقي: hadi

عضو غیر فعال
    نوشته
    39
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    30

کنترل پهنای باند

با عرض سلام خدمت دوستان
    سوالی که میخوام بپرسم سوالی هست که چندین بار پرسیده شده ولی تا حالا فکر کنم کمتر کسی به جواب دلخواه رسیده باشه و تو اکثر بحثها، بحث نیمه کاره مونده یا کمتر کسی به نتیجه رسیده، البته برداشت من اینه چون من برای همین موضوع یعنی کنترل پهنای باند فکر میکنم حدود یکی دو ماه قبلا توی اینترنت جستجو کردم ولی چیزی گیرم نیومد بهمین خاطر از دوستان خواهش میکنم دوستانی راهنمایی بفرمایند که واقعا توی عمل کار کرده باشن.
    همینطور که دوستان میدونن برای کنترل پهنای باند چند روش وجود داره یکی برای زمانهایی که شما کلاینت و سرور دارین و دراین حالت میتونین نرم افزارهایی رو نصب کنین مثل ISA که کلاینتها رو از روی سرور مربوطه کنترل میکنه و دیگه اینکه شما workgroup دارین و بازم مثل حالت قبل اگر اینترنت رو از روی سرور به روی کلاینتها share کرده باشین میتونین با نرم افزار که فقط روی سرور نصب میشه برای کلاینتها محدودیت پهنای باند تعریف کنید و اگر هم اینترنت رو بصورت اتومات(روتر) داخل شبکه داده باشین باید نرم افزار روی کلاینت هم نصب بشه که یا خودش بتونه روی کلاینت محدودیت بزاره یا از روی نسخه نصب شده روی سرور دستور بگیره. من توی جستجوهای قبلیم به این نتایج رسیدم و من چون شبکه workgroup و تحت xp دارم و اینترنت رو توی کافی نت بصورت روتر به شبکه دادم دنبال نرم افزاری بودم که روی کلاینت نصب بشه و همچنین روی سرور هم نسخه سرورشو نصب کنم تا بتونم از روی سرور پهنای باند کلاینتها رو کنترل کنم( مثل نرم افزار handycafe در محاسبه قیمت) که چیزی پیدا نکردم و فقط نرم افزاری رو پیدا کردم که همینطور که توضیح دادم فقط روی کلاینتها نصب میشد و میتونستی توی نرم افزار برای کلاینت محدودیت بزاری که البته با اینکه پسورد میخواست تا غیرفعال بشه ولی خیلی راحت کاربر غیرفعالش میکرد
    (بنام (du super controler
    من نرم افزاری میخوام مثل هندی کافی و طوری باشه که کاربر نتونه براحتی غیر فعالش کنه با توضیح مجدد که اینترنت داخل شبکه من بصورت روتر هست و از روی سرور share نمیشه و اگر هم نرم افزاری هست که نسخه سرور نداره طوری باشه که نتونه کاربر براحتی غیرفعالش کنه.
    از دوستان ممنون میشم راهنمایی کنم که به نتیجه خوبی برسیم

نام حقيقي: ابراهیم

خواننده شناسه تصویری yogishiip
    نوشته
    1,326
    سپاسگزاری شده
    882
    سپاسگزاری کرده
    1620
    میکروتیک بهترین انتخابه
    قیمت روتربرد 750 حدود 70 هزار تومان
    نسخه سیستم عامل کرک شده هم موجوده توی انجمن سرچ کنید

hadi492 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: علی رضا رمضانی

عضو عادی شناسه تصویری aramezany
    نوشته
    60
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    2
    سلام
    یه سیستم با دوتا کارت شبکه آماده کنین و روی اون ClearOS رو نصب کنین. هم به صورت اشتراکی و هم اختصاصی میتونین کنترل پهنای باند کنین
    نیاز به نصب چیزی رو کلاینت ها هم نیست.فقط باید ترافیک اونها از روی این سیستم رد بشه.

hadi492 و yogishiip سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده شناسه تصویری hosein_612
    نوشته
    105
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    9
    همونطور که گفته شد میتونی از طریق سرور دیتا رو تو شبکه توزیع کنی. به غیر این راه ، هر نرم افزاری که روی کلاینت ها نصب کنی به راحتی میشه دورش زد و بدون محدودیت از دیتا استفاده کرد.این رو بنا به تجربه میگم. چون خودم برا یه کافی نت این کار رو انجام دادم.فایده ای نداشت . به راحتی نرم افزار ها رو میشه از کار انداخت. ولی اگه شما از طریق یک سیستم دیتا رو کنترل و توزیع کنید خیلی مطمئن تر هست.
    برای توزیع دیتا به کلاینت ها هم از ccproxy استفاده کن هم راحته و هم مطمئن.

hadi492 و yogishiip سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    39
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    30
    همینطور که دوستان فرمودند بهترین راه اینه که به کلاینتها از روی سرور اینترنت بدیم تا از روی سرور هم بشه کنترل بشن و نتونه کاربر نرم افزار رو دور بزنه ولی من به دلایلی نمی تونم اینکارو بکنم.
    در زمینه غیرفعال کردن نرم افزار توسط کاربر بطور مثال اگر نرم افزار طوری باشه که بخواد کاربر غیرفعالش کنه از توی سرور بشه بفهمی و به کاربر تذکر بدی خیلی عالیه.
    میشه در مورد میکروتیک بیشتر توضیح بدین شرایطی رو که من نیاز دارم رو داره؟

دوستان یک مطلب دیگه به ذهنم رسید که بسیار کاربردی و راحته و اینه که مودمتون تنظیم کنترل پهنای باند داشته باشه و براحتی بشه IP رو بدی و براش تعریف کنی چه حجمی دانلود و آپلود داشته باشه. آیا مودمی رو میشناسید که این قابلیت رو داشته باشه؟

ویرایش توسط hadi492 : 2010-11-11 در ساعت 04:44 PM

نام حقيقي: hooman afzali

عضو عادی
    نوشته
    193
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    38
    جناب رمضانی در مورد clear os توضیح می فرمایید ؟
    رایگان هست یا نسخه کرک شده داره ؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    39
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    30
    در مورد مودمهایی که گفتم اگر قابلیت تعریف پهنای باند برای کاربران رو داشته باشن که در همین انجمن هم بهش پرداخته شده رو پیگیری کردم روی مودمهای zyxel و asus از نمایندگی ایرانش بنام شرکت دلسا و اونا گفتن نه همچین امکانی نداره: مودم adsl با امکان مدیریت پهنای باند

عضو غیر فعال
    نوشته
    39
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    30
    همینطور که در ابتدای بحث خدمت دوستان گفتم هرجاتو اینترنت نگاه کنی بحث کنترل پهنای باند عقیم مونده و کامل و بدردبخور بهش پرداخته نمیشه تا نتیجه خوبی ازش بشه گرفت! دوستان در همین جا هم مفید راهنمایی نمیکنن یک جواب کوچولو میدن و ...
    لطفا دوستانی که راهنمایی کاملی میتونن داشته باشن کمک کنن، ممنون از همه

نام حقيقي: عادل میری

عضو غیر فعال
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    14
    درود
    من 1 راه ساده پیشنهاد میکنم که شاید 1 مقدار بچه گانه هم باشه !! اما جواب میده !
    شما نرم افزار netlimiter pro رو که هم در سایت شاید باشه و هم در dvd King بوده ( اگر نبود بگین من بزارم روی رپید شیر ) روی همه سیستمها نصب کنید
    توی قسمت remote permision میتونید با یک یوزر دیگه هم از کامپیوتر دیگه امکان کنترل رو بدید و بعدش در قسمت optionsتعیین میکنید که یورز همون کامپیوتر امکان کنترل و مانیتور کردن رو نداشته باشه ، منظور این هست که آیکون برنامه در قسمت system tray ظاهر نمیشه ! و اگر از قسمت All programs هم در منوی start دستی پاکش کنید دیگه هیچ مشتری متوجه نمیشه سیستم با چی داره کنترل میشه !
    و از همه مهمتر هم اینکه به صورت دائم میتونید از سرور یا هر کامپیوتر وصل بشید به همه کلاینتها یا کامپیوتر های دیگه و چک کنید که آیا کنترلی روی سرعت اون کامپیوتر هست یا طرف محدودیت رو برداشته !!
    شاید 1 مقدار غیر حرفه ای باشه این کار اما بی دردسر و بی هزینه و کم خطر هم هست !
    موفق باشید

hadi492 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: میثم پورهاشمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری meysam22us
    نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    به نظر من هم بهترین روش که بهترین کاربرد و کارایی رو داشته باشه و بهتون ابشن های زیادی هم میده و خیلی ساده و ارزان هم میشه تهیه کرد میکروتیک روتر بورد هست من با این وسیله 2 ساله که دارم کار می کنم و روش 20مگابایت هم چهنای باند دارم و هیچ موردی هم داره میشه تا حد بیت هم کنترل کرد .

darklove، hadi492 و yogishiip سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Peyman Yousefi

عضو ویژه شناسه تصویری darklove
    نوشته
    3,330
    سپاسگزاری شده
    1005
    سپاسگزاری کرده
    318
    نوشته های وبلاگ
    7
    به نظر من لینوکس بهترین.
    TC

عضو غیر فعال
    نوشته
    39
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    30
    نقل قول نوشته اصلی توسط adel_miri نمایش پست ها
    درود
    من 1 راه ساده پیشنهاد میکنم که شاید 1 مقدار بچه گانه هم باشه !! اما جواب میده !
    شما نرم افزار netlimiter pro رو که هم در سایت شاید باشه و هم در dvd King بوده ( اگر نبود بگین من بزارم روی رپید شیر ) روی همه سیستمها نصب کنید
    توی قسمت remote permision میتونید با یک یوزر دیگه هم از کامپیوتر دیگه امکان کنترل رو بدید و بعدش در قسمت optionsتعیین میکنید که یورز همون کامپیوتر امکان کنترل و مانیتور کردن رو نداشته باشه ، منظور این هست که آیکون برنامه در قسمت system tray ظاهر نمیشه ! و اگر از قسمت All programs هم در منوی start دستی پاکش کنید دیگه هیچ مشتری متوجه نمیشه سیستم با چی داره کنترل میشه !
    و از همه مهمتر هم اینکه به صورت دائم میتونید از سرور یا هر کامپیوتر وصل بشید به همه کلاینتها یا کامپیوتر های دیگه و چک کنید که آیا کنترلی روی سرعت اون کامپیوتر هست یا طرف محدودیت رو برداشته !!
    شاید 1 مقدار غیر حرفه ای باشه این کار اما بی دردسر و بی هزینه و کم خطر هم هست !
    موفق باشید
    با اون مواردیکه که من عرض کردم میخونه(share کردن اینترنت بصورت اتومات و ...)؟ شما خودتون کار کردین؟ اگر لطف کنید نرم افزار رو بزارید ممنون میشم
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam22us نمایش پست ها
    به نظر من هم بهترین روش که بهترین کاربرد و کارایی رو داشته باشه و بهتون ابشن های زیادی هم میده و خیلی ساده و ارزان هم میشه تهیه کرد میکروتیک روتر بورد هست من با این وسیله 2 ساله که دارم کار می کنم و روش 20مگابایت هم چهنای باند دارم و هیچ موردی هم داره میشه تا حد بیت هم کنترل کرد .
    باید اینترنت از روی سرور share بشه یا اگر برای کلاینتها اینترنت رو بصورت اتومات share کنیم هم جواب میده؟ میشه در مورد قیمتش و کمی بیشتر در مورد کاراییش در زمینه کنترل پهنای باند توضیح بدین ممنونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط darklove نمایش پست ها
    به نظر من لینوکس بهترین.
    TC
    یعنی چی دوست عزیز؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    39
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    30
    دوستان بازم که نکته ای فرمودین و ادامشو نیومدین! عذر میخوام از همه ولی اینجور جواب دادن فکر نکنم برای اونکه میخواد راهنمایی بشه بدرد بخوره. به هر حال نظر من اینه که دوستانیکه میخوان راهنمایی کنن لااقل مباحث اصلی رو بیان کنند نه اینکه برای بالا بردن پستهاشون یک جمله بگنو والسلام!

عضو غیر فعال
    نوشته
    39
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    30
    ضمنا یک سایت پیدا کردم که اطلاعات خوبی در مورد میکروتیک داره
    Ahmad Choopani Official Website

کلمات کلیدی در جستجوها:

کنترل پهنای باند